CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Gabungan Gereja Berang Dengan Ustazah Siti Nor Bahyah

alah biar lah menda kecik je takyah nak sentap klu difikir ada benarnya gak valentine day hari ...
pengayau Post at 11-2-2011 14:55

ha..ha.. taukey kondom untung banyak hari valentine..

Amalan maksiat: Gabungan gereja berang

Sebuah majlis gabungan gereja hari ini menuntut seoran ...
Magika Post at 11-2-2011 14:45

pakcik sokong magika haramkan Hari Valentine

pakcik sokong magika haramkan Hari Valentine
pakcik/the0ne Post at 14-2-2011 14:20

cantik tak sapu tangan valentine yang saya dapat ni pak cik

katakan TIDAK pada hari Valentine

aku lgk heran!! ...dok hebaoh dlm paper kata v-day neh haram lah apa lah..

tp show tv3 pagi td..host die chef wan...siap jempot guest die ajo macam maner nak sambut v-day..adiah apa seswei tuk lelaki..bunga apa seswei tuk perempuan..

tp bagi aku ok jeh la kan..sekadar ilmu nak berkasih sayang..

tips!!~ kalu nak kasik aweks bunga..pakai lah bunga ros atau lili pink or putih..

sekian...terim kasih..

22 pages dah so bilanya kita nak perang salib ke -10 ?
ChildrenOfBodom Post at 14-2-2011 14:06

Imam Mahdi kena zahir dulu....

Follow Us
check this out

aku lgk heran!! ...dok hebaoh dlm paper kata v-day neh haram lah apa lah..

tp show tv3 pagi td..h ...
skymania Post at 14-2-2011 14:39

sky ni lelaki ke pompuan...

sky ni lelaki ke pompuan...
noor2 Post at 14-2-2011 14:44

motip tanyer??
gegel....tp sky tak sker bunga..

wa sokom ostajah baiyah..........

haramkan valentine day pd 14 feb katanya tapi................. byk juga baby, dibuang merata-rata tempat.... so kesimpulannya hanya 14 feb sajork diharamkan tp hari lain dibenarkan.....

motip tanyer??
gegel....tp sky tak sker bunga..
skymania Post at 14-2-2011 14:50

nah kek...kalau tak nak munger

Reply 552# noor2

arigatou!!~ walaupon kecik jeh!! tetap berharga..!!~
slamat hari valentine kak noor!!~ nah tuk kak noor..

Jadi benarlah kata-kata dlm forum ini bahawa org yg melatah ni adalah jenis yg tak pernah pegi ...
ultra78 Post at 14-2-2011 10:26

hahaha.

ni pembawaan peyno kan?

penggunaan gaya bahasa di sini memang dahsyat. sesungguhnya aku belajar banyak vocab elok dan tak elok dari forum cari.

Reply  noor2

arigatou!!~ walaupon kecik jeh!! tetap berharga..!!~
slamat hari vale ...
skymania Post at 14-2-2011 15:18

t.kasih skyyy

memang ustazah bahiyah nampak sedikit tersilap dalam kata-katanya...
tp korang2 yg duk kutuk tu ingat2 sket..
even ulamak pun bukan maksum..buat silap jugak..sbb masing2 ade kelemahan..
jgn kutuk lebih2...kire ok pe ade jugak perempuan yg xnak menari2 menyanyi2 kuar TV..tp ckp hal agama...
dlm hal ni, dia mungkin silap..tp dlm byk hal lain..tazkirah2 sblm ni...byk je yg berguna..
'tegur dengan hikmah' yg keruh..amik yg jernih..
anyway, pd pndpt sy...mgkn lebih baik ustazah mintak maaf...n jelaskan maksud yg nak disampaikan dlm ayat lain yg lebih menjaga hati..

wallahu'alam..

Sokong Hari 1 Zulhijjah.....

Reply  Muntz
tetapi lebih kepada "cara hidup" org kristian di barat
moon2002 Post at 14-2-2011 11:26

kaka, tidak semua orang berkulit putih di barat itu penganut agama kristian kaka.

perkataan cara hidup kristian itu, memang misleading. sebab aku tahu ramai devoted kristian out there, yang tidak minum arak, tidak berzina, tidak berpakaian seksi, dan sangat menjaga akidah/iman masing2. bukan setakat dalam malaysia, malahan luar malaysia, malahan westeners sekalipun. kerana ada disebut dalam kitab kepercayaan kami, bahawa kami harus menjaga kesaksian (i.e. cara hidup) kami supaya nama Tuhan kami (bukan agama) akan dimuliakan disebabkan oleh imej positif yang ditunjukkan oleh penganutNya.

malangnya, seperti juga kamu orang2 islam2 yang mana, ada dikalangan wanita kamu yang menutup aurat atas bawah dengan sempurna namun tetap tidak lepas dari mempunyai video lucah sedang berasmara dengan kekasih masing2, begitu juga la permasalahan sosial di yang dihadapi di kalangan kami. apa boleh buat. tiada manusia sempurna. ada la beberapa buah yang busuk dalam setandan pisang; tidak kira macam mana pun kita lakukan, buah itu memang sudah busuk dan sukar untuk diselamatkan.

maka saya, kristian, yang tidak mengamalkan cara hidup sebegitu, dan seprais2 tidak menyambut pun hari valentine seperti ramai anak2 muda melayu yang gigih saat ini, sangatlah terasa.

seperti juga kamu melayu yang mungkin terasa dengan jika dilabel sebegini; 'melayu islam memang dasar bohsia rempit keturunan buang anak merata2'.

valentine leads to sex? heh. saya tidak tahu la di tempat lain. tapi di tempat saya ini, tiada saya lihat kalangan remaja atau dewasa sedang bercengkerama dengan pasangan masing2 kerana ini adalah hari persekolahan/pekerjaan. tidak tahu la bagaimana pula nanti. di kala kedinginan malam menjelma.

(kalau di jepon, yang sebok2 sambut hari valentine atau christmas majoriti bukan kristian pun. dasar pengamal sekularism. )

Nabi Muhammad S.A.W tak ajar pun umat Islam hina agama lain. Macam mana agama lain nak tertarik dengan Islam kalau perangai umat Islam tak melambangkan agama Islam. Jadi jangan kita salahkan agama lain kalau umat Islam sendiri yang lemah.

Hi nawz, thanks untuk prayer awak. Saya pun berdoa semoga awak dan family awak menjadi umat Islam yang baik dan taat kepada perintah Allah dan ajaran nabi Muhammad (rasulullah).

Saya setuju dengan post awak berkenaan dengan pengajaran melalui tauladan yang baik. Jika dalam al-Quran ada disebutkan bahawa ummat Islam sebaik-baik ummat kenapa tidak, tunjukkan kepada kami bahawa ummat Islam memang berakhlak mulia. Tindakan ustazah Bahyah melabelkan ajaran Christ dan wali-wali kami dengan masalah sosial sebenarnya tak melambangkan kami pun. Saya tak pernah raikan hari Valentine dengan berasmara ke atau pergi berdua-duan dengan ex-boyfriend saya. Sekarang saya dah berputus dengan dia, dia nangis sebab tak boleh terima hakikat kita berbeza agama dan dia sebenarnya offer nak baptis jadi penganut Christian. Saya tak kasi dan menentangnya

Saya tak berani declare syahadah sebab saya takut nanti saya kena hina saints kami hanya sebab saya kena tunjukkan saya tidak plural dalam keagamaan dan kononnya saya setia kepada agama baru nanti

Saya ada seorang kawan orang Jerman dan dia kahwin dengan lelaki Melayu (orang Penang). Dahulu dia beragama Kristian Katolik tetapi lepas menganut Islam saya boleh nampak yang dia menganuti Islam semata-mata sebab nak kahwin aja.   

Pada saya tindakan kononnya macam mengaitkan Islam dengan keganasan, membunuh orang non-Muslim atau sebaliknya ajaran Christ dikaitkan dengan budaya sosial Barat adalah tindakan orang bigotry. Saya anggap kedua-duanya sama. Saya bukan nak hentam mana-mana ajaran agama pun sebab saya juga respect kepada ajaran agama lain seperti Hinduisme dan Buddhisme.

Imam Mahdi kena zahir dulu....

You mean imam Mahdi must menjelma dahulu kah?

Because the term zahir or phainesthai, phainein in Greek or in Syriac/Aramaic nuhro (true light) we use as one of the reference for our lord Jesus Christ as when we see him or listen about him, we can see and listen the teachings of God (our sunnah)

Penggunaan bahasa awak-awak agak menarik jugak untuk dikongsi bersama-sama kami, thanks.