CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: modem

Kenapa Rufaqa Di Haramkan ?

Close [Copy link]
dealovaku This user has been deleted
Originally posted by M5 at 30-11-2006 02:28 PM
Konsep "aqeedah" adalah hasil adaptasi dari fahaman kristianiti dan yahudi.  Dalam al Qur'an sendiri tidak ada disebut pasal benda2 ni.  Konsep sebegini sememangnya melahirkan golongan2 y ...

yer betul, itulah konsep "aqeedah"' mengikut fahaman snipersnake..pekat dan padat interpretasi kau psal jenis org cam snipersnake nih dan yg sewaktu dgnnya...

so whats...apa boleh buat itu anutan/aqeedah  dier...

aku setuju dgn kau M5...bijak kau nih, IQ 135 ke atas nih...

[ Last edited by  dealovaku at 30-11-2006 05:00 PM ]

Originally posted by snipersnake at 30-11-2006 04:24 PM
what ever m5. at least i m doing something to take them down, HARD ;) and nothing u can do about it

org cam snipersnake ni cepat perasan, biarkanlah dier....ckp besar konon nothing u can do about it.....hikhikhikhik...

how about uni students wearing scarves (tudong) were seen entering church...yes church...these activities shud be raided too

Originally posted by paranormal_85 at 30-11-2006 05:11 PM

apa yang kau buat utk nampak islam ni kelihatan agung ???

dgn menghapuskan arqam/rupakak ;)

Dari Abdullah bin Mas抲d r.a., Nabi s.a.w. bersabda;

揟iada seorang Nabi yang diutus Allah kepada umatnya sebelumku, melainkan ada di antara umatnya yang menjadi pembela baginya dan sahabat yang mengambil sunnahnya, mengikuti perintahnya. Kemudian setelah mereka, datang generasi yang mengucapkan sesuatu yang tidak mereka kerjakan dan mengerjakan sesuatu yang tidak diperinthakn. Maka siapa yang memerangi mereka dengan tangannya, ia seorang yang mukmin, siapa yang memerangi mereka dengan lisannya, dia seorang mukmin dan siapa yang memerangi mereka dengan hatinya, dia seorang mukmin. Dan selain itu, tidak memiliki keimanan sebiji sawi pun.

Originally posted by snipersnake at 30-11-2006 08:29 PM

dgn menghapuskan arqam/rupakak ;)

...

hikhikhik....aku nak tgk setakat mana kau nak hapuskan rufaqa....nak masuk jumpa Abuyapun kau kecut perut..inikan pula nak hapuskan rufaqa dgn AKEEDAH kau  yg dinterpretasi dgn sgt cantik oleh M5 tu...

tp paling cantik statement ex arqam dlm tv3 tadi...terang2 dia terjerat lidah sendiri...katanya:

arqam tak pernah mati, ia tetap hidup....

hikhikhik....so dia sudah mengiakan satu fakta  yg dia sendiri cuba NAFIKAN....iaitu :

PERJUANGAN KEBENARAN ITU TIDAK AKAN LENYAP DAN MATI walaupun 1001 muslihat dilakukan oleh org yg memusuhinya...

hehe..utntuk pengetahuan kau, aku PERGI ke rumah dia. kau jer tak tau. kecut perut? aku boleh berdiri. dia? :lol

Follow Us
poyo This user has been deleted

Reply #25 dealovaku's post

ko nie anak murid Abuya ker dealovaku ?
cam menyokong dia jer...

Aku dah lama dah bagi nasihat pada Abuya (rujuk thread nasihat untuk abuya) tapi dia degil dan keras kepala.
Dulu lagi aku dah cakap kalau nak buat bisnes tu buatlah tapi jangan promote kan ajaran karut marut nya itu. Begitu juga kalau nak suruh anak-anak muridnya kawin banyak-banyak pun takpa tapi jangan lak tuduh orang kawin satu tu sebagai tak islamik.
Satu lagi sebab utama yang merosakkan Rufakak ialah apabila dah mula sombong dan mencabar kerajaan. Dah lah gitu...mufti pun depa kutuk habis macam depa saja yang betul. Tak bolehlah itu maciam...kita ada kerajaan. Islam Hadhari sekarang ni pun sebenarnya baguih juga yang menjamin kebebasan beragama tapi kalau dah berani menentang maka itu merupakan satu ancaman terhadap negara. Kerajaan mana-mana pun akan mengharamkannya.

Originally posted by Gravedigger at 1-12-2006 03:18 PM
Tak bolehlah itu maciam...

aduhai :lol

Originally posted by snipersnake at 1-12-2006 09:50 AM
hehe..utntuk pengetahuan kau, aku PERGI ke rumah dia. kau jer tak tau. kecut perut? aku boleh berdiri. dia? :lol

Pi kerumah belum tentu dapat berjumpa dengan nya. Ayat ko pun tak habis lagik. Ko jumpa dengan siapa?

Abuya ker atau dealove ?

Reply #26 snipersnake's post

hehe..utntuk pengetahuan kau, aku PERGI ke rumah dia.  kau jer tak tau. kecut perut? aku boleh berdiri. dia?  

ko dah masuk ke rumah dia ke sniper?
ko jgn main2, malaikat maut pun tak brani masuk nak cabut nyawa org2nya sbb abuya berada didalam tu...:cak:

Originally posted by hujan at 1-12-2006 10:22 PM

ko dah masuk ke rumah dia ke sniper?
ko jgn main2, malaikat maut pun tak brani masuk nak cabut nyawa org2nya sbb abuya berada didalam tu...:cak:

Aza tak ikut sniper ker pi ke rumah dia?

Originally posted by tasbih_online at 1-12-2006 11:02 PM

Aza tak ikut sniper ker pi ke rumah dia?

Rumah Abuya di mana sekarang? Rasanya hendak juga ambil berkat dari dia dan minta dia suruh Tuhan tangguhkan ambil nyawa saya. Berapa bayarannya?

Originally posted by snipersnake at 1-12-2006 09:50 AM

kau hanya PERGI ke rumah...tp tk berdaya nak angkat kaki kau masuk dlm rumah walaupun kau boleh berdiri...hikhikhik...aku nampak masa kau kat luar tu sambil tunggu makmertua kau (rujuk cerita kau tuh), kau senyum kering jer dan tgn kau sedikit menggeletar...nasib baik kau bkn kulit cerah, klau tak nampak dah merahpadam muka kau tuh....

Originally posted by Oranggunung at 2-12-2006 09:32 AM

Rumah Abuya di mana sekarang? Rasanya hendak juga ambil berkat dari dia dan minta dia suruh Tuhan tangguhkan ambil nyawa saya. Berapa bayarannya?

kat 2-4 nilai spring villa.
tak mahal 30 inggit jer.

Originally posted by dealovaku at 2-12-2006 10:45 AM

kau hanya PERGI ke rumah...tp tk berdaya nak angkat kaki kau masuk dlm rumah walaupun kau boleh berdiri...hikhikhik...aku nampak masa kau kat luar tu sambil tunggu makmertua kau (rujuk cerita ...

:lol
nampak sgt kau berbohong

mana ada 'jemputan' yg boleh masuk dlm rumah, cuma dok kat porch tuh jer. aku duk kat proch tu. kuat sangat menipu la arqam nih. cam asaari gak.  :lol

tak berdaya??hehe..nasib baik la aku tak dapat jumpa dia. kalo dapat..mmg 'berbuih' la dia menjawab aku :lol

mana dia erk skang? guna power hilangkan diri?

Originally posted by snipersnake at 1-12-2006 07:50 PM

:lol
nampak sgt kau berbohong

mana ada 'jemputan' yg boleh masuk dlm rumah, cuma dok kat porch tuh jer. aku duk kat proch tu. kuat sangat menipu la arqam nih. cam asaari gak.  :lol

tak  ...

hahahahaha  syabaasss Snake...geng2 Rupakak yang sombong dan takabbur ingat tok guru sesat mereka tu power sangat sampai kecut perut nak jumpa. Jangan kuat sangat menipu Arqam woi...korang dan penipuan ni dah sinonim. Kami orang2 Islam malaysia ni setiap kali nampak tok guru hang dan nama rupakak ni, mesti teringat akan penipuan... udah2 le menipu rupakak woi.

Originally posted by dealovaku at 1-12-2006 05:45 PM
kau hanya PERGI ke rumah...tp tk berdaya nak angkat kaki kau masuk dlm rumah walaupun kau boleh berdiri...hikhikhik...aku nampak masa kau kat luar tu sambil tunggu makmertua kau (rujuk cerita kau tuh), kau senyum kering jer dan tgn kau sedikit menggeletar...nasib baik kau bkn kulit cerah, klau tak nampak dah merahpadam muka kau tuh....

kihkihkih..maknanya kalau nak jumpa tok guru hang yang power kununnya tu orang mesti kecut perut, tapi snake relak je pegi jumpa rumah dia....apa kata kau pulak pi jumpa Snake yang takde power mower ni. kalau kau kecut perut jumpa dia, maknanya snake lagi power dari tok guru sesat kau tu.

Originally posted by snipersnake at 1-12-2006 07:50 PM

mana dia erk skang? guna power hilangkan diri?  

mungkin dah balik ke kerajaan langit sama kawan kembarnya - Ayah pin.

Berita TV3 : Jakim terima ugutan sms.

harap2 pihak jakim akan dapat menangkap asaari secepat mungkin.