CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: selimutpurple

RUMAH HANTU DAN PUAKA SELIMUT PURPLE.....

ehehe..selimut ni.. tu laaa.. ilang seram masa baca tau/// hahaha

nanti nak cerita fasal jiran selimut yang kene rasuk dek saka ayah dia.. saka laot... tunggu ea...

okeh selimut.. karang baik2 eik.. hehehe

moleh...tunggu sat no...

Post Last Edit by selimutpurple at 31-10-2009 17:59

KISAN KEDUA:SAKA ANTU LAOT
Masa nie selimut bebudak lagi.. masa ngan ngok tv, tetibe jiran selimut datang ngan tercungap2(family selimut dah anggap dia macam family selimut gak, pas beri salam terus je redah masuk umah)..dia terus g kat mak selimut yang ngah ralit menjahit baju tempahan orang kampong.. dia cakap perlahan sangat sampai membuat selimut syak sesuatu.. pas tu mak pon terus la bersiap n pi kat umah jiran ni … selimut pon cakap kat mak yang selimut nak ikot dia.. mak marah.. mak cakap budak kecik dok umah je…
Pas 10 minit mak pergi selimut ngan selamber pegi juga kat umah jiran nie tadi… masa kat tangga selimut Nampak ade benda lalu lalang kat bawah umah jiran selimut( umah felda dedulu mang macam nie).. selimut wat derk jer coz tau umah jiran selimut nie mang banyak bela kucing.. sampai berpuluh2 ekor… keadaan dalam rumah tu agak tenang… selimut pown naik je umah dia. Tibe kat atas umah, adeq jiran selimut yang datang kat umah tadi ngah ngok tv.. macam xder pepe yang berlaku…selimut pon tanye kat dia mane mak selimut… belum sempat dia buka mulut, selimut mendengar dengusan yang kuat dari bilik kat bahagian dapur… pastu, ader 3 orang jiran yang lain berlali ke bahagian ruang tamu… terdetik kat hati selimut, kenapa la diaorang nie…
Selimut nie kan degil terus pegi kat bilik tu.. kat pintu bilik selimut Nampak sorang lagi adeq jiran selimut ngah terjengok ke dalam bilik.. selimut pon menyelit la nak nengok pe yang diorang buat kat bilik tu,… bau kemenyan n asap berkepol2 dalam umah tu.. yang peliknya pintu ngan tingkap di tutup rapat.. x ke sesak nafas nanti…selimut tengok kat bilik tu ade 2 orang ngan berbaring sambil meronta2.. ader sorang yang berpakaian serba putih ngah menjampi limau purut n disalainya atas bara kemenyan tadi,,,

Selimut tengok je pe yang bomoh tu buat… mak selimut ngah baca yasin kat penjuru bilik…yang penting mak x Nampak selimot.. hehe… bomoh tu belah limau tu n di sapu ke tapak kaki kedua2 jiran selimut nie… dia orang meronta2 macam ikan kat atas daratan.. meliuk2 jerk.. tangan rapat disisi.. (macam perbarisan plak)
Bomoh tu menjerit suruh keluar kat bende tu.. x der respon langsong.. meliuk2 je keje mamat 2 yang kene sampok tu… kelakar pon ader tau masa tu.. pas tu adeq dia yang sebelah selimut tetibe menggelupur… mak ai… terkujut tahap biawak la selimut mase tu… nengok keadaan budak ni yang macam ayam kene sembelih… takot wooo… pas tu cepat2 la ayah dia bawak masuk dalam bilik tu,.. bomoh tu geleng2 paler jer…keadaan jiran selimut yang di rasuk nie mang dasyat la jugak.. tapak kaki dia putih pucat… ngan mate terbeliak kemerahan… bibir kering kontang macam orang berpuasa..muka pucat yang amat( macam mayat)..
Pas tu mak selimut marah kat selimut.. dia suruh selimut balik umah cepat.. selimut pown duduk je kat ruang tamu dengan tetamu yang lain… tapi kat umah tu xder dihidang kan air pon,.. teruk la tuan rumah( unsur2 lawak sikit), masa duduk reramai tu terdengar la cerita yang saka jagaan ayah diaorang nie meracau. X tau la kenape . ayah dia ader memelihara hantu laot untuk menjadi perlindung n peneman semasa di lautan…  pas kejadian tu, ayah jiran selimut dah x pi ke laot lagi.. tapi dalam sebulan mesti salah seorang anak dia yang akan tersampok. Selimut x tau la yang saka dia tu dah kene buang atau belum… …. Sampai sekarang selimut x penah masuk rumah jiran selimut lagi….

Apa motif sebenar membela saka nie?

Rate

1

Follow Us
saka anto lawot??
menarik tol cite ni...

46# selimutpurple

org dulu dulu bela saka ni ibarat bela kerbau untuk bajak sawah....
kat laut saka ni jadi pembantu...
kudrat mesti mau lebih tapi time mati kalu
anak cucu takmo terima susah la...
kat kg aku ada seorang tua yg ada saka boleh halau 4 bomoh sekaligus...
tahun lepas baru dia jadi arwah dgn meninggalkan misteri dalam hidup aku....
org tua ni masa zaman bapak aku remaja dah pun bongkok bertongkat...(1950an)
boleh bayangkan berapa umur dia sebelum dia mati...

errr..head... apa yg misteri tuh.. tknak share ker...

ntah..
share la
nk taw gk
plizzzz

errr..head... apa yg misteri tuh.. tknak share ker...

ada banyak citer nak share..tak tau yg mana satu nak post dulu.... hehe

[quote]ada banyak citer nak share..tak tau yg mana satu nak post dulu.... hehe
He@DHunte

sebab tajuk tuan umah ni salah orang...so aku nak share cerita sama lebih kurang..
maaf deh tuan rumah numpang teduh kat sini..

kisahnya berlaku time aku sewa bilik di PJ SS2...
disebabkan sewa rumah area tu mahal so bilik pun jadilah sementara aku belum start keje.
bukan takder sedara mara / member kat Seksyen 19 tapi aku ni jenis tak ske menyusahkan
dorang..seminggu dua  tu okaylaa layan umah dorang..so aku sewala satu bilik ngan sepupu aku..rumah sewa ni didiami satu chinese family ngan dua anak kecik...
memula aku survey bilik tu aku nampakla kat dinding bilik tu ada bekasan kertas tulisan cina yg ditampal kat dinding bilik..sebab aku biasa dengan kertas semacam tu so takder hal la...aku ngan uncle rumah tu takder la sembang banyak sangat mse dok situ,yg aku tau dia cakap dia pun menyewa dan tak lama lagi dia pun nak pindah rumah baru dia..
bila aku tanya pasal kertas cina kat bilik tu dia cakap dah lama masa dia lom duduk lagi dah ada...(time aku duduk tu aku lom basuh lagi bilik tu lagi pun aku ske tido umah member UM kat Sek19)
dipendekkan cerita Uncle tu pun move out lepas sebulan aku sewa dan
aku dapat penyewa baru geng2 bujang..hoho baru gegar umah aku..hehe
seminggu dua tu cam takder pape hinggalah satu malam tu time aku berjaga tengah malam aku dapati member aku bilik sebelah tercongok sebelah aku...'apahal nko Mir'
aku tegur dia sambil menggeliat ...badan aku memang lemah time tu..
"Head..mintak rokok sebatang" aku kata bukak ler aku pun nak isap gak..
rokok yg aku beli tadi belum bukak so aku soh dia bukak..pastu dia nak chow,
aku cakap kat Amir..lex aa Mir..layan sebatang ..kami pun hisap ler sampai habis pastu aku pun sambung tido..esok paginya aku terjaga dengan dada berdebar debar...aku pandang pintu bilik aku terkunci...rokok memang dua batang luak...macamana Amir masuk dan keluar? aishhhh.. aku laung nama Amirr kat bilik sebelah.. jawab Lan "Amir pegi kursus lom balik lagi lah" dipendekkan cerita rupanya ada sorang dua lagi member aku kat situ dah terkena macam aku...memang suasana masa tu spontan mungkin macam adik selimut rasa...tu yg aku memain jer post kat thread ni sebab aku dah rasa penangan kes salah "orang" ni...
sorry kalu citer ni tak abis...

Rate

1

[quote]sebab tajuk tuan umah ni salah orang...so aku nak share cerita sama lebih kurang..
maaf deh tuan rumah numpang teduh kat sini..

kisahnya berlaku time aku sewa bilik di PJ SS2...
disebabkan sewa r ...
He@DHunte

menakotkan.. huhu... tu lah, topik salah orang nie terlalu banyak... macam pengalaman ayah selimut jumpa seseorang nie kat kampong tengah mengayoh basikal nak balik umah.. ( masa nie ayah balik kampong kat segamat)... pas berborak panjang, ayah selimut pown meneruskan perjalanan ke rumah atok... sampai kat sane dia pown berborak la adik beradik perihal yang berlaku di kampung... tetibe jerk pucat lesi muka ayah bila akak ayah cakap yang orang yang ayah jumpa kat tengah jalan tadi tu dah lama meninggal dunia...

terus menjadi persoalan yang panjang..... ayah x cerita pown ngan orang kampong, takot timbul syak n fitnah....

Post Last Edit by donut_1752 at 14-10-2009 19:46

wuuu
makin besh lak cite head n selimut ni
klo sesaper d cite..tepek la lg

menakotkan.. huhu... tu lah, topik salah orang nie terlalu banyak... macam pengalaman ayah selimut jumpa seseorang nie kat kampong tengah mengayoh basikal nak balik umah.. ( masa nie ayah balik kampon ...
selimutpurple Post at 13-10-2009 13:02

mak aihh..selimut..sampai skrg org kg tatau ker ?

x tau.. sebab ayah x nak buat sakwasangka n umpatan orang lg.. dia cerita kat anak2 dia jerk........

adoi...kalau cite kat board ni jangan le seram-seram...sat gi tak leh tidoq plak