CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Penulis

Intermarriages - Let's Discuss

Originally posted by Robab at 19-10-2007 07:23 AM
huhuhu...sori to say but im not really interested to kawin ngan mat saleh..melayu gak jadi pojaan..tak hensem pon taper..bukan apa..tak berani nak bimbing orang sedangkan diri sendiri pon terumba ...

huhu..tatau aarr..

dulu2 adala waktu bujang my bf foreigner..tp my parents tak kasi kiterang kawen.. i pun takut jugak nak kawen lari, takut tak berkat! so superstitious me!

well, banding laki local dan foreigner.. i still believe my ex lagi la 40000XXX romentik than my own husband.  my hubby ni kene beriye2 kite ingatkan pasal befdei, valentine's day, anniversary...

masa belajar dulu, my ex-bf yg foreigner tu siap hadiahkan me radio hi fi dan English Bible.  he gave to me waktu nak start sembahyang kat church... i still keep the Bible, till today!  kenangan terindah tuuuu.. our last Valentine.  everytime he travels he will buy lots of branded things like clothings, handbags, and sometimes he treated me a romantic dinner at hotel.

nothing compared to him..hhehehehhee... jauh sekali my hubby nak buat mcm tu..

**matilaaa kalo laki aku berporem jugak.hahahahahahha.. Sorry dude... I need to share this with my frens here..sharing is caring kan?kan?kan?

Reply #41 CoKeLat-RaWkZ's post

Luahan perasaan ya cok??.....

Originally posted by platinum8 at 14-1-2008 05:33 PM
Luahan perasaan ya cok??.....

errr. tetiba je tingat..hahaaaha...

actually, ada baik buruknye.. my ex ni kuat cemburu pasal tu dia sayang lebih2..

my hubby ni pulak understanding, pembersih, suka tolong bini kt dapur.. rajin uli tepung,suka makan.. rupa pun seiras.. kire ada jodohla org tua dulu bilang.hehehehe...

actually...lain org lain caranyer.....

depends on the individual gak...ada yg kawin melayu tulen yg ok...ada kawin mat saleh lak yg ok...

errr agak payah gak nak ajo laki aku nie lomentik cam mat saleh dlm tv
hampir 10 thn kenal .... banyak gak perubahan

paling besh.... kalo jalan2 kene pegang tangan.. kiss sll kt public sib baik tak romen2 jer hahahhaha
kat negara org bole le buat
kalo buat ket mesia.. musti org kata buang tebiat takpon kalo terserempak ngan org yg kita kenal.. segan sangat
kalo terserempak ngan mak ayah or adik beradik.. lagi haru

tapi as i said earlier... kapel mat saleh yg dah tua2 ni aku tgk lomentik
tapi sepanjang aku dok england nie.. tak penah aku jumpa kapel mat saleh muda yg lomentik
maka aku buat rumusan.. kapel ompotih muda yg lomentik2 ni hanya wujud kat tv jer (errr ker sbb kami laki bini nie over lomentik kt public sampai tak nampak org? )

seronok plak baca pendapat2 ramai kat sini ..
my friend ada sorang kawen mamat Aussie .. so far bahagia ..sampai tak nak balik m'sia dah ..
tapi anak dia, ya ampunnnn .. comel bangat ...
cuma yg tak berapa best, dulu dia nih pakai tudung, sejak kawen mat saleh, dah bukak ..
itu jek la yg aku tak berapa gemor ..

Follow Us

Reply #46 Pdah's post

fuh...
tanggung jawab sangat beso kalo kawen ngan foreigner ni
nak didik mendalami islam

sbb tuh aku penah dgr org kata pahala bawa org kafir masuk islam nie sgt besar.... sebesar dunia pahalanya
tapi sebesar tuh jugak le tanggung jawab nak mendidiknya

kawen bukan stakat nak besh2, dpt anak etc...
esok lusa kene jawab dlm kubur youuuuu

ps: masa kitorg buat gatering arituh kami bantai ckp melayu jerk.... sian kat sorang husband kawan tuh (omputih).... tak dpt menyampuk sgt sbb tak reti tapi aku rasa mamat tuh paham sesikit bahse melayu ni sbb dia pun layan gelak siap berair2 mata ngan lawak kami nie. tak bole dijangka.. maka jgn le nak ngompat ker hape... mana tau dia paham. yg bininya (melayu) pon slamba jer ckp melayu... takde nak translate2 utk laki dia

Originally posted by penmerah at 19-10-2007 10:08 AM
abang penulis (sowi yek panggil abang lak)

somi wa ckp.... (masa dedulu sebelum kitorg kawin la)
dia takde hati berkenan nak kawen ngan omputih sbb dia kata  pompuan omputih takde dara
yelah ...

nasib wa dpt yg ada dara...

Reply #48 cream_cracker's post

tahniah yek
kawan2 omputih pompun somi aku nie, paling teruk aku penah jumpa... umo 14 dok serumah.... paling ramai umo 17 dah pandai tuuut

sbb ada skali diorg tanya aku nape tawen... nape tak berpartner jer mcm diorg...
aku yg mengong2 nie jwb le dgn lurus bendulnya.... nak dpt 'legal' sex... kene tawen
surprise diorg.... are u still virgin when you get married?
pastu bercerita sesama diorg umo bape diorg ilang virgin, mengingati 'saat2 indah' tuh sampai aku memalu kucin....laki aku tensen jer...

kwn2 aku pun majoritinya dh lost since teenager lg... untung laaa ko cream

alahai... kalau lelaki melayu yang pentingkan dara tu masih teruna tak pe la. ini tidak, sesetengah lelaki melayu totok ni dah la tak teruna, biasa ke rumah pelac**an pun masih ada hati nak kan yang dara!  so kesian kan..

zaman millenium ni masih ada ker lelaki yang masih teruna, ek?

Originally posted by ninik99 at 15-2-2008 09:08 PM
alahai... kalau lelaki melayu yang pentingkan dara tu masih teruna tak pe la. ini tidak, sesetengah lelaki melayu totok ni dah la tak teruna, biasa ke rumah pelac**an pun masih ada hati nak kan y ...

amboi ko....ngata sesedap rasa jekk...brp ramai lelaki melayu yg masuk umah pelacur tuhh? termasuk boypren/somi ko gak ka???

Reply #52 BingkaUbi's post

kekeke...bingka terasa ker?  maaflah bang bingka yer..

kenyataan tu umum sangat ekk? i kata sesetengah.. bukan SEMUA! ni berdasarkan pengalaman i dari masa kat uni lagi. sedihhh laa.. bila dapat tahu SESETENGAH kawan lelaki ni kerap ke SITU tapi ngutuk budak perempuan no. 1. kesian pulak kat makwe2 diorang tu.

Originally posted by CoKeLat-RaWkZ at 1/13/08 16:53

huhu..tatau aarr..

dulu2 adala waktu bujang my bf foreigner..tp my parents tak kasi kiterang kawen.. i pun takut jugak nak kawen lari, takut tak berkat! so superstitious me!

well ...

Kawan saya nak kawin dgn mat salleh ... kakak dia ckp ''baik kawin dgn lelaki melayu ..mat salleh ni lambat dan susah nak sembahyang''

KAwan saya ckp ''laki ko Melayu pun tak aku tengok sembahyang''

Terkedu sikakak

hhehehe .. susah kan nak ckp bab bab mcm ni.

Originally posted by ninik99 at 17-2-2008 08:38 AM
kekeke...bingka terasa ker?  maaflah bang bingka yer..

kenyataan tu umum sangat ekk? i kata sesetengah.. bukan SEMUA! ni berdasarkan pengalaman i dari masa kat uni lagi. sedihhh l ...

buat pe aku nak terasa.............

Reply #51 ninik99's post

mestilah ada. contohnya, yours truly 25 years and counting. kalau kawan2 aku yg dah tak teruna tuh, memang ramai ler. bukan main bangga cerita kat aku seronok dia dok cucuk pelacur kat Jalan Dobi, Johor. Buat panas telinga jer dengar. :@ :@  Siap boleh cakap tu, dia buat bukan apa, nak cuba jer. Tak tau ler perangai masih cam dulu ke tak. Bila aku cakap aku tak berani buat, dia kata aku penakut. Memang penakut pon, takut dengan balasan yang aku akan dapat kelak. So, lebih baik jangan cuba.

Reply #56 cocklea's post

eeeeee tak syoknya
dpt 2nd hand!!!!!

mcm ninik ckp le
kalo laki nak yg ada dara... sila pastikan dia pon teruna hehehhehe
stakat try test nie.. tak takut ke balasan kelak

kalo nak try2 tu.. try ngan bini jerlah
lagi besh what

cakp pasal kawan org putih nie kan..ade satu soklan..bunyinya agak kotor tp ku teruskan jua..jgn marah tau mod...kata ler pompuan melayu, pastu kawin ngn org putih..lepas tuh kan..mcm mana suami korang semua basuh berak..??
korang suruh dia basuh pakai tgn kiri atau korang biarkan jer guna tissue..macm mana ekkk..???..tolg ler jawaps...

Originally posted by ** at 17-2-2008 10:18 AM

Kawan saya nak kawin dgn mat salleh ... kakak dia ckp ''baik kawin dgn lelaki melayu ..mat salleh ni lambat dan susah nak sembahyang''

KAwan saya ckp ''laki ko Melayu pun tak aku tengok se ...

tak semestinya mat salleh je lmbt/tak sembahyang....malay je baik..sembahyang....

cth terdekat my BIL...dia mat saleh, tp dgr azan pun dah mula nak sembahyang, dia kata takut lupa...
paling seronok tgk bila jumaat, dia laa paling cepat mandi/bersiap nak ke masjid utk solat jumaat....
sedangkan yg malay asli, kul 1.30pm baru nak tergesa2 kuar ...

Originally posted by itamrazali at 26-2-2008 06:29 PM
cakp pasal kawan org putih nie kan..ade satu soklan..bunyinya agak kotor tp ku teruskan jua..jgn marah tau mod...kata ler pompuan melayu, pastu kawin ngn org putih..lepas tuh kan..mcm mana suami  ...

masa kelas agama pun ada ajar laa kat org2 yg convert islam nih....how to....what to do...guna apa....

lagipun dah kawin....si isteri yg islam tuh apa salahnya bgth je laa kat hubby dia what to do....tp kebykkannya before kahwin lagi pun dah tau semua tuh cos now cara islam ramai dah amailkan -- i mean cam makanan, pengunaan brg2...nak basuh itu ini...