CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wardatulhamra

study di US dan Canada

last sekali sebab saya ni masuk porem sekali sekala saja.. kalau you jenih yang suka berkomuniti, pi la cari tempat yang ada ramai orang melayu kat situ..macam saya ni kat sini, setau saya, kami saja keluarga melayu.. ada la kat denver, kat colorado springs ramai, tapai kat sini chinese ada la dalam 5-6 orang kot.. nasib baik la jenih jiwa kera sumbang macam pulut jugak so kami boleh la hidup cuma kenkadang tu kalau ada geng melayu nak-nak nak raya nanti best jugak.. tapi, oklah sebab kami laki bini ni kira 4 beranak saja tapi bolehlah hidup .. kat sini memang betoi2 semua buat sendiri lah.. plus internet lah.. we google a lot! lagipun orang putih kat sini baik2..

masa mai sini yang tolong kami orang Korea sebab kami satu advisor.. dia la yang kami for the first 3 days, tolong bawak pi walmart beli barang, beli cadar, beli basic food, pinggan mangkuk semua.. dah la mai masa winter, mak aii sejuk woii.. tapi la ni dah best pulak sejuk2 ni... seminggu dok sini baru dapat makan daging,tidak tu asik makan telur dengan ikan bilis saja.. tu pun pi call pak arab ni tanya ka mana nak beli daging halal, dia bagi tau kedai so kami google map ke kedai tu.. sib baik walking distance sebab masa tu tak beli kereta lagi.. lagipun tak mau la asik mintak tolong orang sebab tak suka susahkan orang.. sini middle east banyak tapi style depa ni suka dengan puak2 depa saja.. kita pun malaih nak campoq.. masa mai sini ada email muslims association, hmm dia wish well saja, kot la nak tanya macam mana dah jumpak daging halal ke hapa..hampehhhhh

so, ask yourself..can you really live alone? kalau tak boleh cari U yang banyak komuniti melayu so at least ada orang tolong especially untuk for the first one week tu agak crucial.. so, all the best..

Rate

1

Reply #61 tom_tombak's post

tom.. aku bagi imbuhan selepuk atas info berguna yang hang bagi di sini..

cari sewel lah today. byk kali aku nk bagi kredit, tetiba  kuar internet explorer ... bla bla bla..

Reply #62 lilo_kill's post

terima kasih lilo
berbaloi aih tak masuk cari lama..
cover balik posting points

sah..mendap td

tom, hang tak tingin ka nak mai sini lawat rumah aku yg ala2 reban ni. kalau hang nak mai, aku hantaq la suratinvitation kat hang anak beranak. apamacam? mau ka? tiket dr mesia mahai oiii.. mau tercirit kalau bayaq satu famili

Reply #64 pulut's post

aku hang tanak jemput ker? leh aku dtg sekali makan laksa n kek aiskrim hang..

Originally posted by lilo_kill at 9-7-2008 02:36 PM
aku hang tanak jemput ker? leh aku dtg sekali makan laksa n kek aiskrim hang..

kalau hang yg mai lilo, satu minggu sebelum tu aku dah start enjin masak dah. tp hang sudi ka mai gobok buruk aku ni, hang kan ala tai tai lady of leisure. sudikah berkongsi jamban dan bilik ayaq anak beranak

Follow Us
eleh pulut

camna trip ke toronto hari tuh? sayang tak dpt ketemu. we all enjoy sakan kat bass lake. next month nak pi Algonquin.

kak nafizah nak balik hujung bulan nih. diaorg ada gak tanya pasal hang. ku cakap hang dah grad, tgh cari kerja skang.

Reply #61 tom_tombak's post

tom,
kalau haku pi colorado, tido kat rumah hang boleh ka?

Originally posted by eyzlyn at 10-7-2008 12:21 AM
eleh pulut

camna trip ke toronto hari tuh? sayang tak dpt ketemu. we all enjoy sakan kat bass lake. next month nak pi Algonquin.

kak nafizah nak balik hujung bulan nih. diaorg ada gak  ...

ok aa tp aku letih bapak. segala wonderland maberland tu aku tak sempat nak p. niagara falls aja satu hari dgn construction bagai nak rak .. ingat nak p petik cerri tak sempat aaa.. kesian kat oghang ghumah dok nganga sorang2 kat rumah (dia malas nak p kunun)

glamer gak aku ek, oghang dok tanya2. huarhuarhuar

hang tak nak mai agong's besday bulan 8 ni ka? boleh aku tumpang keta laki hang

Reply #69 pulut's post

baru balik Algonquin masa tuh, penat beb. lagipun nak dekat poser dah tuh. apa yg best agong besday kat ottawa? ada celebration bagai nak rak ker? MSD officer baru sudah sampai ka blom? dengarnya ramai gak bebudak baru dtg UT dgn mac master.

weekend ni ada strawberry picking trip lagi kat guelph. tak join pesal member dah banyak hari tuang sekolah pasai dok pi camping.

kawanku cakap, hang cakap kedah banyak pekat woo,kekadang susah depa nak paham

adalah sukaneka ke hapa. menang dpt hadiah, plg busyuk pun dapat makan. msd baghu? aku tak tau la. aku dah phobia. aku pun bukan dah status pelajar dah. and sudah pasti ceghita ceghiti kaw kaw pasai aku dah kena passdown kat sana. almaklumlah pegawai kesayangan hang laki bini tu kan sebaik2 manusia.
haku dah hangin dah nih

sapa kawan hang yg tak paham aoa aku cakap tu? puak2 totok ka? kalau depa kalu, tak paham pun takpa.

Reply #71 pulut's post

hahahahhaha.. itu bukak kawan baik hang ka?

bukan dia lah , ini yg sembang-sembang dgn hang masa kat rumah kak midah. group kamikan mana ada org kedah, jadi bila tetiba dengar org speaking loghat kedah , mau terkebil-kebil member nak paham. tapi kalau speaking kelate org paham, pasai kami ada geng kuat kelantan dlm tuh

ni kat kitchener ada sorang gang ketat kedah nih, kalau sembang dgn hang, confirm kami semua terkebil tak paham

Reply #66 pulut's post

cis! ngada tul lah ko ni pulut.. aku ni mana de leasure.. still sederhana mcm dulu2 gak.. masih pakai baju cikai tak branded asalkan selesa..

masih orang kampung tau... masih makan duk bersila bagai... masih selesa guna jamban cangkung kat kampung tuh... masih berpijak di bumi nyata...

ni nk jemput aku ker tanak nih????

Reply #74 lilo_kill's post

hang punya pasai boss, la ni jugak aku draft invitation letter kat hang. nak boh nama hang apa? lilo bt kill ka?

Reply #75 pulut's post

Pulut, tak nak jemput kiter jugak ke? dah lama ni tak datang rumah keluarga Malaysia. Nak makan laksa dan kek aiskrim

Reply #75 pulut's post

kah kah kah.. Buruk lak lilo bt kill tuh! Nama tu pun aku dpt secara x sengaja.

Ko jemput jer lah aku sekali semua forumer sini. Semua nk mentedarahlaksa n kek eskrim hang.

Ni jemput2 org nih org ghumah hang approved ker?

habislah sumer pakat nak pi rumah pulut.

pulut, kalau MSD nak sponser free trip, haku turun jer Ottawa, lepak kat rumah hang

Originally posted by pulut at 9-7-2008 09:15 AM
sah..mendap td

tom, hang tak tingin ka nak mai sini lawat rumah aku yg ala2 reban ni. kalau hang nak mai, aku hantaq la suratinvitation kat hang anak beranak. apamacam? mau ka? tiket dr mesia  ...

ooisshh kembang idong aku hang jemput mai rumah
kot2 bolehlah makan kek eskrem ka laksa ka
rumah hang kat mana, bukan ka hang dok kat canada ka?
perasaan aku ni rasa macam hang dok kat belah2 seatlle nun
pm la kot ya pun, mana nak pi tau kot teringin nak pi ka
bolehlah buat perancangan holiday..

Reply #78 eyzlyn's post

pulut dok ottawa..hang lyn kat canada jugak kan?
hmm aku ni teringin betoi nak pi kilang coklat hershey kat PA nun
tah bila boleh sampai pun tak tau

mod ni off topic nih.. tuan rumah tak masuk2 dah pun..