CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Updated: Kahwin meriah, hutang tak bayar?...Usah jadi kacang lupakan kulit (pg.1

ada yg dah tempek link benang ni kat rumah sebelah. tp kata mereka, jgn ganggu kebahagiaan di  ...
qwezxc Post at 9-3-2012 11:47

oooo...patutla umah sebelah lgsg xde sape berani usik...
sedang melayani khayalan mereka...iols geleng kepale je bace...
hahahahahahaha

tp kalau banyak hutang pun...
hakikatnya Yusry & Lisa tetap mcm pinang di belah dua... sgt suweet & romantic

baca paper ari ahad tu hari
ada gak wartawan tulis
ada artis cantik
tak dapat lagi bayaran
tuk job pengacaraan

ai pung bajet orang2 yang terlibat dalam thread nehh jugak laa

biasalah mentaliti kita...rasanya bkn orang melayu jer...sapa2 pun pikir kalo pi bertandang umah orang yg besau2 ni budget akan dihidangkan ngan makanan yg besh2 yang biasanya golongan biasa2 ni jarang jumpa. At least kalo level kuih tu bagilah kuih talam kerr...puding ker tu kira mewah jugak dan setarap laa ngan kebesauan rumah. Karipap ngan cengkodok pun nak kena order ka?? Kat tempat aku ni bersepah gerai jual karipap ngan cengkodok takyah order pun pi berhenti tepi jalan jaaa...

kat opis aku ni cengkodok tu buat makan2 sendiri jerr...tak penah hidang utk tetamu. Aku bkn hina yerr sbb aku sendiri sukerr jerr makan cengkodok tu

kan???
kelako plak...
yg pro umah sebelah elok je x nyampuk kat sini...
y ...
cutebaby5907 Post at 9-3-2012 10:14

dah ada yang bag link kat board sebelah...nampak macam memasing tak leh terima..

memang dah ada ke kes mana2 bank @ creditor kru yg bawak kes gi mahkamah sbb KRU defaulted payments? ramai yg kat sini pun dok claim " KRU tu memang liat nak bayar hutang company aku" bla bla..but no prove so far..

aku bila baca wartawan ni nye statement pun klakar gak, bercakap bagi "pihak artis tersebut" but the said artist x claim apa2 pun lagi pd KRU.mcm KRU berhutang ngan wartawan tu lak lebih sudu betul>>ni paper yg sama claim x dpt tpt duduk bagus masa Y&L kawin tu kan?

Follow Us
yg paling kesian sekarang lisa..uwaaaa jgn pas ni lisa jd mcm era dh laa

"bang yuci nak pinjam sejuta yang lica"  ekkk

umah sana cerita indah2 banget..di alam kebahagian gitu..

umah ni semua cite tak besh..dari aku taktau jadi tau..huhuu aku pun tertipoo

alaaa biasa lah tu kalau company besar mmg selalu camtu...
tengok jer lah Petronas tu untung berbillion tapi liat nak mampus nak byr kontraktor / supplier...kredit sampai 3-6 bulan...ada kwn aku dah supply brg Oktober tahun 2010..sampai ni Petronas tak byr lagi!!!
Jgn kata tak minta, notis dah bagi berlambak2...tak reti2 juga nak byr...ntah ape2..seksa tau kalau deal ngan company besar2 ni.

thred nih mengurangkan keperitan hati aku...

Aku yg x fofuler & kaya raya pon x sampai hati nak bg org mkn mihun goreng..tengok DCT order kuih ti ...
rosmahisham Post at 8-3-2012 09:58

Aku pun terkejut beruk bila DCT kata dia beli je kuih tuh! Orang kaya jamu kuih je? Aku dok fikir, busuk2 pun mesti mi jawa ke mi kari!

mcm ni la org melayu....sampai ke kuih muih tuan rumah pun nak di komplen
hina sgt ke  ...
parasitology Post at 9-3-2012 02:00

tu yg aku pelik..bg makan cokodok pon bleh dok ngata...tak bg makan pon ngata gak..

Kahwin meriah, hutang tak bayar?

sebab peminat la maka kru terkenal. yg beli CD.. yg pegi nonton wayang diorang..
kalo bagi peminat beehoon je.. tak patut la..

(posted by mobile)

teringat satu drama ni .. satu datin ni jemput org dtg makan ..
dia kata takyah susah2 nak bg makan bnyk2 .. coz yg dtg ni bukan nak makan.. tp nak menengok betapa dia kayaraya buleh serve makan pinggan noritake gitteewwww.....
yg tu lagi penting.. isi dlm pinggan tolak tepi, jenama pinggan mau ada...

selalu sgt dgr cerita yg kru brothers nih tak bayar hutang.. tp asal xde yang menyamannyer..?? industri hiburan malaysia nih bukan besar sgt pon.. kalo betul laa kru brother nih liat nk bayar, awat gatal sgt amek job dr dorg.. xkan xpernah dgr dr sape2 kot..?? skang nih berderet2 artis yg nk jadi artis dorg lg.. ke nih saje jer nk carik bahan pasal xpuas hati dgn wedding yusry ngan lisa hari tuh..
yg pasal kes kwsp tuh, rasenyer dulu norman dh keluarkan kenyataan yg dorg mmg lambat bayar kwsp pekerja sbb time tuh company dorg ade financial difficulties kn..?? rasenyer kes tuh time gawat dulu2.. & kalo xsilap, bender tuh pon dh setel dh..
ke ade lg kes2 lain...?? yg smpai di bawa ke mahkamah semua..?? aku tgk makin ramai ckp dorg xbayar hutang, makin besar lak ofis dorg nih.. dr kt melawati ke keramat ke cyberjaya.. kereta pon makin lame makin mahal masing2..

Post Last Edit by cmf_iddine at 9-3-2012 16:06

dulu back in 2002, my fren uncle dia pangkat besar kat CIMB. dia duk cite kat i KRU pinjam hire purchase beli kete juta tapi nak bayar monthly installment sikit punya liat sampai kete nak kena tarik. bila bank nak tarik baru bayar outstanding loan lepas tu tak jadi tarik then default payment lagi..CIMB mmg dah black list KRU ni.sekrg tak tahu lah pulak sbb ni cite lama 10 tahun dulu. i mula2 tak caya gak tapi bila satu hari i berjumpa dgn sorang pegawai Socso ni pasal kes my company saja tanya pasal company2 yg tak carum selit nama KRU sekali. memang betul dia pun cakap mcm tu. bila dipanggil baru bayar tunggakan dulu.lepas tu yg terbaharu biar lagi sampai tunggak nanti lain tahun jumpa lagi claim tunggakan yg sebelum. pegawai tu pun dah naik nyampah..i notice kompeni melayu ni liat dan ngelat bayar gaji, hutang supplier klu kompeni cina bayar tak liat cuma gaji tak pernah cepat lah. 31 haribulan baru gaji..klu salah ampunnn ni dari pemerhatian kawanku yg keje kompeni melayu dan cina..

mai rumah aku laaa... aku hidang red wine..

lol.. ingatkan diaorg kaya.. kaya hutang rupanya.. mcm nie aku lagi kaya ar...

Reply 245# mokcik_cute

khenn.. rapat2 je diorang tutup mata kes ni..     

kalu x silap, tour konsert coca cola pon dia penah nangis gak kat press conference...time tu ada ...
exclusive_vvip Post at 8-3-2012 23:41

bukan cocal coal concert.ianya tajaan peter stuyvesant.
Krumania tukar nama ke KRU MEga Tour. tahun 1997.