CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dayangku_Azie

NOVEL

Originally posted by gadis_aries at 14-2-2005 04:11 PM:

KRUfan....u pun sama mcm Aries....beli novel2 kat kedai Buku Badan Cemerlang kat Plaza Angsana tu...hari rabu lepas Aries baru beli 10 novel kat sana....dah masuk jadi ahli pun....dapatlah 10%  ...

Tu la, time saya bayar buku kat kaunter tu, cashier tu ader tanya "ader member card ker?" tapi yanti tak selalu pegi sana....kalau saya org s'pore, mesti saya nak jadi member...aries...buku malee chuswan tu, yg maner paling best??

Originally posted by KRUfan at 14-2-2005 11:01 PM:

Tu la, time saya bayar buku kat kaunter tu, cashier tu ader tanya "ader member card ker?" tapi yanti tak selalu pegi sana....kalau saya org s'pore, mesti saya nak jadi member...aries... ...

I see Yanti....mmg worth kalau jadi members kat bookshop tu...cuma bayar RM$5 utk setahun.....

Buku2 Ma Lee Chuswan yg kat bawah ni yg Aries dah pernah baca...semuanya best2.....

Aku ingin menjadi 'puteri'... kalau tidak puteri kayangan pun... cukuplah sekadar Puteri Nur Deana yang mampu membarisi sekalian puteri-puteri yang ada. Namun itu semua hanyalah impian, dongeng zaman kanak-kanak yang entah bila mampu Puteri kecapi. Lalu kerana 'Puteri', dia senang menjadi 'Dee', bebas daripada sebarang kekeliruan dan sangkaan. Namun 'Dee' tidak bebas tatkala terlanjur, terperangkap oleh masa dan akad. Perkawinan ini satu tanggungjawab... melepaskannya jua satu tanggungjawab yang tidak terjawab. Bertahun Dee menjadi pelarian, siapa sangka bertemu suami dalam suatu periuk rezeki. Namun mampukah Dee terus bersembunyi... dan sampai bila Puteri harus digantung tidak bertali...

Tatkala rindu sudah sampai ke penghujung, impian berkocak duka. Kasih yang berlorek indah kiranya hanya seperti pelangi senja... satu-satu pergi dan hilang.

Ternyata kebenaran sememangnya menyakitkan. Tetapi apakah pilihan yang dia ada? Semuanya sudah menjadi jalan mati. Cuma dia masih berharap agar kebenaran boleh membawa sedikit perubahan.

Kujejak kasih semalam, mengharung rindu bagai tak bermusim. Kepayahan jua kutatang bagai segunung intan. Takdir yang datang kusisip doa, penuh reda. Bukan sedikit pengorbanan ini. Melupakanmu jua adalah pengorbanan. Lalu aku kembali ke daerah sepi ini.

byoung4ever This user has been deleted
saya juga berminat membaca novel2,tak kiralah terbitan mana2 syarikat janji ianya menarik saya utk membaca.yes,karya sri diah saya tak begitu minat bahasanya pada saya terlalu berbelit-belit (maaf sri diah senadainya anda terbaca ini)...penulis aina emir...tak silap saya dah 3 novel dia hasilkan...sgt bagus dari segi bahasa dan jalan cerita..bila baca buat kita tak nak berhenti dan terus membaca sampai tak boleh nak buat kerja lain...hehehe..........

aku suka baca & pinjam.....

tak suka beli.....ok tak????

budget tak de la.....

pinjam dgn korang2 buku citer boleh tak?????

sekarang ni tgh baca buku Seredup Kasihmu.....tak abis lagi....lepas ni koleksi pinjam semua dah abis baca....kena cari yg baru la.....

tak pernah lagi baca karya Ma Lee Chuswan....

cina ke penulis dia???? peliknya nama

tp tgk cover dia cam best je.....

gadis aries....

boleh pinjam ke????

Originally posted by bherkk at 15-2-2005 12:33 PM:
tak pernah lagi baca karya Ma Lee Chuswan....

cina ke penulis dia???? peliknya nama

tp tgk cover dia cam best je.....

gadis aries....

boleh pinjam ke????

Hai Bherkk

Aries tak tau samada Ma Lee Chuswan ni penulis cina ke bukan.....tapi yg pasti novel2 karya beliau mmg bagus......

Bherkk, u nak pinjam buku Aries? You tinggal kat mana? Aries berasal dari S'pura....

Follow Us
la ye ke....

jauhnya......

me dok kat kl......

tak pe la....tak de rezeki....

byoung4ever This user has been deleted
gadies_aries...karya Ma Lee Chuswan.... tu penerbitnya syarikat mana???tak pernah lak terjumpa buku tu....citer2 karya dia bersifat remaja ker atau kekeluargaan...kan apa saya lebih berminat ttg kisah kehidupan drp cintan cintun style remaja...........brapa RM????harga sebuah

Originally posted by byoung4ever at 15-2-2005 03:03 PM:
gadies_aries...karya Ma Lee Chuswan.... tu penerbitnya syarikat mana???tak pernah lak terjumpa buku tu....citer2 karya dia bersifat remaja ker atau kekeluargaan...kan apa saya lebih berminat ttg ki ...

hi skarang ni saya sedang membaca salah satu novel yg aries listed kat atas tu "Lamaran kedua" by Ma Lee Chuswan...harga RM19.90 tapi kalau awak tak minat kisah cinta2 ni..saya rasa buku tak sesuai sebab ia berkesahkan percintaan sepasang kekasih yg dilanda berbagai dugaan.

hai...ian pun sebenarnya ulat buku jugak......ian lebih minat buku buku terbitan alaf21.  kalau craetive tak minat sangat.  sekarang nie tengah kumpul buku dari alaf21....
sejak mula baca buku dari alf21, ian dapat berkenalan dengan penulis sri diah dengan lebih dekat lagi menerusi blog...hehehe
kalau novel inggeris ian suka dari john saul, jude devaraux, judith mcnaught..

Originally posted by gadis_aries at 15-2-2005 09:21 AM:

I see Yanti....mmg worth kalau jadi members kat bookshop tu...cuma bayar RM$5 utk setahun.....

wahh kak inah.....RM5 jer utk setahun??....camni myra pun nak apply lah...tapi myra jarang plak gi kedai buku tu....unless kalau turun Angsana baru pegi....dpt diskaun baper byk kak??

Originally posted by byoung4ever at 15-2-2005 03:03 PM:
gadies_aries...karya Ma Lee Chuswan.... tu penerbitnya syarikat mana???tak pernah lak terjumpa buku tu....citer2 karya dia bersifat remaja ker atau kekeluargaan...kan apa saya lebih berminat ttg ki ...

Hi Byoung4ever

Karya Ma Lee Chuswan penerbitnya Creative....

Harga2 buku karya Ma Lee Chuswan adalah :

Harga : RM$20.90 (437 mukasurat)

Harga : RM$19.90 (323 mukasurat)

Harga : RM$22.90 (452 mukasurat)

Harga : RM$15.90 (240 mukasurat)

Seperti yg di katakan oleh Ross, karya Ma Lee Chuswan ni selalunya  mengisahkan percintaan sepasang kekasih yg dilanda berbagai dugaan.

Originally posted by myra81 at 15-2-2005 04:39 PM:

wahh kak inah.....RM5 jer utk setahun??....camni myra pun nak apply lah...tapi myra jarang plak gi kedai buku tu....unless kalau turun Angsana baru pegi....dpt diskaun baper byk kak??

Ha'ah myra....mengancam kan membership cuma RM$5 utk setahun.....

Diskaun dorang kasi 10%.....

Myra tak yah lah apply cos' Myra jarang pergi kedai buku badan tu kan? kalau nak ambil ajer no. keahliaan kak inah....so that Myra pun boleh dapat discount 10% tu! :ah:

[ Last edited by gadis_aries on 15-2-2005 at 04:52 PM ]

Originally posted by gadis_aries at 15-2-2005 04:51 PM:

Ha'ah myra....mengancam kan membership cuma RM$5 utk setahun.....

Diskaun dorang kasi 10%.....

Myra tak yah lah apply cos' Myra jarang pergi kedai buku badan tu kan? kalau nak ambil ajer  ...

mmg mengancam abis kak inah.....
10% eh....sama lah mcm kat kedai yg myra slalu pegi kat City Square...tapi yg ni takyah jadi membership....asal beli 2 buku or more...mesti dia bagi diskaun....lagipun muka myra muka glamer kat sana...heheh...
aik...cuma kasi no keahlian jer da dpt diskaun?...takyah tunjukkan kad ke?....

Originally posted by myra81 at 15-2-2005 05:01 PM:

mmg mengancam abis kak inah.....
10% eh....sama lah mcm kat kedai yg myra slalu pegi kat City Square...tapi yg ni takyah jadi membership....asal beli 2 buku or more...mesti dia bagi diskaun... ...

Ha'ah myra....hari tu ada sorang kakak ni belakang kak inah...dia bilang dia terlupa nak bawak kad so boleh tak kasi no. keahlian aje...then cashier tu bilang ok! :cak:

Originally posted by m_vaughn at 8-2-2005 10:53 AM:

itu baru digital fotress... nanti lain kali vaughn bawak buku angels & demon dgn da vinci code... da vinci code lagi besh...

dah baca la buku sepi tanpa cinta (betul kan tajuk dia?).. tak minatlah...

juya ader try baca buku teresa medeiros?? saya masa ni tgh baca buku dier 'yours until dawn'.....ala2 beauty n the beast!!

Originally posted by KRUfan at 15-2-2005 09:47 PM:
juya ader try baca buku teresa medeiros?? saya masa ni tgh baca buku dier 'yours until dawn'.....ala2 beauty n the beast!!

teresa medeiros? tak pernah dengar lak nama author tuh... banyak ke buku dia? nanti la try survey..

saya baru jer baca buku dier ni..

Aries baru habis baca buku "OMBAK RINDU" karya Fauziah Ashari ni....best citer ni....

Sinopsis : OMBAK RINDU
IZZAH adalah seorang gadis yatim piatu yang kematian orang tua mereka akibat kemalangan jalan raya. Justeru itu, pak saudaranya, Taha mengambil tugas memelihara Izzah. Isteri Taha tidak senang dengan kehadiran Izzah dan menuduh Izzah membawa bencana dalam keluarga.

Pak cik Taha banyak berhutang. Disebabkan kesempitan wang dia sanggup menjual anak saudaranya itu kepada seorang tauke kelab malam. Izzah terpaksa mengikut kehendak pak saudaranya walaupun hatinya tidak rela.

Di situlah dia telah berkenalan dengan seorang pelanggan bernama Hariz. Hariz telah membeli Izzah dengan harga yang mahal dari tauke kelab itu dan membawa dia keluar dari neraka jahanam itu. Di atas permintaan Izzah, akhirnya Hariz berkahwin dengan Izzah tetapi dengan syarat semuanya mesti dirahsiakan.

Kehadiran Mila Amylia, anak Tan Sri Rashdan, iaitu model dan pelakon terkenal tanahair menggugat cinta Izzah yang mula berputik kepada Hariz. Dapatkah Izzah menerima Mila Amylia sebagai madunya? Bahagiakah rumah tangga yang dibina di atas kehadiran orang lain? Bagaimanakah tindakan Datuk Sufiah setelah mengetahui cerita sebenarnya?

Harga : RM 19.90 (Mukasurat 576)