CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

Originally posted by mumu81 at 10-12-2008 09:04 AM
seram btul     

mcm mimpi bila tpt tu asyik brubah jer..ko xtrauma ke prince

Trauma tu susah nak cakap ada ke x, api ada beberapa perkara buat aku seakan fobia.. tapi sampai skng aku pelik sebab aku asik mengalami bende pelik dan misteri ni je.. tu yang aku jadi pelepak tegar kat MPS nih, mana tau ada cara lain boleh menghindarinya.. sebelum ni pon aku lepak kat forum2 lain yang ada board misteri nih gak, tapi tu lah, forum2 lain dah arwah, aku nak copy balik kisah2 aku dulu pun dah x dapat..

kulim tu 1/2 jam dah leh sampai dah dr tempat akak nih...masjid mana agaknya ya?

Originally posted by dora_sue at 10-12-2008 10:38 AM
NEI..dah khatam baca..

seram gak kisah ko nih..kalu dora..tak tau ar..mesti pengsan or buat2pengsan..tapi kan..kalu benda alah tuh dalam masjid tak lehkeluar..maknanya..memang benda tuh menghuni masjid tuh..penjaga masjidtuh kot..sebab dalam masjid tuh yg misteri tuh..biasa kaluhantu..jangan kata masjid..kaw masjid pun tak mai punya..macam kociter..imam tuh cakap..lenkali kalu nak tmpang tido..mintak izin nganorg kampung..maknanya kalu diorang tahu benda tuh tak kacauek?pelik..macam org bela kan?

X kan penjaga masjid rupa camgitu, dah sah2 cam hantu jembalang.. siap tutup2 pandangan lagi.. yang aku pelik sampai skng, macam mana benda tu seakan mengejar kitorang.. semakin kitorang berlari laju semakin dia hampir, tapi bila kitorang berhenti dia semakin menjauh.. tap herannya ia seakan mendekati kami, tapi benda tu still kat dalam mashid.. susah aku nak terangkan..

Mintak izin tu lah yang seeloknya kot.. tapi dah awal subuh jam 3.30am, nak jumpa sapa dan minta izin kat sapa.. memang lah ada rumah seingat aku kawasan tu, tapi semuanye gelap macam x de penghuni je.. tu lah aku heran, kalau mintak izin bende tu x marah ke hape.. maksudnya tu belaan orang kampung plak ke..tu yang jadi tanda tanya tuh, sampai aku keliru tu masjid ke rumah hantu..

Reply #57 azuereen's post

uikkk..juliet pun sama la...masa baca citer prince ni tbayang2 je hantu itam tu cam org yg kena seksa kat kubur @ neraka yg kena rantai

Originally posted by azuereen at 10-12-2008 10:43 AM
Nasib baik lembaga tu terikat..kalau tak...ish...ish...tak sanggup aku nak imagine...

Even tpt org berbuat amal ibadat pun dia kacau.

Tu yang sanggup lompat paggar pastu aku sampai kene rempuh, tu lum lagi yang tegolek jatuh kat tangga sebab lari x pijak tanah.. sebab ingatkan bende tu nak menyerang dan x terikat lah.. dah tau dia macam terikat dan terkurung tu, reda lah seketika tapi hati tetap berdebar2 nak ikhtiar macam mana nak jauhkan diri dankeluar dari kawasan masjid tu..

Orang buat amal aku x tau la dia kacau ke x, sebab waktu tu kitorang setakat tumpang tidur je,, tidur pun kat beranda masjid, sebab kat dalam berkunci..

Originally posted by juliet80 at 10-12-2008 10:48 AM
tu yg agaknye kena ikat sbp tmpat org bribadat.....

lain kali kena tanya dulu mintak tumpang tidur speti  yg tok imam tu ckp kan...lebih lagi kat sblh masjid tu ade kubur2 lama.....mnkin ade y ...

Masalahnyer, pagi2 tu nak tanya kat sape, sunyi je kawasan perkampungan tu.. kalau penjaga kubur pun apasal dia kat dalam masjid ekk..

Follow Us

Reply #63 princebrunei's post

nenek juliet slalu pesan kalau brenti mana2 kat tmpat org yg kita tak pnh dtg mintak izin mcm ni.... "TOKK..NEKK...anak cucu tumpang lalu...tumpang duduk sbentar..."...

klu bmalam ckp tumpang bmalam la kot....

Balas #61 princebrunei\ catat

agaknyer ko ni dah terpilih kot...slalu kan klu dah terkena mesti slalu jer terkena ngan mende2 mistik nih...

yeh khatam dah...
huhu..
seram gile nih..
agak2 nye makhluk tu dikurung kat area situ kot
then mintak dilepaskan..
tu yg nak menyerang org je tuh...

Originally posted by juliet80 at 10-12-2008 12:22 PM
nenek juliet slalu pesan kalau brenti mana2 kat tmpat org yg kita tak pnh dtg mintak izin mcm ni.... "TOKK..NEKK...anak cucu tumpang lalu...tumpang duduk sbentar..."...

klu bmalam ckp tumpan ...

lam islam mana boleh cakap gini. ni ikut kejahilan org dulu2 lah ni, kita diajar mcm gini. sepatutnya kita mintak perlindungan dari Allah.

prince, kalau jin tu kena kurung pun, apasal dalam masjid eh. tak ke dikacaunya benda tu jemaah kat situ semua.

Reply #67 juliet80's post

jangan cakap camtu. takut jatuh syirik kang.. bagi salam sahaja.... pastu baca la doa sikit.. baca doa nabi sulaiman ker..

waaa
ngeri ngeri...

Reply #70 szairmz's post

istifar dan mngucap juliet skjp tadi hah bila baca balasan ko...thanks bnyk2  kerana mngingatkan juliet......

mnkin ade benarnye pndpat ko yg org dulu2 mmng jahil sikit dan ade pcaya sikit dgn benda2 yg karut marut ni.....

Reply #72 aza's post

thanks bnyak2 pada aza gak coz mngingatkan juliet....

seronok baca cerita....pengolahan yg menarik

ada sapa2 tau ke pasal masjid tu...nak gak tengok kot2 ada gambar ke...lagi bertambah seramnye

PB, ko nampak tak wajah dia mcm mana?
jin islam kot tuh.. jin kan mmg kasar.
aku pernah dgr mak aku citer kalo tidur d masjid,esk paginya bangun mesti kat tempat lain dah . ada jin ubah.
tp kes PB ni, tatau la pulak.. wajah dia camne ek?mesti gerun.

PB dah kluarkan cete baru..

nicely written..agaknye tu jin yg ditangkap zaman2 dulu dan diikat kat dalam masjid...

Balas #78 mrs_smith\ catat

ha ah, mak aku pun pernah citer...

dia ckp klu tdo bertiga dia akan kacau org tdo kat tgh2 sbb tau org tu penakut