CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hijau88

[DRAMA MELAYU] AKASIA: JANGAN BENCI CINTAKU RUMAH 2 [ISNIN-JUMAAT, 7 PM] [SAHARUL RIDZWAN, ZAHI

Close [Copy link]
Meols tak mengerti okeh macam mana la shah ni bebal sangat? Nenek dah restu untuk heshe (kena panggil dia ni heshe sebab perangai pondan sangat ok. Pondan pun lagi berkelakian gitu) teruskan hidup dengan fika why the heck heshe bitau husna yang dia nak kawen dengan husna????!! Kemdian terus happy sengih macam kera bila tau fika pregnant. Ketahian apakah ini. Mohon shah mereput di keyel bersama husna. Walaupun meols tau hujung hujung nanti pondan sorang ni aman aman jah dengan fika. Cilaka. Kesian syazwi meols.

jajamis replied at 6-8-2018 11:48 PM
Suka sgt bila dia ckp english daripada melayu

Sama. Dlm interview mmg boleh nampak dia lg selesa ckp English. Seb baik masa berlakon lancar je ckp melayu. My Ira mmg talented. #doneclaim

hijau88 replied at 6-8-2018 11:48 PM
kannnnnnn... salah skrip ke salah sepa ni? kesian Fika dpt asben mcm tu. dah la Fika tu nmpk sgt s ...

Salah Ira sbb dia buat Aku follow cerita yg menyakitkan hati ni lol

Edited by miu84 at 7-8-2018 12:13 AM
hijau88 replied at 6-8-2018 09:42 PM
Mekap niena tebal sgt kat whi.
ZM maintain cantik.

Meols rimas ya tengok mekap sheols dalam drama ni. Shading hidung kemaen supaya ada penampakan batang hidung yang tirus tapi hujung hujung sendu jah. ZM jua yang syantik sekali ewahh gitu ya meols bias.

Kfsyaaa replied at 6-8-2018 11:49 PM
Dia rap pun lebih kurang sama je ops

Hahahahaha. Aku setuju weyh. Masa dia rap kat melodi Tu krikkrik sgt.

hijau88 replied at 6-8-2018 11:58 PM
sbb lepas ni tak dpt tgk Fika kat tv lgi... kesian sgt watak Fika... mmg tabah n penyabar sgt orgn ...

Btul2. Bersyukur sgt drama ni meletop. Dpt la mengubat hatiku yg bengang dgn jln cerita & hero X guna drama ni huhu

Follow Us
miu84 replied at 7-8-2018 12:12 AM
Meols rimas ya tengok mekap sheols dalam drama ni. Shading hidung kemaen supaya ada penampakan b ...

Nak lawan hidung Ira yg mancung tu kot hahahaha

monitor4 replied at 6-8-2018 11:13 PM
Syazwi sgt la charming. Siap terus terang nak jaga baby dlm kandungan Fika sama2. Aku terharu+cair ...

Kannn.. sayangla Fika tetapp pilih Shahtaguna. Ini first time iols tengok cite melayu dan harap happy ending utk heroin dengan 2nd lead. Pasal story line dia messed up gila sampai ke sudah lol. Menyampah hero such a jerkkkk

Tak sabar nak tengok cemana lah si Shah pujuk Fika tu. Mohon Husnahanat dimatikan wataknya dah nak sangat mati khenn kihkih

miu84 replied at 6-8-2018 04:09 PM
Meols tak mengerti okeh macam mana la shah ni bebal sangat? Nenek dah restu untuk heshe (kena panggi ...

Kan..nek pah pun dah surrender..si bebal ni bukan nak pujuk fika..gi pujuk husna..omg mase kecik2 x minum susu kot..tu yg sel2 otak x berhubung..berbuih faris nasihat..x cerdik2 jugak..
I harap fika gugur ending with syazwi duduk perth..tamat.
Lepas ni tgk CKC jer..team haikal..hero macho dan jujur..

miu84 replied at 7-8-2018 12:09 AM
Meols tak mengerti okeh macam mana la shah ni bebal sangat? Nenek dah restu untuk heshe (kena panggi ...

Aku pun X paham pasal yg tiba2 Shah nak kawin ngan Husna tu. Nek Pah pun dah ckp yg dia tau Shah X syg pun kat Husna Tu. Shah cuma nak gembirakan hati dia je. Tp back kata ko la, Shah ni bebal. Btw, Aku suka baca laharan ko. Kelakar hahahaha

miu84 replied at 7-8-2018 12:12 AM
Meols rimas ya tengok mekap sheols dalam drama ni. Shading hidung kemaen supaya ada penampakan b ...

mekap ZM lawa dlm JBC... natural... hidung ZM kan mmg mancung...
niena tu mekap mcm tu agaknya sbb watak antagonis... tp nampk la tebal bebenor mekap dia.

monitor4 replied at 7-8-2018 12:16 AM
Btul2. Bersyukur sgt drama ni meletop. Dpt la mengubat hatiku yg bengang dgn jln cerita & hero X g ...

itu je yg dpt mengubat hati yg sakit hati ni. bersyukur drama ni fenomena... mcm Ira, xde high expectation... tp tau yg drama ni mmg akan lebih best dr novel... cuma over la pengubahsuaiannya... smpi kat ujung ni mcm x cukup lak nak tgk cinta shah ke atas fika... patutnya tambah 2 episod lgi utk cukupkan 30 episod... bru la cantik.
aku hrp ending tu betul2 ending, bkn yg tergantung la... aku xmo ending yg bikin org tertanya tanya... geram lak aku klu ending mcm tu.

jijana replied at 7-8-2018 12:06 AM
Haih..kat jbc sedih sgt tgk fika dan damia td..
Ikhlasnye sawi..bukakla mata besar2 fika..
Susah n ...

kan... sedih tgk scene damia n fika tdi. untung fika ada kawan mcm damia tu...

yg sentiasa ada di sisi.

shah tu lembs...

psl CKC tu, itu la smpi hati tau damia ckp mcm tu kat haikal... lps ni haikal ngan jasnita, confirm cemburu.

miu84 replied at 7-8-2018 12:09 AM

ntah... geram aku... patut la dorg ckp ending pun ada elemen surprise tp mmg kena kecam... mmg dorg nak ending kena kecam ke apa? pliz la. klu ending hauk... aku ingt nak lahar kat ig dorg 1-1.

hijau88 replied at 6-8-2018 04:31 PM

yg sentiasa ada ...

Kan..mmg match sgt amelia dan ZM as bff in drama..even irwan sbg cousin pun mmg ngam..dr segi rupa helok2 sgt..

monitor4 replied at 7-8-2018 12:11 AM
Salah Ira sbb dia buat Aku follow cerita yg menyakitkan hati ni lol

kannnn. tau je Ira berlakon JBC. aku dah beli novel... tup2 ada cover baru... aku beli lgi... semuanya demi ZM.
dah la lakonan best, cantik lak tu...

watak antagonis mmg la layak dikecam... watak perampas lak tu... itu yg org sebut2... org kecam. sbb lakonan? tak kot.

tp, lakonan ZM mmg la terbaik dlm drama ni. semua scene menusuk ke hati. mmg diakui lakonan ZM best ok.

jijana replied at 7-8-2018 12:36 AM
Kan..mmg match sgt amelia dan ZM as bff in drama..even irwan sbg cousin pun mmg ngam..dr segi rupa ...

mmg rupa helok sgt... 3-3 tu... tp tu la irwan tu kena betulkan sket cara pertuturan. spoil sgt. hihk.

Edited by monitor4 at 7-8-2018 12:42 AM
jijana replied at 7-8-2018 12:22 AM
Kan..nek pah pun dah surrender..si bebal ni bukan nak pujuk fika..gi pujuk husna..omg mase kecik2  ...

Shah mmg Nek Pah yg jaga kan dari kecik. Sbb tu kot kurang minum susu.

Haikal sgt macho tp kesian la pulak jatuh cinta kat bos garang. Huhi. Damia Sofea sila jgn bwk perangai Shah masuk ke CKC. Aku nak sweet2 je kat CKC.

hijau88 replied at 7-8-2018 12:31 AM

yg sentiasa ada ...

Damia Sofea cemburu pun sweet mcm hari tu. So aku suka je tgk dia jeles. Muka dia Tu alahai cutenya. Tp X suka la bila dia mcm pandang rendah kat Haikal. Eh sorry Salah rumah lg.

monitor4 replied at 7-8-2018 12:46 AM
Damia Sofea cemburu pun sweet mcm hari tu. So aku suka je tgk dia jeles. Muka dia Tu alahai cuteny ...

actually, dia nak elakkan perasaan cinta dia kat haikal. tu yg smpi ckp mcm tu... haih.