CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leftrani_kel

Suami jatuh cinta ngan Janda anak 1

Close [Copy link]
Apahal ko bocorkan strategi kaum lelaki ni.....kan dah susah nak cari makan....hahhahaha

ko pikir strategi lain jela.

ko pikir strategi lain jela.
AbangSidi Post at 5-4-2011 12:34

Seluruh persatuan penyamun lelaki akan mengambil tindakan ke atas ko

Seluruh persatuan penyamun lelaki akan mengambil tindakan ke atas ko
kopokleko Post at 5-4-2011 12:38

haha, rilek la. takkan takde budi bicara. nak amik tindakan pun at least izinkan aku membela diri. yuran persatuan aku tak penah miss bayar tau.

arghhh,...tensennyaaa taip panjang2 ilang plak...terpaksa taip lg sekali.. aihetyu tenet  ...
siputsedut Post at 31-3-2011 10:34

Sokong sesangat...

aku juga pernah curang dgn bf ku..  alasan aku curang coz bf ku tak bagi perhatian.. skg ku ade 2 bf ...
darkcloud Post at 31-3-2011 09:17

betulkan skit...dulu bf aku curang dier kata bukan x sayang aku tapi sebab da kurang sayang....da lupa macam mana perasaan couple yang jiwang2 tu...bila dier ada awek baru....so dier mula belajar balik macam mana nak tackle hati pompuan....bila dier da dapat pompuan tu...layanan dier makin baik kat aku...konon2 jiwang balik la da dapat feel romantik............tapi......kungfu off la.....itu satu alasan bodoh klo aku...da kurang kasih sayang tu...better tinggalkan ajerk......

tp bg kes TT ni da kawen....so memang xkan kurang kasih sayang lakan....selalu makin bertambah....jadi x tau sebab apa somi nak curang.......kan da kawen lagi senang....apa mintak semua dapat.....agaknya sebab tu isteri kene ada sifat jual mahal skit kot....sebab bila si somi susah nak dapat sesuatu yg dier nak....mesti dier akan usahakan....dalam masa usaha perasaan romantik mesti akan timbul semula jadi!!!! ngeeee

Reply  cutieslilies

tq dik..akak pun x tau macam maner nak cakap..mungkin sbb akak terlalu ...
leftrani_kel Post at 2-4-2011 07:58

Rasanyer laki u ni tarap hero hindustan hensemnya kot. Tu sebab sayang teramat sangat w/pun perangenye macam setan. Ni dah kira kes buli ni. Itulah perkataan yang paling sesuai untuk situasi u ni. "Kena Buli" dek laki. Ikut la nasihat forumner yg lain-lain tu. Buat donno jer dia. Saya pasti lama-lama dia sedo dan pujuk u balik. Kalau u dok layan sangat manja dia tu, memang menjadi jadi egonyer tu.

Follow Us
Reply  leftrani_kel

Nampaknya puan masih belum paham perangai lelaki. Pertama sekali, puan j ...
AbangSidi Post at 5-4-2011 11:19

okey, akak akan pk n amik +ve side...
sidi..brape lama akak nak tunggu baru suami akan okey?sebab dah seminggu lebih dia langsung x bercakap ngan akak sejak dia hilangkan diri ari tu..
akak nak bg masa brape lama?
ntah la sidi..suami akak mengaku dia sayangkan pmpn tu..at the same time sygkan akak jg..
so akak pun x tau sama ada suami serius atau x ngan pmpn tu...

Reply 246# imcacim

suami x hancem pun..cuma muka ade iras2 arwah ustaz asri rabbani tu..
masa tgk muka suami mmg tenang..tapi 2 dulu..
sekrg x brape nak tenang la ble tgk muka dia..
akak dalam proses nak jd ego la nie..
nak jd mcm dia gak..

panjangnyer thread ni... xabis baca

akak.. bila somi dh buat perangai camni, awal2 memang dia kata bukan salah akak, salah dia. Sebaiknyer akak maintain cool ok.. jgn melatah, jgn buat perangai nak compete ngan dia. Bukan apa, nnt silap2 dia pusing balik and at the end akak pulak yg salah sbb buat perangai. tp biasalah kan ckp senang, nak buat tu susah

okey, akak akan pk n amik +ve side...
sidi..brape lama akak nak tunggu baru suami akan okey?s ...
leftrani_kel Post at 5-4-2011 20:52

Tak payah tunggu le kak. Start from today, u act normal, niat setiap apa yg akak buat untuk suami tu, masak ke, kemas rumah ke, gosok baju ke  bukan untuk dia, tapi untuk dpt redha Allah. Besar pahala tu. Nanti dlm tak sedar je, akak dah tak pikir mslh ni. Kalau akak dok tunggu2, nanti hari2 asik pikir je. Mslah ni bukan akak puncanya, tp laki akak tu.
Jgn sesekali tunjuk rasa nak memberontak. Klu akak cool, tenang mcm takde masalah, laki akak akan rasa lebih kacau jiwa dia seterusnya membuat dia sedar tindakan bodoh dia tu.  Dlm pada tu, ajak2 la dia pegi dgr ceramah2 agama. Buat permulaan ni, mintak dia imamkan solat kat rumah tu. Itu cara komunikasi tak langsung terbaik antara suami dan isteri.

Mutiara kata dari saya : Cintai Allah, hati lebih tenang dari mencintai manusia..

Reply 250# AbangSidi

maybe lelaki jugak yg faham ati laki..
tq yer sidi..insyallah akak praktik kan..

Reply 240# wjc610

tq..langkah 1,2,4 saya dah buat..
langkah 3 tu br sekerat jer...sbb saya blom bgtau sape2 pun kecuali org dlm porem nie jer..
tapi insyallah nnt ble dah tibe masa nya, saya akan mtk tlg ngan org terdekat utk nasihatkan suami..
tq yer..

kak dulu bila hubby asyik sibuk tak ada kat umah selama beberapa bulan tue sempat sy khatamkan al quran kak. sy ambik yg positif kak waktu tuelah sy ada masa untuk diri sendiri dan untuk ALLAH. sempat buat solat sunat semua.. sementara tunggu dia balik kul 9 mlm sempatlah nak mengaji...

So sy bersyukur kak at least sy ada masa untuk ALlah. sbb tue sy redha betapa selama ini banyak yg sy lalai.. dalam 24 jam entah erapa saat jerk mengigati ALLAH.

Manusia ini bila dalam kesediahn dan kedukaan mereka sangat dekat dengan ALLAH... masa tue sy berdoa agar kedukaan ini berpanjangan... jgn dicabut kedukaan itu agar sy terus dekat dengan ALLAH... setiap malam sy menangis.. tp bukan menangis mengenangkan suami yg sibuk yg tidak pedulikan sy.. menangis kerana rindukan ALLAH.. menangis mengenangkan dosa

ALhamdulillah kak ALLAH berikan kegembiraan yg tak terhingga apabila sy mengandung... walaupun sendirian mengharungi saat tue.. bermacam kata suami yg melukakan kerana ada terpaksa susahkan dia.. sy redha menanti dengan sabar..

Lahirlah puteri kesayangan sy nie dan suami ada perubahan sedikit. mungkin sebab rasa kasih pada baby yg baru lahir nie. Tapi kesibukan pada kerja tetap mcm tue. sy tetap berdoa kak... akhirnya suami sy bagaikan tersedar dan tersentak.. betapa dia asyik mengejar dunia lupa ttg akhirat... lupa ttg isteri dan anak2.. dia berubah sekarang..

Dia tak pernah lagi marah2.. dan kami sama-sama belajar ttg agama.. sama-sama berusaha mengejar akhirat.. ALhamdulillah kak. tp kesabaran itu selama 2 tahun kak...
Insya ALLAH jika masih sayangkan suami bersabarlah.. jgn sesekali membenci dirinya

Jika kita mengasihi dan menyintai seseorang pasti kita sanggup erkorban apa saja. Sejak 2 tahun yg lalu sy tak pernah check handset suami sy.. dan tak pernah ambil tahu. sbb jika sy mengetahuinya sy akan sakit hati.. sy akan menderita. cuma sy katakan padanya sy sentiasa bersedia.. bila tiba harinya bagitaulah sy .. dan sy sering berdoa Ya ALLAH jgnlah berikan sy dugaan yg tak mampu sy tanggung kerana jika sy tertewas maka sia-sialah semua amalan saaya..

Saya juga seperti akk dan wanita lain tidak mampu menikhlaskan hati untuk poligami... maka sy katakan pada suami sy seperti puteri rasullulah Fatimah Az Zahra yg tidak mampu berikhlas untuk berpoligami. kerana cinta yg satu pada suami maka lepaskanlah saya.. kerana sy tidak mahu dia menjadi org yg berdosa apabila dia tidak berlaku adil.. tidak mahu dia menjadi dayus apabila sy di sisa-siakan.. tinggalkan sy bersama ALLAH.. dan sy mendoakan kebahagian dia dunia akhirat...

dan lagi satu bila kita terlalu memikirkan ttg sesutu perkara.. ALLAH akan memakbulkanya.. sbb tu sy tidak mahu berperasangka terhadap suami.. redha,pasrah dan sentiasa bersangka baik

kak dulu bila hubby asyik sibuk tak ada kat umah selama beberapa bulan tue sempat sy khatamkan al qu ...
errynn Post at 6-4-2011 11:21

the best!

kesian ngan akak..

kalau akak ada anak lg la...
takut anak 2 jd cam sy....xsuka bapak sendiri sebab bapak kawin 2

kak dulu bila hubby asyik sibuk tak ada kat umah selama beberapa bulan tue sempat sy khatamkan al qu ...

ai loikeeeee............

tt... i penah cakap kat husband.... first & the last (sekali tu je saya ckp)
if u @ i dah start buat perangai, saat the truth revealed, anggap saja yg jodoh kita
dah tiada... mgkin agak kasar tp berapa ramai p'pn kat luar sana yg mderita zhr&btn
semata2 takut dgn pndgn masy thdp miss J? kena buka minda & hati...

BEST !!

jika hati kita redho... kita akan tenang dan damai dalam menghadapi apa jua rintangan..
kita akan terima segala ujian dari Allah dengan hati dan fikiran yang positif..

so, take care errynn.. semoga bahagia selalu hendaknya.. amin......

Reply 1# leftrani_kel

Nak bagi advise pun, ramai yg dah bagi.
Bertabah lar dlm menghadapi ujian dari Allah...
Sian sgt kat TT.

Jgn lupa hapdet berita terkini nanti yer....

the best..itu la yg terbaik.....wlu ape pun yg suami buat pd kita..doakan yg terbaik