CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

aku rasa cam aku ada affair ngan opismate aku..

Reply  Hana

hana..
skrg nie bini org mmg laku..
x kisahlah mcm mana pun..
dah banyak me lihat ...
bakawali_04 Post at 10-8-2010 09:48

bini orang yg laku tu yang lawa..yang pandai jaga badan..

ahhhhhhhhhhhhhhh...aiman tak kesah...cun ker awek tu?

Reply  Nash^Roy

tepuk dada tanya selera...

tp ko ingat la.. jgn nanti org kata 1 jari  ...
tehlaut Post at 10-8-2010 09:49 AM

mantops dik teh, thanks ingatan utk anak lelaki ituks....

aku dah apply cuti esok.. nak tlg bini aku kat umah sempena 1st day ramadhan.. cume aku risau kang dia dok sms aku kat umah, aku tak reply then next day muka dia masam.. pastu mtk wat keje takmo wat.. dia ni indirectly report kat aku..

nampak sgt aku aku tak profesional..

aku dah apply cuti esok.. nak tlg bini aku kat umah sempena 1st day ramadhan.. cume aku risau kang d ...
Nash^Roy Post at 10-8-2010 10:24

eleh hai.. .ngengada la ko ni mat...

luar opis hoour.. perlu ke sms? unless berkaitan kerja.. apa yg salahnya? dia nk wat muka? dia tk nk wat kerja? apa la susah... ko guna ayat ko tuh balik... cakap kat dia... BE PROFESIONAL ... say it outloud ok....

ko laki.. apa nk malu? dia tuh pompuan dia la patut malu... kena tegur cenggitu kat lelaki... klu kes nih berterusan kan... aku vote 100% yg salahnya ko... sbb ko leh reject... tp ko tak nk... pehtu ingat ingat skit ramadhan nih... tk yah la nk berbaik sgt dgn non muhrim ko... dh kat pose kan... pose sekali mata n hati ko tuh...

jadik laki aka somi neh memang rasa boring tu melanda.. masalahnya katne nak channelkan masalah yg melanda tuh..

kalo dichannelkan pada ina.. yes, hati yg dulunya hepi brcinta ngan bini (dulunya gf).. pastu hati kembali sunyi dan suram karna tugasan rutin sbg hubby dan ayah pada anak.. seolah2 berbunga2 cinta kembali dek karna kehadiran ina yg duk mengadu masalah bagai pada ko.. not in way to solve her prob with her tunang, but instead she turns out to you.. and ko pun melayanlaaa hingga terkesian dan terjatuh cinta.. ni bermain api neh..

seriously, ko kena banyak tolong ringankan keja bini ko kemas rumah basuh baju sume.. sibukkan diri ngan menghandle anak ko, banyak main2 ngan dia, spend masa tuk dia..

bila ko muhasabah balik.. you gonna realize you have been giving so little contribution (meringankan kerja istri + perhatian pada anak) towards your little family after all this while.. and you need to get back your feelings towards your wify and your little child.. jgn biar cinta ko beralih arah hingga ko mengabaikan mereka yg selayaknya dapat PERHATIAN dari ko..

as for ina, tell her firmly that you are afraid of falling in love with her.. tell her the truth. be a man and face it.. ko tak mampu utk terus rasa kasihan lagi.. she got to find her own way to settle her problem.. not just turning to you and whining again and again.. takkan solve pon prob dia tuh..

aku faham.. been there, done that..

Follow Us
aku faham.. been there, done that..
ParinAmat Post at 10-8-2010 10:39

see TT... bkn tk leh buat.. diri sendiri aje yg sengaja tk nk buat...

fyi ramai je yg boleh tarik diri dari involve dgn affair...

aku nih ha... baru nih collgue aku duk citer pasal dia n wife dia ada prob... nk gi kaunseling.. so aku dengar je la... sbb dh duk sebelah.. berlarut sampai seminggu... asal adapeluang duk citer... so last wed aku dtg opis terus aku letak tiga buku kat atas meja dia.. "psikolgi perkahwinan, anak ku sayang, lelaki pelindung wanita".. then dh reti pulak nk cakap bebaik n kurang kutuk bini dia.. ko nih kalau jiran aku harus aku hadiahkan jugak buku buku tuh... grrrrr..

aku dah apply cuti esok.. nak tlg bini aku kat umah sempena 1st day ramadhan.. cume aku risau kang d ...
Nash^Roy Post at 10-8-2010 10:24

ngada2 la minah tuh.. dah ada org dok belai2 perasaan dia.. nak majuk plak..

geli tekak hakak nih..

aku setuju ngan korang.. mmg aku leh reject.. mmg aku leh sound dia direct.. dulu2 aku mmg sound dia direct.. tp after few times dia dok nangis rasa kesian tu ada gak..

maybe aku bsimpati je kot ngan dia..

aku akan start not replying her sms.. gonna concentrate on my wife.. she deserves more..

ngada2 la minah tuh.. dah ada org dok belai2 perasaan dia.. nak majuk plak..

geli tekak hakak ...
hanibee Post at 10-8-2010 10:47

dulu aku pun geli, skrg tak geli.. tu aku takut aku dah suke kat dia.. aku rasa nak carut je kat diri aku..

kalau aku rasa kau x betul, aku nak kutuk je. Since u dah decide to make good, i will applause for u. jadi lah suami dan ayah yg baik. remember:
stupid people never learn from mistake
smart people learn from own mistake but
exceptionaly intelligence people learn from other people mistake...so they say...

X paham aku dgn opismate ko tu TT, dia tau ko asben org, tp nk jg jd kan ko tempat mencurah perasaan, dah x ada pompuan ke kat opis tu nk berkongsi rasa?? ke sebenarnya diapun ada simpan perasaan kat ko?? Itu yg bila ko buat x layan siap merajuk bagai...

apapun TT, sbg seorg asben yg sedar diri ko soundla dia cara berhemah atau lawak ckp, ko tu asben org jgn la bermsg sgt nnti mem besar kat umah istihar perang plak, hrp dia pahamla ye...:re:

Reply 32# cimiau

ada je pompuan lain tp takde rasanya dia cite kat diorg.. aku mula2 dulu ada bgtau jgn cite mslh ni kat org laki takut diorg amik kesempatan.. better cite kat pempuan.. tp in the end dia cite gak kat aku and aku pun dok tumpang dgr .. hehe..

doakan kejayaan aku.. target aku esok cuti, tlg bini aku and wat dia hepi..

Reply 26# ParinAmat

Alaaaa... tak yah la kasik tau "I'm afraid I will fall in love with you", jiwang semacam jer...macm mana ler pompuan lagi tak cair, lagi tangkap lentok kalau dengor kata2 sentimentol camni.  :re:

Cakap jer you don't think it's right coz you're married and you should be spending more time with your wife and lend a shoulder to cry on to her, not to the other woman.... end of.....

dulu aku pun geli, skrg tak geli.. tu aku takut aku dah suke kat dia.. aku rasa nak carut je kat ...
Nash^Roy Post at 10-8-2010 11:08

Dgn 2nd wife ni pun perkawenan aturan keluarga kan Nash..
Becinta lepas kawen kan..

Dgn Ina pulak..Nash jumpa dia ari2..8jam sehari
melalui saat2 manis / majuk / melayan karenah ngada2 si Ina
dan pengalaman ni Nash tak penah lalui dgn 1st n 2nd marriage kan..
Sbb itu la yg buat Nash rasa terbuai2 diawangan..

Tapi tu la..Nash penah kecewakan..
Ina tu pulak tunangan org., jgn sampai bila Ina terputus tunang..nash pulak yg disalahkan
jgn sampai dpt  penumbuk dari tunang Ina..iyer sudah

Reply 33# Nash^Roy

Dude.. lemaunya si Ina aka bakal GF u ni
Baru setakat problem tunang dah menggatal kat org lain
I can't imagine kalau one day u jadi dgn dia, pastu kawin
Kalau rumahtangga u berdua ada problem
Dengan siapa pulak dia menggatal yek? :re:

bibit cinta dah nak muler berputik nie...jauh kan  ler TT pikir ler kat wife tue

Reply  ParinAmat

Alaaaa... tak yah la kasik tau "I'm afraid I will fall in love with you", ...
RedAlert Post at 10-8-2010 11:24

ayat kena la power.. kasi tangkap leleh sblm saying bye bye

bro ... pompuan mmg suka ngadu masalah kat lelaki sbb lelaki jarang bawak mulut ... kalo ngadu kat pompuan, depan2 tunjuk simpati tapi kat belakang jadi bahan umpat dan kutuk ...

bro ... kalo wife ko tau nanti musti die kuciwa dan perlukan seseorang utk meluahkan perasaan kuciwa tuh ... some other man will be there to catch her dan ambik kesempatan ... ko sanggup ker lalui pengalaman dulu sekali lagi ...

kalo tak sanggup jaga la hati wife betul2 bro ... cuba berikan layanan yg terbaik jangan beri dia ruang utk beralih pada org lain ... aku pun belajar drp kesilapan ...

takde istilah boring bila ada anak ... anak tuh makin besar ... tiap detik tangis tawa dorang takkan berulang ... be there dan nikmati sepenuhnya saat bersama sebelum dorang besar dan pergi cari rezeki ... simpan semua kenangan ... sebab suatu hari nanti bila kita dah terlantar di pembaringan, kenangan itulah yg akan jadi dunia dan peneman kita ...

Rate

1

Dgn 2nd wife ni pun perkawenan aturan keluarga kan Nash..
Becinta lepas kawen kan..

Dgn Ina pulak..Nash jumpa dia ari2..8jam sehari
melalui saat2 manis / majuk / melayan karenah ngada2 si Ina
dan pengalaman ni Nash tak penah lalui dgn 1st n 2nd marriage kan..
Sbb itu la yg buat Nash rasa terbuai2 diawangan..
carold Post at 10-8-2010 11:25

betul jugak ini.

mmg ler syokk layan gf tak bertauliah ini.
kejap2 manja.
kejap2 majuk.
kejap2 merengek2.
kalau borak pun, borak2 atas angin..yang takder manfaat.. borak2 yang diawan awanan..