CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: EncikSaif

Customer service Maybank!

Ni cite aku plak...kejadian hr ni.. aku dah ada buku acc, just nak buat card n nak daftar maybank2u. ...
kiwi16 Post at 30-7-2010 11:29 PM

staff Mebenk ni tahu...walaupun servis derang lembab tp depa masih bank no 1...takleh diganggugugat...

tak semua cam tu... tapi sure kat mana mana pon sama...
kalo slow giler...sound jer...
tanya SOP  ...
HaMiZiE Post at 31-7-2010 02:49

Kejap...nak tanya SOP tu apa benda? mcm piagam pelanggan ke??

Bukan la nak kutuk semua maybank cam tu tp sbg bank yg memberi perkhidmatan kpd pelanggan sepatutnya dorang utamakan pelanggan...

Ini kalau 1jam dorang cuma boleh layan 3 customer je...buat kerja apa tu?

Masa aku p imigresen dulu tu...nombor aku dipanggil time lunch hour...cepat gak dorang proses...
aku tengok time lunch tu pun ramai je petugas...

Sepatutnya, maybank pun kena cam tu la......

Kejap...nak tanya SOP tu apa benda? mcm piagam pelanggan ke??

Bukan la nak kutuk semua mayban ...
kiwi16 Post at 3-8-2010 18:50

SOP tu Standard Operating Procedure... nie ler guide line yang digunakan semasa menjalankan tugas...

e.g.: kalu consumer complaint ATM card hilang... apa 1st step yang perlu dibuat... 2nd step aper... then let say kalo staff tu kena follow up ngan consumer, berapa lama grace period untuk investigation dijalankan... berapa hari diperlukan oleh staff untuk up date/follow up consumer on status of investigation... sehinggalah case/issue tersebut ditutup...

Kalo ada SOP, staff tersebut kena ar buat kerja according to SOP tersebut... baru ar kerja dijalankan secara sistematik... sekiranya ada loop or hole in between sehingga case consumer tak selesai selesai, management akan tengok balik step step yang telah dilaksanakan to find the root cause kenapa case tersebut tak selesai selesai ...

wah...da byk sejarah burok dgn mebeng rupanya
aku dah kena... baru lagi
service mebeng mang teruk rupanya
yerla bank terbesar...besar kepala

mebeng mmg lembap.... patut ke aku ni customer yg xpayah amik nombor sbb msk bilik khas (sbb deposit lbh rm10k) kene tunggu kat luar bilik tu 45 minit... tgk customer lain yg amik nombor pun dah bersilih ganti berurusan kat cashier...... aku ingat ade bilik khas lbh cepat dan cekap dan keselamatan lbh terjaga... ni aku tercongok depan pintu sekian lama, bila aku g kaunter diorg suruh aku tunggu bilik khas tu jugak..... kalo bank lain xde bilik khas n kene amik nombor pun aku tak rasa sakit hati macam ni....

Reply 25# intanz_109

cust yg lain yg amik no tu ko yakin ke diorg nak masuk duit gak..mungkin diorg nak kuar duit ker? so service tu tak dibuat oleh kaunter kt bilik khas tu...

Follow Us
Post Last Edit by intanz_109 at 2-6-2011 11:21

maksud aku xkisah lah ape urusan diorg kat kaunter... tapi crowded yg amik nombor pun dah berganti-ganti orang... dari ramai dah tinggal sikit org... cashier pun ade yg xde keje tgk sana tgk sini sbb customer dah xde... tp aku masih lagi tunggu cashier bilik khas tu serve sorg customer yg sekian lamanya, ntah buat keje ntah borak tak tau la aku... bila aku g kaunter biasa mintak uruskan hal aku dia  suruh aku tunggu bilik khas tu jugak..... dgn beberapa customer lain yg tunggu bilik khas tu jugak.... ... last2 aku cabut g branch lain tp aku sgt sakit hati la

mmg servis teruk!kalau call sekali tu jgn harap la depa jawab..mmg kene dail berkali2..
serbis cam  ...
echott1309 Post at 21-1-2010 13:51

Pakai 4 kali baru kena service ok lagi.Sbb mcm saya sebenarnya tak jarang nak keluarkan dulit lebih drpd 4 kali sebulan.Masalah yg saya geram dgn maybank ni suami saya dia org tak bagi dia buat option sama ada nak yg potong RM8 setahun atau buat pengeluaran kali ke-5 baru kena charge.
  Suami saya dah tanya banyak kali kat cawangan yang dia baut kad tu.Dia kata maybank dah tak der option memang kena potong RM8 setahun.Pastu saya tak puas hati saya contact HQ dan HQ kata terpulang pada pelanggan nak pilih yang mana satu sama ada nak pilih RM8 setahun atau 50 sen charge untuk pengeluaran yang ke-5.Dah la buat kad dia terus je potong walaupun tak setahun lagi.Hantu betul la Maybank ni.
  saya dan suami pilih Maybank sbb cawangan dia banyak.lagi satu saya suka dia punya internet banking.mesra pengguna.Tapi kalau ke kaunter memang hampeh service dia.Bagus lagi Public Bank.Cepatnya kakitangan Public Bank buat kerja.

maksud aku xkisah lah ape urusan diorg kat kaunter... tapi crowded yg amik nombor pun dah berganti-g ...
intanz_109 Post at 2-6-2011 11:18

branch mana ko pegi ni ?...complaint je kat branch manager atau direct ke public affairs dept ...sepatutnya kalo bilik/counter private banking/priority customer penuh, counter biasa yg kena handle......takkan staff situ x tau.....

aku dah banyak kali terkena ngan maybank ni. dari cawangan rawang, hutan melintang sampaila ke jelutong penang. kekdg heran gak aku camnelah diorg ni amek pekerja. suma sepesen tak reti nak layan customer.  

dulu masa gaji aku masuk maybank, aku heran gak ngan maybank ni sbb setiap kali aku kuar duit mesti akan potong 50sen. aku perasan sbb setiap slip tu aku simpan dlm purse. aku tny customer service die ckp mmgla setiap kali 4 kali pengeluaran akan caj 50sen. tp ni setiap kali????  aku malas nk gaduh sbb 50sen jadi aku tukarlah kepada caj pengeluaran rm8 sethn. now aku dah nyesal sbb gaji aku masuk alliance bank jadi kad maybank tu mmg tak pakai la. unless utk org lain bayar hutang masuk maybank aku. hehehe

aku pelik gak ngan polisi maybank ni, aku wat kad cimb n alliance diorg dah potong siap2 penggunaan caj kad tu. cimb rm8 sethn, alliance rm12 sethn. maybank je siap2 wat akaun 4kali pengeluaran 50sen. masa aku nk tukar tu pun kerani bank tu tny mane tau ada caj rm8 sethn tu? errrr bukan suma bank mmg polisi mcm tu ke?

saya pun ada yang tak puas hati dgn maybank ni.Tapi ni kes suami saya la.Sebelum ni suami saya gajinya dimasukkan dlm Public Bank.Oleh kerana pej dia akan berpindah ke tempat baru dan public bank jauh dr tempat kerja baru so dia tukar ke maybank.
  Masa sebelum pergi ke maybank saya dah pesan pada dia bg tau ngan staff maybank nak ambil option utk dikenakan caj apabila buat pengeluaran kali ke-5.Jangan ambil caj yang RM8 setahun.
   Masalahnya staff maybank kata wajib kena ambil caj RM8 tak der option.Cuma Maybank tu je yang tak der option.Maybank cawangan tempat saya buku akaun ada pulak option.
  Beberapa hari kemudian suami saya pergi ke customer service tanya pasal hal ni.Jawapan yang diterima saya juga.Apa dia org ni kerja tapi kepala otak kosong.Sepatutnya klu dah customer complain cubanlah call ke HQ.Saya call ke HQ bagi pihak suami saya dan HQ Maybank kata option tersebut memang ada.
  Malam tadi ada ada call Maybank untuk buat aduan bagi pihak suami tapi dia tanya detail sangat so saya tak boleh nak jawab.Katanya dia suruh saya buat aduan di Maybank2u.Lepas ni memang nak buat aduan.Biar Maybank ajar sikit staff dia org.:@

Reply 29# an2toncit

aku penah buat complent thru customer service diorg then dia minta maaf,  masa tu aku complen kenapa tak tetapkan bilik khas tu tutup pukul berapa... if bgtau aku tau la, aku xdtg masa cashier tu tgh rehat... aku pun faham dia nak rehat jugak.... (cashier tu sorang je jaga bilik khas) sejak aku benggang psl tunggu lama tu aku dah tukar g branch lain yg lebih peramah n service ok, senang nak berurusan.... dan aku nk stick kat branch tu wpun jauh sikit dengan opis aku...

maybank mmg sucks!

aku htr email 2 bulan dah takde siapa care nk reply. walhal nk buat full settlement hutang.
lepas aku maki hamun kat website dia... barulah ada hamba Tuhan reply email aku.

callcenter? lagi tak boleh harap!! berjam2 tunggu baru ada manusia yg bersuara.

aku puji bank islam, call centre dia pantas dan tangkas!

maybank ni, byk branch..walaupun tak suka, saya tetap kena ada akaun kat situ...
hidup nomad la katakan...

satu benda saya tak suka, kenapa dorang suka sangat kol2 nak offer kad kedit...
satu hari saya pernah dapat sampai 3 kol..

bosan ..penat la nak cakap..
"maaf, saya tak berminat"
"sori, saya tak sudi.."
bazir air liur jek

dorang ni, tak boleh ke buat satu data base :

SENARAI OWANG2 YANG TAK SUDI NAK ADA KEDIT KAD..

dah ada data bes ni, kan senang, tak payah nak kol2 lagik, cari jek owang lain

Rate

1

PERHATIAN
pegawai Maybank Jalan Rahmat
Batu Pahat Johor.

Kebiadap. Pelanggan yang hadir untuk melaporkan masalah berkaitan akaun bank berkenaan, namun tidak di endah oleh pegawai tersebut. Ini sangat menjengkelkan pelanggan. Jawatan dan pekerjaan sebagai pegawai bank adalah professional, namun kerana ego dan lagak sombong seorang pegawai bank wanita yang melayan pelanggan itu sangat menghampakan saya. Kebiadapan pegawai itu memperlekeh dan tidak mahu meneruskan perbincangan permasalahan saya. Sebagai pelanggan, sikap dan sifat pegawai wanita ini amat-amat di mengecewakan saya. Saya faham kerja mereka stress, tetapi adakah mereka faham masalah pelanggan yg datang dari jauh lebih 200km untuk selesaikan masalah pelanggan?. Jika tiada masalah, pelanggan tidak akan bersusah payah hadir sejauh itu untuk membuat laporan di negara ini. Oleh Kerana masalah itu serious saya sanggup datang dari jauh untuk selesaikan masalah itu. Namun jawapan dan layanan yang saya terima SANGAT MENGECEWAKAN

emm. . mmg ramai yang komplen maybank service not good. .

Edited by hari1 at 2-11-2015 11:10 AM

aku pun nak buat aduan pasal maybank.lain kali di harap kan pengguna berhati hati bila berusuran dengan maybank..PEGAWAI MAYBANK MENIPU PELANGGAN

cerita aku...
dulu masa tahun 2007 pegawai maybank tipu aku pasal isurance .masa tu aku nak buat pinjaman asb sebanyak rm60k.. pegawai maybank tu kata jika manu buat pinjaman asb kena ada insurance..potong rm150 sebulan..selepas setahun insurance itu terminate..aku setuju..tapi maybank terus potong duit aku rm150 sebulan untuk insurance  sampai 2011..aku sangka selepas setahun  terminate seperti cakap pegawai maybank itu..tapi dia terus potong sampai 2011..nasib aku sedar masa 2011 itu aku terus ke maybank untuk terminate..aku rugi sebanyak rm7200..masa nak terminate aku minta balik diat aku yg maybank potong tonpa pengetahuan aku..maybnk cuma bagi rm150...maybank adalah bank penipu..nak cerita juga pasal pinjaman asb pun maybank menipu juga..masa buat kadar faedahnya tetap..tapi selepas 4 tahun mereka naikkan kadar faedah..aku lupa dia sebuat apa.tak silap BLR.pada mulanya potongan asb rm450 sebulan lepas tu dia naik kan aku lupa dah berapa..pinjaman asb juga aku terminate..jumlah yang aku bayarar adalah rm21,600 tapi maybak cuma bagi rm9000.

12
Return to list New