CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: TanSriJess

Graduan 'ulat buku' tak ke mana

hebat2 belake memberikan pandangan kat forum ni ye.....
patut korang seme duk kije kat kementerian pengajian tinggi dan kije kat IPT kat mesia ni...
harus cemerlang dan terbilang sistem pendidikan negara

Reply 34# kaishi

aku start dari zero programming belajar sendiri.kena kutuk bukan main la.aku paham scenario kau.kalau apa2 berlaku panggil vendor jer.skill memang kurang.Rosak pc panggil vendor.lepas 2 jangan marah kalau vendor charge harga 2x.maintaince charges.
Aku pernah tegur lecturer kat poli,yang pelik student lain lak terkezut tegur aku.kebanyakan student muda tak terima maklumat dari luar dan cuma bergantung kepada ilmu tah yang mana sumber.Bayangkan aku fail topic operating system sedangkan aku lagi lama guna pc  dari zaman dos 5.Last last masa poli bila satu subject vb,aku tak pakai cermin mata.Bila lecturer tanya .aku buat dek kata aku tak nampak depan....

Reply 42# alien3d

aku buat FYP aku, programming, padahal aku ni networking, 3 bulan je masa untuk projek aku, pecah kepala weeiii nak mikir, mcm2 hal, aku dah macam orang sewel pon ade masa tu,.tp kuatkan semangat, masa depan punya pasal, nnt yang sennag pon aku....tp, orang lain, boleh main upah2 selumber dia je.....

yerrr...memang dah rosak panggil vendor, network card longgar pon panggil vendor, mcmane tu ??? padahal kalau nak suruh aku buat pon boleh, tapi saaaaaaaayyyyaaanggg nak mampos vendor punya pasal, panggil je lah vendor sampai ke tua!!

so, tak apelah, aku rela buat bukak tutup fail hari2 dari kene ngadap orang2 jnis mcm ni,dia tahu, tapi dia nak dia sorang je yang tahu, orang lain tak boleh, mungkin sebab dia rasa tergugat ke, takut hilang kerja ke, aku pon tak tahu laaa
???

kalau nak habis belajar terus boleh kerja dgn jayanye boleh la masuk institusi teknikal macam GMI.... tapi utk keje2 technologist la

Reply 43# kaishi

heran tak.goverment wajib 7 kursus panjang untuk menambah ilmu.most graduate sekarang berharap macam goverment.ada latihan semasa kerja.For busineses,kalau aku takleh manipulate kau untuk keuntungan buat apa aku simpan kau.

wey...aku paste apa yg munturi ckp

dan aku bersetuju jer

bkn aku mandai2 kata
TanSriJess Post at 6-12-2010 02:29 PM

ye laa...ye laa..saya faham :cf: bukan posting itu tidak lebih dari satu gurauan sahaja...lembab pula kamu hari ini ye

Follow Us
Reply 1# TanSriJess

untuk jaminan masa depan yang bagus..dua2 penting..kelayakan dan kemahiran....sesetengahnya tiada salah satu memang pincang....tapi ada yang berjaya sepenuhnya hanya dengan kemahiran melebihi kelayakan...

tak dak kerja ??meh masok bengkel kucen,,kita main minyak hitam

Reply 45# alien3d

hahahahah.....tau pon kau, kalau aku pon, watpe aku simpan lame2 buat habis borehhh jo, ( psssttt, aku praktikal gomen ni ), dah tu, nak buat mcmane, mcm2 kerenah tau, ape yang aku tau, aku boleh buat, tak diberi peluang,,, nak repair OS pon tak bagi,,,,mcmane tu ??? tp sekali je aku buat, bagi komputer laju sikit je, itupon aku tak berani nak update AV, aku update, scan, confirm restart balik kuar blue screen

biarje lah, malas layan, nntaku sakit hatio

Reply 34# kaishi

hidop kemahiran,,kita serupa,,cuma kucen lebih bawah dari anda,,kucen cuma sijil,,,,

Reply 50# kucingTomey

alah, ade ape sijil dengandiploma degree ni?? itu semua tiket je untuk kite kerja, yang selebihnya rezeki kita, ( tapi jangan rezeki pakai orang dalam )

yang penting, skill ko dengan skill aku, ntah2 ko lagi power dari aku, ni aku tgh berkira2 nak sambung tahap 5 ke nak sambung degree

ye laa...ye laa..saya faham  bukan posting itu tidak lebih dari satu gurauan sahaja...lembab ...
C.K Post at 6-12-2010 02:51 PM

ari ni bz sket....sempat baca jer tanpa sempat berfikir

graduan 'ulat bulu' pun bahaya juga

sminggu dua ni aku sibuk interview bebudak marketing

yg ada degree (bach of finance ( marketing ) HONS yg dtg...semua xleh jalan

aku ambik budak dip & sijil jer...janji dia berani berckp ngan org..dan ada self konfiden ..

Reply 50# kucingTomey

aku pun sijil gak... apa barang degree ni2.

asasnya kena amek jugak ijazah..cuma kena memperkukuhkan aspek2 len tu ja..... kalau ko takat spm pon ... kang nk menjawat jawatan tinggi mcm mana... susah jugak.. it depends on the individual...

lecturer aku tak habis2 bebel pasal result . katanya kalau pointer tak lepas 3.5 tak ke mana belom masuk dia bebel pasal suruh amek professional exam lagik tuh tiap2 kali bukak sem muka aku la antara muka wajib jumpa lecturer

kat mesia ni aku nyampah 1 je..asal engineer,nak kena ada degree.pastu dah la baru sthn jagung jd engineer,dah berlagak dgn org yang keje 7,8 thn yang pgkat lebih rendah dr dia.biler ckp,bley bls sy ada degree.wah!!byk lagak ini orang.kalo tgk buku,teori bley aa..cuba hadapi realiti,tak smer dlm teori.

Reply 57# cik.panda

haha.lecturer typical.aku tanak staff yang ada cgpa 3.5 ke atas....

Reply  cik.panda

haha.lecturer typical.aku tanak staff yang ada cgpa 3.5 ke atas....
alien3d Post at 6-12-2010 15:31

dah lepas bebel pasal result, dia bebel plak suruh amek professional exam yang satu paper beratus2 hengget tuh