CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gigahertz

Macam mana nak stop orang park depan rumah?

Tt, letak je kon atau pasu bunga depan rumah tu lps ni.. Secara x langsung org paham x bleh parking situ

Org tak faham bahasa aje yg buat keja macam tu.

misc replied at 27-12-2016 11:57 PM
Letak je pasu bunga kat tempat org selalu parking tu.

letak pasu pokok kaktus kecik tu boleh? klu yg besar maunya sakit urat dok angkut setiap kali  

trick letak bunga kertas tu ok, org akan pikir 2, 3 kali sbelum park sebab takut tercalar dgn duri yg tajam,
but, kena pikir gak klu budak2 bwk beskal, even org naik moto pon boleh tersagat kulit klu kena. da jadi penganiyaan pulak.
the best is tggl nota dgn cara berhemah.. peace no war

susahnya hidup...duk kat flat berebut parking
duk rumah landed...kne blok parking

kne duk mansion baru aman

AbukRokok replied at 28-12-2016 08:29 AM
susahnya hidup...duk kat flat berebut parking
duk rumah landed...kne blok parking

Dalam hidup ni makhluk yang lemah mmg terancam dan yg kuat adalah dominan dan boleh survive    baik manusia mahu pun haiwan dan tumbuhan yang kuat xkan mengeluh susah

Follow Us
jiran aku pun sama. sejenis tak suka parking dalam pagar, suka parking luar pagar tp masalahnya muat 2 kereta je. lain2 kereta pi parking area luar rumah org sampai org lain susah org nk keluarkan kereta. nk tegur tp dah umur tua2 kang sentap pulak

gigahertz replied at 27-12-2016 10:47 PM
timba apa? ada gambar?  aku kalau bawak kereta pikir 100 kali nak park depan rumah orang. mak aku  ...

Timba cat yg besar tu pun boleh..atau timba hitam org duk guna boh pasir tu..dlm timba aku sama da tadah air hujan atau air kotor bekas basuh keta camtu..tp berat la sikit kalau penuh air..boh sampah kang ringan pulak..

perghh..ini memang betul2 isu semasa..
sebab masalah ni masalah semasa..

aku pun sama..hadap masalah gini....sebelah rumah aku..apek..anak2 dier kererta sorang satu...tapi bagus..anak2 dia x park depan rumah aku..sebelah rumah aku (kanan) ada penyewa letak barang2 catering dia...ada lori pikap buruk mula2 letak depan rumah aku...ada dalam 2 minggu x alih2 aku sound suh park betul2 depan rumah dia...

area rumah aku teres 2 tingkat...nak kata PPRT tu boleh la kot sebab majoriti yg dok sini masing2 kaya...sebijik rumah ada 3 bijik kereta paling kurang...so..berderet2 sepanjang jalan nak kluar ke simpang besar ngam2 sebiji kereta lalu....

ini masalah semasa...aku bosan...oleh itu..aku nak pindah rumah lain..dan beli tanah lot...buat banglo...
tahun depan siap..Insha Allah..

eyansss replied at 27-12-2016 11:02 PM
ada orang kita tego elok2 pun tak jalan gak...  aku penah tego jiran, sms cakap elok2 siap mintak  ...

same with me...
dah belas2 tahun kot masalah ni...
laki aku sampai hospitalised sbb bp naik..
last sekali panggil polis suruh skolah kan...
last month jiran selang bbrp buah rumah pergi serang dia ajak bertumbuk...
masa panggil polis tu aku rasa mcm kejam sangat...
tapi jiran yg mengamuk tu siap mention lagi....

xtahumenahu replied at 27-12-2016 11:45 PM
Ooo....rumah aku pon selalu kena...selalu aku carut kuat2..jerit kuat2...gila!!dpn rumah dia xnak pa ...

aku pun buat camni..

tp derang x pedulik pun..
ni mse aku dduk umh sewa la.
selalu je kne buli.

org blok parking aku la..
org buang sampah merata depan umah aku la..stress aku..
padahal mak cik melayu tu..laki dia pakai merc..bekas kje gomen..anak2 pun kje bagus..

Judin nih.. kata bisnesman.. kena la pikir macam bisnesman..

Judin upah la metro parking untuk pasang mesin autopay dan palang parking kat depan rumah judin tu.. sekali parking, rm3 untuk satu jam pertama dan rm2 untuk jam-jam berikutnya..

Haaa kan kaye

ermmmmm....memula...kita kena berbudi bahasa....tengok respon macam mana....kalau tak jalan...dipersilakanlah buat apo yang dirasakan perlu....bagi eden...jadi kete jual telur asin ler...ahaks!!

bayangkan start dari kete bapak dia...
beranak2 dgn kete anak bila dah masuk kolej...
then kawen upgrade kete lagi besar + kete menantu...
orang lain kat porch park at least 1 kete...
tapi jiran aku letak kerusi meja buat tempat lepak...
yg peliknya sedara mara + kawan2 mereka pun sama lahanat....
since the police case tu..mmg malu besar dia...mrk dah kurang buat hal...
yg masih curi2 parking tu sedara mara n frens...
pantang aku kluar..ada je menyelit...bongok btoi

red_cattleya replied at 28-12-2016 08:23 AM
letak pasu pokok kaktus kecik tu boleh? klu yg besar maunya sakit urat dok angkut setiap kali  :lo ...

Kalau besar macam pokok kaktus kat gerun sahara tu pon besar gak

Masalah yg biasa benar berlaku.

Depan rumah iols, imam masjid utama kawasan sini. Mmg tak parking dlm garaj dia sbb heols nk g masjid senang. Klo heols parking dalam, org lain pulak blok, dia susah nak keluar jd imam. Iols cuba utk paham. Tp bila letak kt luar, dia utamakan penyidai dia dan heols memblok separuh jalan depan umah iols. Iols kalau nk kluar kena foward reverse berkali-kali dan dah byk kali bergeser dgn gate sendirik. Yg bercalar balar kereta iols demi kesejahteraaan imam masjid iols

aku selalu kena....maklum umah kuarters tak de pagar...

yg park depan umah blok kete aku nak keluar pun ada...yg park sampai aku nak koner keluar pun ada...yg best sekali, siap park dalam porch umah aku....

lum masuk yg sengaja buang segala perut ikan, udang tak letak dalam beg plastik...dlm tong sampah aku...

yg siap warning lak jgn park tempat yg aku selalu park sejak 7 taun lepas pun ada sbb sedara mara dia dtg tak de tpt park...

baru2 ni aku ketuk pintu umah jiran belakang umah aku sbb kete dia parking terkangkang yg 2 kete leh park...siap aku ckp, dah 2 hari saya tak leh masuk parking...pas aku sound tu, pandai lak dia parking elok2...

spesis camni elok pi cakap straight depan muka dia aje....kalau tak reti bahasa gak...kau letak aje paku bawah tayar dia...baru padan muka dia...

ni kejiranan PPRT mana sis?

usahlah terkejut ye...ummah pprt memang sebegini....sila beli kunci tayar....setiap kali ada kereta park depan rumah sis  kunci tayar kereta beliyau....nak buka kunci charge RM100....insyaAllah ummah PPRT serik ye

Ckp je terus lg baik. Tp ckp elok2 la...kes ni pun baru terjadi kt jiran seblh rmh mak masa blk kmpg baru2 ni. Mula2 hantar nota suh parking elok2...skali org tu hntr blk nota tu ckp pegi mampus.....terus jd gaduh besar smpai mengamuk ketuk pintu rmh org mcm nk pecah. Masing2 kepala angin sampai pggl polis....dh berjiran kalu bergaduh2 mcm ni mmg x best...kes mcm ni mmg sllu ada di mana2 pun...

emm..ye..orang Malaysia masih kurang mentality sivik ni..tapi jangan kita jadi sebahagian rakyat Malaysia yg macam ni ye warga Forum Cari..didik anak2 kita..anak2 sedara yg ada keliling kita supaya tak berperangai mcm ni, supaya generasi akan datang lebih bertamadun hendaknya..

patutnya, panggil je tuan rumah , mintak izin tumpang letak kereta sekejap, kalau dah dipanggil tapi tak berjawab,barulah tinggalkan nota..
marker pen, pen, kertas semua ada kat kereta iols..(macam poket doraemon kereta iols tu)..alah kereta pun luas kan sekadar simpan kertas dan pen..apa lah sangat
iols siap ada kad tertulis nota iols simpan siap2 kat kereta, mana tau perlu guna nak letak lah notis kat dashboard tu, say sorry, then tinggalkan no telefon. tp memang tak ramai yang sanggup bersusah sikit macam tu..majoritinya selfish