CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: irish_cayunkku

Ganjaran ketenangan terpancar disaat kematian..

cam citer sedih lak tapi dselangi dgn citer seram yg sikit....

tp  kata pepatah mmng betul.....'berat mata mmandang berat lagi bahu yg mmikul'....

irish... sambunglah cepat kit... kq x saba dah nih menunggu..

Reply #31 irish_cayunkku's post

aku pun tdo kadang2 mmg bukak tingkap
umah aku kat tkt 4
tp wat bodoh ajer lah ...

yelah.... x pernah jumpa manusia sesabar ni... isteri dia x gaduh ker coz x de duit nak beli susu anak? dalam umah tangga bab yg paling sedih bile x de duit nak beli susu anak.. setakat makan minum kite x de duit tu x per lagi.. leh masak apa yg ada kat umah... tapi kalu x de duit nak beli susu anak ni..... sayu beb... sayu

sbb tu sebelom kawen aku kene ade simpanan sendiri...
takot gak dgar cite gaduh laki bini pasal duit...
kem salam ngan kawan ko ekk...
bgtau die kitorang respek dgn kesabaran die...
kitorang ni pun belajar sabaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrr gak nih...

ok setelah c suami bekerja bebrapa bulan .....kehidupan diorg selesa sikitlah.. dgn gaji overtime elaun oustation n beberapa elaun lglah mereka menarik nafas lega.. dptlah buat aqiqah anak diaorg... aku dgr dr citer kwn2 c suami c suami ni baik ringan tulang n menhormati kwn2.. maknanya org senang kwn dgn c suami ni.. brg kemas c isteri di tebus balik.. c suami ni mmg syg giler kat isteri dia coz susah senang sakit  semua dia tempuh padahal c isteri xpernah idup susah... itu yg buat c suami terharu...

bila dh idup selesa skit ni ingat xada maslah tp c suami dituduh jual dadah pulok... zalim manusia nikan... tp c suami ni SABAR n pekakkan teliga... tp c isteri mengamuk sakan bila org ckp laki dia gitu... paham jewlah kalo org panas baran ni.. aku pun kkdg xphm dgn sikap c isteri dia yg cepat naik angin..

Follow Us
Originally posted by kingdom_queen at 4-12-2008 04:35 PM
yelah.... x pernah jumpa manusia sesabar ni... isteri dia x gaduh ker coz x de duit nak beli susu anak? dalam umah tangga bab yg paling sedih bile x de duit nak beli susu anak.. setakat makan min ...

mau xgaduh sampaiikasi anak minum air sirap n air teh jetau.. tp bila bila c suami ni kata SABAR yg ALLAH sedang uji kita.. c isteri ni diam jeeewww... ada kebenaran.. ada org lbh susah dr dia.. mula2 lalui kesushan  dulu c isteri selalu  baling brg.. tp lama2 ok blh trima..

irish boleh tak kau jgn pakai "c" tu. Berpinar otak aku ni dahlah waktu nak balik nik. Tensi

Iklan jap ".........kelapa dan orkid baik untuk rambut"

"saya mau balik duit sayaaaaaa., lihat rambuut
                  sayaaaaaa"

Iklan jap
".........kelapa dan orkid baik untuk rambut"                              

"saya mau balik duit sayaaaaaa., lihat rambuut                  sayaaaaaa"

b4  c suami ni nk g outstaion c isteri ada bmimpi yg suami dia meninggal.. c isteri sempat bgtau ci suami ttg mimpi tu namun jwpn dr csuami doakan dia sentisa selamat..kwn aku ingat panas hingga ke petang tp hujan di tghari ceeewwwaaahh... seminggu suami dia outstaion dlm perjalan blk c suami ni xcident.. c suami tcampak keluar.. namun xada saper yg dtg mmbantu curi brg lg ada ... duit 4000 ilang ...kwn c suami ni cedera parah tp c suami ni xleh gerak kaki patah..( yg kwn aku sedih sgt ni dia teringat ms dia n c suami tolong mamat moto yg terbang ke longkang tu) tp kali ni xada org sudi mmbntu.. .. sampai ambulan yg lalu pun xnk amik coz katanya xnk amik risiko coz peralatan xlengkap..

kalo korang xsedih kee dia byk bantu org lain tp time dia xada org sudiii..

Balas #47 irish_cayunkku\ catat

x de kengkawan yg sudi membantu? tapi x nafikan zaman sekarang nih bila ada duit, adalah kawan.... x ramami yg sudi jadi sahabat... irish... apa jadi kat dorang la nih.... kq harap depa sihat... anak sihat... hidup tenteram.. yer lah setelah jerih perit dorang, tuhan janjikan kebahagiaan... setau kq lah....

p/s: aiyo.... forumer semua... tolong lah kq nih... dah seratus kali cuba nak tuka avatar kq.. nak upload my own pic tapi x leh ar... leh x tulung ajarkan...

Reply #51 irish_cayunkku's post

laaa ade jugak ambulan yang cam hampeh, amik jer, lengkap x lengkap belakang kira :@

Iklan jap :

" Kalo betul, aku sanggup keluar dengan berok..."    padahal keluar ngan orang utan. Kalo keluar ngan berok mampuih
kepala dier kener kekah ngan berok
.

Balas #51 irish_cayunkku\ catat

lorrrrr.... bukan rezeki dia tapi senang bagi kita ucapkan tapi berat bahu yg memikul tuhan jer lah yg maha mengetahui.........

lagi irish....

x saba nyer tunggu......

Laaaaa................ tak abih lagi ke? Aku dah nak balik umah nih... Kena sambung kat umah lah ni ek? Harusssss.............. anti klimaks betul..

part yg paling sedih isteri dpt pggln dr doktor mengatakan suami dia xcident tp isteri mcm xcaya coz br 1/2 jam dia kol suami dia.. doktor kata minta alhi kuaga yg lain bekumpul coz keadaan suami kritikall.. dh lah jaun kat pantai timur.. namun isteri ni berdoa agar suami dia xapa2 tp kalo dh doktor suh ahli kuga bkumpul phm2 jelah..

dlm perjalan isteri ingat kata2 suami.. SABAR... dooktor asyik kol tny bila leh smpai.. aku dn kwn aku bertolak kul 11.00 mlm dr KL smpai 5.30pg bila smpai suami dia dh koma..doktor nk buat operation buang kaki tp xleh coz tekanan darah dia rendah n darah yg masuk tendang keluar.. bila kwn aku ckp dgn suami dia pasti suami dia hny mengalirkan airmata... tanda dia masih dgr.. kwn aku bc yasin suami dia kerut2 dahi n nangis.. tp xada secalit luka dimuka suaminya.. mcm org xsakit.. aku pun nangis gak tgk.. sedih tau.. skrg aku tgh tulih pun aku nangis..

ms nurse minta kwn aku tunggu tepi bagi lap luka2 buka wayar dibdn suami utk masuk bilik bedah doktor sekali lagi pggl kwn aku coz tekanan darah makin pelahan.. doktor lalukan tekanan kat dada suami ( nntah pggl aperntah mcm org nk kasi jantung jln tu) kwn aku pangku suami nk ajar dia menucap wlpn dia koma... namun ALLAH lbh syangkn suaminya... dia meninggal atas pangkuan kwn aku.. dia meninggal kerana paru2 pecah,,,, manakala kwn dia yg cedera parah tu idup until now.. Kisah kemalangan ni kua di tv n surat khabar..

ikutii smbgan essoookkk..setelah dia meninggal.... laki aku dh balik kang bising lak asyik ngadap PC...

jgn luppaaaaa kkkk...

Reply #58 irish_cayunkku's post

di waktu, hari dan siaran yang same ker?

waaaaaaaa..... air mata kq pun dah kuar nih.... tapi x siap lagi cita dia....

anyway how... pesan kat kawan irish tu.... jgn sedih... si suami dah sampai ke satu tempat yg lebih baik.... semoga rohnya di tempatkan di kalangan orang yg beriman....

irish... tomorrow... first thing in the morning tau.....