CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: transporter

All About Bangkok & Central Thailand - Part 3

Peterpan17 posted on 7-8-2013 10:01 AM
Klu ko tanya aku lah, my personal opinion, tak cukup 1 mlm di Pattaya. Byknya benda nak tgk. Penat ...

itu la..aku pon dok terpikir2 lagi ni..worth it ke kalu masuk Pattaya...tapi kalu dapat day trip sehari dgn supir ..aku redah je kot..hahah
saje je nak tgk environment dia mcm mana...nak collect tshirt HRC aku je...

aku masuk web skybar siricco tu..tapi mcm tak byk info..kalu tak buleh bawak tripod..aku malas la kan...buang masa je..
nanti aku nak korek sampai dapat.email ke.kalu ada satu quite area at least ok dah kan..tak de la rasa ganggu dok kacau privacy org dok makan..nak melamar kawen ke apa kan...derang tutup pukul 1.. masuk lepas derang tutup pon aku ok...kesahnya

dujuan posted on 7-8-2013 10:23 AM
itu la..aku pon dok terpikir2 lagi ni..worth it ke kalu masuk Pattaya...tapi kalu dapat day trip s ...

Klu ko sorang takpe, redah saja. Aku ari tu dgn budak, dgn org tua, mmg lambat pergerakkan. Samalah, aku pun collect HRC. Byk dah collection ni

Yg skybar tu, restoran & bar dia separate. So org yg mkn dinner tu takkan terganggu dgn yg kat bar. Mlm2 sikit ada pianist. Cuba ko email dulu tanya psl tripod.

dujuan posted on 6-8-2013 08:02 AM
korang!!!...tolong la jawab soklan aku..aku dok tgh katam umah 2 tu...

Dok area Nana..restoran halal bersepah tapi quite pricey makanan situ + walking distance je ngan BTS Nana

Peterpan17 posted on 7-8-2013 10:25 AM
Klu ko sorang takpe, redah saja. Aku ari tu dgn budak, dgn org tua, mmg lambat pergerakkan. Samala ...

itu la.. tak leh nak predict sgt aku ni..takut sampai bangkok lain cite plak plan aku...

so area yang open air tu utk bar saje la?  tak leh makan..makan kat dlm restaurant ke?
juices semua ada kan kat bar tu..ramai tak? sebab aku sorang kan dok tercongok mcm org gile..
ko ada gmabr tak beb? aku dah katam umah 2, mcm tak dek...
sorry la byk soklan plak cuti2 raya ni.

Vedder9 posted on 7-8-2013 10:26 AM
Dok area Nana..restoran halal bersepah tapi quite pricey makanan situ + walking distance je ngan B ...

aku ada map..tertinggal kat KL plak..tu yang dok kalut ty org bagai...area Nana pon ok eh..mana2 yng easy access n senang halal food..to be honest aku kuat makan kedarah..esp my fav thai food.

dujuan posted on 7-8-2013 10:30 AM
itu la.. tak leh nak predict sgt aku ni..takut sampai bangkok lain cite plak plan aku...

so are ...

Klu aku tak salah restaurant kat atas. Naik tangga. Pastu bar ada yg kat luar tu, open air. Blh tgk view. Klu ujan semua kumpul kat dlm. Dlm tu ada 2 ruang. Satu bar & satu lagi ruang mkn. Tp bukan mkn yg heavy2 mcm candle light dinner tu. Mkn ringan2. Minuman blh order diluar atau dalam. Time aku dtg tu ujan lebat. Tu yg aku tunggu smp 2 jam. Bila dah stop ujan depa tak ksh kami lepak kat luar smp depa keringkan lantai coz slippery. Aku tgk dr luar saja. Gambar ada tp tak cun lah psl ujan, tu pasal aku tak tempek. Aku malas nak tunggu another hour smp depa totally buka open air bar tu lepas lap lantai. So aku blah.

Ramai umat fren. Takde ko tercengang2 skroang kat sana. Aku nampak budak2 melayu malaysia yg pakai tudung pun pakat lepak psl nak tgk view punya hal

Follow Us
dujuan posted on 7-8-2013 10:35 AM
aku ada map..tertinggal kat KL plak..tu yang dok kalut ty org bagai...area Nana pon ok eh..mana2 y ...

Hotel pun bersepah area2 BTS Nana tu...
Naik flight turun Don Mueng ke..? Ada shuttle bas dari airport ke BTS Mo Chit..tambang THB 30 kalau x salah..dari BTS Mo Chit turun BTS Nana...jimat banyak duit banding naik Taxi...Taxi selalunya ambik dalam THB400-THB500 dari airport ke Nana..situ banyak restoran Arab , sepanjang jalan boleh jumpa restoran Halal..no need to worry

Peterpan17 posted on 7-8-2013 10:35 AM
Klu aku tak salah restaurant kat atas. Naik tangga. Pastu bar ada yg kat luar tu, open air. Blh tg ...

ye ke..haaa..ok..ok..bertambah konpiden aku..thanks babe for the infos..

Vedder9 posted on 7-8-2013 10:44 AM
Hotel pun bersepah area2 BTS Nana tu...
Naik flight turun Don Mueng ke..? Ada shuttle bas dari ai ...

Yeap..aku turun kat Don Meung..aku sampai lewat mlm..area dlm 11.30..ada lagi ke shuttle bus tu?..harap2 ada la kan...

dujuan posted on 7-8-2013 02:58 PM
ye ke..haaa..ok..ok..bertambah konpiden aku..thanks babe for the infos..

OK, selamat menjelajah & selamat hari raya

Peterpan17 posted on 7-8-2013 05:35 PM
OK, selamat menjelajah & selamat hari raya

thanks...have a great Raya to you

Salam otai, tumpang tya.. Dari padang besar ada tak train direct kalau boleh coach tmpt tidur ke bangkok?

melur_30 posted on 6-8-2013 07:32 AM
tawakal ajelah kot...

saya dah booked pun penginapan di sangkhla buri..2 mlm, harap boleh pusin ...

waah...pantas sekali mbak Melor....aku baru dok berangan2 je nak jejak ke Sangkhlaburi dia dah nak sampai sana .....biasa area sini lagi ump kalo ada feeling2 nak menjejak sejarah WW2....Sanglaburi tu dekat2 dah dengan Hell Pass rasanya

cmf_GAIA posted on 10-8-2013 01:22 AM
waah...pantas sekali mbak Melor....aku baru dok berangan2 je nak jejak ke Sangkhlaburi dia dah nak ...

hahaha..ne pun baru berangan gaia..harap2 jadilah plannya hehehe...mmg tgh kumpul info..semalam dok godek2, terbaca ttg wooden bridge yang femes tu dah runtuh julai lepas gara2 ujan lebat..hopefully sempatlah dibaik pulih sebelum dec ne

hellfire pass terletak antara kanchanaburi-sangkhlaburi...

http://www.lovesweatandcheers.co ... and-journey-to.html

Last edited by melur_30 on 10-8-2013 12:41 PM

dujuan posted on 7-8-2013 10:35 AM
aku ada map..tertinggal kat KL plak..tu yang dok kalut ty org bagai...area Nana pon ok eh..mana2 y ...

kalo ko suka Thai food, intai2 je area sekitar Masjid Darul Aman dekat BTS Ratchathevi tu, sepanjang2 jalan besar yg ada deret kedai Makya, bu Tanjong, Farida sampai ke jejantas (dekat jejantas ada kedai mee, ada logo halal juga) DAN explore Soi (lorong) 7 Petchaburi tu utk lebih pilihan...Soi 7 ni yg ada pintu masuk depan ke Masjiid Darul Aman tu, sila maju kedepan melepasi pintu pagar masjid utk restoran2 dan kedai makan muslim yg murah skit kot (mungkin) dari jalan besar tu. Ada restoran Ali Selatan sebelah kiri, sigboard dia tak tertulis dari luar, kalau sampai sebelum waktu luch biasa ada makcik tudung (dia boleh cakap Kelantan sbb asal Pattani) tengah masak2 kat dapur belah luar tengah prepare lauk tengahari, ada nasik campur mcm2 lauk...opposite Ali Selatan ni ada restoran aircond nama Hayati Nangpaya jual pelabagai masakan panas Thai, tomyum etc etc tu....aku pernah cuba makaroni ayam dia je, sedap.

Kawasan muslim lain yg boleh try ialah sekitar Phra Athit Pier dekat2 dengan Khao San, tempat ni sekitar 1km kesebelah utara istana Grand Palace, paling senang access dgn boat terus masa dok tengah jenjalan naik boat tengok sekitar sungai Chao Pharya tu, boleh berenti kat Phra Arthit pier n jenjalan sekitar. Ada kedai muslim Roti-Mataba speciality roti canai manis, faveret org2 sana...tapi tengahari ada jual nasik lauk2 jugak....then kalau pusing2 lagi area tu ada lah gerai2 muslim tepi jalan boleh cam dengan simbol Allah Muhammad kat gerai diorang then cuba cari lorong masuk ke Masjid Chakrabongse, ada beberapa kedai muslim lagi disitu.....belakang masjid Chakrabongse, (sangat tersorok celah2 lorong sempit antara rumah2 yg padat) ada kedai makan tak bernama kat bawah rumah orang, mee tomyam putih dia sangat2 sedap....one of the best I ever had in Bangkok...tapi susah cari la skit dgn org2 sana yg tak berapa fasih English, aku jumpa tempat tu pun sbb ada makcik situ yg tunjukkan sbb aku cakap nak cari kedai Tomyam.

melur_30 posted on 10-8-2013 12:35 PM
hahaha..ne pun baru berangan gaia..harap2 jadilah plannya hehehe...mmg tgh kumpul info..semalam do ...

tengokkan wooden bridge tu mcm rapuh je....hehe..dah tua sangat gamaknya...bina yg baru pun okay asal still wooden bridge kan ...nanti kat Ayutthaya jangan miss perkampungan muslim tu tau...kena bawak basikal seberang sungai dgn bot, lepas dah makan mee celup and melawat sekolah agama kat situ boleh berbasikal ikut jalan kampung je masuk ke Ayutthaya old city balik...check betul2 kat google map dulu route dia sbb aku hari tu tersalah jalan n kena pusing jauh dekat2 15km rasanya merentas sawah padi tengahari buta.....

snakeyes posted on 8-8-2013 02:21 AM
Salam otai, tumpang tya.. Dari padang besar ada tak train direct kalau boleh coach tmpt tidur ke ban ...

cuba check kat sini:-

http://www.seat61.com/Malaysia.htm#Singapore_-_Kuala_Lumpur_-_Penang_-_Bangkok

Dari table tu yg aku paham train dari Butterworth ada berenti di Padang Besar kol 6 petang n sampai ke Bangkok Hualampong kol 10.30 pagi esoknya...further info cuba ko godek2 kat site tu...pastu verify je dengan stesen KTMB pasal beli tiket

melur_30 posted on 10-8-2013 12:35 PM
hahaha..ne pun baru berangan gaia..harap2 jadilah plannya hehehe...mmg tgh kumpul info..semalam do ...

Pic Oh Dee hostel tu Hellfire Pass ke? Nampak cantik....

cmf_GAIA posted on 10-8-2013 04:04 PM
cuba check kat sini:-

http://www.seat61.com/Malaysia.htm#Singapore_-_Kuala_Lumpur_-_Penang_-_Ba ...

Aku dah tgk, leceh la thailand ni. Depa xbole beli on9..aku soh member aku kat butterworth belikan dr bangkok ke butterworth. Depa kata kene beli kat bangkok.. Leceh adoi cmne ni

snakeyes posted on 10-8-2013 11:02 PM
Aku dah tgk, leceh la thailand ni. Depa xbole beli on9..aku soh member aku kat butterworth belikan ...

Ooh....beli kat Bangkok je lah....takot tix abis ke?Insya allah ada...

Pasal beli tix online tu dah cuba check kat sini:-

http://www.railway.co.th/checktime/checktime.asp?lenguage=Eng Last edited by cmf_GAIA on 11-8-2013 12:12 AM