CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eydarahim

Termengandung!!!!!!!!!

eyda.....aduhhhh...poning makcik...awat hang tak pakai protection...dah tauuu teramatlaaa suburrrr...aduh...aku pulak pening...

tak der pa pe laa baby tu...kwn aku cam tu laaa...alhamdulillah sihat aja anaknya pon.....jenis cam ko laaa....beranak tak berenti2 kwn aku nih mkn jamu...tapi dah jenis subur...jd jugak....lepas 100 hari ngandung lagik..now anak sudah nak msk 4....aku baru sorang...kawen sama tarikh

pada aku...IUCD tu the best laa 99%...

maaplee...ini kata2 gynae aku..pastu pengalaman aku sedikit sebanyak leeee....

jgn sesekali kita bersungut tak mau anak tu etc sbb kita mengandung lagi lepas bersalin...nanti anak tu kelak akan buat onak..

maap lee kalau terasa...nih gynae aku yg umo 60+++ ckp...plus aku penah tgk a few laaa....anak 'accident' nih....bikin mak bapak susah hati aja semedang ngan perangai dorang...

Balas #37 CheeTot\ catat

ala cumelnya......

Balas #42 nuds\ catat

kita pakai penepis lah makcik nuds, tapi bulan tuh terlupa lah sehari dua, tak sangka lak nak jadi cam ginik,  tulah kita fikir tu kuasa Allah, dia nak bagi sepatutnya kita terima, tapi nak nangis lak..... bila fikir2lah, hidup dan mati seseorangumat manusia di muka bumi ini telah ditentutkan, waktu dia lahir, tarikh dia akan mati dan tempat dimana dia disemadikan... betul tak? makcik nuds.....

Balas #37 CheeTot\ catat

cheetot senang tak nak jaga rapat2 nih, kongsilah pengalaman

Originally posted by eydarahim at 9-12-2008 08:27 AM
Salam. Moderator kalu dah ade mergelah ye...... kengkawan, aku nak minta pendapat korang semua.... masalah nilah.... TERMENGANDUNG... tanpa dirancang... aku baru je bersalin, penat dan sakit bers ...

eyda,umur u brape skarang?

aaaa,kalau mude lagi,time ni lah nak buat anak ramai-ramai...sebab kudrat masih gagah perkasa lagi..

10-15 tahun lagi umur u dah semakin meningkat, lagilahhhh tak larat nak beranak kecik..nak berjaga malam ..

contoh  mak pia kan..last dia ngandong masa umo dia 34 tahun..pastu tutup kilang .. adik bongsu tu anak yg ke-7...

umur mak pia skrang 51 tahun..anak sulong umur 32..pastu 31..pastu 27..pastu 26..pastu 23..pastu 22..pastu lasttt 17.. cucu ada 4 orang, coming soon next year 2 orang lagi ...

skrg mak pia banyak masa goyang kaki dan buat segala hobi dan aktiviti2 dia, sebab anak2 dah besar..

ada sesetengah ibu2 lain, umur 50 tahun masih sibuk lagi layan anak2 bersekolah rendah..

so, kalau nak penat,sakit,letih..biarlah sewatu muda ni..beranak sekali harung..pastu stop..dah tua esok2 rilekkkkkk jerrrrrr...

Follow Us

Balas #9 nurulcomfykid\ catat

citer hang sama ngan adik aku
dia bersalin anak no. 2 bila anak dia setahun
kire masa anak no. 1 3 bulan dia peknen no. 2
pastu masa anak no. 2 umur 3 bulan dia peknen lagi
kitorang semua marah coz rapat2x sgt anak dia
dia siap makan nenas, main netball semua pon lekat jugak
so teruskan jer lah
tapi baby tuh mcm tau jer dia tak dikehendaki, masa 3 bulan gugur sendiri
skrg lepas 3 thn dia pregnant anak ke-3 skrg

so nasihat aku
terima jerlah kalu dah rezeki tuh kan
kalu dia gugur sendiri tuh mmg bukan rezeki lah

macam pia skrg umur dah 31 tahun..20 tahun lagi dah 51 tahun (jika panjang umur)..

anak2 masa tu umur dah 27 tahun , 25 tahun dan 20 tahun<<---- skrg ni yg ni masih dlm perot.. )

kira ok lah tu.. masing-masing dah lepas sekolah ..

[ Last edited by  sofiajane at 10-12-2008 10:04 AM ]

Balas #48 sofiajane\ catat

kita baru nak masuk 30 next year, tulah bila fikir2 rezeki tu datangnya dari Allah, Allah tak bagi rezeki dekat eyda dalam bentuk wang ringgit tapi harta yang tidak ternilai lebih berharga dari wang ringgit, so eyda dah fikir masak2, eyda akan jaga kandungan ini baik2. InsyaAllah, manalah tahu baby yang bakal dilahirkan ini mungkin adalah terdiri daripada mereka2 yang akan menegakkan agama Allah.  Allah takkan memberi kita cabaran dan dugaan sekiranya kita tak mampu untuk menerima bebanan yang akan Allah akan berikan.  Betulkan.......

Balas #49 eydarahim\ catat

aaaa betul tu..

pia next year dah masuk 32..nih nak lekat yg nombor 3 ni , abis berhempas pulas dan penuh gigih berusaha .. hari2 kerja keras nak suh lekat ..

ye lah umur dah smakin tuwe.. lagi bertambah umo lagi banyak risiko kalau peknen nih.. risiko pada baby dan risiko pada kita si ibu ni..

pia plan, umo 35 nak stop dah beranak.. lepas beranak yg no.3 ni , nak lagi sorang lepas tu.. ..

harap2 dapatlah sebelum umur pia masuk 36 tahun sebab my hubby pun dah berumur.. sian dia, mesti kena kerja kuat lagi lepas pencen kalau ada anak-anak yang kecik ni..

ishh aku sedihla baca pasal org yg consider nak gugur2 kan anak ni..korang sedar tak yg korang nak buang tu sebenarnya MANUSIA n ANAK korang lagi..redha ajela dgn ketentuan Allah..setiap anak yg lahir tu ade rezeki yg dibawanya..kalau bukan sekarang, maybe later..lainla kalau that particular pregnancy tu boleh menjejaskan kesihatan ke, then itu bolehla consider utk gugur..tapi nasihat aku, terima jelah anak tu..insyaAllah semua yg berlaku ade hikmahnya..

iyelah, terima kasihlah atas nasihat tu.&nbsp;&nbsp;saya pun dah tekat sebenarnya nak jaga kandungan nih baik2.&nbsp;&nbsp;saja nak minta pandangan daripada anda semua.&nbsp;&nbsp;thankz a lot for the all information...... semoga Allah memberikan kebahagiaan kepada anda semua.&nbsp;&nbsp;Dan saya akan mendoakan moga sesiapa yang belum dikurniakan zuriat tuh, akan berhasil gak sedikit masa lagi.&nbsp;&nbsp;Teruskan usaha anda.&nbsp;&nbsp;InsyaAllah, setiap doa pasti akan dimakbulkan cuma masa je yang kita tidak tahu.

Reply #52 eydarahim's post

hi eyda....
tahniah la lekat..
mcm kita dulu pun cuakk gakk coz dah mkn mcm2 ubat..... mkn planning pills (norriday)... masa tu tgh bfeed baby tgh 6 months..
1st baby lahir 01/2008
2nd baby insyallah 05/2009

Hubby mumula mcm nk tunggu baby sulong umur 1 tahun...last2 dia accept.. aku plak blur2... sebab termissed telan pill...Aku terima sementara kudrat masih kuat....
tah tah anak ni yg jaga aku dah tua. Lagipun mmg aku nk setahun sorang... plan nk preggy tahun depan.. tapi dah ter awal allah bagi mmg aku terima sgt2...
takpe la.. biar aku besarkan anak ni sama2... biar penat sekali.. mcm jaga baby twin.
rezeki tak tahu bila lagi tuhan nk bagi lepas ni...  umur hubby pun dah 35.. aku plak sebaya eyda. kena pulun cepat kalau nk anak ramai...

hmmmmsaya lak baru lepas melahirkan bulan 8 lepas...
lepas period pertama tu period tak datang2..
sebulan lebih gak la tunggu
suspen je sebab c-sect...
then buat test sendiri -ve mengandung
tiba2 3 hari lepas datang balik period...

lega jugak la....

nakal pun da termengandung ni... memg ikutkn tak nk lhg sebb bby 1st baru 10 bln... tp nk wat mcmaner.. da rezeki

Reply #55 nakal14022004's post

NAKAL !!!!!!!!!!!!!!!!!! apa betul yg aku dgr ni....?

setiap orang ada rezeki masing2... so jaga rezeki yg Allah beri ni.. sayang dengan sepenuh jiwa.. tak semua orang beruntung seperti awak... PERCAYA la..

emm..aku pun jenis yg cepat lekat..anak no 1 - 28/1/2004..no 2 - 21/2/2005..lepas tu ada gak ter missed period tp doc bagi injection then turun darah..thn lepas pun pregnant tp me & hubby berbelah bagi sebab tak larat nak jaga anak2 yg kecik lagik..tp bila pikir lama2 simpan je laa tp hati ni masih x redha..pastu bila aku pregnant 7 weeks kan, aku keguguran..see, allah dah tarik balik rezeki bila kita dah start sayang..menyesal x sudahh..

hehehe..thn ni melekat lagik..kali ni we're very happy sebab dah rindu nak dengar suara baby..kali ni excitednya mengalahkan nak dpt first baby..barang2 baby semuanya baru & branded..insya-allah awal thn depan aku bersalin...

Originally posted by nakal14022004 at 11-12-2008 03:52 PM
nakal pun da termengandung ni... memg ikutkn tak nk lhg sebb bby 1st baru 10 bln... tp nk wat mcmaner.. da rezeki

uittt nakal ...
adakah betul apa yg akak baca ni ?

apapun tahniah !!!
irsyad bakal dpt adk...

Originally posted by eydarahim at 10-12-2008 09:43 AM
cheetot senang tak nak jaga rapat2 nih, kongsilah pengalaman

hi eyda..
cam ner erk..
mula2..ko set kan mind ko yg semua perkara jadi enteng.. !! * kata cikgu add math aku..
ko set  masa tidor diorang..masa mkn ..masa main...

beritahu abang / kakak yg dia ada adik..perlu jaga adik..sayang adik..
suruh dia panggil..adik..adikk...

rasanya tak de masalh dgn penjagaan sbb diorang akan mkn , main,dan tido bersama..
tapi cam cheetot hubby tolong jagakan juga sbb anak bersama..
tapi segalanya nak 2 !!!!
beli baju ke 2..
beli drypers kene 2..
bak kata cam kembar laa...