CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: curiouscat

[Penerbit] ** BUKU FIXI **

aku mmg buat koleksi buku terpilih Fixi nih...  5 buku yg beli hujung thn lps belum abis baca pun.. sibuk skit.
rajin membeli aje lah nampaknya.
tp aku tak dpt lah buku klcc tu.. dah takde kata nya..

arisa_imamura posted on 4-12-2013 12:44 AM
mula2 aku pun skeptikal..bukan la aku tak suka novel cintan cintun ni..tapi byk novel cinta tak ma ...

aku rasa lah kalau aku masuk dlm novel Kelabu tu, watak aku boleh kot jatuh cinta dgn Amir tu.
punya lah bijak nadya khan tulis watak tu.
nasib baik aku duduk luar novel.

lega.

zehra2 posted on 23-2-2014 05:10 PM
aku mmg buat koleksi buku terpilih Fixi nih...  5 buku yg beli hujung thn lps belum abis baca pun..  ...

tak salah aku..ari tu ada orang perseorangan yg jual KLCC tu..tengok stok dia bukan main banyak lg...
termasuk juga dengn BOLA...

chaoyunjie posted on 23-2-2014 06:41 PM
tak salah aku..ari tu ada orang perseorangan yg jual KLCC tu..tengok stok dia bukan main banyak lg ...

apa maksud stok dia byk? ada ke maknanya dia beli byk2 edisi terhad fixi & jual semula? atau dia dah baca & nak let go?

zehra2 posted on 24-2-2014 10:58 PM
apa maksud stok dia byk? ada ke maknanya dia beli byk2 edisi terhad fixi & jual semula? atau dia d ...

aku rasa di beli banyak2...kemudian tunggu masa & jual...
ada banyak juga...dalam 4,5 buah setiap satu tajuk tu....

Siri Jelajah FIXI...
nak dapat murah..bolehlah terjah!!!

Follow Us
aku pun baru berjinak-Jinnah ngan fixi dan lejen press punya buku...

aku ada kl noir white and red, devil's place, ngan tandoori nan sekeping...

baru ni aku beli horror stories tunku halim, wanita kimono merah...beli kat downtown mines...

dalam banyak-banyak aku suka kl noir red and white dan tandoori nan sekeping...bacaan ringan yang menghiburkan....

dah nak keluar buku baru next month kan yang satu set dengan Kopi Bola KLCC. tak sabar nak beli.

and KL Noir Blue pun april ya? siapa tau.

Anda dijemput ke majlis pelancaran serentak & makan-makan untuk 5 buku. 4 terbitan Fixi #SUSPEK #KACAU #PINJAM #SIONG & buku Moka Mocha Ink #BABYRINA. Sabtu depan.

Sinopsis:

Shahrom seorang peminjam. Shahrom boleh pinjam apa saja. Jarang orang tahu Shahrom telah meminjam daripada mereka. Kebolehan Shahrom meminjam telah diasah sejak dari kecil lagi.

Mula-mula barang yang Shahrom pinjam adalah barangan fizikal. Kemudian dia asah kebolehannya sehingga dia boleh pinjam pemikiran manusia. Selalunya ketika Shahrom pinjam pemikiran orang lain Shahrom akan gunakannya untuk lakukan apa yang dia tidak berani lakukan dengan tubuhnya sendiri.

Satu hari Shahrom telah melakukan sesuatu yang tidak mudah dimaafkan. Untuk menyelamatkan dirinya, Shahrom bersembunyi di dalam satu tubuh yang menyebabkan dia terperangkap di dalamnya.

Biodata Penulis:

Anuar Shah adalah seorang penulis sepenuh masa yang kadang-kadang merasakan dia seorang peguam. Dia berkecimpung dalam bidang penulisan kerana dia gemar membaca. Selain membaca portal berita dan blog politik, sesekali dia membaca Twitter dan Facebook. Dia boleh dihubungi di Twitter dengan nama @kruel74

Sinopsis

Seorang lelaki berusia awal 50-an dan seorang perempuan warga Indonesia di awal usia 40-an ditahan polis ketika mereka sedang melakukan urusan jual-beli kereta mewah di Mutiara Motors, Larkin Jaya, Johor Bahru. Mereka didakwa atas tuduhan membunuh hampir 30 orang mangsa di sekitar Johor Bahru dan Batu Pahat dalam masa lima tahun.

Ketika perbicaraan sedang dijalankan, ramai wartawan terkejut bila ternampak siong tersembul keluar daripada mulut mereka berdua.

“Ini bukan plastic surgery, sayang,” kata perempuan Indonesia itu kepada salah satu wartawan. Apa saja yang keluar daripada mulutnya akan dicatat dan disiarkan dalam akhbar. Keesokan harinya, ayat Ini Bukan Plastic Surgery, Sayang menjadi tajuk besar Harian Metro.

Biodata Penulis:

M Faiz Syahmi menulis kerana percaya selain arsitektur, penulisan adalah sebahagian dari jiwanya. Graduan Diploma Arsitektur di sebuah kolej swasta yang terkenal dengan lagu promosinya ini pernah menerbitkan beberapa judul antologi dan sebuah novelet di dalam dunia penerbitan alternatif. Siong pula merupakan novel 'duet'nya yang pertama.

Neesa Jamal berusia 27 tahun. Pernah bercita-cita untuk menjadi penari ballet. Tapi sekarang dah jadi makwe pejabat dan kerja dalam ekon hari-hari. Dulu dia tak suka kerjaya penulis, sebab menulis tak boleh jadikan dia kaya. Tapi tengoklah dia harini, dah jadi co-writer konon. Selepas cuba hempas pulas siapkan Siong baru dia sedar yang menulis bukan kerja mudah.

chaoyunjie posted on 20-3-2014 11:57 AM
Sinopsis:

Shahrom seorang peminjam. Shahrom boleh pinjam apa saja. Jarang orang tahu Shahrom  ...

buku baru lagi dh release..tgk cover pn da rase bes haha..

hanna88 posted on 23-3-2014 12:53 AM
buku baru lagi dh release..tgk cover pn da rase bes haha..

itu la pasal...

semua nak kejor PBAKL kot...

Aku pon salah sorg yg collect keluaran fixi.. lejenpress stakat ni bru ad 1.. tu pon x bce lg..

Buku fixi aku ske beli... ad lg 3 buku aku x bce lg.. ahhaha..

1st buku aku bc Kelabu.. pastu aku teruskan dengan Asrama.. n bg aku Asrama the best.. ahahahaha.. then aku bce plak Hilang.. bes bole thn.. pastu aku bce Bisik.. trus aku stop.. sbb nk bg otak aku ni 'free' hahahaha... pas bce bisik aku rse sumting...

La ni aku blum teruskan bce pape.. bce buku cinta2 yg klise (kawen pakse)

Soooooooooooooooooo klise!! hahaha... fixi mmg thorrbaik! -thumbsup-

chaoyunjie posted on 20-3-2014 11:33 AM
Anda dijemput ke majlis pelancaran serentak & makan-makan untuk 5 buku. 4 terbitan Fixi #SUSPEK #KAC ...

bulih bg review buku2 tu.. klu ko dah baca laaa.. aku dgr2 buku kacau tu seram giler.. best tak?

semalam baru beli gantung.. agak seram jugek laa..
cuma kejadian dlm cerita nadia khan ni mcm kisah2 aku di asrama dulu.. terutama yg bunyi org membasuh kain mlm2..
baca buku tu mengingatkan aku nostalgia masa di sekolah.

zehra2 posted on 30-3-2014 11:00 AM
bulih bg review buku2 tu.. klu ko dah baca laaa.. aku dgr2 buku kacau tu seram giler.. best tak?
...

Kacau tu best...
bagi aku x berapa seram, cuma dia banyak elemen suspen, misteri & thrill...

chaoyunjie posted on 30-3-2014 08:20 PM
Kacau tu best...
bagi aku x berapa seram, cuma dia banyak elemen suspen, misteri & thrill...:funk ...

ada cadangan buku best dari FIXI?? yg seangkatan dgn Gantung laa..
suka koleksi cerpen.. sebab ceritanya pendek. takde meleret-leret..

Cerita nak yang nak sama dgn GANTUNG, boleh try ASRAMA.

zehra2 posted on 31-3-2014 11:25 PM
ada cadangan buku best dari FIXI?? yg seangkatan dgn Gantung laa..
suka koleksi cerpen.. sebab ce ...

aku baca kat goodreads, novel kacau tu mcm Ilusaniti
novel Ilusaniti tu x baca lagi pn...

suspek pn depa kata mcm criminal minds & csi...

chaoyunjie posted on 1-4-2014 10:03 AM
aku baca kat goodreads, novel kacau tu mcm Ilusaniti
novel Ilusaniti tu x baca lagi pn...

ilusaniti tu yg mana ek?? ni tajuk buku ke??
mcm tak beli jek..
adoi .. klu term dlm novel tu payah nak hadam, agak pening jugek nak baca...
selalunya beli Fixi refer pd penulisnya.. klu yg nama baru, tu yg nak kena tanya2 org lain dulu..