CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: morienjai

Brapa Umur Paling sesuai KaWiN.....

Originally posted by BingkaUbi at 13-7-2006 01:43 PM

Aku sebut pasal ekonomi sebab perempuan ni kan slalu materialistik...nak cari pakwe banyak duit jek..ada kereta, kerja best, ada skit harta, gaya & macam2 la......tak tahu la kalu ko su ...

aku setuju dgn ko..hehehe..

dulu tak de plan pun umur berapa nak kahwin..

dah sampai seru kahwin la..

pada ai, terpulang pada masing-masing...yang penting mereka yang nak kawin ni mestilah sedar akan kewajipan/tanggungjawab mereka setelah berkahwin...tanggungjawab suami/isteri....kalau kawin lambat tapi kesedaran untuk bertanggungjawab takde, sama jek...tunggang langgang perkahwinan tu...kalau kawin cepat/muda tapi dah tau tanggungjawab dan bersedia nak pikul tanggungjawab...then go on jek lah...

macam ai, ai dari sejak sekolah memang target kawin umur 23 tahun...dan alhamdulillah dah melepasi stage tu...apa yang penting niat kita nak berkahwin tu mestilah betul....

Rate

1

so romantic...... he sends her roses every day..

Aku sebut pasal ekonomi sebab perempuan ni kan slalu materialistik...nak cari pakwe banyak duit jek..ada kereta, kerja best, ada skit harta, gaya & macam2 la......tak tahu la kalu ko su ...

bingkaubi, bukan materialistik...cuma be rational jek...iyelah...utk menjalinkan relationship ngan seseorang ni kita orang pompuan nak feel secure jugak...siapa yang nak berkawin ngan lelaki yang jobless...hatta untuk lelaki tu sendiri pun tak cukup, apetah lagik nak suap makan anak orang...takkan bila dah kawin pompuan plak tanggung makan minum laki...kan dah lari tanggungjawab suami tu...

Rate

1

Originally posted by chemist_UTM at 13-7-2006 12:34
benda ni subjektif..bergantung kpd setiap individu..

1) sejauh mana seorg lelaki rasa dia dah boleh bertanggungjawab kepada isteri dan keluarga..kadang2 lelaki dah umur 30 pun rasa dia belum bol ...

:setuju::setuju:

Originally posted by aikon at 13-7-2006 04:54 PM

bingkaubi, bukan materialistik...cuma be rational jek...iyelah...utk menjalinkan relationship ngan seseorang ni kita orang pompuan nak feel secure jugak...siapa yang nak berkawin ngan lelaki ya ...

tambah teruk kalau dikelilingi hutang piutang and isteri seorg aje nak kena settle everything..

Follow Us
Hmm...meriah gak pandangan korang ekk....ok,jai nak tau kit k.....aper risiko,org yg kawin muda ek???;)

umur plg sesuai kawen...bkn  ptut tgk pd umur jer..umur tuh  skdr angka jer..
rase2 ptut tgk pd tahap pencapaian idup,persedian mental &fizikal...diri kena btui2 matang .. bls lar dulu jase parent ...
barula pk
kawen..lgpon chenta jer tak cukup nk survive idup..:hatdown:

[ Last edited by  Salehasz at 13-7-2006 06:36 PM ]

Rate

1

Originally posted by morienjai at 13-7-2006 05:11 PM
Hmm...meriah gak pandangan korang ekk....ok,jai nak tau kit k.....aper risiko,org yg kawin muda ek???;)

kena belajar bersabar, tolak ansur...

bukan senang nak buat..

sebab tu ramai org zaman sekarang cepat bebenar nak bercerai..

nak pertahankan satu rumahtangga yang dibina tu bukan perkara mudah..:nerd:

Tula...kawin ni bukan mudah n mcm2 benda  yg kita tak jangka kan jd....jd,amik serius n pkir masak2 sebelum melangkah kealam tu.....

aku rasa kawin muda, kawen tua sumer ader risiko. kalau ikot pala otak aku nie...aku nak kawen masa aku berpakwe pakwe dulu...hahaha....

aku mmg nak kawin muda beb...pasal......aku rasa kawen nie adventure laaa....ader life lain yg aku nak take care selain life aku. kawen nie pendidikan & experiment  pada aku. experiment diri sendiri, spouse dan zuriat akan datang. tak boleh lagu nie, wat lagu tue, tak boleh belok kanan kiter belok kiri. jadik pala otak tue full dgn berpk, jadiknyer in a way exercise brain jgn cepat nyanyuk ler...ekekekek..bukan kata kalau korang tak kawen, korang cepat kena nyanyuk tau. tp aku specific dkt yg kawen nie kena pk berganda ganda...heheheh

kawen nie ikot kata kasar, buat sesak pala otak beb. itu realitynyer. mana tak sesaknyer, dari elok elok kau boleh bangon tgh hari on sunday, ader baby, kol 5 pagi ko dah bangun! itu untung ler kalau 3 bagi dier tak berak...satu hal ler pulak basoh berak orang 3 pagi. wakakakak... tapikan beb, dah nabi kater kawen tue sunnah, pahala berganda...siap kepayahan dalam membentuk marriage ader blessing beb.so, rahmat dan bahgia tue....walla......tue pasal la ek kiter salu ler pelik aper pasal mak anak 10 leh jaga, anak 10 tokleh jaga mak sorang. sbb mak tue rasa rahmat beb, rasa bahgia tak kesahler berapa anak dier, aper anak dier dah kasik susah...

so, kawen muda pro dier : tenaga zahir batin masih kuat. nak bela dan didik diri, pasangan dan anak anak perlu tenaga beb. pehtu org pompan nie ader biology clock...toksah lah kawen lambat2...nanti kalau umo 35 baru nak ngandong...alaa..sian kat empunya diri dan baby dalam itu rahim. tp kalau dah jodoh lambat nak wat camana kan??? hehehe

pro kawen tua pulaks : hopefully dgn bertambah usia, segala galanyer bertambah. minda bertambah baguih dgn pengalaman dan pengetahuan, ekonomik makin kukuh tadekler nak kasik susah pewaris sok sok kot aper2 jadik, sbb dah kawen tua nie risko bykler...kalau cemburu sket dah dapat semput....abeh camana? kena terima lar...ekekekeke

so beb, kawen cepat @ lambat really up to individu. if given a choice again, aku ttp akan pilih nak kawen muda. hahahaha

sekian, trima kasey.

Originally posted by manakautau at 13-7-2006 02:36 PM
Dari sudut perubatan/kesihatan (kaum wanita), kalau boleh sebelum 35.........kalo kaum adam pulak...... "semakin tua, lagik menjadik"......

ever heard of ED? prostate? etc?

well takpa... lelaki takyah mengaku openly... pukul rata semua pun sihat walafiat je kan? kuikuikui

kahwin melibatkan kematangan dan kesediaan memikul tanggungjawab...and kematangan bukan dilambangkan dgn usia semata2..kadang2 umur tua tak semestinya matang kan..and kadang umur muda lebih matang.. jd bergantung pada individu!

ada kes kahwin muda kekal hingga ke anak cucu..nikmat bahagia tidak terhingga!!

ada kes kahwin lambat cerai berai jugak..so susah nak kata..

jd...kalau anda rasa ready..so one your mark..get set..GOOOOOOOOOOOOOOO!!!! oraittt!!

itu semulajadi... sebab ppuan pilih lelaki atas kebolehan lelaki menjadi parent kpd anak2 depa nanti... kalau berduit, berharta & macho etc, boleh jadi bapa yg lebih baik (generally) dari lelaki yg sengkek/malas/lembik etc..

hal yg sama juga bagi lelaki, bila pilih ppuan, akan pilih ppuan yg boleh jadi parent pada anak2 depa nanti, spt rupa cantik, lemahlembut, pandai masak etc...

lumrah alam.

aku plak kahwin umur 31,
32 sorang anak
33 dapat lagik sorang anak
34 dapat lagik 2 org anak
35 dapat lagik sorang anak..

tapi bagi aku, umur paling sesuai 28thn keatas..
time tu memasing dah abis belajor
dah dapat keje tetap..
dah enjoy 2 3 thn kerja..ada le skit2 kumpul harta...

Originally posted by tehbunga at 14-7-2006 10:33 AM
aku plak kahwin umur 31,
32 sorang anak
33 dapat lagik sorang anak
34 dapat lagik 2 org anak
35 dapat lagik sorang anak..

tapi bagi aku, umur paling sesuai 28thn keatas..
time tu memasing  ...

perghh....salute...salute...anak setahun sorang.

penat tak??? how u manage eh?? share ah kat sini....

kalu ditanya umur berapa paling sesuai kawin, pd aku la kan.. if lelaki 28 thn ke atas; pompuan plak 25 thn.  tapi kena lihat pd kesediaan mereka untuk menempuh alam perkahwinan tersebut.  banyak ranjau, onak dan duri yg perlu dilalui untuk memastikan perkahwinan kekal hingga ke akhir hayat.  

cuma dr segi umur ni pompuan kena fikir juga, bila kahwin mesti nak beranak & sebaik-baiknya beranak sebelum usia 35.  at least bila kawin usia 25 tu boleh la ada gap antara sorang anak dgn yg lain.  lelaki pulak pd aku umur 28 ke atas tu kebanyakkannya dah mempunyai kewangan yg stabil dan juga simpanan yg mencukupi... ini pendpt aku ajelah...

anyway, aku kawin umur 24.. terawal sikit dr jangkaan.. :nerd:

Originally posted by morienjai at 13-7-2006 05:11 PM

risiko kawin muda ek??...salah satu nya tak cukup enjoy...iyelah...lelagi yang kawin right after grad...kita baru grad...nak carik kerja lagik...pastu selalu kita nak enjoy ngan kengkawan kita...gi tengok wayang...gi main bowling...gi shopping...takde saper nak larang...tapi once dah kawin, pompuan especially kena mintak kebenaran suami...and kalau dah ada anak, agak terbatas sket pergaulan ngan kawan-kawan...masa ngan kawan-kawan mungkin sedikit kalau berbanding dengan masa yang nak kena spend ngan family...

Originally posted by morienjai at 14-7-2006 09:15 AM
Tula...kawin ni bukan mudah n mcm2 benda  yg kita tak jangka kan jd....jd,amik serius n pkir masak2 sebelum melangkah kealam tu.....

:setuju:

nash pun kahwin muda..umur 23 dah masuk gerbang perkahwinan ni..husband pulak time tu 29..

dapat anak pertama umur 24, anak kedua umur 26..

apa yang nash alami, kahwin dlm usia muda ni nash nak kena banyak sabar..maklum la, darah muda..mudah melenting la, itu la, ini la..

tapi seronok tau jadi ibu muda nih..kesibukan menjadi isteri dan ibu buat masa nash lebih terisi..

Originally posted by aikon at 14-7-2006 12:06 PM

risiko kawin muda ek??...salah satu nya tak cukup enjoy...iyelah...lelagi yang kawin right after grad...kita baru grad...nak carik kerja lagik...pastu selalu kita nak enjoy ngan kengkawan kita. ...

actually benda2 tue sumer tak jadik masalah pon kalau pasangan memahami pasangannyer.

tho dah kawen dan ader baby kecit, my husband ttp akan offer diri jaga anak kat rumah dan suruh i hang out ramai2 dgn my fwenz.

stp bulan kitorang mmg ada 'lady's day out'...go outing, shopping, lepaking, karoke, wayang, spa....anything....with my girlfriends or female relatives....(aunty, cousin, even with my grandma) hehehe

and i did the same. once a while dier nak tgk bola kat stadium dgn kawan2 balik 2-3 pagi (aku suruh) tp 12 mlm abes game dier cepat2 balik. aku lak yg tanyer.."laa.....cepat balik. dah abes enjoy ker??"

i think itu sumer tak jadik masalah kalau both partner ader fahaman dan kepercayaan yg kuat to each other....