CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: maklukpenggoda

[Tempatan] Sengsara di Aidilfitri: Apa yang anda perlu jaga jika menghidap penyakit ini?

aechae replied at 8-4-2024 09:44 PM
Hanya mampu get ready ubat2 gout aje

Ubat apanama?

manopBKK replied at 9-4-2024 09:33 PM
Ubat apanama?

Yg laki iols slalu req kt doc/ farmasi yg alopurinol rsa nya…colchicine pn ada jugak.. tp i xtau lh apa yg work best utk dia… if truk sgt mmg g cucuk je dlu..

Hanya mampu jd radio remind ‘jga sket makan, jgn lebih2 sgt’…sepanjang hari ye…

Makan tu jangan berlebihan... berpada2 sahaja... jangan melantak..

Aku raya kedua plan masak rendang daging + hati...

Rendang ayam kampung cili api + rendang ayam kampung rempah total 4 ekor dah siap beli frozen tempah from negeri 9... kari kambing pun tempah dari pakcik sama.... ni utk aku bawak balik ke terengganu la...

Esok MIL masak lontong.. makan rendang ayam kampung cili api + pucuk maman..

2nd day raya weols tempah nasi dagang + nasi hujan panas kat resort jamu tetamu...

3rd day MIL adik aiols buat laksa.... nak jamu PIL aiols yang turut beraya bersama2...

Raya ke 4 and what nots aku buat sup2 je.. sup ayam, ikan, daging.. sbb anak & anak2 sedara aku makan simple2 je

vespa_oren replied at 9-4-2024 07:07 PM
kne gout ini aku amalkan minum air mineral, setakat ini bulan puasa belum kne serangan tahap kronik

Betul.... aku dgn family mmg amal minum air kosong je most of the time... and jaga hydration.. tu je key utk sihat

melantak laksam je td
penat basuh gelas dgn pinggan mangkuk ehh tiber

Follow Us
ina_na replied at 9-4-2024 07:46 AM
Iolss standby kambing... Tuk makan kat rumah tambah msk rendang kambing... Rendang daging tuk suami  ...

Ikan susu sedap.......

Raya minum air kosong byk2.

Pulut amik sikit ja..sepotong 2 kecik.
Rendang daging /ayam rasa ketulan kecil.

Kuih raya...jarang amik.

kakikuDibibirmu replied at 9-4-2024 10:22 AM
Tipulah, ikan mana minum susu?

Ikan susu...sedap ooooo...tp tulang byk...tp tak sebanyak ikan terubuk.

Tadi beraya 6 rumah. Balik rumah, timbang, naik 2kg. Choi. Tu pun dah berpada2 sangat makan minum.

dua_chzy replied at 10-4-2024 08:13 PM
Tadi beraya 6 rumah. Balik rumah, timbang, naik 2kg. Choi. Tu pun dah berpada2 sangat makan minum.

Wah, gemoknya makcik!

raihaneem replied at 10-4-2024 05:14 PM
Ikan susu sedap.......

Iolss msk rendang daging tuk suami n anak2 je.. rendang ayam hancur pulak iolss blander kan je trs jd serunding... Kambing 1kg iolss msk kerutup..500g buat perap ingat nak bako gan air fryer je nanti..ikan x cari..Ade kwn iolss ckp udang dia bl rm22-25/kg..kalo bt rendang udang,udang nk kn goreng dl ke..atau x yah..mcm nk try pulak bt rendang udang

Edited by green~tea at 11-4-2024 01:42 PM

1st day pagi raya aku buat masak lodeh utk lontong... MIL dah prepare kuah kacang frozen & masak nasi impit.... pastu aku panaskan sebekas ayam kampung  rendang cili api campur pucuk maman utk makan dengan lemang (tempah dgn org kampung negeri 9).. pucuk maman tu MIL aku tanam fresh depan rumah, petik je, siang and terus masak masuk rendang tu...

Tengahari MIL aku masak lemak udang + pucuk rebung madu (amek fresh tanam depan rumah sheols)..  then kitorang berkonvoi bersama2 ke terengganu balik kampung aku plak...

Malam tadi adik aku buat sate... bakar sate beramai dengan family inlaws dia & PIL aku pun ada skali kat resort.... MIL adik aku masak nasi hujan panas + laksa utara...

2nd day raya.. aku masak spagetti carbonara aje lah utk bebudak2 ramai ni... anak aku + anak2 sedara nak makan...  ni lauk lunch PIL adik aku yang masak... nasi kerabu.. jamu PIL aku...

Best nya kitorang beraya bersama2.... ye lah layan PIL aku sbb anak2 yang lain semua keje kat UK (adik bongsu buat Masters keje and buat ICAEW).. si angah baru je gi tahun ni migrate sana dekat adik... deme berdua tak balik raya tahun ni.... tp tak risau sgt sbb sepupu sepapat husband aku mmg dekat UK jugak keje sana... ada kat US, OZ, abu dhabi... hopefully raya haji deme balik la berkumpul kat Malaysia mcm tahun lepas

ina_na replied at 11-4-2024 01:04 PM
Iolss msk rendang daging tuk suami n anak2 je.. rendang ayam hancur pulak iolss blander kan je trs ...

Perghhh

Sedap....hmm....nak goreng pun ok kot....guna myk udang utk tomeh rendang udang

Tp kalau masukkan terus pun ok...lg sedap..rasa semua masuk
Sbb saya kdg msk udang jintan ala rendang...saya terus masukkan last2 bila dah mendidih kuah  

Sbb udang tk syok masak lama...

kakikuDibibirmu replied at 11-4-2024 03:25 AM
Wah, gemoknya makcik!

Eh hello, tabaek mengata urang gumuk kalau sundri gumuks!

raihaneem replied at 11-4-2024 05:28 PM
Perghhh

Sedap....hmm....nak goreng pun ok kot....guna myk udang utk tomeh rendang udang

Ye udang x leh msk lama2 nanti jd keras...iolss tgh fkr ni...msk rendang udang lawan gan mantao.. sudah kan...

ina_na replied at 11-4-2024 01:04 PM
Iolss msk rendang daging tuk suami n anak2 je.. rendang ayam hancur pulak iolss blander kan je trs ...

Biasa orang melaka & nismilan... pakai ayam kampung utk buat rendang.. baru tak hancur

Some siap pakai ayam pencen utk buat rendang.. tp aku tak suka ni sbb mcm keras sgt

kami mmg masak utk menu hari raya sampai raya ke3 ja lepas tu lauk harian biasa ja. tahun ni raya pertama standard rendang ayam n daging lemang ketupat. raya kedua, mee soto ayam. raya ke 3, laksa penang, laksa n laksam kelantan.

green~tea replied at 13-4-2024 08:15 AM
Biasa orang melaka & nismilan... pakai ayam kampung utk buat rendang.. baru tak hancur

Some siap  ...

Ha ah tu senang nk msk rendang... Ari tu lupa bl ayam fresh...adoii hancur ayam..blander trs jd kan serunding... Kalo bl ayam beku pun elok gak kejadian nye..x mudah hancur...rezeki thn ni laa...semalam msk daging merah,pening kepala seharian...ari ni anak dah start sekolah...

jaga napsu la tu .... napsu bukan takat mengeseks je

kuat makan ke,  duit rasuah atau gila kuasa ke,  nak dok rumah mewah ke,  nak layan hollywood bollywood kpop ke  .... byk lagi la

napsu juga salah satu punca cash selain perangai buruk

yg tak reti kawal napsu makan tu,  cash dia topik nilah

12
Return to list New