CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dotz

Sekolahku di Tanjung Agas

Salam. Aku batch 25, SPM 2008. Masa aku form 5, junior sarjan kena kacau. Memang terbaek lah, dengan budak-budak junior baru masuk. Mengigil jap kepala lutut. Teruk gak dorm sarjan tu di tunggang terbalikkan oleh budak tu. Pecah tiles, tingkap apa semua.

Memang kuat sungguh. Sampai budak-budak ragbi dok pegang dia pun dia boleh tolak sampai terpelanting. Budak lelaki cerita, mata dia merah gila, tak tidur malam diorang dibuatnya.

Benda tu kacau sebab dia marah kawasan asrama kotor. Ada budak pujeng duduk sembang dengan benda tu, so benda tu story lah apa masalahnya. Macam-macam sebab dia marah.

Kitorg yang senior ni agak bengang lah jugak pasal kebersihan bagai ni, sebab before junior masuk, memang kitorg tiap-tiap malam buat pendinding sebab nak bagi 'bersih' before junior masuk. Tapi, bila diorg masuk, makin kotor pulak. Memang mengamuk la benda tu.

Dia kena kacau time maghrib, kitorg tengah baca Yassiin kat musolla, tetiba dengar benda menghentak-hentak dari atas, macam orang hentak kaki + tendang pintu lokar. Memang kecut perut lah. Kesian budak tu, terus berenti belajar kat situ.

Lama dia kena, malam tu kitorg smua solat kat BLOK B, lebih kurang pukul 10 mcmtu br boleh balik bilik, tp xboleh lalu ikut tangga belakang, kena lalu kut tangga depan, and jangan pijak besi longkang, jangan buat bising, junior kiri kanan aku tengah dok menangis puas suruh diorg tahan jangan bagi bunyi,

Rupa-rupanya budak tu diorang kurung dalalm musolla blok C, sampai subuh jugak lah dia kena kurung. Macam-macam cerita dengar masa dia dalam musolla tu, bersilat lah, gelak lah.

Tapi aku tak amek port sangat. Takut pikir lebih-lebih japg dia datang menyapa pulak. Naik bilik, gabung katil, tidur ramai2. Itu je lah, tapi lepas tu memang setiap minggu kena 'basuh' dengan ustazah pasal kebersihan. Sabor je lah

Yang pasal histeria beramai-ramai tu, aku dengar masa aku Form 4, alumni datang masa aspirasi cerita dengan kitorg. Kebetulan diorang dua orang dari batch yang kena tu, so memang cerita detail lah.

Sebelum aku tau cerita ni, aku tak terpikir pun sekolah tu angker, lepas tau tu, memang tension lah, lalu tepi JATEK lepas prep malam je dok pk benda bukan-bukan. Haih.

Tapi, tak berapa nk igt psl cerita tu. t aku try kumpul detail2 dia.

aku upkan sikit.. thread samura nii.. dh jauh kebelakangg...

cer citer.. cer citer lg...bes plak dengo citer super duper junior ngan super duper senior nye citer nii..hehehe