CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: t0m

ALL about Yamaha 135LC

Close [Copy link]

Reply #62 ryo_takahashi1's post

nak stylo lagik, kasi tukau conver set ke motoGP design atau air brush...

kan aku dah ckp..meter lc diff 25kmh dgn honda civic meter digital. sbb tu tele ngn GPS meter honda tuh..honda  la katakan..hee..kuar api rasenye buang minyak aje..klu ko nk..ko anta ekzos bikin kat tak kim..kompem kuar api..mem aku ade buat..meletup2..minyak tak tahan dek..TPS bukan penting ke..klu buang minyak cam tak rate je..sape dah pnah buang??besh ke?
motor aku dah lembap lpas tergolek ni..cmne??
kunyit ko bomoh bg besar telur suka la dia..bg kecik ler..haha

Reply #63 takumi86's post

ko pakai LC full fairing fiber...

Originally posted by t0m at 10-12-2007 12:37
kan aku dah ckp..meter lc diff 25kmh dgn honda civic meter digital. sbb tu tele ngn GPS meter honda tuh..honda  la katakan..hee..kuar api rasenye buang minyak aje..klu ko nk..ko anta ekzos bikin  ...

tom, aku biaq dia besaq mcm karung guni bawang kat pasar tu..

takumi..aku pnya mem2 dlm proses buat cover set GT japan..nti dah siap 2 3 biji aku upload..skang musim ujan slow lek..

skadar ingatan buat suma..

baru2 ni, ade mmber aku yg tggal kat perumahan PDRM desa tasik (sg.besi), nyaris2 nak ilang moto 135LC kul 4 pg. nsb baik pncurik tu xtau mmber aku psg alarm kat moto dia.  tgh2 pncurik syok nak bukak kunci solex, alarm moto dia brbunyik, kbetulan kwn aku blm tido, dia sergah dr tgkat atas trus 4 org bdk(remaja) tu lari!!:@  :@ :@ .. ni aku pun xtau sape pnya keja nih? ank polis ke @ org luar yg nak wat hal dlm kwsn polis? nasib baik x ilang moto WQ* **** tu.. klu ikut ati aku, mmg aku tembak ajer dr atas bdk2 cilana* nih!!:@:@:@

Rate

1

Follow Us
moto LC aku punya hilang kat Serdang pada bulan syawal... ....stat pakai feb07....
tunggu CBR150 keluar kot...

Reply #69 bookwus's post

yoo yoo...
sesaper owner LC kat sini.. jom ler join porum LC..
beshh oorr...

KL-TEluk Intan-Cameron-Ipoh- KL

aku baru jek balik dari convoi pegi cameron..dari kl singgah teluk intan kg aku..then g cameron ikut tapah turun ikut simpang pulai..pusing2 ipo balik teluk intan then ke KL balik..jarak perjalanan around 700km. minyak lak around rm29. Jimat2!!..hhee..yg besh nye g cameron ikut simpang pulai ni..corner dia pergh..usah kan lori, bas, treler mahupun AMBULAN pun layan corner dek...siap sliding lagi..tak caye leh g try...bnyk jalan luas pengalaman..huhu..tapi yg tak besh bila smpai ipoh lpak2 kat dataran ipoh sekali mat rempit sana buat free show plak...aku dah  rase mcm dok sarkas la plak..petang2 plak tu..laki ke pompuan ke sama naik..tensen..gua nk relax pun potong....perhatian mat2 sempit..awas...anda diperhatikan..haha

Originally posted by t0m at 26-12-2007 04:49 AM
aku baru jek balik dari convoi pegi cameron..dari kl singgah teluk intan kg aku..then g cameron ikut tapah turun ikut simpang pulai..pusing2 ipo balik teluk intan then ke KL balik..jarak perjalan ...

terujanya aku dgr citer ko tom.....

sopri ye kengkawan...sebenarnya ...aku dah semakin teruja nak amik  motor...ye lah....kalau bawak motor lagen tu dalam 120km/j ..mmg pasan cam dah laju sgt...tp hampeh sbb motor LC ni...walaupun bawak 2 org...tp dengan slamber jerk potong motor aku .........mana bley tahan kan...

So...aku dah serbey rega motor ni dekat seminggu ..mmg byk kedai yg tarak stok..kene tunggu dalam 3 minggu - 1 bulan...siap kene Q lagi sbb ramai yg dah tempah ...walaupun tahu yg motor ni mmg motor feberet pencopet2 ....dan byk gak tokwi kedia yg cakap camtu...tp minat aku nak beli motor ni mmg dah tak tertahan2 dah...

Persoklannya :-

1.  Betui ka coolant motor ni ada byk bagi problem???kedai byk bgtahu yang ni??
2.  135-LC yg ada Klac nyer tak selaju yg takder klacnyer kalau long -distance ...cuma pikap gear 1 dan 2 jerk....
3.  Adakah direkomen pasang alarm kat motor ni???rasa cam klaka la plak psg alarm kat motor...
4.  Ada forum lain bgtahu yang LC ni kuat makan minyak hitam ??minyak hitam tu akan berkurangan agak byk berbanding dengan jenama
     Honda/Suzuki ???betui ka???
5.  Warna apa yg orang rekemen???kalau ikut stok terbaru , hanya warna hitam, Putih dan merah ( bukan maroon ) sajer yang akan dikeluarkan...

Sori arrr...byk soklan la plak....

Originally posted by medangmru at 21-1-2008 10:39 AM
Persoklannya :-

1.  Betui ka coolant motor ni ada byk bagi problem???kedai byk bgtahu yang ni??

Takder laa, cuma jaga maintenance dier laa, sentiasa top-up coolant tu bila kurang, setahun sekali cuci radiator dan tukar air coolant baru untuk buang karat dan mendakan laa.
2.  135-LC yg ada Klac nyer tak selaju yg takder klacnyer kalau long -distance ...cuma pikap gear 1 dan 2 jerk....

Mana pulak, dua2 lebih kurang sama laju laa... official test majalah Roda-Roda bleh sampai 162 km/h.
3.  Adakah direkomen pasang alarm kat motor ni???rasa cam klaka la plak psg alarm kat motor...

Kau jangan memain, motor Y135LC ni motor panas, senang kena curik, sebab tu wajib pasang alarm sekarang. Ada budak siap tukar slot kunci asal dgn slot kunci nazi nyer sebab kunci nazi lagi susah budak nak curik...
4.  Ada forum lain bgtahu yang LC ni kuat makan minyak hitam ??minyak hitam tu akan berkurangan agak byk berbanding dengan jenama
     Honda/Suzuki ???betui ka???

Y135LC lagi banyak pakai minyak itam berbanding Lagenda. Lagenda cuma pakai 800 ml minyak itam tapi Y135LC lak pakai 1000 ml (1 L) minyak itam pasal dier siap pakai filter minyak itam sekali. Tapi Y135LC tukar minyak itam agak lama, lebih kurang setiap 5,000 km berbanding Lagenda setiap 2,000 km.

Rate

1

Reply #73 Squall-Leonhart's post

Woowww...TQ for the info squall.....

so...aku rasa pasai bab alarm dan kuci. tu..berbaloi gak pasang..takder le mahai mana pun kan???

pehni ..boleh laaku ngan kumi bukak LC Fan club...

Reply #74 medangmru's post

yo medangg...
meh aku tepek balik ayat ni.. ni point2 aku..

1.speed clutch/x clutch samer jer. sumer aku pernah dengar abis meter. as for me, aku try dlm 160km/h jer
reason mebbe sebab aku pasang tong givi tu kot. (tak aerodinamik gamaknyerr)
2.coolant tarak problem lah bangg... jgn dengar rumorss dan khabar angin..
3.aku beli model clucth 1st batch harga rm6.5k cash. (ko tawar menawar la skit) mintak pree gift kaw kawww
4.nak tau lebey lanjut, gi porum ni --> http://cryptonlc.com/index.htm
5.komen aku.. motor ni memang superb.. aku gi cyber tu.. mencanak laju.. reduce time attack ke 5 minit ku rasaa.. heheee..

Originally posted by bookwus at 17-12-2007 06:16 PM
moto LC aku punya hilang kat Serdang pada bulan syawal... ....stat pakai feb07....
tunggu CBR150 keluar kot...

Dah kuar dah pun, kat kedai motor M*** S**** kat Sri Serdang tu dah ada jual dah pun...

135LC tips sharinggg

1)Bagaimanakah cara penjagaan 'coolant' motor ini? Adakah 'coolant' motor ini perlu diisi dan apakah tempoh sesuai untuk pengisian ini?

- Radiator ini mempunyai 2 bahagian penting dari segi pengisian cecair atau 'coolant'. 1
bahagian ialah radiator itu sendiri dan 1 bahagian lagi ialah tangki pengembang atau
'expansion tank'. Tangki pengembang ini dibuat daripada plastik dan terletak di bawah paip
ekzos di sebelah kiri. Pada tangki itu terdapit 2 garis sukatan dengan perkataan 'FULL' pada
garisan atas dan 'LOW' pada garisan bawah untuk menandakan paras air dalam tangki itu.
Sekiranya paras air sudah turun ke tahap 'LOW' barulah ditambah sehingga aras air itu
berada di tengah-tengah antara garisan 'LOW' dan garisan 'FULL'. Tidak perlu diusik radiator
itu sendiri dan jangan buka penutup radiator kecuali jika ada kerosakan.

2)Apakah jangka hayat minyak enjin moto ini : 2000 km atau 4000 km?

- Tukar minyak pelincir setiap 6000 km dan tukar penapis minyak pelincir setiap 12000 km.

Reply #77 takumi86's post

Penukaran Minyak Enjin jugak bergantung pada jenis Minyak yang kita gunakan ????Mcm aku skang guna Minyak Jenis Silkolene RM 75 ( hehehehe...   ) ...tp tukau setiap 3000km...mmg rugi kan.. ..kunun nak jaga mutur...

alhamdulillah....wa dah sambau sejibik LC warna putih + hitam...hasil dr ayat2 racun MOD kumi..

aku nak tanya ni :-

Kalau ikut spec moto ni..isi tangki minyak enjin tulis : 1.1L.....kebanykan motor hanya 800ML sajer...so....kene isi byk tu ( 1.1L ) ataupun camner....minyak enjin motor biasanya juai 1.0L kje kan...takkan nak beli 2 minyak enjin tu kot???rugi arrr....ataupun spec 1.1L tu sajer je yamaha letak....sbb ada member aku hanya letak 800ML jerk..

Originally posted by medangmru at 3-2-2008 12:04 PM
alhamdulillah....wa dah sambau sejibik LC warna putih + hitam...hasil dr ayat2 racun MOD kumi..

aku nak tanya ni :-

Kalau ikut spec moto ni..isi tangki minyak enjin ...

seeloknye ikot la yang dtetapkan...kang kalo jem,repair mahal sbb minyak yang bape hinggit je..

er,LC cun bwk awek....

Reply #80 adeq_qlate90's post

masalahnya....ada mekanik yg hanya taruk setakat 800ML jerk...

atau mekanik tu kurang "pandai".....

Nak tanya pada yg sedang guna.....kumi....

hantor servis kat yamaha authorised servis centre,tengok apa nanti kata diorang..