CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jazmin

All About Hamsters

aku dulu penah gaks laa bela hamster ni... memula bela sekor... jantan... sekali beli lg jantan gaks... tp aku separate kan laa... then tgk derang cam boring ajer... last2 belikan derang 'bini'.... tak sampai beberapa bulan.... dah ada 32 ekor... pergh!! tak ker terrer hamster2 aku ni...?? disbbkan masa takder... aku jual/bg jer kat org.... then setelah sekian lama... aku bercadang nk bela balik hamster... tp kali ni sekor ajer la.... taknak byk2.... takut tak terbela lak kang...

disbbkan aku ni keje kat spore... td aku singgah laa jap kat petshop beli cage... aku rasa dah ckup murah dah tu... cage tu 2 tkt.... ada gelongsor... botol.... mangkuk makan n rumah tecit.... harga S$21.40.... ok laa kot?? then bedding dia instead of wood sharvings... aku beli recycle paper.... made in US ni... mmg khas untuk hamster..... recycle paper ni lg bagus dr wood sharvings tu.... hehehe..... tgk laa pagi nnt aku singgah lg petshop tu.... beli hamster pulak! hehehe!

219# medangtamang

huk alohh.. beli cage tapi hamster nye takdo

balik dari kampung, tengok2 ibu hamster dan 2 anak yg berusia 2 bulan dah mati... huhuhuhuhuhu... sob sob sob... yg tinggal cuma jantan sekor2.... (dalam cage dia sendiri)

alaaa tingin nak bela hamster balik.....
dulu penah bela syrian, robos..tp dah tk pjg umur, suma mati tk sampai setahun.. sedihhh

takot dah nk bela menatang tecik nihh, takot sedih dia mati

dulu i ada bela hamster.. beli sepasang.. pas setahun dah dekat 50 ekor dah.. pas tu mak i marah la coz banyak sangat hamster tu... i pon bg la kat sedara mara yang teringinn nak bela hamster nie... skung nie i dah pindah kat jb... my mum said all my hamster dia dah bg kat org lain... sedaynya.. nak bela lagi la hamster nie... terhibur dengan gelagat diaorang.....

219# medangtamang

huk alohh.. beli cage tapi hamster nye takdo
a.ceCCo Post at 25-9-2009 23:27

dah beli dah beb hamster... tp aku beli 2 ekor laa.... both jantan.... sian lak nk bela sekor ajer... sian dok sorang2... amik jantan senang tak der laa beranak2 nnt... kebetulan derang ni adik beradik.... anak lg aku beli.... dah aku namakan Meon n Mail....

aku baru beli bola untuk hamster.... ala yg bole masokkan hamster dalam bola tu n biarkan ajer dalam rumah.... senang biler nak cuci cage nnt... masokkan ajer meon n mail dalam bola tu...

nk jd cerita... aku bwk laa hamster aku balik kampung... aku letak dalam bilik adik ipar aku... dah penat driving aku tertido... sekali anak2 sedara aku jerit "tikus...tikus...!!! Tompok kejar tikus!!!"... bini aku kejut kan aku ckp tompok tgh gonggong hamster aku.... pergh!!! aku pun apa lagi... menggelatat laa bangun tangkap si tompok... mmg dia dah gonggong dah pun.... tp nasib baik laa tak der aper2 kat mail.... si meon masih lg dalam cage walaupun cage tu dah terbalik... tau lak takut tanak kuar...

aku check balik si mail... alhamdulillah.... ok laa dia... kalu tak terbang RM20 aku.... huhuhu!!!

Follow Us
yihaaa.. my baby dah kembali ke pangkuan aq setelah 7 bulan aq tinggalkan kat kampong.. huhu.. ye la dok umah bujang. so my lalo n lola tinggal ngan nenek dia kat kg... now bila aq dah stabil kat sini aq amik balik mereka.. dah kuwus sikit dah mereka nie.. c lalo dah macam anak terbiar ngan rambot kusut masai( jenis syrian) nasib la lola stil ayu n elegent walaupon baru kematian anaknya 4 ekor puasa yang lalu coz nenek dia x pandai nak jaga.. now.. welcome home anak2 ku... cayang korang sesangat,,..... hope dapat la aq junior lolo n lola nanti... dah setahun dah aq bela diaorang.. but still ok lagi...montok2...

tak tahannn.. td g midveli, terbeli jugak roboss ni.. sekor je laaa

Rate

1

226# loversickgirl

alahaii kiutnyaaaa....

huhuhu... tomey sangat.. pas lola n lalo aq dah maintain baru nak cari robos nie....

amboi luv cpt sgguh ya anda mengepostkan gmbar hmster anda kat sini plak..hmm

1st time msk kt sni...
juz nk share..ada 9 ekor skrg..beli sepasang beranak 5 ekor, tah xtau napa ibunya mati + 3 anaknya.yg selamat 2 ekor (baby tam,baby lat).punyerla seksa nk jg sbb msh menyusu.kene slalu suapkan diorg air sbb ms tu diorg xpandai minum sndri..si jantan lak (teh mok) tggl la sorang,lps 1 mggu dia ni asik termenung jer,main roda pn dh kurang aku suh adek aku bli hamster betina yg len (teh nit) lak tp abek aku terbeli sama kaler dgn teh mok.yg besar aku tggl kt umah mak,yg kecil aku jg sbb leceh nk jg.

sebulan kendian aku balik, teng2 si teh nit dh beranak lg 5 ekor..disebabkn sumernyer sama kaler aku pggl sumernyer baby.skrg ni aku beli 2 cage asingkn jantan dgn betina.
skrg ni aku bg mkn sayur lak kt diorg sbb mkn hamster kekadang xcukup..
nnt aku upload gmbr hamster aku

betol.. dulu mase aq nyer hamster ngah kemarok nak beranak sampai berpuluh ekor.. pas tu bagi2 kat sedare.. masa tu aq bagi sayo kobes , apple, popcorn, keropok ikan, roti, semua diorang bedal.. hahaha.. yang penting diorang sihat2....

226# loversickgirl

alahaiiiiii comeynyerr

230# mijot

yang kat avatar ko tuh hamster ko la ye?

233# a.ceCCo

yup salah satu hamster aku..

231# selimutpurple

tula...kekadang apa yg mkn aku bg kt hamster aku...yg penting hamster kita gemuk dan sihat..

hemster leh makan telur ayam rebus x?

betol tu.. aq suka sangat time dia makan ngan gelojoh n mulut dia jadi besar@kembong coz simpan makanan tu... comel sungguh.... selagi ade makanan x habis dia dok sumbat je dalam mulut.. huhu

x sesuai la yang oi... bagi makanan yang kering2 jek... x kan tergamak nak bagi makan telo rebos.. huhu...menakotkan.....

hemster leh makan telur ayam rebus x?