CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

surah ar rahman

Reply 271# muaythaiko

standard reply drpd muslim. kalo takleh jawab argument aku dia akan masuk bab personal  

aik!cam dah mule nak emosional plak?

adeeh.. penat aku nak berhujah dgn org camni. sgt2 buang masa aku. mgkn inilah yg dirasakan oleh ibnur. tp 2 la. hidayah datang daripada Allah s.w.t. Kalo hati da tertutp dari hijab, ckp apa pon xguna. Apa2 pon, aku nak ckp lebih2 pon, aku bkn org yg ahli. better emailkan segala persoalan kat dr zaharuddin tu. aku da kasi email.

Mmg agak ketara diantara org yg berdebat utk berlajar dan utk berhujah. Satu lagi, kalo benda yg khilaf, elok serahkan kepada org yg mmg ahlinya. Org awam tak layak utk berbahas sbb terlalu ceteknya ilmu. Takut akan lebih tersesat.

Reply 234# muaythaiko

command and advise yerr. aku command suruh ceraikan. pastu aku sapu pulak.

cubele..incik paderi buktikan dgn dalil-dalil yg sahih,kalu cakap dari cerita yg diambil dari bible xmain le..tu compom fitnah punya,jadi jgn main cakap ikut nafsu'...mike  suruh org berhujah dgn ilmu'?tapi nampaknya incik paderi yg bercakap tanpa ilmu"...ni dah mule nak emosional le dah ni kut?

Reply 274# fathan

ni aku paham sifat dual nature muslim ni. bile sesuatu benda tu tak menyokong dia. dia akan nafikan. cam gini ajelah. nampak gayanya ko mmg takleh jawab argument aku dgn ilmu. ko cuma nak PA aku utk puaskan hati ko. doesnt matter to me sebab ianya menampakkan hasil asuhan islam drpd diri ko.

Post Last Edit by muaythaiko at 20-1-2011 12:21

Reply 276# aLieNzDaToR

pulak dah. dah surrender ke??? betul ke yg air mani terhasil diantara tulang belakang dan tulang rusuk sebagaimana yg ditulis quran???
cuba ko rasa perut ko tu. ada tulang ke???

Reply 277# fathan

bacalah sejarah pasal zainab jahasy dgn zaid harithah.

Follow Us
Reply 273# fathan

punya banyak islamic terrorist dlm dunia ni.ko kata quran langsung takde influence yerrr.

Reply 227# muaythaiko
did anyone ever question why does muhammad married a 9 year old children??
or marrying a divorcee whos being divorce by his husband because of muhammad own command??

cube buktikan dgn dalil2 yg soheh,kalu setakat cakap and persoalkan ~did anyone ever question why does muhammad married a 9 year old children??
or marrying a divorcee whos being divorce by his husband because of muhammad own command??
or what is muhammad source of income to support his enormous family???
bagile bukti dan dalilnya cerita yg mike dapat tu dari mane sumber2 cerita tentang tu?barule nak soal"...

Mmg agak ketara diantara org yg berdebat utk berlajar dan utk berhujah. Satu lagi, kalo benda yg khilaf, elok serahkan kepada org yg mmg ahlinya. Org awam tak layak utk berbahas sbb terlalu ceteknya ilmu. Takut akan lebih tersesat.

ni nak suruh aku accept islam with a blind faith lagi ke??? jgn berdebat langsung tu. sebab kita bukan ahli.

Reply 281# muaythaiko

punya banyak islamic terrorist dlm dunia ni.ko kata quran langsung takde influence yerrr.

nampak sangat mike ni xpaham bahasa!teman suruh buktikan dangan dalil yg soheh''...adake dlm Al Quran suruh dan ajar supaya umat islam jadi terrorist?ade ke?buktikan le dgn cara ilmu sikit!bukan dgn nafsu dan nafas berbau mike tu...kata berilmu?org suruh bagi dalil...setakat cakp mcm tu...org gile pun buleh cakap!''.

Reply 282# fathan

cehhh terang2 dlm sejarah islam ni yg zainab jahsy tu adalah salah seorang isteri nabi dan bekas isteri zaid bin harithah, zaid bin harithah ni pulak adalah anak angkat nabi.
   cuba korng pikirkan ko berkahwin dgn janda anak angkat ko sendiri. fishy semacam aje cerita ni.

Reply 284# fathan

takde masa plak aku nak cari. cuma yg aku tau dlm dunia ni hanya muslim sahaja yg jadi terrorist dan bomkan diri sendiri atas nama Allah. takde penganut agama lain yg buat camtu kecuali penganut ajaran sesat.

Post Last Edit by muaythaiko at 20-1-2011 13:08

a prophet who claimed to be the messenger of god who have 9 wives while limited others to 4. marrying a children and marrying his adopted sons wife. here is the verse from al ahzab

Dan (ingatlah wahai Muhammad) ketika engkau berkata kepada orang yang telah dikurniakan oleh Allah (dengan nikmat Islam) dan yang engkau juga telah berbuat baik kepadanya: “Jangan ceraikan isterimu itu dan bertaqwalah kepada Allah”, sambil engkau menyembunyikan dalam hatimu perkara yang Allah akan menyatakannya; dan engkau pula takut kepada (cacian manusia padahal Allah jualah yang berhak engkau takuti (melanggar perintahNya). Kemudian setelah Zaid selesai habis kemahuannya terhadap isterinya (dengan menceraikannya), Kami kahwinkan engkau dengannya supaya tidak ada keberatan atas orang-orang yang beriman untuk berkahwin dengan isteri-isteri anak-anak angkat mereka, apabila anak-anak angkat itu telah selesai habis kemahuannya terhadap isterinya (lalu menceraikannya). Dan sememangnya perkara yang dikehendaki Allah itu tetap berlaku.

islam menggalakkan org2 yg beriman berkahwin dgn isteri2 anak angkat mereka.
well muslim isnt that suspicious enough for you???a verse that makes us wondering about the moral character of someone claim to be the messenger of god.
its like religion is just a convenient excuse for personal satisfaction.

Volume 7, Book 62, Number 18:
Narrated 'Ursa:

The Prophet asked Abu Bakr for 'Aisha's hand in marriage. Abu Bakr said "But I am your brother." The Prophet said, "You are my brother in Allah's religion and His Book, but she (Aisha) is lawful for me to marry.

bukti dari hadis bukhari yg muhammad meminta abu bakr utk kawin dgn aisyah walaupon abu bakr mulanya tak setuju

Reply 224# muaythaiko
kau pun pernah tepu mcm aku.? bagus.

tp ingat, tp situasi kita berbeza.

kau tepu kemudian kau masih tidak dapat hidayah.

aku bermula dgn tepu, kemudian aku cairkan, last sekali aku sengaja tepukan kembali kerana aku sudah percaya Quran 100 peratus.

ingat ar, setakat nie, ending kita lain.

walopun aku pernah tepu mcm ko, tp aku dah jawap habes semua keraguan yg timbul.

tp aku tgk ko masih tak terjawap2 lg.

sekali lg aku ulang, semua soalan2 yg kau persoalkan, aku dah soal diri aku sendiri awal2 dulu.

dan aku tiada keraguan lg.

ni aku tanya soklan ni lagi sekali. kot ada sape2 yg boleh jawab.
muaythaiko Post at 20-1-2011 11:41

Dari zaman khalifah sampai zaman abassiyah tu apa pulak halnya?

tu pun aku bagi laluan seba consider Uthmaniah tu dari Seljuk.

Post Last Edit by mr_evergreen at 20-1-2011 16:35

“…Orang biasa bertanya kepada Nabi tentang kebaikan, sedangkan saya bertanya tentang kejahatan, kerana saya bimbang kejahatan itu akan menimpa saya.
Lalu saya berkata, ‘Wahai rasul Allah! Kami sebelum ini dalam keadaan kejahilan dan kejahatan, lalu Tuhan mendatangkan kebaikan kepada kami. Akan berlakukah kejahatan lagi selepas kebaikan ini?’‘Ya,’ jawab Nabi.‘Dan adakah kebaikan akan kembali lagi selepas kejahatan ini?’ saya bertanya.
Nabi menjawab,
‘Ya, tetapi ia bercampur-baur dengan kejahatan.’ ‘Apakah kejahatan itu?’ saya bertanya. Nabi menjawab, ‘Setengah orang akan mengikut selain daripada sunnahku dan akan memimpin mereka ke jalan lain daripada jalanku. Setengah perbuatan mereka baik, setengah jahat.’Saya bertanya, ‘Adakah akan wujud kejahatan lagi setelah kebaikan (campuran) ini?”
Beliau menjawab, ‘Ya, pendakyah-pendakyah yang berdiri di pintu neraka; barangsiapa mendengar mereka kan mereka campakkan ke dalamnya.’ ‘Terangkanlah kepada kami sifat-sifat mereka, wahai rasul Allah!’ saya meminta. Nabi berkata, ‘Mereka dari bangsa kita dan bercakap bahasa kita.
’Apakah perintahmu kepadaku jika aku berada di dalam keadaan itu?’ saya bertanya. Nabi berkata, ‘Ikutlah puak majoriti orang-orang Islam (ummah) dan pemimpin mereka (khalifah) .’ ‘Tetapi jika mereka tidak ada puak majoriti atau seorang pemimpin?’ saya bertanya.Nabi menjawab, ‘Jika demikian, tinggallah semua puak walau kamu terpaksa berpaut kepada akar pokok hingga kamu mati…’; (HR Bukhari dan Muslim)

Reply 272# muaythaiko
ko tanya arab saudi berjaya atau tidak jadi pioneer dunia???

term atau maksud kejayaan yg "sebenarrrrrrr" pun kau tak tahu.

kau ingat kalo boleh jadi pioneer dunia tu berjaya la.?

camnie la, ko nak tau berjaya atau tidak, kau tgk kadar jenayah dan maksiat di arab saudi , kau banding dgn mane2 negara  pioneer dunia sekarang ni.

ha, br ko tahu term SUCESSFULL yg sebenarrrr...

p.s= aku rasa kalau lah thread nie berlangsung dgn keadaan yg lebih tenang kan lebih baik. ni thread nie mcm ceti mintak hutang je

bukti dari hadis bukhari yg muhammad meminta abu bakr utk kawin dgn aisyah walaupon abu bakr mul ...
muaythaiko Post at 20-1-2011 13:27

Habis tu kau ingat nak kawin ni main terjah ajer ker?  Tak payah pinang meminang?  Nabi pun ikut adat meminang.  Abu Bakr tak ada masaalah, yang kau pulak masaalah.

Daripada Abdullah bin Amr bin ‘ash r.a. berkata: Aku mendengar Rasulullah saw. bersabda, “…Bahawasanya Allah swt. tidak mencabut (menghilangkan) akan ilmu itu dengan sekaligus dari (dada) manusia. Tetapi Allah swt. menghilangkan ilmu itu dengan mematikan alim ulama (ulama sejati). Maka apabila sudah ditiadakan alim ulama, orang ramai akan memilih orang-orang yang jahil sebagai pemimpin mereka. Maka apabila pemimpin yang jahil itu ditanya, mereka akan berfatwa tanpa ilmu pengetahuan. mereka sesat dan menyesatkan orang lain…” (HR Muslim)