CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AbangNun

Mitos Kehebatan Silat Melayu

Reply 60# Chek_am8848

aku percaya, dgn bantuan para jin, maka bermacam perkara pelik yg tak masuk akal mampu dilakukan, sape kata aku cuma berpandukan logik akal je?

aku penah tanya sorang jurulatih gayong pasal *seni belian, dia pun mcm tak suka sebab boleh mengakibatkan penglibatan jin...

yg pasal lompatan ko tu, ntahla, aku tak penah nampak, so aku no comment...

*ilmu kebatinan di dalam silat gayong

mmg ada penglibatan jin... tapi tak adil kalu ngko main pukul rata jer utk semua perkara pelik camtu...

hanya sebab sebilangan org ada kaitan ngan jin, maka ngko blasah semua org... tak patutla..

pasal lompatan tu, takder plak aku mtk tolong ngan jin.. semuanya hasil dari latihan dan kecekalan hati sajer.....
jgn plak aku kata aku ada dampingan plak.,...hehehh.. mtk dijauhkan....

Aku sampai sekarang tak pasti silat Nasrul Haq yg aku pelajari masa remaja dulu betul2 menjadi. Masa praktis, kalau ada orang nak menyerang aku mau terpelanting dia selepas aku jurus dari jauh. Kalau jurus dari kanan dia akan terpelanting sebelah kiri. Kalau jurus di pusat dai akan terguling-guling memegang perut dia tanda dia sakit. Terpaksalah tok guru menyembuhkan dia.
Aku rasa orang yg ditugaskan 'menyerang' dulu disuruh untuk buat lakonan jer kot. Maknanya kalau nampak kena jurus itu perlu melayangkan diri mengikut arah jurus tersebut. Sebab aku sendiri cuba 'menyerang dengan niat hendak mencederakan' orang yg membuat jurus terhadap aku, tapi tak rasa apa2 pun.
Sampai sekarang aku tak pasti kehebatan Nasrul Haq itu facts atau myths.

Reply 47# TenangJeeer

video yg last 2 macam kelakar jer..sry la kalo kuang ajar bunyi dia

kunci nye - ainul yakin
klu buat sesuatu perkara tidak yakin masakan nak menjadi
yakin yang paling besar ialah yakin apabilanya menjadi nya ilmu itu kerna di izinkan yg esa
tanpa izinnya selangkah kuman belom mampu bergerak hehe...

bile kite tak yakin kite seolah menafikan allah mampu menjadikan perkara mustahil itu terjadi...
disitu  la ramai yang kecundang n gagal
bilemana mereka merasakan sesuatu itu mustahil maka mereka kurang yakin ianya akan menjadi, sedangkan yang menjadikan itu allah..
segalanya allah swt...

bile itu menjadi kunci insyallah segalanya mudah...
sebab itu ada orang berkata"ko kena percaya klu tak percaya takkan jadi"

serupa la cakap tae kwon do tu hebat... tapikorea kena jajah dgn jepun gak...
Sekoyen Post at 23-5-2010 21:50

Tak serupa...sebab Tae Kwon Do takda la plak claim lompat tinggi pokok kelapa....jentik perut terkeluar tulang belikat....pijak tanah terbelah bumi...sebab tu Korea kalah rasanya...

Follow Us
adakah ngko akui, aku bulih lompat sejauh jarak 12 org lelaki dewasa?
Chek_am8848 Post at 24-5-2010 15:50

Wow. Awat hang tak kontek Dr Ramlan? boleh join team lompat jauh Malaysia masuk sukan Olimpik

Reply 67# Halilintar

Ngko pernah lihat ker bebudak silat lompat camner?
bukan cam lompat jauh or lompat kijang.... aparaaa luu niee...

stakat 12 org tu biasa2 sajer... ada yg lebih dari itu siap buat summersault lagi....
apa nak heran...2 tahun berlatih.. adalah perkara biasa jer tuh...

Dan itu cerita 14 thn yg lepas.. masa zaman muda belia dan hensem....
skrg nak suh aku lompat 7 org pun, ntah lepas ker idak.... hehehehe..

Aku sampai sekarang tak pasti silat Nasrul Haq yg aku pelajari masa remaja dulu betul2 menjadi. Masa ...
ronin Post at 24-5-2010 17:17

ko tak bela antu raya...tak jadi la...he.he..

tp wa pernah dgr cerita pasal nasrul haq ni..tapi amalan nye..org tu kena la betul2 alim...solat tak tinggal...khatam Al-Quran..amal maaruf nahi mungkar...

dan wa dgr kerajaan didesak harom kan pertubuhan ni pasal byk murid2 nye jd eksyen bila dpt ilmu ni..gadoh sikit bukak batin...

nanti ada plak..time rusuhan..FRU terpelanting tiba2...polis tercampak tiba2...nak dakwa org tak bleh...pasal takde bukti sahih..kalo serang fizikal buleh la di buktikan kat mahkamah..he.he...

kerajaan pantau pertubuhan cam ni...sesat ke tak , itu antara pengamal dan Allah sahaja yg tau...kerajaan pantau pasal tak nak berlaku kes2 mistik...dan  supaya ilmu ni tak dpt kat org yg salah.... cam kat indonesia...

sebab itu la dulu ramai anak belia yg mendekat kan diri pada agama...pasal basic ilmu ni ialah pegangn agama yg kuat..pasal tak nak pelajar terpesong...

wallahualam...

Reply 68# Chek_am8848

Kalau boleh summersault lagi la baguih...masuk gimnastik...takpon terjun anjal 10 meter ka menatang hapa yang pusing2 tiruk tu...

Yang dok simpan pasai apa? ketengahkan la suma tu...baru boleh memartabatkan silat ke taraf yang lebih tinggi. Sekian

dengar lagi...ada saksi dengan mata sendiri ke?Errr..yang lompat lepas 12 orang tu membongkok..aku pun pernah buat...apa kesssss..

Reply  Chek_am8848

Kalau boleh summersault lagi la baguih...masuk gimnastik...takpon terjun anja ...
Halilintar Post at 24-5-2010 19:05

kalau dapat emas boleh dapat elaun seumur hidup tuu....taknak ke?

Reply 71# AbangNun

kalu org yg tak belajar... main taram jer.. agak2 bulih ker nak lompat cam gitu...
silap lompat patah belikat...
pokok pangkalnyer latihan musti mau ada....
nampak jer simple... tapi kene ader berani jugakkan?

macam Lee Chong Wei main badminton... agak2 kalu tiada latihan bulih ker menang pertandingan.
ini bukan soal jin ker hapa....

ini soal kemahiran dan keyakinan...

aku tak pernah lihat apa yg Saudara AbangNun tanya tuh...
cuma aku rasa kurang sopan utk memperkatakan segala kemahiran luarbiasa yg ada pada pengamal seni silat itu ada kaitan dgn jin...

Reply 70# Halilintar

Untuk pengetahuan ngko, guru silat aku tu, wakil negeri dlam gimnastik... so kebolehan gimnastik tu dia salurkan dlm kaedah persilatan...

2 gelanggang yg aku belajar, walaupun buah kuncinya sama.. tapi ada penekanan dari aspek lain...
1 gelanggang lebih terkenal ngan seni lompatan dan satu gelanggang lagi dengan gerak tarinya....

tiada apa yg pelik pun, sbb masing2 mahir setelah jalani latihan yg panjang dan berulang....

Reply  AbangNun

aku tak pernah lihat apa yg Saudara AbangNun tanya tuh...
cuma aku rasa kurang sopan utk memperkatakan segala kemahiran luarbiasa yg ada pada pengamal seni silat itu ada kaitan dgn jin...
Chek_am8848 Post at 24-5-2010 19:44

takde aku cakap semua tu buatan jin...yang silat sendiri tu memang la buatan/mainan jin...benda ni aku dah tanya ramai ustaz2 yang org2 tua yang betul2 mendalami silat..kalau setakat baca 2 3 ayat tu pastu terus boleh gerak2 tari2 sendiri...memang la mainan jin...

Benda ni jugak pernah dibincangkan oleh Dr Amran Kasimin dalam buku dia dan dia jugak terangkan dalam utusan

Dalam amalan kebatinan mempertahankan diri, termasuk amalan yang membolehkan seseorang itu bersilat sendiri, biarpun individu berkenaan tidak pernah mempelajari ilmu persilatan. Mereka berwirit, membaca subahanallah, walhamdulillah dan lain- lain zikir termasuklah membaca al-Fatihah, tiga Qul dan lain-lain ayat yang kemudiannya dituruti dengan pergerakan silat. Silat yang dilakukan adalah dengan perantaraan sihir, iaitu dengan bantuan jin-jin yang menyebabkan seseorang itu boleh bersilat. Individu yang terlibat tidak boleh bersilat apabila makhluk yang meresap dalam tubuh tadi keluar meninggalkan jasad orang yang berkenaan.

http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y=2007&dt=1021&pub=Utusan_Malaysia&sec=Bicara_Agama&pg=ba_03.htm

adakah ilmu kebal juga berunsurkan jin?
Siapa yang lebih berkuasa jin atau manusia ?

biasalaa... bila umat nabi muhammad hebat ajerr sket tros ajerr dikaitkan dgn JIN.... walhal umat nabi2 terdahulu mcm umat nabi sulaiman, nabi Daud, nabi Tab, Nabi Musa dan lain2.... semuanya hebat... siap nama mereka terlakar dalam Al-Quran lagi tuhh....

boleh angkat singgahsana sekelip mata,(kisah umat nabi sulaiman), boleh bunuh sepuluh musuh dengan sekali hayunan pedang (pedang Allah), boleh hentak musuh sampai 5 orang sekali terpelanting (kisah umat nabi daud), boleh melompat lebih tinggi dan hebat dari kuda (singa Allah), boleh hidup dalam lautan beribu tahun (kisah anak soleh), boleh dihidupkan semula setelah tidur beribu tahun (asyabul kahfi), dan lain2 cerita...

malas bukak Al-Quran kott... jgn mcm tuhh... baca dan hayati keindahan nya... di situ pelbagai ilmu dapat diperolehi.. contoh ayat Yusuf boleh digunakan untuk pengasih... heheh... adakah itu dikatakan guna JIN...

so, umat muhammad akhir zaman cuma hebat luaran ajerr laa, pandai berperang, cipta senjata, uraikan uranium, pandai berforum, main internet, tgk akademi Fantasia, Mentor musim baru.... itu ajerr kerrr?????

Ilmu2 mcm nihh dah tak wujud langsung kerr???? kira umat Rasulullah nihh mmg tak layak laa untuk jadi sehebat umat2 terdahulu??????

Think about it!~

Kalau ikut cerita org2 tua yang aku dgr...orang melayu memang tinggi ilmunya...kalau melompat sampai ...
AbangNun Post at 22-5-2010 09:25

macam cerita kung fu yang bole terbang2 tu ke?
fung sai yuk..!

silat pulut la baru kompom xde jin....
sebab silat depan pengantin je..

Reply 77# edy137

ituler msalahnya. belajar tak nak. terus mahu kondem... kekeke.. ilmu tarak... tapi mau cakap maaa