CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sudugaru

Kisah Hantu Ampang {Sharing is Caring}

Reply 340# sudugaru

ala, pinjam jap pon tak boleh...kedekut..nnti saye pulang balik la... cerita la lagi....

Reply 341# pink_nadia

heheheh..nak pulangkan ape??cite??ngah keje x blh nak menaip sgt..

dah lama tak melawat thread ni....waaaaaaaa TT dah banyak jugak cerita yg ko keluarkan ek? adeh kena menyelak page2 belakang la nampak gaya nya ni...

Kisah Simpang 3:

Aku baru mendapat cerita berkenaan simpang 3 berhampiran flat aku.Kebiasaan kemalangan ngeri akan berlaku pada hari hujan,waktunya lewat malam.mangsa2 kemalagan mesti mengalami kecederaan serius dan ada juga mati di tempat kejadian.

Pernah juga org kat flat aku cakap,situ laluan dia.Kebiasaannya org yg kemalangan situ mesti nampak.Ada Makcik kat flat aku,biarlah aku namakan dengan Mak Piah (bukan nama sebenar).Mak piah ni mmg selalu mengubat org,mungkin kelebihan yg dia ada,kekdg aku klu jumpa dia tanya,ada cerita baru.

Cite baru yg aku dapat cite kat simpang 3 tu.kebiasaannya,dia ckp,mmg ada nampak lembaga merayap2 kat situ.Menurut Mak Piah lagi,dia akan merayap sampai ke taman permainan berhampiran.Elok sangat la tu,Malam mmg situ tempat org buat maksiat.dekat ngn Masjid tapi ada yg buat maksiat.

Menurut mak piah lagi,dia pernah nampak.putih je.kepala dia berikat,sebijik macam pocong kita tengok tu.di kawasan situ juga dijadi tempat org membuang belaan,pernah sekali org nampak lembaga berbulu lebat di situ,Mak Piah ckp tu hantu raya.Ada juga cerita dari Mak Piah,seorg budak dtg mengadu,badan belakang lebam,seperti kena gigit,Mak piah pun tanya ada amik barang  org x??dia ckp amik gula-gula yg bangsa cina bagi hantu makan kat simpang 3.Aku tanya mak piah apa yg gigit,jawapan dia,makhluk halus.Mak Piah sendiri pernah diuji di kawasan tu,Mak Piah pernah hilang selama 3 jam.Org Flat cari x jumpa,suami mak piah dah hilang arah mana nak cari mak piah.Org flat jumpa mak piah selepas Maghrib,mak Piah terbaring di simpang 3.

Mak Piah ckp mgkin selalu ada kemalangan kat situ disebabkan nampak lembaga atau mahluk2 ni,Wahuaalam.Ajal,jodoh di tangan Allah.

Rate

1

Reply  pink_nadia

a'ah...dekat ngn LRT cempaka..sudah tau tanya plak
sudugaru Post at 24-11-2011 10:49

oh yg dekat dgn lrt cempaka ke

errrrr TT x pernah dgr apa2 ke kat area taman cahaya
yg dekat dgn taman dagang

Follow Us
Reply 344# sudugaru

jap.... simpang 3 mana nih? wa kadang slalu gak balik tetengah mlm...

Reply 346# fatehana

nanti try tanya kawan2 kat area situ ye...

Reply 347# halimi78

dulu cm simpang 3..skrg x taw nak ckp cmne..simpang tu bersebelahan Masjid pandan indah

Reply  fatehana

nanti try tanya kawan2 kat area situ ye...
sudugaru Post at 25-11-2011 08:28

wokeh ana tunggu ceritanya

Reply  halimi78

dulu cm simpang 3..skrg x taw nak ckp cmne..simpang tu bersebelahan Masjid  ...
sudugaru Post at 25-11-2011 08:29

huhu.. pasni kompom mlm je wa x masuk kawasan situ....

Reply 350# fatehana

nak kena tanya kawan2 dulu...x taw la ada ke x..

Reply  fatehana

nak kena tanya kawan2 dulu...x taw la ada ke x..
sudugaru Post at 25-11-2011 11:04

ana pernah dok kat apartment yg 16 tingkat kat sebelah LRT Star dulu dan mmg pernah alami satu peristiwa cuma x pasti samada perbuatan budak nakal atau mmg benda tue nak menyakat sbb kawasan tue mmg gelap

xpe klu ada nnt citerlah klu x de it's ok

Reply 344# sudugaru

ha...mase jumpe Mak Piah tu die pengsan ke?

Reply 354# pink_nadia

pengsan..

mana la hang ilang ni bro

errrrr TT x pernah dgr apa2 ke kat area taman cahaya
yg dekat dgn taman dagang
fatehana Post at 24-11-2011 20:31

klu dekat ofis RAPIDKL Ampang tu mmg ada.....kawasan tu mmg keras

aku sesat kat ampang baru2 ni di siang hari. tensennnnnnn

kalo malam haruslah aku tak tau kemana nak kupandu kereta itu

arwah atok sy adalah antara yg terawal duduk di kg pandan sejak ia dibuka sekitar
awal thn 60an ...kaum keluarga sy yg sgt ramai tu (anak atok 15 org ) pun duduk dkt area2 ni je..(tmn nirwana,desa pandan,pandan jaya,pandan utama,tmn cempaka)..jd ade la gak sy dgr cite2 dr mereka2 yg pnh tjumpe ni..

kisah 1 :
sblm kami sekeluarga bpindah ke kjg,kami tgl di keramat..1 mlm kire2 13thn lps,kami
sekeluarga nk blk keramat dr umah pakcik di pandan jaya..
smpi di 1 simpang,adik sy mjerit "mama!org tu tembus" (ms ni umo dia 12@13thn)
rupenye pd pandangan dia,dia nmpk ade org tgh lalu tepi sebuah lori yg parking tepi jln..smpi je kt lori tu,bhgn atas dan bwh badan org tu cam tpisah,then bsambung balik lps
je selesai melalui lori tu...sorg sepupu pun pnh nmpk kejadian yg same pd waktu yg
berlainan....wallahualam..

kisah 2 :
umah atok tu skang didiami 3 org makcik dan seorg sepupu (dulu dijaga oleh
atok)...ok,makcik A ni balu,makcik B,C dan sepupu belum kawin..
baru-baru ni..makcik A tido ngn cucunye berusia 6 bulan kt bilik no.3..anaknye si N ngn suami ade hal penting dan tpakse tglkan anak dorg..dlm kol 2pg,makcik A terdengar
dengan sgt jelas "assalammualaikum,makkk"..makcik A pon bangun bukak pintu..bilik no.3 nih ade pintu yg direct ke laman umah..bukak je pintu,anak dia si N xde pun kt luar..
pdhal td dia dgr ngan sangat jelas anak dia panggil dia..utk kepastian,dia tanye makcik C yg tido kt bilik no.4,makcik C kate ye,dia pon dengar...and then x pastila si N ni balik kol bape..tp yg memanggil kol 2pg tu,mmg bukan N..

kisah 3 :
awal thn 90an rsnye pkara ni berlaku..makcik B blk lmbt dr opis..waktu ni kg pandan mungkin x sesibuk skang..dia turun dr bas dan kene bjalan kaki skit dlm 10 min utk smpi ke rumah..sedang berjalan tu,dia rs cam ade org bjalan blkg dia..dengan bantuan lampu jalan
dia nmpk bayang org tu,besar dan berbulu..terperanjat dan dia pun cepat2 melangkah dan  nasib dia x diapa2kan..

kisah 4:
beberapa thn lps..pakcik menyewa sebuah umah x jauh dr umah atok..anak pakcik name M berjalan blk ke umahnye...umah di tgkt 2.sedang dia naik tangga,dia terase bahu dia ditepuk..budak ni takut dan terus berlari naik sbb mmg dia je naik tangga dr bawah td..

setakat ni tu je yg teringat kt kepale ni...kalau ade lg yg bcerita,sy kabokan ye..
ampang ni dulu lombong besar..mane2 je lombong..tasik ampang hilir tu pun lombong,tp dh dicantikkan oleh dbkl..

Rate

1

MRR2 berhantu??

cite ni berlaku lebih kurang sebulan yg lepas,aku trauma kejap nak cerita pasal hantu ni.terjadi selepas aku update cite hantu kat sini.tp adakah MRR2 pun ada kisah pelik,misteri?

Jam menunjukkan jam 11,langit kelihatan mendung.aku memandu kereta untuk pulang ke rumah setelah melawat sepupu isteri aku yg selamat melahirkan anak.

Kereta aku terus menyusur melalui MRR2,sampai sahaja susur keluar ke Taman Melawati,aku perasan ada pasangan suami isteri mungkin beserta anak.Hati aku berbicara sendiri "Gila apa malam2,hujan rintik.tunggu ape??mana public transport.nak berenti x nak??ahh dah jauh,jalan je la".

Sebaik sahaja kereta aku melepasi Zoo Negara,aku terhidu bau busuk.aku x fikir apa-apa lagi,aku kejutan isteri aku yg mana sedang tidur nyenyak."Syg,baby pupu ke??".bagi aku pupu buang air besar.isteri aku periksa,"tak de pun,ke u yg kentut tuduh baby".Aku rasa sangsi,aku hanya mampu tersenyum walhal dalam masa yg sama aku masih bau busuk.

Aku suruh isteri aku tidur balik.Aku masih lagi bau busuk,aku buka tingkap,masih sama."tak boleh jadi ni,kau nak tumpang,tumpang aje la.jgn nak mengacau".ckp dalam hati.tak lama dari tu,seat kereta aku,aku rasa di tolak2,macam ada org tolak pasa seat kereta,rasa kaki,tangan seakan mengurut badan aku."Memang x boleh blah la kalau macam ni".

Aku pasang CD,aku cuba bertenang.aku layan lagu Gingerbread.aku layan nyanyi masih sama.bau busuk,seat rasa ditendang2,makin lama makin terasa.aku cuba kedepankan badan aku,masih terasa,gegar seat kena tolak.Seat kereta aku bucket seat,tapi terasa."mmg x nak mengalah benda ni,x pe.ko kena igt ko kacau aku,dalam dunia ni Allah maha besar,maha berkuasa".Aku terus membaca Ayat Kursi dalam hati.aku baca ayat Kursi sebanyak 3x.Selepas itu baru hilang bau dan "urutan mesra".

Alahamdullillah aku selamat sampai rumah.Aku pun cerita pada kawan baik aku si F.Ada cerita apa2 pasal MRR2??ada.

tempat pasangan yg aku jumpa sama macam F jumpa.tapi dia x dapat rasa "urutan manja".

F cerita time dia kena,dia sedang bergaduh dengan tunang dia,dia ternampak pasangan tersebut.dia juga mengalami bau busuk.tapi gangguan yg dia kena lebih dasyat,wanita tu duduk dia peha.F bagitaw dia x boleh nak drive.muka dia mmg teruk,bagai muka org dilenyek lori.

Selamat aku x nampak muka dia.dah la yg rasa gangguan hari tu aku sorg je.Siapa2 yg pernah mengalami keadaan macam ni?tolong share.TQ

Rate

1