CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: genot

Kasta2 Hindu

ang jangan takajut, mumkin cob dok perli dia....tp si melayu isele bangsat tuh pnah kata kt thre ...
nanat87 Post at 5-5-2010 02:08 PM

mungkin dia pikir dgn bergebang gitu...org len akan percaya dia hidup2 kot dia tak sedaq jaman2 bergebang dlm bod neh dah dihapuskan....ang check kat thread2 belakang hat lama2 pasi takdak org hat bangkang hujah gebang depa laa...lama2 depa naik lemak dok sebar cerita karut marut lagu tu kini... zaman kebenaran sudah tiba....he he he...rasakan mereka

ai tahu sebenaqnya ahkak hotlips tuh terasa kalu kita dok bangsatkan org2 melayu nan hado tuh....tp dia pom paham org mana yg dibangsatkan tuh.yg kita dok marahnya sbb depa dok propa burukkan yahudi nasrani kemain lg,tang menaku ke hulu ke hilir tuh buleh pulok guna kitab2 bible tuh....  tp diri sundri nan hado.bila org buat gaya sarkastik lagu tuh pasaipa nk balas balik....

teori mmg buleh dibalas ngn teori....tp kalu dh nafi 100% kata tarak kaitan lgsong hindu buddha nih ngn melayu, ala2 mmg semulajadi maksum umat kt semenanjung nih (semenanjung nih pom sgtla politaik sejarah dio.,ala2 nan hado gitu kalu tak dok pejanjian british belanda mana dpt nama semenanjung tanah melayu nih) utk totap reserve kpd agama islam bawaan nabi2 jah mmg tahap bangsat ponya teori laaa...siap menaku kata jd umat nabi daud bagai seblom nabi muhammad dtg n kaitkan ngn imam mahdi segala ms akhir jaman.chait la.byk punya propa.

tny nama moyang n ke ataih pom dh tak tau.....acu bukak salasilah tuh, ada ka tak?nan hado jah kaahn...lg nk nanya asai usui....jgn main2 ngn bangsa2 purba mcm arab n yahudi nih.refute dolu dlm kitab2 termasuk quran yg kata tanah yg allah soh nabi musa masuk tuh mmg tanah palestin...nih depa dok propa kata tanah zion bumi mala bagai...kapir ka apa ni.lagu ni kata tak jejas akidah aku tak tau la nk kata apa....kawan haku hok kristian pom beriman palestin tuh tanah hok allah janjikan..bg haku dia lagi islam dr melayu bangsat yg sanggop merubah fakta allah ni...ini org mcm nih ada hati nk menaku keturunan nabi ke hulu menaku keturunan molia ke hiliq.

nk wt teori buleh tp refute lah dolu fakta2 yg sedia adow...nak letak mana adat bangsat hindu bersanding tuh?nk kata ajaran nabi daud ka gitu?atau nabi yusop tuh mmg ada upacara tapur tepung tawar gitu ka?renjis2 suma tuh...

tak bersukur ka, mujoq dpt islam...kalu islam tarak dtg sini, jangankn nk kata menaku keturunan nabi, kenai pom tarak....org hindu dr india dtg kelantan, tgk gambaq wayang kulit pom depa tau yg ni asai dr budaya depa

Reply 59# genot

Amboi hang! Kot ye pun jgn lah melampau2 punya teori
Ada pun statement akak hindu/budha dulunya berasaskan syariat Ibrahim bukanlah sebab nak justify bangsa melayu. Tutup sekejap soal melayu. Kita bicara tentang hindu/budha. Jgn sangka buruk sgt bleh? Benda ni kita kena buka minda.
Jgn sebab marah kan nyamuk, kelambu dibakar.

Maksud akak, spt post sebelum ni, atas kesalahan manusia itu sendiri yg merusakkan aqidah. Sedangkan Allah sendiri kata tidak aku jadikan jin dan manusia melainkan utk beribadat kpd ku, utk jadik khalifah di muka bumi. Tak kiralah dia yahudi ke, islam ke, hindu ke budha ke. Mereka lah yg menyebabkan aqidah terpesong. Tapi sumer ni pun pd akak sebab dakwah terhenti.
Tak de sape nak pi tegur kawan buat silap. Lama2 menjadik2 lah. Akak x heran pon kalau org islam ke melayu ke sape2 lah, tak berpegang pd aqidah yg betul lagi. mcm CK kata pi sembah kubor. Org islam pun ada buat. Melayu lagik. Sumer ni bila nafsu dah tewas, iblis plak memang sokmo tunggu masa dan serang bertubi2 utk rosakkan iman.

Kalau nak kata brahma ni ikut syariat Nabi Ibrahim pun akak bleh jah terima. Sebab lepas brahma baru muncul hindu budha kan? and kalau nak kata yg hindu budha ni merantau sampai masuk ke belah2 nusantara ni pun akak bleh gak terima. Sebab nusantara tu katanya termasuk india.

So berbalik pd syariat nabi Ibrahim, jadik adalah golongan yg terpesong dan ada yg yg masih kekal beriman sehinggalah Nabi Muhammad saw dtg. Okeh mcm mana plak nabi2 yg 124 ribu org tu? Tak de kesah mereka kan? Akak punya teori mereka ni ada di kalangan kaum2 kat merata pelosok dunia. Ofkos lah masa tu idok le penduduknya dan bilangan negaranya mcm yg ada masa kini. Pastu atas faktor jarak masa, kaum2 tu merepek meraban balik. Dan ada yg merantau ke mana2 bawak ideologi meraban tu. Di mana mereka berhenti, kat situlah ideologi, filosofi tu diperkembangkan. Kalau kena kat tok nenek melayu, maka kenalah.

Btw, x de kena mengena dgn yahudi tu hina, hindu lagik mulia. Kalau asyik nak bersangka buruk jah, main  pukul rata, ni la andai yg dpt dibuat. Hampa marah kat org2 pukul rata pasal Arab so hampa pun pukul rata kat melayu ek? Oh! Kisahnya!
Yahudi nasaro pun diterima Allah. Dimuliakan Allah. Tp bila nabi Muhammad dtg, expired dah!

No lah! akak x terasa apa2 or kecik hati pun. Adat berforum masing2 bleh beri pandangan tp akak mmg x amalkan prinsip ada aku kesah? Sebabnya manalah tahu ada yg kesah, ada yg terluka. Kita ni bukan bercakap dgn robot atau komputer. Ada yg real di sebalik maya. Dan yg real ni disoal di"sana"

Dan bila kita buat generalisation, mesti ada yg terkait sedangkan yg berkenaan x begitu.
Ini menimbulkan muak. Bila dah muak, org x pandang lagik akan pengajaran/ilmu.
Ko cakap betul ke ada aku kesah? Ko ingat ko bagus?

Pd akak, sindiran or kutukan boleh tp bukan dgn cara melampau2. Maksud sebenar jadi x sampai. Same goes to org yg buat generalisasi atas org arab atau org2 bangsa lain, masing2 pun ada rasa muak. So, masing2 pun balas balik. So pd akak, 2 2 akak x sokong.

Yes i know, ada blog2 picisan yg merapu meraban. Bukan melayu jah. Pd akak, kalau rasa meluat nak muntah baik direk sound the owner bukan pukul rata kat sini. Atau kalau kat sini hentam tubi saja pd yg berkenaan. Akak pun kalau yg nampak nak lari dr akidah, akak tegur selagi mampu but caci mencaci is not me. Mudah2an kekal begitu hendaknya. Sebab pd akak,  kita mmg kena kesah! Cara yg akak pilih adalah cara hikmah dan hemah.
Akak layannnn je perli memerli selagi x memualkan!

kalu kita pikio2....ore islam pon ada jugak hat jenis menyembah2 kuboq....tempat2 bersejarah para an ...
C.K Post at 5-5-2010 16:47

itulah, jd apa beza yahudi hok putaq alam ajaran nabi2 ngn org2 isele jaman la ni?aku igt lg aku kata hok tuhan kata dlm quran pasai keburukan yahudi tuh bohkannya spesifik maksod kt yahudi jah pom, tp sbg pengajaran kt umat jaman la ni...cerita2 dlm quran sumanya diambik pengajaran tp apo melayu bangsat tuh habaq?dia kata tu spesifik kat yahudi mmg yahudi jah la yg tuhan kata....apa ka bodo punya lobai isele....tak nah bukak tapsir ka...gaya dia quote tuh pom tak tahu hujung pangkal cerita...selagi buleh tgk pekataan lahanat yahudi nasrani, selagi tuh dia buleh tempek...

padahai ayat hok dia quote tuh ckp lahanat tuh pom sbb yahudi tuh langgar hr sabtu...tak buleh nk relate ka dgn umat isele jaman la ni yg hr jumaat tuh, tuhan haramkan wktu beniaga sat jah tp ada lagi betina isele bangsat yg sibuk menjuai kt tepi2 masjid n melayu2 bangsat tehegeh2 beli makanan mcm kebuloq.tak sama ka kalu buat bnd yg mcm yahudi buat jaman nabi daud tuh?depa sehari tuh tak buleh bekerja...ni sat jah haram bejual beli....tp ado jah yg tak ikot....lobai tu nmpk ayat seketui2 tp buta tuli punya manusia...kalu tang yahudi buruk tuh ja la dia nmpak...

tang utk diri sundri tak nampak.sama jah...pasai tu haku pom malaih nk menaku sedara seisle ka apa ka...takdok beza pom perangai ngn kapir...kdg2 org bukan isele pom lg islam amalan dia...

kalu kita pikio2....ore islam pon ada jugak hat jenis menyembah2 kuboq....tempat2 bersejarah para an ...
C.K Post at 5-5-2010 16:47

yang ini aku memang setuju...
taksub n tidak dipimpin ilmu (wahyu)...
tak dipimpin wahyu, dok dengar sahaja cakap org2 tua tiada menyelidik lg...
mula la jd benda2 yg pelik, sapu habis raup atas muka bila nampak kubo la, bangunan la, mcm2...

dalam surah Maryam ada tersebut kisah mengenai nabi Ibrahim (as) mendapat wahyu dan ilmu dr Allah SWT meminta bapanya meninggalkan ajaran2 adat2 merapu. bukan hanya surah ni sebut macam orang2 Islam dok paham, hantam Kristian Yahudi sahaja, tp jugak menyebut mengenai kegunaan ilmu pengetahuan dan wahyu kpd orang2 yg dok pegang kitab itu.

Ini sebutannya secara umum mengenai berhala yang batu tertogok kat depan orang menungging depannya, tp pada batu tersebut mereka pun ada iman, ada kuasa yang mendiami batu tersebut.

kadang2 mereka bukan sembah kat batu tu tp, beri hormat saja kat tokoh yang diwakili oleh berhala itu. dolu2 zaman lost identity, aku penah jugak menungging 3 kali sehari depan gambar Buddho, aku simpan dalam wallet x boleh letak di luar kalu dak nanti mak aku akan sebat aku. tp aku bukan menyembah kat Buddho, aku sedang hormati dia n mengambil dia serta ajaran (thamma) dia sbg contoh dalam harian smbil aku bc montra n gatha bahasa Bali yang ada sebut mengenai tanggungjawab harian.

firman Allah dlm surah Maryam aku terjemahkan lebih kurangnya bahasa pasar:

dan tersebutlah dalam kitab mengenai Ibrahim sesungguhnya dia itu nabi yang benar 41 ketika berkata Ibrahim kepada abahnya wahai abah aku, kenapa abah menyembah tungging kepada yang tak mendengar, tidak melihat, tidak memberi apa2 tambahan manfaat kpd abah sikit pon 42 sesungguhnya telah datang kpd aku sikit ilmu pengetahuan yang tidak pernah sampai lagi kepada abah maka ikotlah aku wahai abah, akan aku tunjukkan kepada abah jalan yang lurus 43 wahai abah jangan lah dok sembah ke setan, sesungguhnya setan tu kepada Yang Maha Pemorah kaki memberontak 44    

ni aku pakai satu surah sahaja dahulu...
sb ada sahabat nabi yang mengambil masa bertahun2 nak fahami ajaran al'Quran n amalkan dalam kehidupan,
nabi (saw) pon mendapat wahyu cara peringkat2...
x boleh sekaligus sb macam yang disebut dalam Quran...
tanggungjawab menjadi hamba Allah yang berakal dan berhati ini sebenarnya payah dan sukar...
lebih sukar drpd menjadi gunung sb gunung pun akan hancur jika diturunkan Quran atasnya...
kita ni cuma manusia biasa saja, nak bandingan dengan gunung yang tersergam besar agam di depan kita apa la sgt.

point utamanya di sini, kalu kita dengar apa sahaja berita dr orang, kita baca dan ikut memang adalah tindakan yang betul. tp cuba sama2 dapatkan bahan2 maklumat yg disebut orang2 tu juga. kalu blog merapu meraban ada sebut mengenai Zabur sebagainya, cuba dapatkan salinan kitab Zabur, baca sniri. Yang aku peliknya, ada stengah orang kata Zabur smua sudah terseleweng, tp dia x penah bukak kitab Zabur pon, lepas tu dia klaim pulak kitab Zabur kata itu kata ini, bangsa itu, bangsa ini. Zabur pon dia x tahu duduk dalam kedudukan kitab apa. Zabur tu masih dipakai ka tidak dipakai lagi oleh orang2 kitab mcm Yahudi atau Nasroni?

biasanya yang dok bertaksub dgn jenis2 blog ni pon kita x leh lah salahkan depa. Ni jenis2 yang dalam kelas sejarah asas selalu dok lena n tido. matapelajaran sejarah skolah pon mumkin juga sebab cikgu tidak mengajarkan dgn cara kaedah yang menarik atau mumkin mula2nya tidak minta dgn matapelajaran sejarah KBSR n KBSM. kalu kabarkan kisah2 blog kat anak2 kecik yg x habis skolah lagi mereka pun percaya la, aku pon penah mengalami pengalaman macam itu, kita kan penah jd umor2 begitu dolu

Follow Us
itulah, jd apa beza yahudi hok putaq alam ajaran nabi2 ngn org2 isele jaman la ni?aku igt lg aku ...
nanat87 Post at 5-5-2010 18:02

post hg ni pong ada kaitan dgn kes2 dok tuduh org negri len sbg Wahhabi....
sb nya orang2 Nusantara yang menganut Islam ni pakai mazhab Fiqhi Syafi'ie...
semayang kalu kita x bc doa qunut nanti dp tanya, awat hg x bc doa Qunut?
hg Wahhabi ka? kesian kat org yang nama dia Muhammad b. Abd Wahhab...
nama pak dia jugak jd bahan kena kutuk perli...
padahal orang ikot mazhab Hanafi n Hanbali x bc Qunut, mazhab2 ni smua pon asas dia dr Sunnah jugak bkn Syafi'ie saja...
kalu tanya balik depa, kitab an'Nawawi dh baca khatam ka? takut satgi dijawab, apa tu an'Nawawi...
ni contoh saja na, kita x niat nak kutuk orang, apa2 pun...
kita se-Umat Islam biar beza bangsa, adat, budaya, bahasa, geografi...

Amboi hang! Kot ye pun jgn lah melampau2 punya teori

hahaha, tu teori contoh aje...
x makna nya impmlement jadik teori diterima pakai...
kalu nak diterima pakai, kena wat tesis n kajian arkeologi, antropologi bagai...

haha, aku paham statement akak hotlips...
kemungkinan juga ada dekat2 dengan syariat nabi Ibrahim (as), dorang ada nabi2 sniri bg tiap2 kaum n keluarga puak, dipanggil sbg Resi (Rishi) atau orang alim yang dapat capai alam satu lagik (metafizik)...
orang2 alim ni dapat wahyu dr dewa2 n wat catatan2 yg jd kitab suci Hindu di kemudian hari...
lain2 dorang pon ada orang2 suci, ala2 Jesus atau Buddha gitu dipanggil sbg Bhagavant...
contoh mcm dewa Krishna yg antara 10 jelmaan dewa Vishnu...
Krishna ni sebenarnya tokoh yang lagenda, memang ada wujud...
tgk dalam Mahabharata, perang Kurukshetram...

orang2 kaukasian erti kata lain orang arya atau kulit cerah ni macam kata nanat, memang masuk dr kawasan Asia Tengah n datang dr kawasan yang pengaruh Farsi...
tp ada jugak orang2 Hindu Nasionalis Parti Bharatiya Janata skarang ini x suka dgn benda ni dan kata benda ni adalah teori2 penjajah walaupon dh ada genetic pool test...
dorang refute dengan mengatakan orang2 India semua adalah asli India, bukan bermigrasi dr luar...
orang2 Farsi racist pon x suka berkaitan dgn Hindu, dorang kata orang2 India itam serta genetik pool orang2 India yang ala2 feeling kaukasian tu pon sebenarnya lebih banyak condong kat Dravidian...
gitulah alkisahnya...

Post Last Edit by genot at 5-5-2010 20:14
Nama isteri Abraham sarai (dia tulis sarai instead of sarah. Yg ni x tahu lah plak kenapa. Kena check dgn migdal)
Nama isteri Brahma plak saraisvati.

benda ni aku ada terlihat juga di mana2...
tp aku x ingat...
pernah juga ada orang Tamil yg klaim ajaran Saiva sbg ajaran Judaism kuno...
Sarah adalah nama dalam bahasa Kana'an...
x silap aku, maksud dia "kebahagian, kegembiraan."
tp lepas kelahiran nabi Isma'el (as), nama dia diubah pulak ke makna "puteri."
zaman itu, beliau antara wanita yang amat chunnn n chomel...

wat comparison plak....

Saraswati plak, ni nama teman dewa Brahma.
Dia macam aspek kewanitaan bg dewa Brahma, erti kata len, dia n Brahma satu.
Saraswati ni anak pompuan dewi Durga...
die punya adik beradik adalah dewa Murugan (Kartigei), Viganesh (Ganesha), n Letchmi (Lakshmi).
Anak2 Saraswati diwakili oleh Veda2.

Ikot Rig Veda, Saraswati ni adalah sungai di Kashmir yang diberikan watak manusia atau dewi.
Macam dewi yang jaga sungai atau antu sungai.
kat Thailand, atau masa perayaan masyarakat Brahmin Siam mcm Loi Krathong bulan ke-12 kalendar Santhiragati (lunar)...
akak akan nampak orang2 Buddha Brahman hanyutkan sembahan2 lilin kat sungai, ni adalah untuk hormati dewi ni, orang2 berbahasa Thai panggil dia sbg Phra Mae Thorani.
kat Kemboja pon ada perayaan Brahman ni, dipanggil sbg Prathip (Pradeep).

dr segi fahaman Hindu, dewi Saraswati ni mewakili ilmu pengetahuan, seni, n kemahiran.
orang2 nak ilham smua akan puja dia, budak2 skolah Tamil x silap aku pon ada puja dia n ada perayaan untuk hari turun ilmu bg hormati dewi ni.

ikot Skandha Puranna, dewi Saraswati dikaitkan dgn dewa Siva, kadang pulak dgn dewa Viganet (Ganesh). Skandha ni nama lain dewa Murugan.

dalam falsafah Vedanta, Saraswati diterangkan sbg aspek kuasa bg ilmu pengetahuan atau Sakthi Bromman dlm bentuk pompuan sb Saraswati ni perkataan Senskrit bentuk feminin. Bromman ni Kuasa Yang Tertinggi. nampak mcm orang2 jahiliah Makkah kan, yang buat andaian malaikat anak2 pompuan Tuhan sb perkataan Malaikat adalah perkataan feminin, bg rupa kat dorang n tungging kat berhala yang diberi jantina tu.  

Kat Jepon pon Saraswati ada, dorang panggil dia sbg Benzaiteng, ni aliran Jepon Mahayanna...
Saraswati ni jaga ajaran sutta n bantu penganut Buddha capai pari-nibbhan atau kebebasan roh dr sengsara.

Brahmin2 kaukasian dr kasta Pancha Gauda (Lima Cerah) datang dr kawasan lembah Saraswat n Kashmir. Brahmin2 kasta tuk sami ni terbahagi dua, iaitu Pancha Gauda n Pancha Dravidia. Pancha Dravidia dok di Selatan, Pancha Gauda di Utara tp masa kemasukan tentera2 Islam ke Kashmir, banyak jugak yang bertebaran ke kawasan lain dalam India n Pakistan.

genot, aku nak tanya hang pasal melayu suka sangat bubuh nama -wati ket belakang anak pompuan
-apakah maksud wati ini adalah dlm hindu? pasal ikut maksud dari arab amat tak menyenangkan nama ini kan?

Nguceng, seingat aku ejaan wati dlm arab bukan macam ejaan bahasa melayu.Jadi dia punya maksud lain.Ini tak salah aku laaa.Genot tulun perbetulkan kalu aku salah

Sent from my BlackBerry® wireless device via Vodafone-Celcom Mobile.

cakap CK betoi...
perkataan Arab yg x sedap makna tu adalah wath'ii... huruf 't' tu adalah huruf 'ط' .
jadi ada qalqalah kat situ kata macit2 yang belajar tajwid...

perkataan -vati atau -wati kat belakang nama tu secara umumnya adalah jenis imbuhan bg nama perempuan.

contoh:

susilawati (dia yang mesra)
saraswati (dia yang mengalir, rujuk sungai n tasik)
hamsavati (dia yang menunggang angsa, nama kerajaan lama kat Burma)

bagi laki2, korang akan nampak imbuhan -vant atau -wan sbg imbuhan nama pd orang laki2... misal

balwan/balwant (dia yang berani)
angkasawan/angkasavant (dia yang dok kat langit)

Post Last Edit by HOTlips at 6-5-2010 11:03

Reply 67# genot

off topic sat:
Akak rasa sumer ni atas individu jadik kita toksah lah buat generalisation. Kdg2 taksub kan sesuatu menyebabkan keluar pandangan2 yg xtrim. Mana2 pihak pun ada yg xtrim. Islam tu sendiri secara menyeluruh pun ada golongan yg xtrim. Tentu dipandang serong oleh non muslim. Mcm yg kecoh2 kat Mekah la ni. Sesama ulamak pun dah bertelagah sampai ada ugutan bunuh.

Reply 69# genot

Nice post! Akak harap kita sumer berfikiran terbuka. Toksah buat generalisation. Kita terima sumer input n digest sendiri.
Best apa belajar asal usul manusia ni. Last last kita nampak dia punya linking park

boss kite dulu nama MEGAWATI......apa maksud dia ekk...mega...huhuhuhu..offtopic jap

sebnaqnya ai tak berapa nak buleh hadam posting kakhotlips...apa yg kakhotlips cuba sampaikan?jgn buat tuduhan/tanggapan secara umum?habeh tu..takkan takleh komen langsung part yg bercanggah dengan apa yg dituntut oleh quran dan nabi?bila ada komen...sudah pasti ada pendapat dan dari situ kita buleh gerakkan minda kita berfikir....takkan selama2nya kita nak jadi org yg asyik nak kawal minda org lain supaya mereka jgn berfikir keluar dari kotak? patutnya eloklaa diberi pendedahan sebab kita sniri pon sedar yg org melayu kurang pendedahan bab2 percanggahan pendapat mazhab...bagi pendedahan apa yg mereka tidak pernah alami/pelajari....takkan selama2nya nak berpegang pada buku teks sekolah gomen yg banyak bercanggah dgn fakta sebenar?

cuma sebetulnya disini...kita jgn mudah MENGHUKUM...itu ai rasa kakhotlips patut sampaikan

Reply 76# C.K

Mcm ni CK, maksud akak ada org mmg jelas dok mengutuk sesuatu. Ambik contoh mudah, sesedap rasa dia kutuk Wahabi. Okeh kita tak puas hati, kita bleh komen dgn fakta utk tujuan kesedaran atau penerangan. Yg x bestnye hembus terus... semua begitu. Last last melayu gak yg nampak busuk

Same goes to yahudi nasaro ke, hindu budha ke. Ada org dr bangsa tu kutuk2 bangsa melayu or agama Islam,
pastu org melayu/islam pun terus pi bantai ramai2  mcm semua tu busuk
err.... faham dak ni?

Kat post 73 tu, akak nak kata masing2 ada pandangan. Kdg2 kita xtrim sampai mcm nak org terima pandangan kita jek
Tu yg jadik sampai nak bunuh2. Kalau kita berfikiran terbuka, kita digest apa yg silap. Kalau kita jumud, kita sepakat kata ooo... betulla A salah, jadik kita ikut B dan sokong bunuh. Ini contoh jek ya

Kat post 74, akak cakap secara umum buat diri akak dan semua. Kita ambik pandangan, digest baik2. kalau x setuju kita buang. Kalau ada fakta yg nak disampaikan, kita jelaskan.
See, u urself pun susah nak tangkap bila ada org cakap secara umum. Tapi x pe, kalau x faham bertanya dan kalau pihak akak, i will try to xplain sedaya mungkin. Kalau jenis x nak cuba faham atau x nak bertanya, mesti jadik kecoh kan?
Btw, if  CK rasa JGN MUDAH MENGHUKUM merupakan ayat yg terbaik, wokeh akak folo

hahaha, aku stuju sebenarnya dengan post2 akak Hotlips n CK dua pun. bab kutuk mengutuk ni ambil contoh la dalam trid Jam Bandar Makkah tu, yg sebetulnya orang2 macam kat KSA tu x tahu apa2 pun pasal Malaysia kalu dorang tahu pong mungkin sedikit sahaja.

dorang nak kutuk Melayu pun x de point tp banyak je aku nampak orang2 Tanah Melayu kutuk orang2 Arab as a whole sampai yg diaspora2 di sini terpaksa bantu beri penjelasan sebab sama2 terpalit n orang2 Arab pulak bukan mcm orang Melayu di Malaysia ni. Ada yang turun temurun penganut agama Nasrani pun utamanya dr puak Ghassan, sekarang ni banyak di Jordan, Syria Selatan, n Lubnan jugak orang2 Arab keturunan Hirah yang ada keturunan Kaldan di Iraq. kalau ada yang baik, baik lah dia, kalu ada yang jahat, jahat lah dia sama ja kan macam manusia mana2 pon. Ada yg rajin g mesjid wat ibadat tiap2 waktu, ada jugak yg x rajin g masjid, non-devout gittu nama pon manusia...

orang2 di KSA sebenarnya hormat kat orang Melayu, dorang pernah terima kemasukan orang2 Melayu pelarian Siam dr selatan Thailand ke Tanah Suci macam orang2 penganut agama Yahudi non-Semitik diterima masuk aaliyah ke Jerusalem masa zaman ini.

Mereka juga benarkan pelarian2 suaka dr keturunan Melayu dr Siam amalkan adat resam Melayu termasuk wayang kulit di Makkah, dah benarkan siap tolong siapkan alat2 mainan wayang kulit lagi tp orang2 Melayu kat sini utamanya yang anak2 muda x tahu, memang lar kita x salahkan dorang tp sepatutnya macam akak Hotlips cakap lar, x leh lar nak generalize orang Arab.

memang kita x nafikan lar ada unsur2 buruk dalam bangsa Arab, tp bangsa len pun ada unsur2 yang sama cuma time kita kutuk tu kita sudah ter'over pula dan terlupa diri kita. macam sedara nanat n COB slalu dok kutuk balik tu, aku paham dorang bukan sengaja nak kutuk pon, masa2 yang lain dorang defend jugak orang Tanah Melayu ni.

Macam tu la jugak dgn orang Israel pong, yg orang2 dok kecam walaupon dorang x tahu papa pong pasal Melayu, mumkin la kalu agenda 'Zionist' n 'Mossad' meneliti Nusantara dengan rapatnya aku x pasti la luar bidang kuasa aku.

Hanya sebab dalam Quran ceritakan pasal bani Israel pd zaman Musa yang dok ingkar serta zaman2 nabi lain macam zaman nabi Isa n Yahya (ahms).

Tujuan Tuhan cerita tu smua bukan nak suruh pandang hina kat bani Israel, tp pemahamannya kita ni supaya kita jangan contohi perbuatan2 hina seperti orang2 pada saat itu buat, amik teladan at sempadan.

aku bajet yang dok kecam2 Yahudi bagai ni, nak sentuh mushaf Quran, kalu yg x reti bahasa Arab mumkin mushaf Quran n Tafsir Terjemahan dlm sehari belek2 pun payah xda masa mungkin, sangka baik sahaja lah kita.

Megawati ejaan Senskrit dia patut jadi MeGHawati...
maksud Mendung Berawan...

Totem Ular n Bangsa Naga

Drpd sistem totem yang baru kita dok sembang2 hari tu, dapat lah kita lihat serba sikit, bangsa Naga ni adalah sejenis bangsa yang diserap masuk dalam sistem kasta Arya atau Hindu.

Jadi maksudnya sebelum itu, mereka ni bukan orang2 yang sama jenis kepercayaan dengan orang2 Arya atau Kaukasian di India Purba khususnya. Ni kejadian aku sebut ni adalah kurun masa Sebelum Masehi. Kalu yang di Nusantara n Indo-China khususnya, sejarah tamadun kerajaan n bangsa2 purba di sini bermula sekurang2nya abad pertama Masehi.
Orang2 Naga memuja kepada ular, sebab bahasa Senskrit, Naga maksudnya Ular. Lain drpd itu perkataan untuk Ular, adalah Bhujang.
Perkataan Bhujang ni spesifik makna dia kat Ular Tedung, atau Cobra.
Ular secara umumnya jadi dewa pelindung bagi bangsa Naga. Ada nampak link tak dengan kisah2 lagenda Puteri Naga di Kemboja sana, jugak lagenda Naga di Tasek Chini di Pahang?

Orang2 Naga ni selalu pakai lambang ular kat kepala dorang. Macam bentuk hiasan kepala kowt, x silap atas kepala Fir'aun Mesir pun ada lambang Ular Tedung. Ni hanya persamaan sahaja, secara kebetulan nak sama sb pakai bentuk ular atas kepala. Bangsa Naga termasuk dalam kasta Keshatria atau Pahlawan di India Purba, tp dr kaum orang Asli bukan Kaukasoid.

Merata2 India, orang2 Naga ni ada kerajaan sniri jugak masa zaman sejarah n zaman pra-sejarah. stengah raja2 ni mendakwa dorang dr keturunan Naga, contohnya naga Ahivrithra, Ashvasena, Takshaka, Gonanda, Lahora, n Karkota di India Utara. Di Timur Laut adalah raja2 seperti Padmavati atau Bharshiva, Vidisa, Yeran, Mathura, Ahichchattra, Kaushambi, Malava, Chakrakoth, n Bhogvati. India Tengah pulak kerajaan2 orang keturunan Naga ni adalah kerajaan Andhra atau Satvahana sekitar abad 235 SM sampao abad 225 SM, kerajaan2 Chuttu, Chalukya (bentuk tulisan dorang ada di batu2 bersurat Siam n Nusantara), Pallava (tulisan dorang orang Nusantara pakai ms pengaruh Hindu-Buddho),  Kadamba, Chindaka, Chera (Kerala), n Chola (Tamil) di India Selatan.  

Keluarga2 Keshatria dr bangsa Naga ni memerintah antara tahon 500 SM sampai 500 M, stengahnya masih bertahan lagi sampai bermulanya era Mughal India sekitar abad ke-15 M.

Yang kerajaan2 India Selatan tu korang leh cari sniri maklumat dia, ada je kat mana2. Bab tulisan Pallava n Grantha di batu2 bersurat, contoh dia macam di batu bersurat Cherok Tok Kun kat Pulau Pinang n batu2 bersurat di Sumatera.

Batu Bersurat Cherok To Kun, Penang Seberang