CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Pemandu wanita berbahaya?

Reply  mziskandar

tyme tuw gaks nk cek pin tudung ...btulkn tudung senget ...nk touch up lip ...
LEES Post at 30-3-2011 21:01

Tang ni aku cukup bengang kalau berdepan dgn depa mcm ni
Pernah sekali aku nak pi parking kereta kat stesyen komuter utk pi kerja ada sorang perempuan ni boleh plak dia khusyuk bersolek dlm kereta sampaikan tak sedar yg kereta depan dia dah lama lepas masuk tempat parking sedangkan kereta dah byk Q kat belakang nak masuk utk parking
Aku hilang sabar bunyikan hon yg panjang masa tu gak baru terkial-kial nak jalan

tingat lak citer Ironman 1.....pompuan bawak kete yg sondol mamat Ironman tu. org soh break, dia laaagi tekan minyak...haha.

bini aku sendiri hangin dgn lady driver.. lembab & main tukar lane tak signal etc katanya... tapi bi ...
rikiruj Post at 30-3-2011 19:46

Hang dah buat aku gelak sakan baca pengalaman hang pasal tekan brek angin coz teringatkan aksi hubby aku yg kecut perut bila tengok bini dia ni buat peel coz aku hangin dgn malaun yg biadap
Lepas dia dah ok siaplah aku kena tadah telinga dengar dia membebel

apa la korang ni...
aku ni a very peaceful driver
tiru macam saya

deria penjarakkan terlalu lemah dan lembab... yang bukan-bukan

Reply 343# pu3_rania

put ... lees ngaku tang parking lees mmg fail tupsl kene pakai kete kecik2 cam mini minor y cute tuh

Follow Us
awat? same jela sape pemandunye.. yg teruk bwk keta nie ade lelaki ngan pmpuan..

tp aku khan pmpuan..pnh alami mslh driver lelaki ngan pmpuan yg nan ado.. uwaaa..

1~ ritu lalu jln yg sempit, selisih ngan keta yg bawak.. pastu aku drive slow2 ler kang, pastu pakcik itu trus ke depan cam nk langgar aku, aku mengelak dan akhirnya tlanggar sepagar pokok kertas.. uwaaa.. abis keta kecikku bercalar balar.. aku kira lebih dr 12 CALAR!!! mencik! mencik!

2~ kes kedua ngan driver pmpuan.. dia bg jln kat aku, aku ngakulah aku bwk slow.. tp tgklah beb, keta aku ade P jd agak2 ler.. dh dia bg laluan, dia xmo sabar..aku rs aku lmbt dlm 10 saat je..10 SAAT, dia nk pintas.. dang2 hampir nk langgar aku..trus dia tunjuk tangan kat aku cam mimik mulut tu cam ckp "apelah pmpuan nie" .. uwaaaa.. ko ingat ko hebat ke pakai keta waja? stakat beli x abis byr, jgn kecoh ler.. (even aku pn berhutang)

Aku x sure dh ader ker belom artikel nih...aku just paste kan jer yer...

Lebih ramai pemandu lelaki kemalangan

KUALA LUMPUR: Kajian yang dijalankan Institut Penyelidikan Keselamatan Jalan Raya Malaysia (Miros) mendapati bilangan pemandu lelaki yang terlibat dalam nahas jalan raya adalah 2.4 kali lebih tinggi berbanding wanita.

Ketua Pengarah Miros Profesor Dr Ahmad Farhan Mohd Sadullah dalam satu kenyataan semalam berkata, kajian itu turut disokong statistik Polis Diraja Malaysia (PDRM) yang menunjukkan sejumlah 244,336 kemalangan membabitkan pemandu lelaki berbanding 103,153 bagi wanita, pada 2009.

Mengambil kira bilangan penduduk, beliau berkata lelaki mempunyai purata kadar nahas jalan raya sebanyak 1,351.74 untuk setiap 100,000 penduduk berbanding 537.97 bagi wanita, dan ini membuktikan lelaki 2.5 kali lebih berisiko berbanding wanita.

Bagaimanapun, katanya, Miros mendapati wanita menunjukkan peningkatan kemalangan yang kurang sihat pada 2009 berbanding 2006.

“Jumlah pemandu wanita yang terlibat dalam kemalangan bertambah daripada 26.4 peratus pada 2006 (berbanding lelaki 73.6 peratus) dan telah meningkat kepada 29.7 peratus pada 2009,” katanya ketika mengulas kenyataan Anggota Parlimen Kinabatangan Datuk Bung Moktar Radin bahawa wanita memandu sambil lewa di jalan raya.

Ahmad Farhan berkata kajian itu juga menunjukkan lelaki dan wanita mempunyai ciri berbeza yang mempengaruhi pemanduan mereka seperti persepsi keselamatan dan keselesaan dalam kereta sendiri.

Lebih ramai pemandu lelaki kemalangan

E-mel Artikel Cetak Artikel Tanda Artikel Besarkan Saiz Teks Kecilkan Saiz Teks Komen Artikel

KUALA LUMPUR: Kajian yang dijalankan Institut Penyelidikan Keselamatan Jalan Raya Malaysia (Miros) mendapati bilangan pemandu lelaki yang terlibat dalam nahas jalan raya adalah 2.4 kali lebih tinggi berbanding wanita.

Ketua Pengarah Miros Profesor Dr Ahmad Farhan Mohd Sadullah dalam satu kenyataan semalam berkata, kajian itu turut disokong statistik Polis Diraja Malaysia (PDRM) yang menunjukkan sejumlah 244,336 kemalangan membabitkan pemandu lelaki berbanding 103,153 bagi wanita, pada 2009.

Mengambil kira bilangan penduduk, beliau berkata lelaki mempunyai purata kadar nahas jalan raya sebanyak 1,351.74 untuk setiap 100,000 penduduk berbanding 537.97 bagi wanita, dan ini membuktikan lelaki 2.5 kali lebih berisiko berbanding wanita.

Bagaimanapun, katanya, Miros mendapati wanita menunjukkan peningkatan kemalangan yang kurang sihat pada 2009 berbanding 2006.

“Jumlah pemandu wanita yang terlibat dalam kemalangan bertambah daripada 26.4 peratus pada 2006 (berbanding lelaki 73.6 peratus) dan telah meningkat kepada 29.7 peratus pada 2009,” katanya ketika mengulas kenyataan Anggota Parlimen Kinabatangan Datuk Bung Moktar Radin bahawa wanita memandu sambil lewa di jalan raya.

Ahmad Farhan berkata kajian itu juga menunjukkan lelaki dan wanita mempunyai ciri berbeza yang mempengaruhi pemanduan mereka seperti persepsi keselamatan dan keselesaan dalam kereta sendiri.

“Semasa memandu, seorang wanita akan memikirkan beberapa perkara, tetapi memandangkan pemanduan memerlukan gandingan aksi dan reaksi, ada kalanya, sesetengah wanita akan melakukan kesilapan,” katanya.

Beliau berkata dari sudut pemanduan, lelaki pula dikenal pasti memiliki kemahiran lebih tinggi berbanding wanita, dan ini menjadikan mereka lebih berkeyakinan dan seringkali juga “terlebih yakin“ sehingga memandu di luar kawalan serta secara berbahaya.

Aku pergi kerja kalau kete x byk dlm 80-100kmsj..balik dlm 100kmsj..tapi kalau aku nak evo, lancer, myvi..lane kanan..aku bg ambil kirilah..Selalunya belok sana sini dah terbiasa bagi signal

memang la lelaki banyak kemalangan sebab lelaki paling banyak bawak kenderaan!bawak lori lelaki,bawak motor lelaki,bawak keta lelaki majoriti.mestila peratus kemalangan di kalangan lelaki tinggi!.

orang pompuan tak peka keadaan sekeliling sebab mereka tak da lesen motor!..itu penyebabnye!!orang lelaki majoriti ade lesen motor dan kereta,dan orang pompuan kebanyakan ade lesen kereta sajerk!kalo ade lesen motor pun 10 taun tak bawak!..sebab tu bile keluar simpang tengok tak da kereta die terus jalan,padahal tak sedar ade motor kat sebelah!orang lelaki ni peka,die taw motor masuk celah mana,

ahakkksss... pompuan lagik .. bung.. bung... mentang-mentang terasa pandu "keta baru"...

awat? same jela sape pemandunye.. yg teruk bwk keta nie ade lelaki ngan pmpuan..

tp aku khan pmpu ...
oormim185 Post at 31-3-2011 09:15

sori ye, 10 saat tu kira lama jugak..kena split second decision..aku pun akan jadi mcm driver tu..hehe..kita bila org dah kasi laluan, angkat tangan terus maju jgn teragak2...kalu lengah2 org yg kasi laluan tu pun mau nya tak bengeng..

lagi satu, masa drive tu, pastikan kita alert untuk benda yang ada 50 meter dihadapan bukannya 10 meter.. lagi jauh kita pandang, lagi banyak masa kita ada untuk buat keputusan..

tapi bila dah pandang jauh tu, bukannya bermaksud abaikan yang dah dekat.. lain jadinya..

lg satu, pastikan anda tau keupayaan kereta anda.. maksudnya korg kena faham characteristic kete tu.. contohnya keupayaan untuk dia memotong camne.. gear apa yang paling power masa certain RPM.. peak power dia berapa.. semua benda ni penting untuk anda keluar simpang atau memotong.. nanti takde la kes masa anda nak keluar simpang atau memotong tiba2 kereta takleh blah.. tak pasal2 kena sondol bontot kereta anda..

so far, aku pernah naik ngan member yg bawah constant 180km/j-200km/j tapi aku rasa selamat sebab dia tau keupayaan kereta dia, dia tau sampai berapa limit dia.. dan dia tau jalan yg dia bawak tu.. (contohnya dekat satu highway kat putrajaya, ada satu jalan tak rata kat lane kanan.. dekat corner gak la.. masa nak sampai situ, dia terus drop gear untuk enjin braking n dia tak tekan brake pun.. kalau main brek time tu, mmg confirm la eksiden..)

sekian my 2 cents..

lagi satu, masa drive tu, pastikan kita alert untuk benda yang ada 50 meter dihadapan bukannya 10 me ...
Jemy Post at 31-3-2011 10:16

panduan utk kaum pooki yg not too technically inclined pasal kereta:

1. amalkan pemanduan berhemah. sentiasa praktikkan 2-seken rule. Kalu tak ingat apa itu 2-seken rule, gi daftar balik sekolah memandu. :re:
2. tak perlu susah2 paham technical spec kete lebey2. hanya ingat lagi mahal kete di depan anda, tambahkan lagi masa kpd 2-seken rule.
3. kelajuan adalah relatif. ingat tu.

h~ tak suka betul dengan pemandu lelaki yang macam bagus memotong Q ... lepas tu tak sabar2 nak potong... last2 nya jumpa gak kat traffic light
assafdiyah4 Post at 31-3-2011 05:28

saya sangat bersetuju tentang hal itu, especially those yang suak cilok2 mencilok di kala waktu sesak, most of the time mereka tidak kemana pun, orang yang lurus sahaja ikuti lane akan ahead of them juga kelak.

itu lah contoh pemandu bodoh yang layak untuk mati di jalanraya seperti kena gilis lori dan sebagai nya.

tengahari ni belajar memandu lagi...harap2 tak macam semalam..kereta naik atas kerb...

sori ye, 10 saat tu kira lama jugak..kena split second decision..aku pun akan jadi mcm dri ...
nour2001 Post at 31-3-2011 10:02

Eh, lupe nk bgtau..bkn dia bg laluan nk potong jalan.. tp mengundur dr parking.. 10 saat tmasuk ngan aku start enjin..aku konfiden ler mengundur sbb dia berenti kat blakang then bg signal nk msk parking aku tu.. so, aku rs konfidenlah drpd aku duk jenguk2 takut tlanggar keta.. sbb dia duk berenti kat blakang, senang ah nk undur.. nk kate ade keta Q kat blakang dia tu xde lak.. cuma itula, x penyabar..

Reply 35# Rajawali

lawak la avatar u