CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jenni_84

if ur BF/GF make fren lagi ngan Ex dorg... what will u think?

Originally posted by jenni_84 at 6-12-2007 11:26 AM
ermmmmm............ susah la kalu kongsi burung..... tersiksa jiwa dan raga tau... bila dapat tau BF still contact ngan EX dia... bukan nak kongkong tak leh kawan ngan sesaper... but... tgk ler n ...

tu la fasal.....  mcm bara yang dicurahkan minyak...lagi kuat bakar... sian ko................ kalu haku, haku pong tak sanggup........

Originally posted by yellowfish at 6-12-2007 12:19 PM
ko kontek la balik ex BF/GF ko... wat macam yg dia wat     camner dia rasa?

penah gak bagitau dier yang aku nak wat camtu... muker dia terus berubah... huhu... cian plak.. setia tau...

pompuan tu gak sorg... dah ler wat affair ngan BF org... dah pesan gak brp kali ngan minah senget ni.. masih gak kontek BF aku.. BF aku dok layan jugakk...:@ :@

Originally posted by jenni_84 at 6-12-2007 01:11 PM

penah gak bagitau dier yang aku nak wat camtu... muker dia terus berubah... huhu... cian plak.. setia tau...

la.......lemah tol ko nie....... jeng jeng jeng.......kalo ko cepat banget cian cmtu alamatnya banyak sarang la burung ko tu nnti.....huahahaa...

tunang aku, dia ni semua dia nak berkawan..dia kata dengan ex pun kawan..kawan sahaja tak lebih takkan tak boleh...dan tiap kali aku dengar kata2 tu hati aku jadi--->

Originally posted by sepoibahasa at 6-12-2007 01:31 PM
tunang aku, dia ni semua dia nak berkawan..dia kata dengan ex pun kawan..kawan sahaja tak lebih takkan tak boleh...dan tiap kali aku dengar kata2 tu hati aku jadi--->

habes la ko... tu alasan org laki yer...... kawan la,  nak kenal maa... tak kenal maka tak cinta... da cinta tu taw ajer la..tmbah2 ngan x..adoi.........

Follow Us
:@ :@ hishh.... ni yang aku risau ngan Bf aku.... pompuan tu agaknye lawa lagik dari aku kot.. keja kat Saloon lagi tu.. ari tu aku warning minah tu jangan kaco Bf aku... leh gak dier ngadu ngan BF aku yang aku hentam dier macam2.... mana tak bengang... kalu sekali dulu aku boleh maafkan la minah tu dok giankan BF aku... sebab aku tau masa tu aku bz ngan keje sampaikan jarang SMS Bf aku... tapi sekrg nie, aku dah spent masa aku ngan BF aku.. tapi masih gak dorg kontek.... :@ :@

perasaan membara laa....tapi apa2 hal tindakan kene rasional

aku voted 3 teratas

1) bukan sume bf/gf yg nk make fren ngan ex dorang tu nk bsame blk ngan bf/gf..bkwn pn slh ke? let say bf/gf tu xde niat lgsg nk bsame ngan ex die...cmne?   dont simply judge lor...

2)kmgkinan gak utk blk kpd ex tu..mybe ex die tu baek ati, jenis memahami drpd bf/gf skrg...

3) yg ni kmgkinan gak bf/gf tu syg 2 2 skali (present n past ) so utk xnk ilang 2 2, die wat kptsn terus kwn  ngan ex die tu..even die ade bf/gf die skrg...

tindakan tetap rasional... tapi.. harus bergantung kepada keadaan......

Reply #26 bubpallo's post

insyaallah takde apa aku kenal dia..kami pun tinggal masa ker ni nak kahwin...dia memang mcm tu..tapi aku pernah terbaca lelaki yang baik adalah lelaki yang tak pernah memburukkan pasangannya yang sebelum kita

Reply #31 sepoibahasa's post

harap2 nyer gitu la... coz bf aku, akulah cinta pertama dia.... hehhehe.... hopefully everything going fine.....

hmm... aku masa mula putus tu memang takder contact2 nie...

tapi bila dah lama2 masing dah ada yang  baru... bolehlah calling cerita sal couple kita org yang baru.. kekadang ada gak jumpa tapi takder feeling2 etclah..

sebab kekadang aku ada minta tolong dia ambik aku kalau adikberadik aku tak free nak ambik aku...

sampai skrang masih kekal berkawan tapi tak seriouslah setakat 3-4 bulan dia call aku....tanya aku dah kahwin ke belum  

memang bf aku heran dgn aku punya perangai yang masih boleh berkawan dgn ex-ex bf aku nie walaupun telah dikecewakan oleh mereka... mungkin hati aku lembut kut...

.bagi dia ex-ex aku nie tak layak jadi kawan atas apa yang dorang buat.. tapi aku nie marah mula2  jer lepas tu terus cool.. so dia cam takleh terima stail aku nie..

isk.. no way.. prinsip dan pegangan tetap dia atas..

kemungkinan untuk mereka bersama ada.. senang cerita.. jgn ambil risiko

kemungkinan besar utk kembali bersama itu tetap ada....

sebab dorg maybe akan compare kta ngan ex dorg... takut la kalu dorg buat macam nie kat kta... naya.......

aku tak contact EX2 aku

hmmm...ape salahnye kan if just be friends. sometimes kiter tak bley nak betul2 buang org yg penah rapat ngan kite. so tukar je la status tu kepada kawan but sendiri kene tau limit la

aku contact lagi ngan ex2 aku

Reply #38 azrifunk's post

kalu teman u leh terima ok la... but for me... aku tak leh terima....

Reply #27 jenni_84's post

hati2 la ko