CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Gabungan Gereja Berang Dengan Ustazah Siti Nor Bahyah

Reply 458# sky_ephemeris

Bila i kata u faham tak istilah Nabi dan Rasul  iaitu mengikut  fahaman Islam  dan istilah syara'  bukan ikut pemahaman awak. so  jawapannya nabi - seorang lelaki yang diberikan wahyu kepadanya oleh Allah  tetapi tidak wajib  menyampaikan seruan TETAPI rasul yg wajib menyampaikan seruan dan ajaran dan manusia  yg bergelar rasul  wajib mendakwahkan ajaran itu.

sifat wajib bagi rasul - amanah, tabligh, fatanah, benar

simple jer. takpayah  tulsi pepanjang

so sebab tu saya tanya awak awak faham ke istilah nabi dan rasul bukan tulis panjang berjela chek oiii....

udah udah la tu pasal menda ni, lagipun lobai lobai PAS tak bising pun sebab takut dengan DAP

ingatkan aku masuk bod agama....

ilmiahnya thread ini.

kalau ustazah siti nor bahyah baca thread nih..... satu saje anya mintak... boleh tak jgn sampaikan ceramah dengan nada yang begitu ngengada dan pretentious..... tak perlu berlagu2.... cakap2 macam orang normal saje tak boleh ke?.....:re:

kalau ustazah siti nor bahyah baca thread nih..... satu saje anya mintak... boleh tak jgn sampaikan  ...
anya8797 Post at 13-2-2011 19:28

....

tula ....memang tak berkenan sungguh cara dia....bukan dengki tapi ishhhh tak tau nak kata apa...

Follow Us
....

tula ....memang tak berkenan sungguh cara dia....bukan dengki tapi ishhhh tak ta ...
noor2 Post at 13-2-2011 19:30

hi noor sayang...
itulah.... anya bukan nak tutup hati dari mendengar perkara2 yang baik..... tapi anya pun rasa perkara2 yang baik tersebut perlulah disampaikan dalam cara yang ikhlas..... ini anya rasa dia sentiasa practise timing masa dia bercakap tanpa ambil napas sesambil berlagu dan tengok berapa banyak perkataan dia boleh sebut dalam seminit.......i honestly think so.....

enda buattt...endaaaaaaaa dapattttttttttttt

aku sokong apa ustazah tu cakap...
tak payahlah nak berlapik2...terus terang memanglah budaya krist ...
gede-bab Post at 11-2-2011 15:41

ai pon stujuk dgn gede-bab
tang org2 dia hantam mcm2 pasai agama mahupun nabi kita
depa tak pikir plak

oit laki dia tu ostad aku tu masa skolah dulu
baik orangnya, very2 kebapaan..
setankuning Post at 13-2-2011 09:15

mmg pon
laki dia ostad kat skolah asrama penuh agama  fofular
mmg baik sgt

hi noor sayang...
itulah.... anya bukan nak tutup hati dari mendengar perkara2 yang baik.. ...
anya8797 Post at 13-2-2011 19:39

hai darling....

...............bingit lah...tp memang bermanja2 dikhalayak umum....

hai darling....

...............bingit lah...tp memang bermanja2 dikhalayak umum.. ...
noor2 Post at 13-2-2011 20:14

anya kena mintak dia manja2 macam orang normal...

Kami juga percaya Nabi Isa tidak wafat seperti Rasulullah Nabi Muhammad dan bakal muncul semula di muka bumi begitu juga Imam Mahadi.

Bukan nabi Muhammad awak wafat sebab demam panas ke semasa berusia dalam 60-an?

Tapi awak rasa jawapan saya pasal nabi dan rasul tu ikut skema jawapan kertas peperiksaan pendidikan islam atau sebab rekabentuk ayat dan susunan yang berbeza dari buku teks?

Dah kami orang Kristian takkan pulak nak amalkan amalan-amalan ajar dalam Quran atau ikut tafsir Quran Ibnu Katsir? Dah tentulah kami ikut sunnah nabi Isa al-Masih dan tafsiran utusan-utusan nabi Isa serta imam-imam kami. Well, saya recognize nabi-nabi minor. Bagi saya Muhammad nabi yang minor. Islam recognize ke nabi2 minor? Sebab setahu saya dalam thread Ahmadiyah orang Islam yang recognize nabi minor tu kena baling batu sampai mati. Saya tahu nabi2 dan rasul2 tu ada banyak, kan saya sebut pasal nabi-nabi macam Ezra tu semua. Awak-awak perasan tak?

Sorry lah mcbsh, kalau saya tulis pendek-pendek nanti awak-awak ingat saya ni tak tahu apa-apa. Saya tahu sifat wajib nabi-nabi tu. Just admit that awak semua mungkin terasa ter-ego pulak bila orang kafir macam saya tiba-tiba tahu hal ni. Masalah awak-awak ni, awak semua pandang orang yang baca kitab Perjanjian Lama dan Perjanjian Baru kena pikir sama macam awak, ikut pandangan ulama-ulama awak macam mufti Dato' Harussani dan pandang rendah intelligence kami sebab pada tafsiran surah al-Fatihah awak katakan orang Kristian ni jahil. Jadi menurut penafsiran tersebut, bagi awak-awak lah, kami ni memang tak boleh tak, kena jadi jahil jugak kan?

Maaf lah, saya mahu pun orang2 Kristian lain tak tertakluk kepada Majlis Fatwa Kebangsaan dan juga Ahli Sunnah wal Jamaah selagi kami tak pergi PERKIM dan proclaim kami bersaksi Muhammad pesuruh Allah secara terang2an sebab hal itu akan menyebabkan kami berfikiran sempit dan menghukum orang pula. Lepas ni boleh gak nak sembang bab-bab dalam kitab al-Muwatta' ke kitab Imam Nawawi, saya pernah baca

anya kena mintak dia manja2 macam orang normal...
anya8797 Post at 13-2-2011 20:27

tgk dr.fatma jela...

cite ape ni

tgk dr.fatma jela...
noor2 Post at 13-2-2011 20:53

yelah noor......at least, her accent is genuine.... nampak comel di kaca tv.....

yelah noor......at least, her accent is genuine.... nampak comel di kaca tv.....
anya8797 Post at 13-2-2011 21:27

ada sorng lg, dr sharifah hayati
pun ok jugak

ada sorng lg, dr sharifah hayati
pun ok jugak
koboi Post at 13-2-2011 21:30

Oo..ye koboi... nanti anya cuba2 dengar dia...

Yang sebenarnya... Saya tahu, saya dah tahu lama dah sejak zaman-zaman saya remaja rendah lagi s ...
sky_ephemeris Post at 13-2-2011 16:55

saya merasakan kamu lebih "islam" daripada orang2 yang mengaku "islam" di dalam thread ini.

Bukan nabi Muhammad awak wafat sebab demam panas ke semasa berusia dalam 60-an?

Tapi a ...
sky_ephemeris Post at 13-2-2011 20:36

setelah saya membaca penulisan awak, sebab itu para pendakwah harus mengenali agama penganut yang mereka ingin dakwah kan itu terlebih dahulu.jika tidak terkedu lah "pendakwah" itu apabila di soal balik oleh orang yg ingin di dakwah itu.

maka itu tidak hairan kenalan pendakwah islam saya tidak terketar2 untuk mereka menyimpan dan membaca pelbagai jenis bible sebagai rujukan dakwah mereka unlike moslems yang feeling holier than thou di sini yang sering sahaja paranoid dengan salib dan bible secara membabi buta.

Rate

1