CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: raniagold

[RUMAHTANGGA] suami sms pompuan laenn...kebenaran terbukti.. (update page 30)

Close [Copy link]
dan tak kan sbb sy lembik..husben bole suka ati lyn sms dgn pmpuan lain..klu husben yg baik dia akan bimbing sy kan...
raniagold Post at 28-3-2012 15:39

sebab TT lembik la hb TT buli n lebih suka layan pompuan lain... hb TT bukan lelaki yang baik sbb tu x reti bimbing TT..

Seorang lelaki datang menemui al-Hasan bin Ali r.a meminta nasihat dan bertanyakan tentang lelaki yang bagaimanakah yang layak dikahwinkan dengan puterinya.

Ia berkata: “Anak perempuanku dipinang oleh beberapa orang lelaki, dengan siapakah yang sebaiknya aku mengahwinkannya?” al-Hasan menjawab: “Kahwinkanlah dia dengan lelaki yang bertakwa kepada Allah, sebab kalau ia mencintai isterinya ia pasti menghormatinya, tetapi kalau tidak menyukainya ia pasti tidak akan berlaku zalim terhadapnya.”

Rate

1

betol kata contectlens.... x pun rania try la cite mslh ni kat ibu rania... dia pasti ade jalan penyelesaiannya... kesian kat rania... sy dh melaluinya dulu.... "perkahwinan yang x bahagia"....

Rania try la uji dia... rania blk kampung rania... amik cuti utk beberapa hari... tgok dia kol@sms x... sy pasti dia x kan kol@sms rania.... klu dia wat dono je... rania kenala amik keputusan yg sebaik-baiknya.... org yg sygkan kita tentu akan sentiasa jaga hati kita...

cinta n kasih x le dipaksa.. klu dia x syg rania... lepaskan dia... jgn paksa dia.. biarkan ape yg dia nk wat dalam hidup dia.. mmg sakit utk terima kenyataan, tp.. klu dari sekarang rania x bertindak.. bila lagi rania nk bertindak??? nk tggu anak dh 2 3 org baru nk wat keputusan.. come on la rania... u sure ade rupa... ade keje... jgn biarkan dia wat u rasa diri u x berguna n rasa terhina...

sy dh ikut cite rania ni dekat2 8 bulan before sy cerai ngn husband... sy sngt memahami ape yg rania rs.... rs kosong... n rs sngt2 menyesal sb pilih dia jadi suami...

cuba ye ape yg sy ckp ni... blk kampung.. n sesekali kita kena mengadu kat mak bapak kite.. jgn dia ingt kita ni xda mak bapak... suka2 ati dia nk wat kita...

Rania... selama ni saya silent reader masalah awak... kesimpulan yang saya dapat buat selepas habis baca thread awak ialah saya faham kenapa suami awak mcm ni... kerana AWAK SANGATLAH MEMBOSANKAN.  Awak bukan saja membuang masa orang lain kerana melayan thread awak tapi awak jugak menunjukkan kebodohan seorang WANITA. Awak tak akan dapat mengubah suami awak sehingga awak sendiri berubah

klu dia ckap nak ke surau sy x penah syak bkn2...
sy percaya dia ke surau...
cuma kalo dia b ...
raniagold Post at 29-3-2012 16:02

Erk  ..
Maksud aku dari ko melangut dok umah sorg2 lebih baik ko ke surau je

Rania... selama ni saya silent reader masalah awak... kesimpulan yang saya dapat buat selepas habis  ...
scorpionkiki Post at 29-3-2012 22:21

kebodohan wanita yg mcmna awk maksudkan...

kebodohan wanita yg mcmna awk maksudkan...
raniagold Post at 29-3-2012 22:45

mcm yg rania buat skrg ni la...BODOH...penat aih saya baca, tp sy tak rasa suami tu yg bermasalah...maaf ye
rasanya masalah utama adalah rania

mmg kesian pd yg beri nasihat & pandangan
cara penceritaan mcm pernah baca di board FD
cuma olahannya lain & suami bkn kaki pukul...

Follow Us
Reply 683# scorpionkiki

ni aku tak setuju...bagi aku..bosan ke tak tu subjektif..ade lelaki suka ppuan bkerjaya yang nampak hebat...ade lelaki suka ppuan dok umah , suri rumah pon takpe, lemah lembut.....benda alah ni jd sb laki TT tak cintai TT n tak hargai TT...tu jek...

ye.. sy sokong akmalmohdy.. suami rania x cintakan n sayangkan dia..

[quote]Ko ni tak lawa sangat ke sampai laki ko tak nak orang tgk die jalan2 ngn ko....kalu ko sbnarn ...
raniagold Post at 29-3-2012 16:15

manis jerr...tapi tak lawa la..tu psl suami rania suka tgk pmpuan lain..yg lagi cantik,muda dn bergetah..bkn aku nk kata,ko trlampau slow la..psl yg ko terasa tu,nper tak berterus terang jerr..kalu aku jd ko dh lama aku fight tau..bkn nk kata..kurang2 dia tau apa bini dia tak suka dr kita memendam rs bagai..takkan nk tunggu meletup kot..bg aku baik ko bertindak skarg sementara ko xder anak..kurang2 ko xder hubungan langsung dh ngn dia slps bercerai..kalu ada anak ni susah..kene pk psl anak lg..ko dh ada kerjaya sndiri,ada rumah,kereta..ko blh berdikari x bergantung pd suami..apa yg ko pk lagi..mmg nmpak ketara la dia tak suka kat ko..tak syg kat ko..lain tau kalu suami sygkan kita..aku tau psl aku dh kwin..suami aku tak prnh nk buat aku mcm ni..sumer laki suka tgk pompuan cantik n aku akui..cuma bergantung pd dia la sama ada nk jg ati bini atau tak..mcm laki ko ni sah2 takder perasaan kat ko..dia kwin ngn ko psl ko dah ada reta sndiri kot..so pk2 la TT jgn nyesal kndian hari..

baru2 ni lps baik dr bergaduh..husben ada bangkitkn ttg poligami...
masa tu husben cerita ttg o ...
raniagold Post at 28-3-2012 08:31

confrm la tu dia ada org lain...lelaki ni kalu dia smbg mcm tu ada maksud..mbe pmpuan tu cantik tp kerjaya dia biasa2 jerr..n rania mbe akan jd tmpt dia bergantung duit jerr..mana tau x cukup psl dh kwin kan..takut dh kwin snyap jd bersedia la TT..

pendapat2 forumer mlm ni wat sy.....
mmg husben x syg sy...
dia kawen dgn sy sbb 'terdesak'..

mmg husben x syg sy...
raniagold Post at 29-3-2012 23:57

jgn nangis rania..keadaan rania tu buat sy sdh n geram,nk mrh pn ada..kesian kat rania sbb sy pn seorg pmpuan..jd sy faham perasaan pmpuan bila seorg laki mmperlakukan sebegini rupa pd isteri dia..marah sbb tak patut dia wat mcm tu pd rania..sbb tu rania kene pk dlm2 dn try berbincang maslh ni dr hati ke hati..kalu somi ckp tak bleh pn kene bolehkan jugak..tnya kenapa dia buat mcm tu??pmpuan tu cmburu ker somi kluar bersama rania..(kalu la dia ada,mana tau takut terserempak ker ngn pmpuan tu)..dn x sepatutnya dia sorok hfon..tu tanda2nyer dia ada org lain.dlm semanis kurma pn ada gtau psl ni....satu lagi rania,cuba bertanya pd mmber2 dia kalau2 dia ada org lain..kdg2 kita sndiri kene cari jln n cara pnyelesaian..jgn nk tunggu n mngharap shj..

Reply 691# raniagold

lama2 rasa sedih lak bila baca luahan awak ni..
berkahwin la dengan orang yang sayang kita daripada yangi  kita sayang..insyaallah bahagia..
Cinta ni tak dapat dipaksa kan..

Rania, awak kena fikir tau..
kalau lama2 awak dgn suami dok berasingan, buat keja sendiri..boleh dapat dosa tau. Sebab suami isteri ni saling melengkapi..
Ibarat korang dah bukan somi isteri..suami isteri dlm hitam putih..sory ye tanya, bila last suami bagi nafkah batin?
Kalo cukup 4 bulan boleh jatuh taklik tau. huhu

Kadang kita fikir diri kta jer, tapi suami? kesian rania..hhuuhu
apa pun semoga suami tt berubah..insyaallah, banyakkan berdoa..dekat kan diri dengan Allah..dirikan solat sunat yea..insyaallah
doa rania allah makbulkan..

Reply 681# contactlens

suka pd hadis ni...

td TT ckp x pernah solat berjemaah sama2 coz maghrib & isya' hubby TT gi mesjid..abis tu subuh kan boleh...?

selagi TT sendiri xnak berubah, buat bnyk2 thread pon xkan jd apa2....susah jugak ye kalau x dicintai suami sendiri...

- TT dah try ubah penampilan diri? make-over...pegi spa ke, aerobik ke, gym ke, kalau gemuk, kuruskan badan...kalau kurus, gebukan (bkn gemuk) body tu.

- pakai la sexy2 dlm rmh....kat luar rmh pon vogue la sikit...biar hubby TT jeles takut ada org tackle bini dia, so dia pon nak jalan berdua2 dgn u pulak.

- nafkah batin camne? tu pon hak isteri jugak tau...isteri berhak menuntut disayangi & dilayan dgn baik...apa salahnya TT yg goda2 dia dulu...belly dancing ke, pole dance ke..

- balik keje TT layan hubby mcmana? sambut kt pintu dgn ceria+wangi, ambik beg/briefcase cium tangan, buatkan air, bukakkan stoking...

kalau semua ni x boleh nk lembutkan hati suami...berdoa & try yg ni pulok:

ISTERI-ISTERI SENTIASA DARA.
PETUA DARI Dr. Fatimah Az-Zahra

Ustazah menurunkan petua untuk kaum ibu menjaga diri agar sentiasa jadi macam 'abqaro' menurut ayat di dalam Surah al-Waqiah.

('Abqaro' ini bermaksud perawan yang sentiasa menjadi perawan) Ayat ini elok untuk diamalkan setiap hari oleh kaum ibu untuk menjaga kesihatan luar dan dalam.

Caranya: Lepas solat Isya', ambil air segelas, baca Al-Fatihah sekali, Ayatul Qursi sekali dan Surah Al-Waqiah ayat 35-38 sebanyak 7 kali. Tiup dalam air dan minum. Niat dlm hati utk menjaga kecantikan diri & utk kebahagiaan rumahtangga.

Makna surah Al-Waqiah ayat 35-38:

(56.35) Sesungguhnya Kami telah menciptakan isteri-isteri mereka dengan ciptaan istimewa,
56.36) Serta Kami jadikan mereka sentiasa dara (yang tidak pernah disentuh),
(56.37) Yang tetap mencintai jodohnya, serta yang sebaya umurnya,
(56.38) (Semuanya itu disediakan) bagi puak kanan.

Buat kaum wanita, sebarkan pada semua.

Rate

1

td TT ckp x pernah solat berjemaah sama2 coz maghrib & isya' hubby TT gi mesjid..abis tu subuh kan b ...
sherryda Post at 30-3-2012 00:56

wah terbaik ..thanx 4 sharing..

mmg husben x syg sy...
raniagold Post at 29-3-2012 23:57

hubby TT ni kira dah menganiya mental TT...jgn ckp solat 5 waktu tu dah alim bebenor..suruh dia khatam dulu bab munakahat ye.  ok lah..kalau TT dah buat kesimpulan mcm tu...buat apa hidup bersama kalau menderita...TT dah bersedia utk proceed ke stage seterusnya?

Prosedur Penceraian

PROSEDUR PERCERAIAN

1. Seseorang suami atau seseorang isteri yang hendak bercerai hendaklah membuat permohonan kepada Mahkamah Syari‘ah di mana (tempat) dia bermastautin.

2. Sebelum sesuatu permohonan cerai dikemukakan kepada Mahkamah Syari‘ah, pihak suami isteri diminta membuat pengaduan ke Bahagian Khidmat Nasihat/Rundingcara di Pejabat Agama Islam Daerah untuk diberikan rundingan terlebih dahulu.

3. Sekiranya tidak ada jalan penyelesaian untuk mereka berdamai barulah kes tersebut dipanjangkan ke Mahkamah Syari‘ah.

4. Setelah Mahkamah Syari‘ah bersidang dan membuat sesuatu keputusan mengenai perceraian pasangan tersebut, pihak Mahkamah hendaklah menghantar satu salinan keputusan permohonan tersebut kepada Pendaftar Perkahwinan, Penceraian dan Ruju‘ Daerah yang berkenaan.

5. Pendaftar Nikah, Cerai dan Ruju‘ Daerah hendaklah menyemak keputusan perceraian yang dikeluarkan oleh Mahkamah tersebut. Jika terdapat keraguan atau kesilapan teknik hendaklah dikembalikan untuk pembetulan.

6. Pendaftar Nikah, Cerai dan Ruju‘ Daerah hendaklah menandatangani Sijil Cerai yang telah disempurnakan dan menghantar satu salinan kepada Ketua Pendaftar Nikah, Cerai da Ruju` Negeri Melaka.

7. Pendaftar Nikah, Cerai dan Ruju‘ Daerah hendaklah merekodkan dan mendaftarkan perceraian tersebut di dalam Buku Daftar Cerai.

8. Pendaftar hendaklah menyerahkan Sijil Cerai tersebut kepada pasangan berkenaan setelah isteri tersebut tamat ‘iddahnya dan direkodkan di dalam buku daftar serahan sijil cerai.

9. Bagi kes suami yang ingin berkahwin dengan perempuan lain semasa dalam ‘iddah isterinya, maka pihak suami dikehendaki membuat permohonan berpoligami kepada Mahkamah Syari‘ah di mana tempat ia bermastautin/tinggal.

10. Pendaftar Nikah, Cerai dan Ruju‘ Daerah hendaklah merekodkan dan mencatatkan maklumat perceraian tersebut berdasarkan keputusan Mahkamah.

Jgn takut x dpt mutaah or apa...TT just fill-up form & letak la brp RM yg TT nak hokeh...

follow benang TT ni smpi tak tau nk komen ape (tp ttp nk tggl jejak)..
doa sy smg TT menemui jln penyelesaian (bercerai @ berbaik semula)
betul kata2 forumer, nk bercerai skang lebih bagus sblm kuar 1, 2, 3 seterusnya..pastu tup2 dia ceraikan kita jgk. uwaaa...
so at least wpn bergelar mak J, kita idak lah idup menderita mcmni..
bila TT idup sorg, ms tu tak yah fikir nk basuh baju somi, umah tak sepah, tak yah masak, kuar takyah mintak izin, gi memana pn sensorg je kan? so ape susah..

fikir2kan dan renungkan lah. selamat beramal! ;p

Reply 691# raniagold

ha.. kn dh ckp.. husband rania x sygkn rania.. sy sngt2 memahami rania...sb sy dh melaluinya...
walaupun kita x kenal..tp sy yakin, yg rania ni x la seburuk mana... husand 2 yg x reti nk bersyukur sb dpt rania...
wat la keputusan yg terbaik... biar pisah sekarang..jgn dh ada anak baru nk pisah.. biarkan husband dgn dunia dia... rania jgn takut jadi J... sb jadi J lebih baik dr makan hati berulam jantung... sy sokong ape pun yg rania wat.... jgn takut utk melangkah ye kwn...

TT, fight for your rights.................to be happy....