CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Apa logiknya gaji pembantu rumah RM700?

kahkahkah kena gertak sket kata xnak amik dari indon lagi, nak amik dr kemboja, myanmar, sri lanka, india & pinoy, trus tarik balik stetmen

Macam haram. Hari2 aku dengar bebelan colleague aku fasal isu ni di ofis. Serabut.

dh namanyer indon... mmg pandai amik kesempatan..
dier test market jer tu... once PAPA suggest  ...
nurryn Post at 22-3-2012 13:21

kan...kan...kan

"Ditanya jika rakyat Malaysia menolak untuk mengambil khidmat pembantu rumah dari Indonesia, Suryana ...
gaara_X Post at 22-3-2012 11:42

ada ke majikan mesia yg masih nak amik maid indon gred D/E ni

lamaaaa dulu... aku dah guna 7 maid indon (tukar2 la sebelum/lps abis kontrak...)
sumer fail walaupun baik di depan... sbb rumah aku ada CCTV...
mmg proven dorang nyer true colors

now dah 5 thn live without them... aman tenteram

pada pandangan aku, kebanyakan yg ambik maid ni adalah sbb terpaksa (mcm aku). pegi keje awal pagi, balik keje pulak tak menentu. anak pulak dah lebih dari 2 orang. kalau ada saudara mara yang boleh tengok2kan makan minum diorang masa kita pergi bekerja, mmg aku tak akan ambik maid. tapi macam aku ckp, sbb terpaksa.

tapi indon ni memang tak boleh dipercayai langsung. my last maid ni, solat tak tinggal. ckp soft spoken aje. tapi last2 lari ikut jantan. padahal ada suami kerja dkt saudi sana. bila dia dah takde, keluarlah semua cerita pembohongan yg keluar dari mulut dia, yg dia sampaikan dkt family aku.

for the time being, terpaksa import mak dari kampung. tapi sbg anak, mmg tak sanggup nak menyusahkan mak yg dah tua. am contemplating whether nak hantar ke taska (tapi sbb keje tak menentu, kemungkinan besar hari2 ambil pkl 9mlm) ataupun nak hire maid pinoy/cambodia.

but yeah, indons are all bullshit! kita baik dgn dia, lagi dia pijak kita. semua takde otak. menyusahkan orang aje.

and to changa, kau cakap 'i don't care' tapi kenapa masih berada di dalam thread ini? maksudnya u still care lah kan... dasar indon cakap tak serupa bikin.

pada pandangan aku, kebanyakan yg ambik maid ni adalah sbb terpaksa (mcm aku). pegi keje awal pagi,  ...
epalsearch Post at 22-3-2012 17:55

Yup...sgt setuju... Nature of work aku n hubby yg membuatkn trpksa amik maid.. Tp, aku jenis.. X brkenan aku pulang blk kt agen... Bkn sket2 kiter byr.. Sib agen rajin nk layan kerenah aku... Even maid aku skang ni ok jugak la even xder la bagus sgt Pon.. Tp, dier dh pnh keje ngn aku almost 4 thn before blk awal taun lps n dtg blk ujung thn lps... In between, aku pkai sorg local maid yg dtg pagi blk ptg, 1k aku sanggup byr for monday to friday coz mkcik local jaga anak aku cam cucu sndiri.. Thn, 2 temp maid yg hampes.. N 1 maid trakhir yg aku letgo to my fren time maid pinoy aku smpai... But, s maid skang nangis2 nk keje ngn aku lps duit gaji dier licin dek laki dier, aku amik je la n pass my pinoy maid to my mom... By having pinoy di rumah for 2 weeks n current maid dtg blk... Deep in my heart... Lps ni nk pkai maid aku akan pkai pinoy laaa... Even yg keje 4 thn x blh beat kerajinan n kejujuran maid pinoy tu.. Sumer proved on cctv.. S current maid nk keje smpai ujung thn dpn.. Mebbi lps tu aku dh x perlu maid.. Anak bongsu pon dh besar... Tp, if trpaksa jugak.. Either local bbsitter or pinoy jer la pilihan aku.. Serius aku serik wt my 2 temp maid,maids my bro n SIL.. Blm lg yg kwn2 dok citer.. Sethn kuar byran utk agen smpai 3 kali for indon, dh blh cover gaji pinoy maid 2 thn..

Follow Us
nampaknya kemenangan berpihak kepada Malaysia..kih kih kih

Pinoy mmg dah lama impose and demand. Tapi orang still ambik sebab kualiti. Tak ada siapa pun me ...
hafisha Post at 20-3-2012 10:24

exactly. so far x perah dgr lagi pinoy maid buat hal or complaint dari majikan. i think its about how well trained they r and the level of education, and jugak upbringing agaknya.
maid indonesia? err letih telinga dengar cerita..

kalau nak la. ikutkan tak payah Islam pon takpe. tak haram hire bukan Islam sebagai maid.
kucingblue Post at 20-3-2012 11:03

boleh, mmg boleh. tp aurat maid pinoy yg bukan islam ni, kita tak boleh paksa dia bertudung dalam rumah, kan.Ada maid pinoy Islam, tapi limited.. apa pun perefence pada yg nak hire tu.. i still think pinoy is better tahn indonesians.. maid indonesians ni yg Islam pun kdg hmm..

Kalau benar2 Najib prihatin dgn masalah ni, aku cadangkan Najib wujudkan nursery 1Malaysia bagi setiap kawasan perumahan, kampung, dsb. Ada berani? Aku yakin kalau Najib buat begitu, keyakinan rakyat terhadap beliau akan meningkat.

the way forward is, dont rely on maids.
yes, govt should take the initiative..buat 3 8-hours shift nursery..so nursery should buka 24 hours..tapi mmg ada 3 shift..then gaji pekerja nursery tak boleh la 7-8 ratus..minimum one thousand..
and ibu bapa yg hantar anak kat situ, dont expect to pay RM300..you want quality care, you must be willing to pay more..kat msia ni ada nursery yg high quality..usually babies RM850, tp jaga cam kita jaga sendiri...tak semua can afford? well, kena tgk balik apa yg org lain dok canang2 tu..bila dah ada anak, kena ada planning..plan well for our family..jgn mengeluh...
i am not saying that we should pay RM850 for each child, it is never about the money, but DONT let the money factor make you turn a blind eye on quality of childcare..

i've experience all the hardship masa tak mampu financially, and mmg kena plan expenses well, anak2 mmg didahulukan..and sendiri byk mengalah ngna hubby dulu yg berkeras psl duit..tak mau spend on childcare..i understand it is not easy..

tp aurat maid pinoy yg bukan islam ni, kita tak boleh paksa dia bertudung dalam rumah, kan.
kismis Post at 23-3-2012 01:22

1) assuming ada lelaki dewasa dalam rumah tu, kalau maid tu Islam, boleh paksa dia pakai tudung dalam rumah tak?

2) tapi aku rasa bukan tanggungjawab kita nak maid non-Muslim pakai tudung. I mean, katakan kita ade company, and kita hire pekerja wanita bukan Islam. dalam pejabat atau dalam rumah, sama jek kot.

but yeah, indons are all bullshit!
epalsearch Post at 22-3-2012 01:55

you do know that that's not true right? all it takes is one example of good Indonesian to invalidate what you said. that's how logic works. ;)

Pendek kata, kalau nak start up with ur own family n kids mmg kene well planned..tapi nak buat mcm mana..dah itu realiti kehidupan masa skarang...nak hantar g taska, nak jumpe yg betul2 ok, mmg susah...
Mcm aku dulu hantar anak g taska tapi manjang sakit demam sepanjang tahun..aku x sanggup amek risiko apa2 yg lebih teruk berlaku pada anak aku..jadi, kami usahakan cari maid indon..and both of us hubby n wife quit our jobs and buat biz sendiri...mmg satu pengorbanan besar semata2 nak jaga quality of life kami sekeluarga...maid aku tu mmg xda can la kene tinggal dgn anak aku kat umah..hari2 kami bawa dia g kedai kami untuk jagakan anak...apa2 hal depan mata kami...terpaksa mcm tu...sebab mmg takpenah caya dgn dia, indon plak tu kan..

nampak gayanya malaysian women needs to control their vaginas and malaysian men to control their penises to avoid to be too dependent on foreign maids...tak pun ibu2 semua terpaksa bekerja dari rumah, SOHO...