CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kingdom_queen

Keajaiban!

Apasal plak ngan aku aceda.. :@

ko ada pendamping... "nyian"

Reply #15 princebrunei's post

pergh..best btul cerite ko ni..nanti ko syer le lagik ye..

aku pun penah ade keajaiban jugak..

mase aku SPM tak silap aku taun 2000 kot.. exam aku dibatalkan sebab time tu banjir besar..banyak subjek yang kene tangguh termasuk le sains,add math..

so, bile org lain dah abes exam, sekolah aku & beberape buah skolah lagi still kene mengadap exam..bile org lain dah merdeka,korang paham2 le camne jiwa orang yang tak sabar merdeka ni..jawab soalan pun ala kadar je..
bile tibe subjek Sains Tambahan 2,paper yang aku paling liat skali nk jawab,lagi-lagi dah petang time tu...so disebabkan takleh jawab,aku amik keputusan tido jap le..lantak le nak jadik ape,sebab aku mmg ingat nk enjoy je lepas exam ni..

time tido ni, aku mimpi..

mimpi yang aku tengah study subjek tu..tengah buat latihan n sambil rujuk buku rujukan..mmg syiok betul aku study time tu..sedar tak sedar pengawas kejutkan aku tido..die ketuk meja..time tu tinggal lebih kurang 10 minit lagi nk abes..pengawas pun dah announce yang mase dah nak abes..aku ni dengan terpisat-pisat sebab banyak lagi tempat kosong yang aku tak isi,isi je la ape yg patut..
dan ape yang aku isi tu sebenarnye ape yg aku nampak mase mimpi tu..elok2 je aku siap tulis, pengawas pun kutip paper aku tu..lepas tu jumpe kawan-kawan sumenye borak pasal nk kluar ke mane jap lagi,so aku tak pun teringat ape yg aku mimpi tadi tu..

sampai le bile amik result,aku terkejut sangat yang paper tu aku dapat A..pergh..sepanjang Form 4 & 5 tak pernah aku dapat result tinggi camtu utk subjek tu..sbbnye aku mmg bengap sains ni..lagi le subjek tu sumber rujukannye mmg kurang sebab tak salah aku sikit je sekolah yang amik subjek tu.lagipun, subjek tu pun dah nak dimansuhkan dah time tu..

dalam sekolah akutime tu tak salah aku cume 2 orang je dapat A..aku,ngan membe sorang lagi...mase terime result tu le yang aku teringatkn mimpi tu..& sampai sekarang,bile teringatkan hal tu,aku bersyukur sangat..walaupun result  SPM aku tak gempak,tapi at least dengan subjek tu,bertambah jugak le subjek aku yang dapat A..

Balas #15 princebrunei\ catat

tuh ajaib giler tuh prince...

citer lagih lah... syok pulak baca citer prince nih... detail sampai bleh bayangkan lah....

anyway.. just curious.. tuh bukan saka ker????

Balas #23 skuter_buruk146\ catat

wuishooo..... cayalah.. dapat skodeng jawapan dalam mimpi..

btw... baca doa aper sebelum tido neh??? share ar sikit..

prince, akak rasa ko ni memang ada 'penjaga' la.....bak kata orang ada khadam la yang jaga anak cucu ni. so mungkin nyian tadi ko nye khadam dari belah keturunan ko. cuba ko tanya mak ke ayah ko tak pun atok ko. dari cerita2 ko yg akak penah baca la memang nampak sangat la....bertuah ko ek....

Follow Us

Reply #26 ainafi's post

betul! saya sokong...

Ntah la, tapi bila aku ubuka cerita kat mak bapak aku, dan juga nenek ngan sedara mara belah mak aku.. diorang cakap tu arwah atuk aku, mungkin dia nengok2 kan aku kot.. maklumlah balik kampung setahun 2 kali je..

Tapi ngikut cerita orang tua2 kampung aku, nenek aku ada seorang adik lelaki.. dan sejak berumur 6 tahun dah hilang diculik orang bunian, berkali2 gak lah moyang aku berusaha ambik balik anak dia.. tapi akhirnya buat ke puluh kalinya dia hilang buat selama2nya.. dan mungkin itu adalah pakcik aku.. Allahualam..

hah... aku dah agak dah. NEi ni misteri orgnya.

kan aceda akak dah cakap.....saje je tau si prince ni nak sorok2 akhirnya dia  cite gak.

Apasal lak aku yang misteri nih, ni kisah misteri aku dulu2 lah..

aku plak..
dgn bf aku skrg..
sekali cerita punya cerita.. kami dlm x sedar dr kecik pernah jmpa walaupun x btegur..start dr aku tadika g.. rupa2nya aku perna g umah nenek dia time arwah atuknya meninggal dunia.. masa makcik aku meninggal pun time aku skola rendah.. sbb dia bjiran ngan arwah makcik..
masa sk menengah pon bnyk kali kami saling pernah nampak.. masa tu dia tinggl kat kg mak aku, aku tgl kat pekan..kalau da acara d kg aku ikut mak aku pih join.
lps bp aku pencen aku pindah kat kg mak aku dia plak pindah kg lain..haha..

pendek kata x change langsung berkenalan..padahal mmg dr zaman budak2 lg enta2 aku pernah nampak dia depan mata.. dan dia pernah nampak aku.. sbb kmi selalu berada dlm tempat yang sama dari saya tadika lg..sbnrnya bnyk lg kisahnya tp panjang sangat.. umpamanya aku dan dia ni berada d tpt yang sama tp ada cermin kaca y memisahkan kami.. aku kenal nama dia sblm aku kenal orgnya.. dia pun mcm tu.. rumit btl

bila masing2 da habis blajar..makin kami berjauhan..masa tu la baru kami dapat berkenalan..pelik betul..
dah dewasa ni barulah akhirnya dia jd bf aku.. haha..
ajaibnya takdir Allah..

mungkin kita x sedar jodoh kita sentiasa berada dekat dgn kita dan ia di luar sedar kita..
opsss out topic ka??.. hehe.. tp bg ku ianya pelik..

[ Last edited by  penawarhati at 25-11-2008 08:16 PM ]

Jelesnye kat Hati, semoga berbahagia..

errr mod, ape kate kita wat poll akhir tahun, forumer paling misteri, rasenye menang kat prince

ummm.... prince betul ker citer tuh adik atok prince kena amik ngan bunian..

org tua2 kata, bunian suka bila amik baby yang masa dilahirkan tanpa cela dan jika diambil bunian, kita masih ada peluang utk amik dia balik tapi ikut nasib. x tau exactly bila tapi yg pasti masa umur baby tuh dah 18 tahun dia akan hadir dalam mimpi bersama dgn penjaga buniannya...

seperti yg telah dialami oleh atok sedara kq (consider yg kena amik tuh pakcik kq ler) pakcik kq hadir dengan penjaganya dalam mimpi atok kq. penjaganya pegang sebelah tgn pakcik kq yg sebelah lagi atok kq pegang.. dorang tarik... kiranya sapa yg terlepas tuh terlepas hak penjagaanlah... dalam kes atok kq, atok kq terlepas so.. pakcikkq x balik lah ke alam nyata nih.. tapi selalu dtg ziarah atok kq... kabarnya dah kawin dan beranak-pinak...

kq ada sikit persoalan kat sini.... oppssss... off topis jap... sapa yg bijak pandai tolong jelaskan..

sedia maklum bahawa bunian adalah dari golongan jin... boleh ke manusia yg asalnya manusia biasa (contohnya pakcik kq) berkahwin dan beranak pinak ngan golongan jin nih???? peh tuh pakcik kq nih dah jadi jin ker sebenarnya????/

aku pon cam penawarhati gak... aku kenal tunang aku dalam 2006 mase sama2 keje jadik sales consultant jual kete. tu first time aku jumpa n kenal dia. tp oleh sbb tiap ari jmpa kitorang pun bercinta...

dah bercinta tu barulah tunang aku bgtau rahsia. dia ckp dia dah lama mimpi aku sblum kitorang jumpa tu... ade la dlm 2-3 tahun sebelum.... tu pun dia study di sjung...aku lak di sabah. pastu kitorang pena sama2 stay satu kawasan perumahan di kk, and satu kawasan perumahan di damansara damai. tp kitorang tak pena berjumpa. smpai la kitorang balik twu..... sblum keje jual kete tu pun die dah nmpk aku dulu... tgk aku main futsal ngan kengkawan, die dah ckp dalam ati ' eh, cam pena jumpa minah ni'.... seminggu kendian aku masuk keje di tempat yang sama. die lak keje situ awal seminggu dari aku.... huhuhu...

pastu smpai hari ni klu aku kuar jenjalan dgn dia, dia selalu de'javu tau... die selalu ckp...'eh aku pena mimpi kita jln cam ni'... 'atau aku pena mimpi kita cam tu....'

[quote]Originally posted by princebrunei at 25-11-2008 04:05 PM
Ajaibnya Telur Ayam Kampung & "Nyian"..

Sekitar tahun 1996, time tu aku masih lagi di sekolah menangah..cuti sekolah standard la aku balik kampung, kalau bukan family sebelahmak, aku balik kat sebelah abah plak.. so kali ni giliran aku balik kesebelah mak di sebuah perkampungan di Sabah, lagipun aku lebih sukabalik ke Sabah banding Brunei.. lagipun aku kesian sebab nenek aku jetingal seorang sejak atuk aku meninggal sejak aku kecil lagi..

prince mix sabah brunei ye??? mesti puteh n ensem kan???

Reply #37 LaLing69's post

Reply #34 decent_sho's post

butul, saya sokong anda. dgn sepenuh jiwa.

Originally posted by LaLing69 at 26-11-2008 10:45 AM
[quote]Originally posted by princebrunei at 25-11-2008 04:05 PM
Ajaibnya Telur Ayam Kampung & "Nyian"..

Sekitar tahun 1996, time tu aku masih ...

prince mix sabah brunei ye??? mesti puteh n ensem kan???

Cute, comey dan maneh cam SHREK tu ada la..