CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: johor_rockers

Pembangkang bakal tawan 11 negeri pada PRU13?

kalau macam tu , patutlah PAS nak bersama depa gak , strategically in a way? for their noble agenda? barangkali ?

Boleh ka???...

tapi tak mustahil....

jangan terkejot kalo PAS kalah terok dalam pilihanraya ke 13 nanti..
TuntungReturn Post at 26-6-2011 19:35

Jangan terkejot kalo DAP menang besar dalam pilihanraya ke 13 nanti..

pahang mungkin boleh...pakcik-pakcik felda dah berkurangan....
freebird Post at 26-6-2011 19:18

kalau tak silap aku dulu DAP pernah menang kat kawasan Jengka, very differrent type of pakcik2 Pelda kat pahang nih, tak macam pelda kat N9 semua main yes ajo......

Aku yakin voters Bumiputera dan India makin banyak yg swing ke BN balik, kecuali yg duduk di kawasan bandar dan di Kelantan. Kawasan2 Cina tetap banyak yg PR pegang.

kita tunggu ramalan daim...................

Follow Us
tak dapat aku bayangkan kalau BN jadi pembangkang....musti bodo semacam jugak....

yang aku yakin akan berlaku....MCA MIC dan parti lain keluar dari BN....tinggal UMNgok terkontang kanting kesorangan...UMNgok jangan ingat ...kekasih kekasih mereka akan tetap bersama mereka semasa susah......

Reply 29# zaharul_asriq94

kau budak apa tahu, duit saku sekolah pun mak bg

asal jangan diperintah oleh kafir cukup ....

tak dapat aku bayangkan kalau BN jadi pembangkang....musti bodo semacam jugak....

yang aku yakin akan berlaku....MCA MIC dan parti lain keluar dari BN....tinggal UMNgok terkontang kanting kesorangan...UMNgok jangan ingat ...kekasih kekasih mereka akan tetap bersama mereka semasa susah......
albronzzo Post at 26-6-2011 22:02

hang tengok pembangkang BN kat Selangor, Penang & Kelantan aje dah cukup, nampak jelas betapa bodohnya depa....

mmg akan ade perubahan..di mana penduduk majority cina yg akan byk berubah...tp jaga2...swing back to umno pun dah berlaku skang..apa pun good luck utk semua...pilihan di tangan anda...

banyak benda yang tak dijangka boleh berlaku dalam pru nanti.

tunggu dan lihat.

kalau ikut cakap tauke parkson tue... rasanya BN takde problem nak menang... 5% swing kepa ...
TGV Post at 26-6-2011 19:18

baguslah kalau begitu forecastnya ---- tak tahu apa akanjadi kalau PR mengambil alih pemerintahan --- sebab sekarang inipun nampak DAP "menguasai" PAS dan PKR ---- takutkan masa depan anak2 cucu---- dah 45 tahun hidup kat Malaysia ---  hidup kakldi makin bertambah baik hari ke hari---- ALhamdulillah dapat hidup di negara yang aman makmur ini.

aku predict undi cina kepada DAP akan bertambah

manakala undi melayu kepada PKR akan berkurang dengan mendadak tahap dewa

undi melayu kepada umno dan PAS agak balance dan bertambah

We chinese are not racist. We do not care who manage the country, we just want a better Malaysia.. haizzzzz. Look at Singapore, we are so far behind them.. zzzzz. Please wake up.

giler laaa kalo PR berjaya menumbangkan UMNO/BN dlm PRU akan datang.....antara benda yang aku sgt2 nak tau adalah pembongkaran jumlah bayaran RTM terima utk penyiaran Perhimpunan Agung UMNO saban tahun adakah dijelaskan atau kira burn.......byk lagi mende lain but yg nih memang aku nak tau sgt2 sbb ada geng LUBAI kata siaran Parlimen xleh di buat secara langsung sbb merugikan negara but Perhimpunan Agung blhe plak siar live.....hehehehe

DAP sebagai jeneral perang mengarahkan prebet prebet PAS untuk siap sedia berperang

We chinese are not racist. We do not care who manage the country, we just want a better Malaysia.. h ...
fuweng Post at 26-6-2011 22:44

Yup. Everyone wants better and more progressive Malaysia.

mmg akan ade perubahan..di mana penduduk majority cina yg akan byk berubah...tp jaga2...swing back t ...
jAck666 Post at 26-6-2011 22:27

yaa ka swing back.... kat luar bila jumpa orang UMNO BN pun aku cakap pihak UMNO BN.... jumpa PR, lagi hebat aku cerita untuk kita lihat perubahan negara....
tapi PRU tetap kepada pakatan rakyat, bukan sebab terbaik atau tgk 100% perfect baru nak pilih.. tapi demi nak melihat kemajuan sebenar untuk rakyat malaysia... cuci segala kotoran2 yg semakin teruk dalam UMNO dan BN yg rasuah, rompak duit rakyat dah menjadi duit parti mereka sendiri dan cuci segala pemimpin2 UMNO dari bawah skali hingga ke puncak yg nyata masuk UMNO kerana nak kaya cepat sahaja....

percayalah.... selagi UMNO BN memerintah, kita jgn impikan lah nak melihat UMNO berubah menjadi bersih selagi mereka tak jatuh... apa nak ditakutkan.. 4 tahun sekali wajib diadakan pilihanraya.... selepas PR memerintah negara, pilih semula BN akan datang.. itulah makna demokrasi sebenar dan parti2 politik  negara akan menjaga kredibiliti mereka jika mahu kekal bila rakyat dah terbuka minda seperti negara2 maju...

Post Last Edit by slippergombak at 26-6-2011 23:22
baguslah kalau begitu forecastnya ---- tak tahu apa akanjadi kalau PR mengambil alih pemerinta ...
sayawifenikmie Post at 26-6-2011 22:39

sibukkan nampaknya DAP.. sikit2 nampaknya DAP..DAP...DAP... tapi sanggup tutup mata melihat yg nyata lagi benar selama ini BN dipengaruhi oleh cina MCA dan GERAKAN sekian lama hinggakan 80% ekonomi negara dikuasai oleh bangsa cina MCA dan GERAKAN... selama nih UMNO menang majoriti di penang, tapi trus memberi kepada cina GERAKAN mentadbir penang hingga menghalau orang melayu dari tanah sendiri yg sebelum nih mempunyai 30% tanah hak milik melayu, tetapis ekarang hanya 1% jerk tanah hak orang melayu di penang tinggal...

tanah pudu jail pun cina MCA tokey judi vincent tan yg dapat tanah tuh..... nak tentukan siapa yg layak jadi ketua hakim negara pun cina tokey judi vincent tan yg tentukan.... correct....correct...

itu ko tak pandang selama nih melayu dah lama dijajah pun yg kunun dibawah ketuatnan melayu UMNO....hanya kena tipu hidup2... lagipun dalam BN, hanya UMNO satu-satunya parti orang melayu.. yg lain semua bukan... manakala didalam PR, hanya DAP ajer parti berbilang bangsa yg diketuai oleh cina.. yg lain komponen PKR dan PAS adalah melayu islam...