CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tarabas1976

Wajah yang tiba-2 bercahaya.......

Close [Copy link]
hmm penangan simply ct kot...hi3...

Reply 12# tarabas1976

Kelakarlah plak...

Reply 23# Santo
hehehe.... .....yalah tt try tanya, nak pakai jugak.....

haku baca thread neh mcm kelakar pun ada gak... errr.. kalo lebeh cintan2 sgt... kena pindah  ...
BabeYSHa Post at 10-8-2010 14:19

aku pung rasa camtu
kene pindah BOD cinta & perhubungan nih
TT, tepek le gambo pompuan wajah nan bercahaya tu
senang aku nk bagi komen nanti

tak tahan aku baca komen korang.....

tabasco ni sos cili pedas yg kat pizza hut tu...lepas makan,sakit perut,pegi toilet..keluar tandas dah lewat...tunggu bas x sampai...itu aci cakap tara bas,tara bas..sudah mlm la dey

terrer tul swoosh ...ingtkn english spelling  je guna concept menghafal camne ...

cth ..

apparent - A parent need not be apparent but "apparent" must pay the rent, so remember this word always has the rent.

Follow Us
Post Last Edit by zaliyana at 13-8-2010 07:00

penah berlaku pd aku n org tu dh jd suami aku yg sah pon..
berlaku time dia n makcik dia dtg bertandang..masa tu aku xda hati sgt kt dia..cuma feeling kwn2 jer..
time bertentang mata tibe2 rasa mcm sesuatu kt muka dia n buat aku tersentap n terkedu..
rasa hati cam tenang jer n berbunga-bunga...
terkaku smpai adik aku tego... baru sedar..
sedangkn sblm ni tgk dia bese2 jer..
aku ceritala kt kwn aku yg bujang n dia p la tanya kwn2 dia yg dh kawen..result : 2 org kwn dia pn alami benda yg sama cam aku..
sorg time 1st jumpa n sorg lg time br lps akad nikah..

Ni kat Teganu yea .. kemungkinan si gadis tu amalkn surah Nabi yusuf berserta amalkan basuh muka dia dgn air embun pepagi hari ... masih ada yg amalkan kat sana sbb kat rumah senang nak dapat air embun ni ..pokok2 sekeliling rumah

lagipun org tua2 pon adayg amalkan ..muka nenek2 kat kg  suci bersih je nmpk ..plus suka beramal ibadat lah ..

tapi wajah yg bercahya tu target TT atau dia dlm proses mengorat yg lain tapi TT lak yg sangkut ...

apalagi langkah pertama ajaklah kuar dgn dia tgk wayang sblm org lain rembat, belum cuba belum tau

aduhai comment korang....TT buat solat istiharah je minta petunjuk Dari Allah lbh baik, lbh meyakinkan.
akak aku penah kena tipu dgn org yg berperawakan mcm ni. tgk air muka jernih, ckp bab agama no satu. sudahnya pakai bomoh Siam , dh 2 tahun dia bw lari akak aku kawin kat Siam. smpi Mak aku sedih2, mengenangkn hal ank. aku dh buktikan lelaki tu penipu.... x caya! org alim tu xkan menipu.. told my mom biarlah harta akak dh hbs kena kikis esok kita kutiplah dia bw blk.

terrer tul swoosh ...ingtkn english spelling  je guna concept menghafal camne ...

cth . ...
ea208964 Post at 13-8-2010 02:09

ade ke concept macam ni dlm english?x tau plak...yg aku taip tu just terlintas dlm otak mcm tu je.

aduhai comment korang....TT buat solat istiharah je minta petunjuk Dari Allah lbh baik, lbh meyakink ...
marufie Post at 15-8-2010 00:54

ni pendapat yg paling aku setu,solat istikharah utk buat keputusan yg tepat,mintak kat Allah..lagi satu,apsal tak tarik akak kau awal2,kenapa nak tunggu kelak2?

Reply 73# ea208964

ye ke...salu benda yg berkaitan ngan nombor mmg aku buat mcm ni..asal nampak no je aku akan buat,tak kisah la no flat keta ke,no tepon ke yg penting nombor

tuju2 yg mcm ni diamal kan oleh org yg ketinggalan zaman,tuju2 alaf baru hantar guna facebook jer

Reply 71# sw00sh

ni kan salah satu cara nak menghafal ..dgn  buat cerita kaitkan satu mende dgn mende lain  ..lagi extraordinary  cetenya lagi senang nak ingat ....

Reply 73# sw00sh

lebey kurang lah tu ... tuk apa2 yg kita nak ingt - yg in english tu tuk ejaan yg kita biasa silap  mcm affect n effect - stationary dgn stationery - buat cerita nka bezakan

*hehehhe...sori swoosh ...psoting tadi pasal tuju2 nak letak kat tred lain ...terletak sekali kat sini ...tu yg delete psoting tadi n  tulis semula ...

yg tuju2 tu nak post kat tred nmpk sesuatu kat langit tu .. tuju2 aka sepupu sepapat penanggal

Reply 75# ea208964

tulah,sbb tgh layan gak thread cahaya lalu di langit tu,rupa2nya salah thread la plak...tadi pun baru je post kat situ sampai tak perasan ni thread pasal wajah,sori TT

Takper, takper.Beta maafkan.

Rasanya zaman skang bomoh-2 antar jin pakai henpon pun muleh, tak susah pun. Sekali bukak sms, tengok-2 siap kuar geng-2 pakai kapak ngan tukul keluar dari henpon...

Teknik peling pantas aku tengok orang buat antar suruhan zaman moden nih.

yg pernah dengar kalau jwb call dr no yg x kenal boleh muntah darah...sms ni x pernah dgr plak...kalau geng kapa dlm citer kungfu hustle aku tau la

cite pnjg bukan x usaha, abng pun pi Cari office yg ditulis ats business card dia, reban ayam je. bg tau kakak, org tu cpt2 kata dh pindah opis.
I check dgn pendaftar syrkt company Dari gred A smpi E kat semua negeri Nama mat tu xde!
jumpa Ust, bomoh- xtau la my mom yg usaha dh x terkira. Guna bomoh Siam kt Ust guna abu mayat
wallahualam , my sis tu pi Hj dh berbelas Kali, umrah berpuluh x, dia kt x mungkin dia kena ubat2 sihir ni. so mls nk bertekak. bukan mendoakan but I m sure satu hr dia akn insaf dan tersedar dari semua ni. waktu tu dia dh pape rasanya. now pun keta dh bg jantan tu, rmh sebiji Demi sebiji dh jual.
sy doa kat mekah ank beranak minta tuhan sedarkn dia tp tuhan blm nk tunaikn lg buat masa ini. so I think mayb tuhan nk dia alami akibat dr perbuatan dia sendiri. who knows? Allah maha Adil n bijaksana
sorry Mod out of topic. just to show benda ni existed.

ank sy sendiri pun kena sihir pompuan yg minat kat dia. dia blh menangis sbbkan pompuan tu. hilang macho kapten rughby ni wakil smpi peringkat international masa sek men dulu.
alhamdulillah sempt berubat. ni pun sihir org kelantan entah mana dia ambil x tau lah.
yg buat aku berhati2 dgn puak2 ni.
mula dh ok, tp minah tu x mau lepaskn dia till now! si anak berbakul2 minta maaf dgn aku sulu x dgr kt aku, minah ni hari2 kacau dia smpi ugut nk buat fitnah yg ank aku pernah nodai dia? dulu si ank buta ikut je ckp minah ni. aku tgk muka minah xde seri langsung! kusam! bukan dia x lawa jenis cute tp muka x berseri pd mata aku.

once adiknya pernah kuar dgn si abng dtg minah ni terhegeh2 nk buat baik dgn si Adik. si Adik byk amalan, sek agama, hafal Quran lg, dia blk bg tau, minah tu muka dia semacam la. dia ada lebam2 kat muka kat tmpt yg x sepatutnya lebam.

sbb tu org yg dh kena ilmu2 ni pd dia sorang je nmpk minah tu lawa, berseri, bercahaya etc. org lain especially org yg byk amalan Akan  nmpk lain. aku dh ada 2 pengalaman ahli keluarga sendiri kena ilmu2 pengasih/sihir ni.

org yg mukanya dipenuhi cahaya keimanan tu w/pun muka gelap tp terpancar kejernihannya.
biasanya Mak kita blh nmpk air muka seseorang. mcm kes akak dulu Mak sorang rasa semcm, aku x pernah tgk rupa jantan ni, mukanya aku oun agree kakak kawin dgn dia. dah kakak tu dh masuk 40 x kawin elok sgt la ada org nak. tp Mak bantah.

aku pun mula fikir mesti ada btl kata org tua, buat siasatan sendiri terbongkar penipuan. tp si kakak x nk caya, sbb jantan tu bg alasan mcm2 cover tembelng dh pecah.
mcm kes ank aku gak masa dia kemaruk katalah apa pun psl minah ni. x nk dia caya. tunggu dia cuti pnjg hbskan matrix Kami usaha ubatkn dia.

ni pun usaha lg sbb minah tu still after him! Kami bekalkan doa2 pendinding diri dan dos berterusan utknya. dah dok jauh luar negara risau juga doa je lah

skali die balas" gune lah NV novelle visages..kejelitaaan ade laahhh hak milik setiap insan *d ...
pr3ttytw33ty Post at 10-8-2010 18:32

syiokkkk yahamat iklan...nanges