CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: AzzaAzman

Sesiapa di sini ada penyakit TRYPOPHOBIA?

AzzaAzman posted on 31-7-2012 11:01 PM
kalau macam tu dalam ramai ramai, awak lah betul2 ada trypophobia kan? semua lobang awak takut. so ...

tau xpe..time mandi mmg elakkan tgk penutup lubang tgk...lau tgk sambil lalu xpe..lau tgk lama2 mau besar kepala..

ada cara ke leh atasi ni ek? nape leh jadi gni?

AzzaAzman posted on 1-8-2012 04:54 PM
keciannya..... kenapa ehh mesti ada sejarah silam?

kawan aku ada sorang takut dgn bulu pelepah, ...

alkisahnya dulu masa saya zaman sekolah, saya dok umah sewa...umh jauh dr sekolah..xmau dok asrama coz nak tido makan suma ada peraturan...umah sewa senang..lgpun umah sewa kampung murah je...umah sewa yang saya dok tu belakangnya hutan..so, bnyk la binatang2 bisa tu..(gelinya nak sebut)...hari2 saya dok jumpa binatang tu...selalunya kat bilik air la coz sejuk kan kat situ...

Satu hari tu, yang ni paling dahsyat la...time tu saya amek STPM..esoknya nak exam...saya pegi bilik air nak mandi, siap berkemban lg tu..sekali binatang tu lalu kat betul2 depan kaki saya..panjang warna hitam..tedung tu..nasib baik ada tikus kat mulut dia...berterabur saya lari...menjerit2 panggil kawan2...panggil makcik umah sebelah..dia datang bawa kayu, dia igtkan kecik je..sekali tgk besar gila...apalagi dia terus call bomba..bomba yang datang amek binatang tu...sampai skrg saya phobia...

LoveLavender posted on 2-8-2012 12:42 PM
alkisahnya dulu masa saya zaman sekolah, saya dok umah sewa...umh jauh dr sekolah..xmau dok asrama ...

euwww ular kot... sah sah lah phobia lain macam. tebung lak tu. basah lak tu sbb kat bilik air... eiii...

kekdahnya azza dulu ada kes juga. dgn ulat gonggok. mmg la geli macam biasa. yela ulat kan. klu balik kampung mmg byk la kat halaman tu. siap buat mengawan lagi, ulat parking atas ulat, melambak kat longkang. sy tgk je, kengkadang kcu dgn kayu.  pastu dia bergulung.

ada satu masa tu byk gila ulat ni kat rumah. macam musim la. eii geli la sbb klu kat luar rumah xpe lah kan. ni dlm rumah kot. byk. kat syiling pun ada mcam cicak je. pastu tetiba jatuh atas katil. mau tak meroyan.

kesahnya, ada satu malam sy terbangun. sebab geher rasa miang, gatal. dalam gelap tu garuk garuk la, pastu rasa ada macam benda tersangkut kat tgn. dalam gelap kan. pastu tgk dia bergerak macam gulungkan diri kat jari jemari ku. pastu aku campak ke bawah katil la. sampung tido balik. pastu bangun pagi, mandi semua baru teringat kes semalam..... rasa marah!!!

ulat gonggok rupanya. pastu makcik yg yg tido bawah, dia citer ada ulat jatuh atas dahi dia semalam. kerja say la tu kot. pastu kitorg berdua macam phobia la kat menatang ni. klu jumpa jerit sama sama. tapi dia pas jerit gigih la nak buang ulat tu. klau jumpa dalam kasut ke. klu saya mmg tak pakai da apa apa yang bersangkut paut dgn ulat ni. jijik

Rafina posted on 2-8-2012 11:16 AM
tau xpe..time mandi mmg elakkan tgk penutup lubang tgk...lau tgk sambil lalu xpe..lau tgk lama2 ma ...

ubat penawar kat penyakit ni belum ada penawarnya...

tapi klu jumpa psiki''' pun depa akan cakap cara yg terbaik adalh menghadapinya. kalau takut tinggi, g la tempat tinggi dan hayatinya.klu takut lubang, g la tenung gambar tu lama lama sampai rasa okay. pastu dah terbiasa dah.

AzzaAzman posted on 3-8-2012 02:09 AM
ubat penawar kat penyakit ni belum ada penawarnya...

ahh...bkn makin ok..dah pernah cuba wat..tenung lama2...cam kes tenung lama2..konon nak lawan rasa takot/seriau/meremang/besar kepala dan yg seangkatan dgnnya... sudahnya mlm xle tido....pejam mata nmpk bunga matahari tu...tensen jerk.. pastu serik dah nk wat camtu...just elakkan tgk benda2 mcm tu...

aku try google perkataan TRYPOPHOBIA .br aku tau ape bendanya..
aku tak takut, tp ntah knape aku makin syok tgk mende2 blubang tu...aku x normal ke?
perasaan aku mcm nk gi siat2 lubang2 tu smpai xde rupe bentuk lubang dh.. pastu mcm nk korek je isi dlm lubang tu..
erk?? aku x normal ke pk camtu??

Follow Us
kalangmecek posted on 3-8-2012 09:15 PM
aku try google perkataan TRYPOPHOBIA .br aku tau ape bendanya..
aku tak takut, tp ntah knape aku ma ...

so awakenjoy la kot dgn banda tu... ala macam orang yg geram picit jerawat, atau orang yg geram tgk kerak kelumumur kat kepala, atau orang yang suka cabut kelupas kulit kat tapak kaki kering tu kan..

AzzaAzman posted on 3-8-2012 09:46 PM
so awakenjoy la kot dgn banda tu... ala macam orang yg geram picit jerawat, atau orang yg geram tg ...

haah, tp normal ke camtu?
kadang2 aku suke cari vid kat utube ttg org wat treatment utk jerawat, yg korek2 serangga/bendasing dlm tinge n idung, pastu yg buang ulat dlm bdn tu..

ade ke org same pangai cam aku nie erk??

meremang jgk wehhhhh,yg kat bdn manusia tu...semacam ja

Mungkin ramai yang belum mengetahui kehebatan produk SNE dalam membantu meningkatkan tahap kesihatan individu, dan Kapsul SNE telah membantu beribu-ribu individu berpenyakit kronik mendapatkan kembali kesihatan mereka dan pesakit-pesakit ini membina kembali kehidupan mereka.Berasaskan Buah Seabuckthorn yang mengandungi lebih dari 200 vitamin & mineral yang digabungkan bersama 27 makanan berkhasiat. 100% bahan semulajadi, rawatan selamat, berkesan, tempoh pemulihan yang singkat, tiada kesan sampingan dan diperakui oleh Kementerian Kesihatan Malaysia dan HALAL.Ikhtiar kepada penyakit anda atau ahli keluarga hadapi..........

berminat atau sebarang pertanyaan boleh terus ke:
www.produksne.com.my

imandaniafeef posted on 30-9-2012 01:57 AM
Mungkin ramai yang belum mengetahui kehebatan produk SNE dalam membantu meningkatkan tahap kesihatan ...

tak takut jadi trouble maker ke bang?

AzzaAzman posted on 1-10-2012 06:02 PM
tak takut jadi trouble maker ke bang?

trouble maker?nape lak?saya just nk tolong ..tu niat saya sbb produk nih mmg ok....anak sendiri sakit dah guna produk nih dah sembuh ...sebab tu nak kenalkan pada org yg tgh mencari ikhtiar sakitnya,....terpulang pd individu masing2 yg nak tafsirkan macammana....

imandaniafeef posted on 1-10-2012 08:51 PM
trouble maker?nape lak?saya just nk tolong ..tu niat saya sbb produk nih mmg ok....anak sendiri sa ...

mesti awak jual produk sne kan? betul nak tolong tapi boleh bukak thread di ruangan perniagaan atau topik yang berkenaan. Klu mod jumpa terus cantas credit

AzzaAzman posted on 1-10-2012 10:17 PM
mesti awak jual produk sne kan? betul nak tolong tapi boleh bukak thread di ruangan perniagaan ata ...

ok..ok...mungkin sy baru lagi kot....hehhehehh...thanks for ur info