CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matakucing

kerja kutip sampah lebih mulia dan berkat dari penyanyi dan pelakon...

ada sekali tu, masa aku baru start keja kat opis ni, this kakak cleaner ni selalu lepak kat work station aku, memula tu okaylah,.. org kata.. dah le baru masuk keja, be nice to everybody le kan.. but lama-lama aku rasa macam annoyed pulak sebab she always came to my work station and start bitching about other people... and i was like..."err hello am trying to do my work here" kinda feelin...

and i noticed during lunch time she will lepak kat sebelah desk aku and called her lover, then cakap mengarut2.. pasal dah lama tak "pojek" ngan laki dia lah, pasal dia boleh "servis" bayek lah.. blah blah blah.. and mind you she's married okay.. it's yuckie okay..

aku tak tahan le sebab tiap kali lunch time, aku selalu tapau and makan kat meja aku.. sebab banyak keja,. imagine if someone was bragging and bercinta-ing kat  tepon citer benda-benda 18sx,korang rasa loya tak?.. ewwwwwwwww seriously ewwwwwwww okay!!

even the drivers and the despatch also they have this kinda attitude macam bagusssssssss aje.. for the drivers tu, just because they drives the company's car.. (yang mestilah luxury car) tak yah le nak berlagak ngan orang.. bukan keta kau pun.. and no need to berlagak.. u look so fake okay..

kitorang kat opis ni bila pagi suka lah turun bawah kat cafe tu for breakfast, and u know what, when all these drivers berkumpul minum pagi.. sembang punye besaq.. tak hengat le.. macam they runs the whole company aje..

despatch's attitude pun macam tu jugak.. perasan bagus..

aku tulis ni bukan nak provoke ok.. but this is the reality,.. well at least these are what i've seen so far..

balik pada keja mulia tu.. actually, apa jua pekerjaan yang halal kalau korang buat dengan hati yang ikhlas akan jadi mulia. kalau bukan dimata orang lain, cukuplah ianya mulia pada korang, dan Allah meredhainya.

Bukan jugak aku nak kata yang cleaner, drivers or despatch tu tak elok... ada yang buat keja elok.. ada jugak yang tak elok... tak semua orang semurna.. tu semua subjektif....

kang tak pepasal cleaner/driver/despatch benci aku pulak lepas ni..

macam2 pengalaman kan...

tapi kes yg aku tgk dgn mata aku sendiri...kat opis mak aku...boss besaq dok tengking cleaner tue....aku tgk cleaner tue baru lap lantai tue...dia dok main lalu ja..in case nak lalu...aku rasa boleh ckp..maaf yea..saya tumpang lalu..or wat ever...agaknya jatuh pangkat kot kalau ckp maaf kat cleaner..then bila time rehat..cleaner makan kat kantin..kebetulan boss tue ada kat kantin...dia suh cleaner tue duduk jauh dari meja dia.....sebab x standard dan berbau...hmmmm kesian aku tgk org tue....makcik tue dah tua..aku agak2 age adalah dlm 50 lebih kot....mak aku ckp..makcik tue org susah....then suami dah meninggal..anak plak dah kawin....x kisahkan dia..jadi dia cari nafkah dgn jadi cleaner..sebab x penah skolah...

so pikir-pikirkanla...

aku ngan kawan aku gi public toilet kat KL....then bangang betul kawan aku...x reti nak bersihkan menda yg patut dibersihkan...aku tegur...dia ckp....kalau aku xde...diorang x buat keje...jadi aku menyediakan keje utk diorang bersihkan...

kekadang aku tgk org nie memandang rendah pada org yg keja macam nie...

Originally posted by Riesliza at 19-10-2006 12:59 PM
macam2 pengalaman kan...

tapi kes yg aku tgk dgn mata aku sendiri...kat opis mak aku...boss besaq dok tengking cleaner tue....aku tgk cleaner tue baru lap lantai tue...dia dok main lalu ja..in c ...

Riesliza,..
Dalam kes ko tu,.. boss besaq tu tak sedaq diri... to me berpada-padalah,... u want some respect, u should respect people at the very first place.

Mak cik cleaner yang hidup susah, carik rezeki, bila kena tengking camtu  aku pun kesian.. tapi kes yang aku nampak kes orang yang tak sedar diuntung, yang mudah naik lemak,..  tu yang aku tak berkenan tuh

Follow Us
Fawabi...tuela....kisahnya sama cuma situasinya lain..
kalau aku kat tmpt ko..sure aku bengang....ntahla....susah nak ckp pasal org2 nie..macam2 pe'el

dragon90 This user has been deleted
kalau nak citer pasal cuci tandas tapi hati busuk ke... perangai teruk ke.. lain citerlah... rezeki pekerjaan dah halal.. tapi sikap tuh yg tak halal... tapi yang keje dok nyanyi nih... dah tunjuk aurat... ajak org gi buat maksiat... rezeki mestilah haram...

tapi aku tak kisahlah korang back up.. artis2 tuh.. plakon2 tuh.. sebab diorang yang boleh tolong korang kat akhirat dengan bergossip pasal diorang...kahkahkah...

persamaan dua2 kerja ni- x yah skolah tinggi2

Originally posted by dragon90 at 20-10-2006 12:09 PM
kalau nak citer pasal cuci tandas tapi hati busuk ke... perangai teruk ke.. lain citerlah... rezeki pekerjaan dah halal.. tapi sikap tuh yg tak halal... tapi yang keje dok nyanyi nih... dah tunjuk  ...

kalau gitu kesian la mawi n siti nurhaliza jadi jutawan sb rezeki haram..tak gitu?

Mr.Forensics This user has been deleted
kalau keje kutip sampah duit gaji pi berhabis main pelacur?
kalau keje penyanyi nasyid bawah kumpulan budaya,sekolah,/pelakon kanak2?
output kena ok
kalau tuhan kata output okay,keje la pelacur sekalipun,mulia juga
hiks.

gua pon setuju, kutip sampah lagi mulia dari jadi penyanyi/pelakon...

fireunicorn_85 This user has been deleted
Originally posted by miss_comel at 18-10-2006 08:41 PM
kite bukan tuhan nak ckp kerja itu ini rezeki tak halal..
sedangkan kalau keje opis pastuh asik monteng,curi tulang boleh dikategorikan rezeki haram gaks..

mmg kita bkn tuhan....tp tuhan melarang wanita menyanyi..kan suara wanita tu aurat??
kalu dah keje buat show kat nightclub/disco galak org lain buat maksiat..halal apa nye?
punca rezeki x halal la jadik mcm2..spt anak2 moral rosak,rumah tangga porak peranda,etc.
fikir2kanlah~

aku pilih setuju  

tapi pada aku ni niat masing2 la, keja apa pun buat la janji halal...

Dari jadi orang kaya tapi sumber duit haram dan tipu orang
lebih bagus keja gaji kecik2

tapi kalo keja cleaner, tapi duit tu buat beli dadah ke, minum beer ke... pun cam siot jugak

Originally posted by waksir at 18-10-2006 12:00 PM
tak semua artis yg teruk perangai & tak semua tukang kutip sampah & tukang cuci jamban tu ada hati yg baik.

:setuju:

Originally posted by deaf4ever at 26-10-2006 01:13 PM
aku pilih setuju  

tapi pada aku ni niat masing2 la, keja apa pun buat la janji halal...

Dari jadi orang kaya tapi sumber duit haram dan tipu orang
lebih bagus keja gaji kecik2

tapi kalo ...

:setuju:  yg penting hati...

Originally posted by fireunicorn_85 at 26-10-2006 04:09 AM

mmg kita bkn tuhan....tp tuhan melarang wanita menyanyi..kan suara wanita tu aurat??
kalu dah keje buat show kat nightclub/disco galak org lain buat maksiat..halal apa nye?
punca rezeki x hal ...

kesian ct n mawi..n peminat die yg berkobar2 backing dorang..siap ckp rezeki halal tu..
i juz dun care..cos bile libatkan 2 ekor ikon ni, mulalah keluar fatwa menghalalkan ape yg haram..???

wahh idup lagi thread ni yer..ahakss...
entahlah masing2 punyer pendapat...bagi aku ,aku tetap pandang org yang keja kutip sampah tu,duit gaji yang diperolehinya lebih berkat dari hasil menyanyi atau berlakon..

p/s:pasal dia nak wat ape ngan duit tu,aku tak pk..yang aku pk hasil titik peluh utk dapatkan duit tu jer...kalau duit dari hasil titik peluh tu dah berkat..lagi bagus dan berkat kalau nak sara diri n family @ sedekah kat orang

fireunicorn_85 This user has been deleted
Originally posted by miss_comel at 13-11-2006 02:33 AM

kesian ct n mawi..n peminat die yg berkobar2 backing dorang..siap ckp rezeki halal tu..
i juz dun care..cos bile libatkan 2 ekor ikon ni, mulalah keluar fatwa menghalalkan ape yg haram..???

mawi mmg blh menyanyi..sbb dia lelaki.
tapi bila dia nyanyi..ada pompuan dok joget2 kat stage x cover aurat..amcm?? ada ke backup dancer dia pakai tudung??
siti pun ada ke nyanyi pakai tudung?? even dia pakai pun.. bagaimana dgn suara nya??
sape yg bg fatwa menghalalkan apa yg haram?? ;)
kalau pompuan menyanyi berjoget itu halal..dah bersepah la org buat mcm tu zaman Nabi SAW dulu~
jgn la jadi mcm org nasrani & yahudi..konon nya ikut aliran zaman & style masa kini.. sehingga mengubah isi kandungan Kitab mereka sendiri..:geram:

Originally posted by fireunicorn_85 at 14-11-2006 08:16 PM

mawi mmg blh menyanyi..sbb dia lelaki.
tapi bila dia nyanyi..ada pompuan dok joget2 kat stage x cover aurat..amcm?? ada ke backup dancer dia pakai tudung??
siti pun ada ke nyanyi pakai tudung ...

tapi sekarang makin bersepah artis wanita kita yang keluarkan statement mencari rezeki yang halal untuk menyara keluarga.. tsk tsk tsk..

lepas tu pegi umrah (canang satu malaya) dgn duit yang halal tu jugaklah...

Allah Maha Mengetahui..