CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Pemandu wanita berbahaya?

moral of the story... 2 x 5, 5 x 2 gak.. laki ke pompuan ke sama saja...
tu tuk org2 yg berlagak bagus kat jalan raya... dan yg berlagak pandai dgn undang2 jalan raya...

yg lelakinya pntang dicabar dgn horn ataupun high beam... pasti tercabar gila ego dia...
yg pompuannya berlagak terrer kat lane kanan... bwk slow cam kura2... org horn pun tak tukar lorong pun...
beam pun tak paham2.... mmg hancusss la... lagi terrer pompuan suka drive smbil berckp kat hp (without handsfree)

dua2 sama je kan.. org lelaki leh buat..pompuan pun nak buat gak..
tapikan... yg selalu kemalangan ngeri/maut tu semuanya membabitkan driver lelaki...
yg bawak bas ekspress(yg ditegur tak dgr kata org..),
yg bawak lori pasir(yg tak bagi jalan kat keta kecik-lebih2 lagi pemandu pompuan)...
yg bawak motor rempit(cilok sana sini)... yg bawak keta saga ala2 turbo...
semuanya lelaki... ...so... sama jelah..
yg pting nawaitu masing2 ...nak smpai dgn selamat ke, nak smpai dgn cepat...(ke kubur)

lelaki bawak kereta fokus... lain

laju macam mana pun.. cilok kiri kanan pun tak apa
sebab fokus
tak berbahaya mcm pemandu wanita

lelaki bawak kereta fokus... lain

laju macam mana pun.. cilok kiri kanan pun tak apa
sebab fok ...
the0ne Post at 30-3-2011 16:28

perempuan lagi fokus ketika memandu , focus point.......

saya perhatikan kaum wanita ini mereka tidak pandai mengagak jarak antara kereta.

sama ada IQ mereka rendah atau kecacatan deria jarak saya kurang pasti.

kalau bab iq teringat post evolutionary... post result iq test dari website sampah mana claim iq dia lebih 120

nampak sangat iq rendah...

Follow Us
saya perhatikan kaum wanita ini mereka tidak pandai mengagak jarak antara kereta.

sama ada IQ mer ...
Vokuro Post at 30-3-2011 17:05

What nonsense. Kami boleh agak fine. Cuma maybe berhati hati which is good. Kalau lelaki keluar parking selalunya cepat, saya agak lambat pasal tengok kiri kanan depan belakang. Konsepnya, kalau terlanggar bukan masalah saper salah, tapi masalah buang masa nak pegi workshop dsb, jadi elakkan berlanggar at all cost.

moral of the story... 2 x 5, 5 x 2 gak.. laki ke pompuan ke sama saja...
tu tuk org2 yg berlagak ba ...
Jaza2008 Post at 30-3-2011 16:09

Hehee... bila Jaza membebel, infonya bernas seh...

Bintang pun kadang-kadang hangen gak kalo yang bawak kete sengal semacam duk line kanan, biasanya pompuan la.. secara tak sedar ngata gak 'ooo.. patut ler pompuan..' tanpa menyedari diri sendiri pun pompuan gak... hiks

sama ada IQ mer ...
Vokuro Post at 30-3-2011 17:05

ada benarnya pendapat tuan vokuro, abg cross tgk masa nak parking, terkial2 macam kera gatal punggung, walhal parking tuh besar dan luas..kalau tak percaya cuba perhatikan terutama side parking...

Post Last Edit by Vokuro at 30-3-2011 17:13
What nonsense. Kami boleh agak fine. Cuma maybe berhati hati which is good. Kalau lelaki keluar  ...
truly Post at 30-3-2011 17:08

tiada konsep berhati2 apabila ummah wanita memandu kereta hanya jarakkan dengan kereta depan sejauh 1 inci sahaja.itu yang saya sering perhatikan di kala waktu traffic sesak di jalanraya.
udah nya apabila kereta hadapan brake sedikit pun kamu terus menggelupor terpaksa emergency brake.

What nonsense. Kami boleh agak fine. Cuma maybe berhati hati which is good. Kalau lelaki keluar  ...
truly Post at 30-3-2011 17:08

kalau org mabuk... ability dia nak tafsir speed dan jarak secara relative agak terganggu...

ada benarnya pendapat tuan vokuro, abg cross tgk masa nak parking, terkial2 macam kera gat ...
crossfire Post at 30-3-2011 17:11

saya memang tak reti side parking hehehe giler ke aper nak masuk dari belakang. sah sah pusing  4 ,5 kali, terus carik parking lain.

tiada konsep berhati2 apabila ummah wanita memandu kereta hanya jarakkan dengan kereta depa ...
Vokuro Post at 30-3-2011 17:12

Oh, tak betul tu, saya jarakkan 2 kenderaan, dan kalau waktu jam teruk, jarakkan jugak walau tak dua kenderaan. But then saya biasa memandu di overseas jadi dah terbiasa.

Pasal tak jarakkan kenderaan kat Malaysia ni, sama jer lelaki perempuan. Bodoh, dah tu bila accident, berangkai 10 kenderaan.

saya memang tak reti side parking hehehe giler ke aper nak masuk dari belakang. sah sah pusing   ...
truly Post at 30-3-2011 17:13

satu pengakuan yg ikhlas, cari parking lain bermakna tak menyusahkan org lain, tertunggu2 belakang bilalah minah nie nak masuk parking atau masuk longkang.....

pompuan ni bawak kete terkemut kemut...

ateng79 Post at 30-3-2011 17:21

kemut2 atau langgar belakang pelan sikit sensitip skang nie..

ateng79 Post at 30-3-2011 17:21

terkemut2 ehhh?? dah baper kali driver jantan ingat aku bodoh.. die main2 bawak kete selow, ke kiri ke kanan.. tanak bagi org potong konon.. dah la jarak ngan kete depan lori pon boleh masuk... dok plak lane paling kanan.. lane sebelah sibuk ngan kete..
sekali aku potong..  mencicit nak kejor balik..

sama gak yg mengekor dr belakang.. kalo dah smp 120 memang aku bior aje yg mengejor.. main cucuk2 tuh..
ko nak race gi sepang laaaa

mereka pendek tak  cukup ketinggian sbb itu tak boleh agak jarak depan kiri kanan parking jika naik waja/kereta rendah, patut drive van/lori ja

kerana paras mata hanya sejengkal dari paras pintu dan dashboard, baik pakai kereta berpintu/dashboard transparent jah, nampak perut enjin berfungsi, radiator. tangki minyak etc

Aku rasa isunya bukan setakat cekap tak cekap sahaja sehingga wujudnya risiko kemalangan, tapi juga kena ambil kira TABIAT atau HABIT anda memandu kereta tak kira lelaki atau perempuan. Tabiat buruk anda ketika memandu turut menyumbang kepada kemalangan. Aku yg pemandu lelaki ni pun dh byk kali hampir2 terlibat dgn kemalangan pemandu lelaki yang mempunyai tabiat buruk ketika memandu.

Aku rasa Bung ni nak publisiti murahan je...Maklumlah, PRU dah dekat...masing2 nak cari publisiti untuk popular...politician murahan mcm dia tu tak payah sentap.