CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tobby

ustaz......tolong buat air sikit, anak saya malas belajar.

Close [Copy link]
Post Last Edit by blastoff at 7-9-2010 16:54
jgn sampai ada melayu taksub yg berkata "korang jgn main2 dgn Harun Din....."   
ayat sebegini sahaja semcm sudah ada keinginan utk menyamakan harun din dgn keajaiban Abuya yg sebenarnya tak ajaib pun....nothing. sudah pun mati dimamah bumi, kembali kpd Allah dlm keadaan yg lemah.
tobby Post at 7-9-2010 16:22

Tobby , nak kena tanya kat abuya sendiri lah nampaknya untuk sahihkan kesesatan ajaran abuya... nak kena pi korek kubur abuya kemudian tanya kat mayat dia tu secara berdepan dan dengan bersandarkan pada kekuasaan Allah semata-mata ikhtiar tu akan menyebabkan mayat abuya boleh cerita mengenai kesesatan ajarannya tu ?    ... tengkorak boleh bercakap dengan kekuasaan Allah ? Ikhtiar haru biru sampai iman pun jadi klang pong kang di buatnya    .... pasal apa laa punya tak logik nya cara minda depa ni berfikir ?

Saya rasa para pengikut Harun Din yang berpegang pada tariqat sesat tu lebih ramai jumlahnya dan lebih degil dari pengikut abuya .... mereka pakai macam alim ulama, siap berjubah segala tapi sesat tak mau - mau dan mereka ni ada access pada para pelajar Universiti pulak tu ..... sama macam kes Al Arqam dulu la kan , mereka pun memperdaya ramai pelajar Universiti untuk ikut ajaran mereka .

Post Last Edit by blastoff at 7-9-2010 17:18

JAKIM dah keluarkan fatwa haram ajaran tariqat syeikh nazim tu , tapi nak harapkan kerajaan bertindak memang lambat laa macam kes Al Arqam tu jugak lah dulu, di biarkan sampai parah baru nak benteras habis-habisan .... tambah pulak harun din ni bersekongkol dengan PAS dan ada pengaruh politik , lagi la kerajaan berat nak bertindak takut di tuduh sebagai penindasan politik pulak !

diktator mmg gila kuasa...cthnya mcm hitler,kamal atarturk,t.k.t

tok guru tareqat pasti akan bertembung dgn ulama2 hadith.  why? kenapa?  tak pernahkah kita berpikir?

tok guru tareqat pasti akan bertembung dgn ulama2 hadith.  why? kenapa?  tak pernahkah kita berpikir ...
tobby Post at 7-9-2010 17:31

Tapi yang best nya tok guru tarekat walau sesat tahap gaban sekali pun pasti akan kata dia ikut Sunnah Wal Jamaah .

Follow Us
Post Last Edit by blastoff at 7-9-2010 22:48
1. Memang aku percaya Nabi Muhammad itu insan termulia. Kau tak percaya?

mnm77 Post at 7-9-2010 12:11

Kau percaya tubuh badan/jasad dia termulia kah ?

2. Aku tiada kena mengena dengan tariqat Naqshabandi. In fact, ada antara amalan dari serpihan tareqat Naqshabandi yang aku sendiri cukup tidak bersetuju. Aku tak pasti aliran perdana tareqat Naqshabandi tu macamana, jadi aku tak boleh borong untuk kata itu salah ini salah.

mnm77 Post at 7-9-2010 12:11

tok syeikh tu pun ada website nya sendiri dan tarikatnya pun dia sediakan website juga , jadi kau nak claim kata tak ada cara nak tahu ajaran mereka tu tak logik la .

Bukan main aktifnya depa menyebarkan ajaran sesat depa   .....
Ni kat website tarikat tu sendiri tertera fungsi dan peranan syeikh nazim  
http://www.naqshbandi.org/suhba/shmk/role_of_the_shaykh.htm   

boleh kau komen ayat yang saya merahkan bawah ni dari article kat website tariqat tu ?

Whatever your Shaykh says, do not say “muhaqqaq” or “true!” with your tongue.  Your heart has to accept.  The way is to try to accept what he is telling you without using your mind.  Keep faith in what he is telling you.

If your heart does not accept, then you are not going to benefit anything.  We have to show our Shaykh, who knows how we sleep even as we sleep, that we truly believe in him.  Do you think that our Shaykh is someone like us? Hasha! (God forbid), Once, Grandshaykh said:  “If an ant is moving on top of a smooth rock in the West and I am in the East, I can hear her footsteps in my ear as I hear the crack of thunder."  And he said:  “We – the Shaykhs of the Naqshbandī order – can hear and feel the movements of our murids, no matter what they are doing, as loud as if we heard thunder!”

And he said:  “Keep respect when you are sleeping in bed with your wife, because we are hearing and seeing everything.”

.....You are under your Shaykh’s supervision for twenty-four hours.  You can never move out of his sight.  He is looking at you.  He is looking at you when you are moving here and there.  Yet this is nothing:  he can hear the secrets that come into your heart and the secrets that you keep in the recess of your heart as if it were thunder.

Allah memuliakan Nabi Muhammad & kita juga memuliakan Nabi Muhammad. tapi pada kadar yg telah Allah tetapkan. ajaran2 sebelum Islam telah menyeleweng kebanyakannya adalah kerana melanggar batasan2 yg Allah tetapkan. Allah telah menetapkan batasan itu dgn jelas & begitu byk hadis2 Nabi yg memberi amaran tentang batas2 ini. Kaedah memuliakan Nabi hendaklah mengikut saranan dari Nabi sendiri seperti yg dilakukan oleh para sahabat2 baginda.  jgn kita melangkaui batasan2 itu sbgmn org2 Nasrani mengagung2kan Nabi Isa & para Saint (wali) mrk.  takut tersesat jadinya. jgn jadi spt tareqat yg memasukkan nama tok sheikh mrk dlm zikir.

Post Last Edit by mnm77 at 8-9-2010 15:33
Sampaikan website JAKIM sendiri pun keluarkan fatwa kata sesat ajaran tok syeikh tu pun tak cukup sahih lagi untuk menampakkan betapa sesatnya tok syeikh tu ? Wow, nak kena tok syeikh tu sendiri keluarkan fatwa kot kata ajaran dia sesat baru kau nak percaya ?  Kuang kuang kuang .

mnm77 ... tak logik kata-kata kau dan nampak macam kau tak sanggup terima kenyataan aje lagaknya ..... ini persoalannya yang menjadi tanda tanya  .

1) pasal apa kau nak kena jumpa tok syeikh tu sendiri dan dengar dari mulut dia sendiri ajaran dia baru kau rasa kau berhak sesatkan dia ?

2) kenapa apa yang tertera kat website dia sendiri tak cukup sahih untuk menghukum dia sebagai syirik pulak?

3) kenapa apa yang JAKIM fatwakan tak cukup sahih untuk menghukumkannya syirik dan sesat ?
blastoff Post at 7-9-2010 15:00

Salam...

Kau tanya saya? Ini jawapan saya. Dengar betul-betul dan jangan buat andaian.

1) Saya tak suka menghukum syirik/meyesatkan orang Islam. Saya diajar berdakwah, bukan menyesatkan. Sila bagi DALIL yang sahih NABI mensyirikkan/meyesatkan perbuatan seorang Islam secara personal, ditujukan kepada sekian-sekian orang dengan sekian-sekian nama. Untuk pengetahuan blastoff, saya dah pun bertanyakan kepada Ulama tentang amalan pengikut Sheikh Nazim tu banyak tahun yang lepas dah, kerana saya nampak perkara yang tak betul di situ.

2) Saya tak baca pun website dia. MAAF saya tiada banyak masa nak menyesatkan orang masa bulan Ramadhan ni. Nanti bila ada masa saya mungkin baca. Kau ni cepat sangat membuat tuduhan!

3) BILA MASA SAYA KATA JAKIM TAK SAHIH? SAYA TIDAK MENGELUARKAN HUKUM. SAYA ANONYMOUS DI SINI. KALAU SAYA KELUARKAN HUKUM, SAYA KENA BERTANGGUNJAWAB. JAKIM KELUARKAN HUKUM, MAKA SUDAH TENTU JAKIM BERTANGGUNJAWAB. SAYA TAK KATA PUN JAKIM SALAH. ALLAH TAHU NIAT SAYA.

Kau ni cepat sangat keluarkan hukum dengan menyesatkan secara personal. Ini tugas Ulama. Kau ni Ulama aliran mana hah?

Kenapa Nabi tak suruh sahabat check sendiri ada unsur syirik ke tidak pada jampi yang mereka nak amalkan tu ? Kenapa harun din boleh di benarkan check sendiri guna fikiran dia sendiri jampinya tu , sedangkan sahabat Nabi sendiri Nabi tak benarkan check sendiri jampi depa ?

Dah sahabat sendiri bertanyakan pada Nabi, takkan Nabi tak jawab kot!  Masalah tafsiran kau yang kata Harun Din tu buat syirik. Orang lain tak kata pun. Ia masalah yang diperdebatkan. Kau ambil Fatwa Jakim kata Tarekat Sheikh Nazim tu sesat, mana dia fatwa Jakim pasal Harun Din sesat?

Mana dia fatwa Jakim pasal sesat orang bawa air ambil berkat dari baca Yasin? Yang sampai ke luar negeri Jakim boleh kaji, takkan yang dalam negeri ni depa tak check kut?

Harun Din lebih tinggi ka ilmu tauhid dia berbanding dengan para sahabat Nabi yang menyebabkan dia boleh detect sendiri jampi dia syirik ke tidak sedangkan para sahabat sendiri tak boleh buat gitu ?

Fokus perkara pokok, yang diperdebatkan bukan buat andaian. Hadith tu ada kata tak boleh jampi dalam air? Tak boleh selawat? Tak boleh berdoa berkat Nabi?

Harun Din percaya ajaran Syeikh Nazim tu, sebab tu dia panggil tok syeikh tu bagi tazkirah segala kan , so sepatutnya ajaran syeikh Nazim tu pun kita kupas di sini samalah .... dan syeikh Nazim tu tak berselindung pun apa yang dia percaya, semua jelas tertera kat website dia sendiri .....

Satu lagi tuduhan yang tidak disetakan dalil yang jelas. Aku nak tahu betulkah Harun Din panggil tok sheikh tu bagi tazkirah? Bila dan di mana? Mana tau memang betul kut, aku tak tau. Maklumlah aku lama di luar negara sebelum ni. Harap ini bukan fitnah di bulan puasa.

...or tak boleh kupas apa pun kot pada kau sebab semua nak kena pi tanya sendiri kat tuan ampunya badan ? Internet info tak boleh di percayai ?  .. semua nak kena buat the old way lah nampaknya ....buat apa kau guna internet wahai mnm77 kalau kau tak percaya langsung apa yang tertera kat internet ?

Bukan aku tak percaya kat internet, tapi dalam meyesatkan individu secara personal, aku serahkan kepada Ulama yang lebih arif. Internet bukan 100% betul.

Ilmu hadith diriwayatkan secara bersanad. Bila sampai ke internet, sanad dah tiada. Sebab itu kita kena berwaspada berpandukan kepada Alim Ulama dalam hal mengeluarkan hukum.

Kalau semua nak kena tanya kat tuan ampunya badan sendiri dengan cara mendengar direct kata-katanya secara berdepan FACE to FACE dari mulutnya sendiri baru nak boleh sahihkan sesuatu perkara, alamatnya memang hanya boleh sahihkan cerita keluarga sendiri dalam rumah sendiri ajela jawabnya  

Segala cerita dalam akhbar, internet serta tv semuanya bukan FACE to FACE secara berdepan pun ..... alamatnya jadi macam katak bawah tempurung la asyik distrust segala sumber berita .
blastoff Post at 7-9-2010 15:55

Cerita akhbar ada yang tak betul, ada yang betul. Sama macam internet. FACE TO FACE adalah CARA SUNNAH. Cara yang paling selamat terutama sekali untuk mengenali dan mengkaji amalan seseorang itu.

Kalau belajar hadith dari internet, macam macam tafsiran dan hukum boleh dikeluarkan oleh sesiapa saja tanpa ilmu!

imagine la cerita mengenai obama pun nak kena pi tanya face to face baru sahih .... nak kena pi white house terus la gamaknya untuk jumpa sendiri dengan obama untuk tanya direct pada dia secara berdepan  , libu-libu habih woo just untuk sahihkan setiap belita boleh pokai maaa  .... macam mana orang yang ada background science boleh cakap benda tak logik gitu ?

Realiti ilmu hadith dalam periwayatan adalah face to face. Ini cara yang paling sahih.

Kau percaya tubuh badan/jasad dia termulia kah ?

blastoff Post at 7-9-2010 22:32

Cukuplah saya percaya Nabi Muhammad SAW insan termulia. kau percaya atau tidak?

boleh kau komen ayat yang saya merahkan bawah ni dari article kat website tariqat tu ?

Berdasarkan komen tersebut ada yang menyeleweng. Jakim dah kata sesat, so aku tak pertikai pun.

Ada jakim kata Harun Din sesat?

Post Last Edit by mnm77 at 8-9-2010 15:57
tok guru tareqat pasti akan bertembung dgn ulama2 hadith.  why? kenapa?  tak pernahkah kita berpikir ...
tobby Post at 7-9-2010 17:31

Sesetengah Ulama Hadith pun sesama sendiri cukup kuat mengkritik. Orang awam kebanyakannya tidak berapa faham ilmu Hadith. Realiti Ilmu hadith ialah menjaga kesucian Sunnah Nabi, justeru, dalam usul ilmu Hadith ialah kena anggap sesuatu itu tidak dipercayai sehingga dapat dibuktikan sahih/hasan/dhaif dan sebagainya.

Sesiapa yang nak mendalami Ilmu Hadith, dia wajar berguru secara FACE to FACE. Jika tidak, dia dalam bahaya ego dengan kritikan terhadap orang lain.

Imam Bukhari Rah berguru dengan ramai muhaddithin. Salah seorang dari gurunya sendiri pun pernah menyesatkan Imam Bukhari Rah, tetapi Imam Bukhari tidak menyesatkan orang tersebut, yang juga seorang Ulama Hadith.
http://www.al-inaam.com/dhadith/bukhari.htm

Kebanyakan orang suka guna kaedah hadith dalam menyesatkan orang lain, tetapi sebenarnya kaedah tersebut lebih untuk kesahihan hadith dalam periwayatan. La ni, guna internet saja boleh sesatkan orang! Walaupun betul, tapi kita belum teliti macam Ulama dalam keluarkan hukum. Bila tak teliti, maka kebarangkalian untuk salah itu tinggi.

Wallahu a'lam

Harap maafkan saya jika ada salah dan silap, atau terlanjur kata di bulan Ramadhan yang mulia ini.

SELAMAT HARI RAYA
MAAF ZAHIR & BATIN

Reply  ussopp

itu lah yg bermain2 di fikiran sy...

kadang2 sy pun ada melakukan sendri tapi ...
nickname Post at 4-9-2010 08:51

setuju,  yg mintak tlg pd org lain tp sendiri pun tak berdoa tu mmg tak betul la, diri sendiri kena doa lebih la, yg lain tuh ikhtiar

Kata Imam Syafiee
jika ditanya org sesuatu masalah,kadang2 saya diam tanpa berkata walau sepatahpun ...
mr_evergreen Post at 7-9-2010 16:37

tp kelihatannya lebih tinggi dari Imam Syafiee, semua ada jawapan kan, smp tak terjawab bg perumpamaan lain pula, ntahla

nujum2, bomoh2 & dukun2 lumrahnya kuat berdusta.

Rasulullah telah bersabda yang diriwayatkan oleh ...
tobby Post at 5-9-2010 19:03

tp knp kita nak pukal kan semua? yg berdusta, hanya menggunakan agama utk untung itu mmg tak patut, tp rasanya berkajang2 penerangan disini hjung2 sebut harun din juga...

Harap maafkan saya jika ada salah dan silap, atau terlanjur kata di bulan Ramadhan yang mulia ini.
...
mnm77 Post at 8-9-2010 16:06

Saya pun nak ucap selamat hari raya juga, maaf zahir batin kepada semua, semoga kita  semua diampunkanNya. Andai kita merasa bijak ingat ada org yg lebih bijak. Terima kasih pada yg ikhlas berkongsi ilmu.

Reply 336# ubieobie

ya betul betul betul semua dia kasi pukul rata x tau nk beza yg bathil Dan yg benar

statement poyo saya yg terakhir utk benang ni, sy hari2 sejak ank dlm kandungan lg buat air doa, kismis doa, kurma doa, nasi doa, gulai doa, goreng ikan doa, sayur doa, susu doa, air sirap doa, mee doa, kuih doa, rendang dia, ketupat doa, lemang doa, laksa doa (menu raya esok), lontong doa, kek doa .......fuh x tersenarai dah
Dari dulu hingga kini s/ada saya masak ke- mostly, or bli di luar.. saya akn doa mohon pd Allah berkati rezeki ini, utk kebaikan ahli keluarga ku, kurniakan yg terbaik dari rezeki mu ini ya Allah.

alhamdulillah....( statement poyo ni utk 2 org yg ingt dia bijak sgt) bukan takbur
alhamdulillah ank sulung 9A1, study di Australia bakal engineer
alhamdulillah ank no 2, 10A spm 2009, bakal doktor alhafiz , now in darul Quran
alhamdulillah ank no 3, br tingk 4 nanti sy update. tp this year semua exam dia dpt no 1, exam terbaru dpt 7a,3b

I rest my case, slmt hari raya , Taqobalallahu minna wa minkum Sebelum takbir berkumandang, Sebelum ajal menjemput, Sebelum jaringan over load, Izinkan daku memohon maaf lahir batin

korang pernah tgk org putih bila nk mkn bc doa dulu.

dear lord, please bless our food.......... amen

org melayu bc bismillah pun lupa bc doa salah
allahhumma bariklana fima rozak Tana........ ni doa bila hidangan sampai ats meja bukn doa mkn!
kalau ikut sunnah cukup dgn bacaan bismillah

nk lbh baik tambahlah doa sendiri
eg: bismillah hillazi la yadhurumaasmihi... rujuk yg Arab nanti silap bc.. doa ni sgt bagus maknanya dan pengamal perubatan Dan ustad2 pun suggest bc utk mohon perlindungan Allah Dari sebarang musibah dari bumi or langit. coba cari maknanya

sy bc selalu bila keluar rmh especially , naik plane time goyang inul plane tu lg laju bc.  he he
or u can always create yr own doa bila nk mkn then bismillah. wallahualam

tunggu kek kukus msk then cabut blk kg Ho Ho blk kg

Sesetengah Ulama Hadith pun sesama sendiri cukup kuat mengkritik. Orang awam kebanyakannya tidak ...
mnm77 Post at 8-9-2010 15:46

siapa sesetengah ulama hadis yg dimaksudkan?  
bukhari, muslim memang bertembung dgn golongan sufi. klu takmau pakai hadith2 dari ulama hadith boleh lah org awam pakai mimpi2 & firasat2 dari ahli sufi & guru tareqat.