CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MerryPropa

[2011] KARAK - Filem Seram Dari KRU

korang nak tengok citer seram better tgk Insidious yang berganda seram dari Karak ni..

aku ingatkan lepas MMH,lagi best citer yang yusri buat...sekali tgk haparak jugak..

lepas ni susah aku nak percaya dengan citer hantu/seram mengarut buah tangan org mesia..

buka mengagungkan citer omputih,tapi itu lah realiti...tak boleh nak tipu

korang nak tengok citer seram better tgk Insidious yang berganda seram dari Karak ni..

aku ingatk ...
mjfh Post at 28-5-2011 10:56

filem seru not bad.... ape2 pun kena tgk sapa pengarah...

cancel karak, nk tgok NKTM

Post Last Edit by Clinique at 28-5-2011 14:19

dah tengok semalam..

part yg paling seram- masa scene mula2..yg laki tu kena kokak dek hantu kat atas bumbung keta dia...mmg scene tu urban legend dah selalu dengar..tp bila divisualkan jadi lebih seram. Rasanya..tu je la kot scene yg paling aku suke dan aku rasa sgt seram!

Scene paling tak seram - lepas drpada intro kat atas tu..sampaila abes...semua tak seram untuk org yg kategori penakut mcm aku nih

pengajaran yg baik - jgn tahu hafal je ayat2 quran, tapi tak penah nak paham maksud. So, scene si zura baca ayatul kursi dalam bahasa melayu masa nak lawan antu tu..mmg terkesan sangat kat aku yg betapa pentingnya paham maksud sesuatu ayat yg kita baca, bila dah paham baru kita yakin akan kekuatan dan keberkesanan sesuatu ayat dan amalan tu:

Rate

1

aku ingatk ...
mjfh Post at 28-5-2011 10:56 AM

ada yg quite good and tak mengarut mcm Seru tapi org Malaysia tak tengok pulak.....aneh sungguh penonton Malaysia...

tgk td ... credit to hantu jek laa..
jln citer biasa2 jek... cuma ade pengajaran laa.. dr bdk baik jd kurang baik.. last bila jumpa bnda2 cmni nk tlg diri sendiri pon susah... kena gak org lain ingatkan apa yg lama dilupakan tu ..
part seram of course time urban legend difilemkan...
part geli ... jack siat n mkn kulit muka sendiri
hantu2 citer Karak mmg class...
so citer ni bkn la seram yaamat .walaupon aku ade gak rasa cm kalo la hantu cm rupa dlm Karak ni muncul dpn aku siap ckp "kata beriman tp kenapa lari" ..pengsan dh aku kt situ

Rate

1

Follow Us
Reply  tagas

camne ko blh tgk 4 bln yg lepas....angkau kah yg link kat fb masa cite tu br  ...
martiena Post at 28-5-2011 09:16

aku tgk kat u-tube..ketinggalan zamannya kamu ni..

layan citer ni ptg tadi tanpa baca review porumers....well, pd awal citer tu dah seram....tp, bila m ...
cyndore Post at 27-5-2011 19:29

Aku setuju.

Separuh masa pertama filem ni very promising. Tapi separuh masa kedua, lepas kemalangan... this film is going down a hill....

Dah tengok gak semalam...

Part paling seram memang yg memula tu...yg ada Polis dtg tu... (tapi mcm antu omputeh sikit)

TH suka sangat ngan antu kebaya
"enciekkk ...bole bantu saya Enciekkk"

sebenarnye dah leh agak dah flow citer tu lepas eksiden ...ada iras2 Khurafat plak!!

banyak benda xleh blah...bukan nak komplen lebih..tapi member sebelah pun dok highlight gak

~yg batu tanda tulis Karak tu mcm printed atas paper je

~katanye 1983..betul ke ada kete Polis Proton Saga time tu?? (if scene memula tu relate ngan 1983 la)..tengok wiki pun 1985 baru release Proton Saga!!
Then plat pun WCTxxxx (plat keta lama bapak TH tahun 1984 ialah WAVxxxx)..
if scene tu tak relate ngan 1983..then case close!!

~cetakan gamba bini orang asli tu ...atas 'Bunting' sangat    

~pelakon nampak dilumur oleh ulat2& cacing...macam paksaan buat penonton geli..!!
*ada yg tegur tu bukan ulat mayat tu..tu ulat pokok!!

overall citer ni tak dela seram...towards the end tu dah rasa macam nak lucu dah plak nengok garapannya....terbukti ending nya pun lawak gak !!

takleh lah salahkan KRU sebab ini pun percubaan pertama mereka kan?

bagi 3 bintang je...bak kata Kak Ogy dalam AF "thanks for the effort"

da tengok sabtu 28/5 aritu...
mula2 tu seram coz urban legend..gila lah..pastu geram ngn mulut celupar watak dlm tu yg konon xpercaya hantu2 ni..ambil ko sekali..
memeber saya yg penakut..siap termimpi2 mlm tu..heheheh
kila tu annoying lak rasa..asyik duk muncung mulut apahal..rimas tgk..yg lain ok la..satu lagi geli lak shahir asyik duk panggil syg2 kat awek dia..hahahha
first movie shahir ok la..xde la teruk sgt rasa..cuma xjadi dia nk jadi bdk nakal la..hehehe..biasa2 je saya bgi 3/5 bintang je....

cita karak xbest...kilafairy tu over sangat..

Review :
http://www.mohdhaiqal.com/2011/05/filem-karak-worth-watching.html

Jumlah panggung only 46 je .. Sikit tu

Review :

Jumlah panggung only 46 je .. Sikit tu
F685 Post at 30-5-2011 12:55

semalam kat IOI kawasan cina tu penuh je penonton KaraK ni

Reply 276# Jason_DeRulo

tonton dulu baru komen..lain org lain taste

cita karak xbest...kilafairy tu over sangat..
missymia Post at 30-5-2011 12:37

dalam citer ni tergedik2 sikit...tapi leh terima lagi kot..ntah kadang2 macam muka Kris Dayanti plak nengoknyer

dalam citer ni tergedik2 sikit...tapi leh terima lagi kot..ntah kadang2 macam muka Kris Dayanti  ...
tebuanharimau Post at 30-5-2011 15:28

Over segala detu..dah la sexy sangat..suma nk menonjol benci sesangat..

nak tgok karak, karak takde, aku pegi tgok kaboom of doom

TAHNIAH buat filem Karak arahan Yusry Abdul Halim kerana mencatat kutipan RM400,000 pada hari pertama tayangannya pada 26 Mei lalu.

Dalam kiriman SMS dihantar Norman Abdul Halim Jumaat lalu, bos besar KRU Studios itu mengucapkan kesyukuran atas kutipan yang dicatat Karak. Walaupun bersaing hebat dengan filem Hollywood, Kungfu Panda 2 dan Pirates Of The Caribbean serta filem tempatan, Nur Kasih dan Kongsi, sambutan terhadap Karak tetap hangat.

Kutipan itu menjadikan Karak filem terbitan KRU Studios kedua tertinggi untuk hari pertama tayangan di belakang Hikayat Merong Mahawangsa (HMM), sekali gus mengatasi rekod Cicakman. Ini juga bermakna filem seram masih ada tempat di hati penonton.

Kejayaan diraih Norman bersama adik-adiknya, Yusry dan Edry cukup membanggakan. Bermula dengan kelainan pada muzik yang mereka tampilkan melalui trio KRU, mereka juga berjaya melahirkan artis muda yang punya kelainan seperti Elite, Ezlynn, Adam dan Stacy.

Kini mereka mengorak langkah dalam dunia penerbitan filem dengan keluar daripada resipi biasa pembikin filem Melayu dengan filem super hero melalui Cicakman, muzikal (Magika), epik (HMM) dan terbaru filem seram (Karak). Ini juga cubaan pertama Yusry mencuba genre seram.

Pada 6 Jun ini, KRU meraikan ulang tahun ke-19 dan satu majlis meraikannya akan diadakan di KRU Studios di Cyberjaya.

Semoga tahun-tahun akan datang tiga bersaudara ini terus memeriahkan industri hiburan kita dengan produk mereka yang membanggakan.

( petikan dari Harian Metro)

Reply 292# missymia

dia over... gedik yg dibuat2 smpai org meluat bkn sbb mmg gedik tp gedik yg terlalu2 dibuat2 gedik ..ketara dibuat2...haaa punya tashdid aku letak menunjukkan keoveran gedik tu
pastu dlm kete mlm2 time jem nk bermakeup sakan..juih2 bibir yg konon sexy tu .. nmpk ke?

pastu nk speaking.. ngan org jual burger pon nk speaking ke .. "hungry..hungry" ... tp bkn la salah dia ..salah tukang skrip tu la... ..tk menepat tul nk berckp ...