CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Gabungan Gereja Berang Dengan Ustazah Siti Nor Bahyah

Yg buat maksiat, pegi disko2 tu kebanyakannya non-practising org putih Kristian. Sama gak dgn Islam. ...
Muntz Post at 13-2-2011 12:49

lioke dis statement..

cuma aku terpikir kata2 si conan nih ..... since agama mrk x practise benda2 maksiat tu tapi knp tak halang ?!! ..... bah kan ianya dah jadi mcm value added sevices, org lain nak halang diaorg lak yg melenting .... knp ek ...

ne hari kebesaran bagi maideen harbi ne,
die tunggu no panties day,
used panties for sale....

pastu hentam ustazah bahyah,
pastu jilat bontot anak_nogori (moderator paling sengal kt muka bumi ne)

yg paling best....maideen dan anak nogori akan dating ngan bdk bawah umur,
especially bdk2 skolah convent la...
party gang bang liwat meliwat sure gilang gemilang masa valentine ne..
tetamu jemputan khas......astora jabat.

astaghfirullah....dunia akhir zaman,

Rate

1

Cakap lah lagi ustazah. tiap kali ustazah keluar dekat tv saya tukar channel ustazah. saya rasa ustazah annoying

En Tokey dan akak2 sekelian, saya tahu makna Rasul dan Nabi dalam tradisi Islam tu apa. Saya belajar kat sekolah kebangsaan dan sekolah menengah kebangsaan sama macam awak. Ni lah masalah awak semua.

setengah awak low-estimate orang non-Muslim punya intelligence and mind kononnya kami ni polytheists. Saya bukan orang Cina atau India, saya orang Nasrani. Sesetengah awak especially dalam board Christianity dan kat board legend pun bukan main lagi hentam semua orang Christian (Masihi) dan Nasrani kononnya itu lah yang pendakwah-pendakwah awak buat semasa zaman penjajahan dulu padahal kisah-kisah orang Nasrani di Timur yang berbeza pula keadaannya awak semua tak ada pengetahuan basic pun walaupun ada disebutkan dalam chronicles Arab yang jugak jadi sebahagian dari Tradisi Islam.

Sumbangan orang Nasrani Timur terhadap ilmu pengetahuan orang Islam semua tenggelam dan setengah awak terus labelkan Christianity dengan Kebaratan yang mana bagi saya sebagai penganut Kenasranian sangat tak sesuai sebab saya bukan menganut ajaran agama saya macam awak semua ikut IC sebab parents awak orang Islam walaupun saya memang keturunan Nasrani. Saya terdedah kepada banyak pengaruh luaran yang mungkin juga membahayakan akidah saya kalau my parents tak hantar saya ke Sunday classes atau baptiskan saya banyak kali. Awak semua tak mengalami keadaan sebegitu pun dalam erti kata sebenar walaupun mufti Perak awak selalu cakap pasal kejadian orang Melayu murtad yang bagi saya kalau benar pun bukan kami yang suruh mereka murtad.

Yang saya sebutkan pasal nabi Isa kami tu bukan Rasul bagi awak atas sebab apa yang saya nampak dari segi kebesaran seseorang yang mulia tu dalam agama. Saya nampak Muhammad lagi besar dalam Islam walaupun nanti yang jadi Messiah (Christ) tu nabi Isa kami.

Saya tahu Ulul Azmi tu apa, saya tahu orang Islam kena tahu berapa banyak malaikat, Rukun Islam, Rukun Iman, Rukun Solat, Rukun Wuduk, semua. Kami orang Nasrani kena tahu lagi banyak malaikat termasuklah yang Seraphim

oh yess thanks Isa yaaa ...tapi paling intrigue ialah Prophet Yusof AS  kan? cayalah...cinta Zulai ...
mbhcsf Post at 13-2-2011 00:17

aku ingat surah yusuf tu cerita
tentang cabaran ujian dari tuhan pada nabi yusuf
bukan cerita pasal cinta dia dengan zulaika kan?
setahu aku kisah cinta zulaika dengan yusuf tu tipu
dan xsahih cuba nko kaji balik kalau nko faham bahasa arab
apa yang aku faham
yusuf xpernah bercinta dan xpernah berkahwin dengan zulaika

Follow Us
Post Last Edit by chinesenew-year at 13-2-2011 15:57
hahaha, dia nabi je bukan rasul
muhammad baru rasulullah sebenar dalam Islam
sky_ephemeris Post at 12-2-2011 21:43

allah sampaikan pada hamba dia
nabi ramai beribu ribu lemon
dan nabi beserta rasul cuma 25
termasuk nabi musa daud isa dan muhammad
penerima wahyu allah yang telah di kitabkan
dan di antara 25 hanya
5 orang sahaja ulul azmi
tetapi mengikut orang kristian dan yahudi
mereka menolak kenabian dan kerasulan
kekasih allah yang agung
iaitu muhammad S.A.W
jadi pandangan nko cuma dari sisi seorang
serani kristian yang membaca dari buku teks nasional
yang mendengar ceramah guru agama sekolah saje
nko xmenghayati pengisian yang terkandung
dalam kitab akhir manusia yang terkandung wahyu allah
iaitu al-quran
nko serani kristian bercakap atas
asas yang sedikit mengenai islam tetapi pengetahuan nko
tidak banyak dan pemahaman nko bercanggah dengan
apa yang kami taati selama ini

En Tokey dan akak2 sekelian, saya tahu makna Rasul dan Nabi dalam tradisi Islam tu apa. Saya belajar ...
sky_ephemeris Post at 13-2-2011 14:33

u know beza nabi dan rasul? ada beza...u know sifat wajib bagi rasul adaa.... well u could googled it. tang nabi isa ibn maryam  Isa AS tu well - senang jer - he is a man, a prophet  dan yes kedatangannya pada the Last Hour tu mmg  org Islam sedia maklum. Tak de  la isu sangat pun Nabi Isa tu. Hikmahnya bila god messenger seoarng manusia ialah , manusia senang bermodelkan dia , dan sebab dia juga seirang manusia.

Yang islamic mono theosm ialah - mmg satu Tuhan . tak ada jelaan kepada memana bentuk pun  nauzubillah. itu pun i think u dah tahu.

bukan cerita  ...
chinesenew-year Post at 13-2-2011 15:40

saya bila cakap Zulikha yusuf saya refer kepada incident yusuf difitnah

lain kali tak faham pernyataan tanya dulu ya? boleh jgn serkap jarang dok assume i ni dok refer kisah cinta and what not

okay you faham? faham ye?

bukan cerita  ...
chinesenew-year Post at 13-2-2011 15:40

yg diceritakan dlm quran psl zulaikha-yusuf cuma tang godaan zulaikha, dan diberitahu jika allah tak pelihara iman nabi yusuf nescaya nabi yusuf pun akan terjebak melayan nafsu (dek krn hebatnya godaan itu)....itu cerita sblm masuk penjara

lepas keluar penjara mmg langsung tidak ada mention psl zulaikha....hanya fokus kpd macamana nabi yusuf mentadbir mesir dan macamana keluarganya bersatu semula

tang hal kawin segala mala tu....tak semestinya tak betul....cuma bukan sumber dari quran saja

saya bila cakap Zulikha yusuf saya refer kepada incident yusuf difitnah

lain kali tak  ...
mbhcsf Post at 13-2-2011 15:57

aku reply apa yang nko post
means aku faham dari apa
yang nko post tu saje lah
nko lain kali nak suruh
orang faham posting nko
nko kena tulis jelas jangan tergantung
banyak posting nko susah nak digest
sebab ayat nko tu tergantung kadang
nko blh tanya orang ramai kat sini
bila orang reply post nko
tahu pula nko nak meradang
suruh orang tanya dulu

aku reply apa yang nko post
means aku faham dari apa
yang nko post tu saje lah
nko lain kali ...
chinesenew-year Post at 13-2-2011 16:03

yes... you tulis pun cara u faham  kan kat ats tuthat ,means you mmg misinterpret so thank you for admitting. ngaku jerlah tak payah defensive. i knowmy writing depa tak faham, i tak expect depa faham dan depa boleh tanya, so u jgn dok serkap jarang yer. okay?

yg diceritakan dlm quran psl zulaikha-yusuf cuma tang godaan zulaikha, dan diberitahu jika ...
hzln Post at 13-2-2011 15:59

yang aku faham
zulaika tu buta
lepas tu ada cerita dari bible
ayat berapa aku xingat
kata penganut mereka yang tafsir bible
yusuf mengahwini zulaika
dan aku masa kecil kecil
ada dengar ustaz melayu islam
bercerita katanya sahih
zulaika kahwin yusuf
sehinggakan ada doa oang nikah
doa cinta yusuf kepada zulaika
semoga pasangan kahwin kekal bahagia
seperti yusuf dan zulaika
tapi yang aku ingat
orang islam ada menyangkal

yes... you tulis pun cara u faham  kan kat ats tuthat ,means you mmg misinterpret so thank ...
mbhcsf Post at 13-2-2011 16:05

kalau nko expect semua orang
kat sini student nko payah lah makcik
xpaham apa nko bebel
angkat tangan tanya
tulis panjang panjang
tergantung sana sini
jadi apa tujuan nko menulis?
syok sendiri?

yang aku faham
zulaika tu buta
lepas tu ada cerita dari bible
ayat berapa aku xingat
kata pe ...
chinesenew-year Post at 13-2-2011 16:08

u buka lah pertanyaan ni kat board agama

kalau nko expect semua orang
kat sini student nko payah lah makcik
xpaham apa nko bebel
angk ...
chinesenew-year Post at 13-2-2011 16:10

u defensive again well tak layan org defensive. iam having fun , i tak expect depa faham ke tak faham ke just lontarkan apa apa sebab atas fun of sharing  sebab tu kalu tengok saya saya jarang kritik pos org tu bhs lagu ni lagu tu lah  blabla buang masa...saya kalau tak faham saya tanya.

well i stop here, because i am mature enough not to be defensive anyway.

u buka lah pertanyaan ni kat board agama
mbhcsf Post at 13-2-2011 16:12

aku berbincang sepintas lalu saje
xpayah lah sampai kena buka thread
dalam board agama
kalau nko berminat buka
sila kan lah

Post Last Edit by sky_ephemeris at 13-2-2011 17:30
u know beza nabi dan rasul? ada beza... u know sifat wajib bagi rasul adaa....

Yang sebenarnya... Saya tahu, saya dah tahu lama dah sejak zaman-zaman saya remaja rendah lagi saya tak google mana-mana Saya tahu dalam istilah orang Islam ada beza nabi dan rasul. Tapi orang Islam tahu tak istilah nabi dan rasul dalam Christianity dan Judaism macam mana? Yang awak sebutkan nabi seorang lelaki yang dikurniakan wahyu oleh Allah untuk beramal dengan diri sendiri dan sebar sesama ahli keluarga atau clan nya sahaja. Rasul seorang lelaki yang dikurniakan Allah dengan wahyu kemudian disuruh sebar kepada seluruh umat manusia ikut period of time yang specific. Ini dalam Islam.

Dalam Christianity, kami ada nabi besar dan nabi kecil. Begitu juga dalam Judaisme, tapi ada orang kata mysticism Kabbalah adalah ajaran Dajjal entah kitab mana mereka buka pun saya tak pasti Istilah dalam bahasa Inggeris dipanggil macam-macam jenis. Ada dipanggil sebagai apostles, sages, hermit, dan sebagainya bagi nabi-nabi kecil. Kalau awak orang yang hafal kitab suci macam Ezra then, awak pun seorang nabi kecil menurut term Christianity. Orang-orang macam ni dalam istilah agama kami adalah pengikut kepada nabi yang lebih superior punya rank tetapi sebab mereka ada melakukan disiplin perhambaan kepada Allah maka Allah kurniakan mereka hidayah dan ilham melalui roh kuddus.

Nabi yang besar-besar tu macam nabi Isa kami atau Moses. Tapi bagi orang Islam pun ada pertentangan pendapat bahawa rasulullah tu cuma Muhammad saja yang lain-lain inferior dari Muhammad walaupun dalam Quran disebutkan bahawa Muhammad dan nabi-nabi besar lain tu adalah setaraf cuma according to certain period of time mereka kembangkan ajaran Allah. Bagi kamu siapa yang akan jadi Messiah nanti? Kami beriman nabi Isa lah Messiah kami. Yang beri syafaat kepada kami masa nak hancurnya dunia ini dan juga di akhirat kelak.     

tang nabi isa ibn maryam  Isa AS tu well - senang jer - he is a man, a prophet  dan yes kedatangannya pada the Last Hour tu mmg  org Islam sedia maklum. Tak de  la isu sangat pun Nabi Isa tu. Hikmahnya bila god messenger seoarng manusia ialah , manusia senang bermodelkan dia , dan sebab dia juga seirang manusia.

Tentang term divine tu awak semua mungkin salah sangka kat perkara yang kami beriman. Benda-benda ni bersifat teknikal dan terjemahan. Bila terjemah ke bahasa awak maka jadilah ia sebagai ketuhanan sebab terjemahan yang dibuat adalah secara literal. Malaikat pun dalam ajaran Christianity adalah makhluk ketuhanan (divine creatures) tapi kami bukan sembah malaikat atau beriman kat malaikat macam malaikat2 tu Allah. Kami tahu Allah tu macam mana. Sebenarnya hal ni kami dah bincang dalam board C&C, saya pernah bincangkannya bersama dengan forumer Christians lain yang datang dari denomination lain juga ada yang ngaku mereka sebagai Unitarian Christian dan katakan kami orang2 Gereja Kerasulan pun sesat sebab mereka pun saya tak tahu tahap pengajian kekristianan tahap yang mana

Yang islamic mono theosm ialah - mmg satu Tuhan . tak ada jelaan kepada memana bentuk pun  nauzubillah. itu pun i think u dah tahu.

Ini terjemahan kitab permata karangan imam kami dari Gereja Nestoria dan San Tomas, Marono Odisho (Saidina Addas) yang merupakan seorang Metropolitan bagi Gereja di Armenia dan Nesiwin dalam abad ke-12 M. Saya tak pasti Portugis dah datang ke tak ke Melaka waktu ini. Kitab ni adalah tafsiran iman kami kepada Allah berdasarkan Deutronomy 6: 4 dari Old Testament dan I Corinthians 8: 5-6 dari New Testament

Bahawa Tuhan ituEsa Bukan Berbilang

Bahawasanya Pencipta dunia ini Maha Esa, dan tidak berbilang dibuktikan dengan hakikat bahawa mustahil yang ramai boleh menjadi Satu, Sempurna, Tiada Berubah, Berkehendak Sendiri Seia Sekata. Kerananya jika berbilang Tuhan maka perlulah Ia berada dalam unsur yang setara, dan dalam segala yang berkaitan, yang akan menghancurkan kepelbagaian oleh perbezaan ketakwujudan atau segala sesuatu yangmembezakan. Seperti juga ia tak selari untuk membayangkan kewujudan dua kegelapan, serupa dalam segala hal, dan tak boleh dibezakan, dan mempunyai zatyang satu dan zat yang sama atau mestilah berbeza dari satu dengan yang lain dari segi unsur serta segala yang berkaitan dengannya; kerana mereka akan saling berlawanan dan menghancurkan segala sesuatu.

Akan tetapi kekukuhan bersama tak boleh terwujud antara dua pencipta yang berlawanan, atau boleh memberikan hasil kerja yang baik dari mereka. Kerana mereka mestilah berada dalam unsur yang serupa, dan berbeza dalam segala yang berkaitan. Setiap satunya mempunyai kualiti yang sesuai dengannya dan ia dibezakan dengan sekutunya: apabila mereka semua disebatikan dari perkara-perkara yang ada keserupaan, dan juga dari apa yang membezakan mereka.

Setiap yang sebati itu adalah yangdiperbuat. Dan mestilah ada penciptanya dan juga yang mejadikannya sebatian.Makanya terzahirlah kebenaran ini dalam pengisytiharan bahawa “Tuhan kitaTuhan Yang Esa dan walaupun ada banyak dewa-dewa sebagaimana juga banyaknya tuan-tuan (raja-raja di dunia), tapi kepada kita (pengikut al-Masih), Tuhan itu Esa.

Dalam tafsiran imam kami ni ade sebut ke kami sembah kepada Isa al-Masih? Dalam comparative religion, Monotheisme tu sebenarnya salah satu ideologi yang jadi rangka asas dalam agama saja. Orang yang tak beragama Islam pun boleh ada ideologi ini. Kemudian dalam satu agama pun akan ada rangka-rangka lain seperti Pantheisme, Dualisme, dan sebagainya.

allah sampaikan pada hamba dia
nabi ramai beribu ribu lemon
dan nabi beserta rasul cuma 25
termasuk nabi musa daud isa dan muhammad
penerima wahyu allah yang telah di kitabkan
dan di antara 25 hanya
5 orang sahaja ulul azmi

Ya, saya dah lama tahu. Tak nak terangkan kat saya ulul azmi tu apa? Mana lah tahu kot2 saya tak tahu

tetapi mengikut orang kristian dan yahudi
mereka menolak kenabian dan kerasulan
kekasih allah yang agung
iaitu muhammad S.A.W

Hmmm, awak nampak tak, kekasih Allah yang agung, Muhammad. Betul tak apa saya cakap? Sebab tu ada setengah orang Islam sampai sanggup menghinakan nabi Isa kami secara tak langsung. Bagi kami, kekasih Allah yang agung yang menanggung penderitaan menyampaikan ajaran Allah membersihkan akhlak manusia sehingga disalib adalah nabi Isa. Saya mungkin recognize Muhammad as a nabi macam orang Ahmadiyah recognize nabi Ahmadiyah mereka tu, but just as a nabi sahaja bukan rasulallah kepada kami. Rasulullah kami adalah nabi Isa sebagai yang tersebut dalam Credo kami, kami beriman kepada Allah, kami beriman kepada (kerasulan) anak-Nya Isa al-Masih, dan kepada Ruh Kuddus (yang melaluinya Allah sampaikan hidayah) perkara yang jelas di mata kasar dan yang ghaib dari penglihatan seperti akhirat dan apa yang terjadi kepada al-Masih kami

jadi pandangan nko cuma dari sisi seorang
serani kristian yang membaca dari buku teks nasional
yang mendengar ceramah guru agama sekolah saje
nko xmenghayati pengisian yang terkandung
dalam kitab akhir manusia yang terkandung wahyu allah
iaitu al-quran

Saya rasa saya baca lebih dari buku teks nasional kot. Saya baca Tafsir al-Azhar tulisan profesor HAMKA, dah lama dah khatam masa saya form 4. Saya kenal imam Syafi'ie malah saya baca kisah hidupnya. Begitu juga imam Hanafi, Maliki dan Hanbali. Saya baca kisah nabi-nabi orang Islam yang kat dalamnya ada kisah yang tak detail pasal rasulullah kami nabi Isa al-Masih serta tak cerita sangat pun pasal para utusan al-Masih dan kisah hidup mereka macam yang kami tahu.

nko serani kristian bercakap atas
asas yang sedikit mengenai islam tetapi pengetahuan nko
tidak banyak dan pemahaman nko bercanggah dengan
apa yang kami taati selama ini

Sama lah macam setengah awak Muslim yang baca buku-buku kajian debat orang lain lepas tu copy paste sebagai hasil kajian sendiri untuk hentam keimanan orang Masihi (Christian). Pengetahuan mengenai kenasranian pun tak banyak, pasal Saint Valentine dan kisah hidup para santos pun tak begitu diketahui. Yang diketahui adalah melalui emel-emel berantai sebab saya pun selalu dapat sebab kadang2 kawan2 saya yang Muslim lupa bahawa saya orang Nasrani Apa yang kebanyakan awak semua kaitkan dengan kami bercanggah juga dengan ketaatan kami kepada Allah dan Rasul kami selama ni, berdasarkan kepada majoriti orang2 aliran Masihi yang satu cabang saja bukan dari kepelbagaian cabang. Halnya sama lah macam orang Islam Syiah yang kena fitnah dengan orang Sunni kata menyembah Ali walaupun bila saya tanya setengah orang Iran ada yang marah, nasib lah hensem tak lah saya terperanjat kat meja makan di restauran

Post Last Edit by mnaa at 13-2-2011 18:22
Nabi yang besar-besar tu macam nabi Isa kami atau Moses. Tapi bagi orang Islam pun ada pertentangan pendapat bahawa rasulullah tu cuma Muhammad saja yang lain-lain inferior dari Muhammad walaupun dalam Quran disebutkan bahawa Muhammad dan nabi-nabi besar lain tu adalah setaraf cuma according to certain period of time mereka kembangkan ajaran Allah. Bagi kamu siapa yang akan jadi Messiah nanti? Kami beriman nabi Isa lah Messiah kami. Yang beri syafaat kepada kami masa nak hancurnya dunia ini dan juga di akhirat kelak.

maaf kalau saya cuba membetulkan fakta, but orang Islam percaya rasul adalah seramai 315 orang dan 124000 orang adalah nabi tetapi di dalam Al Quran hanya menyebut 25 orang sahaja, tetapi semua umat Islam perlu percaya dan beriman kepada semuanya. Cuma yang memebezakan orang Kristian tidak menerima Nabi Muhammad (s.a.w) sebagai rasulullah yang terakhir selepas Nabi Isa (a.s). Kami juga percaya Nabi Isa tidak wafat seperti Rasulullah Nabi Muhammad dan bakal muncul semula di muka bumi begitu juga Imam Mahadi. Wallahualam (only Allah know the truth)

Apabila kita percaya Valentine berasal daripada agama kristian kerana sejarahnya yang dicipta oleh seorang ahli ulama gereja, however as the wikipedia explained http://en.wikipedia.org/wiki/Valentine%27s_Day , it was deleted from Roman calender in 1969, but still permitted to celebrate. Banyak event di Malaysia yang sebenarnya dibawa dari luar berbangsa Inggeris tetapi masih dibenarkan menjadi ikutan kerana tidak memudaratkan seperti Mother's Day, Father's Day.. cuma kita tak tahu siapa orang perseorangan yang memebawanya