CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Eddlisa_uyuk

AKASIA ~BELLA [PART 2]

sian tak sempat dato derih tgk bini dia sengsara
camner la agaknya datin pidot pujuk si derih suh lepaskan nya
camner la alya dan tina tgk si shah masa tu....

Sepatutnya drama Bella buatlah 65 episod....bukan 60 episod...baru ler penonton tak berteka-teki sendiri kesudahannya...tunjukkanlah sebab apa bella mati...sakit apa..otak ke...atau sebab effect pembedahan ari tu...kemudian tunjukkannlah nasib 3 ekor tu...penjara seumur hidup, ke tali gantung atau sesal seumur hidup sebab deme tak mo bawak kes tu kepada polis...Permulaan yang bagus...ending camtu...suka sangatlah pengarah kat Malaysia ni buat cerita2 tersangkut mcm tu...tapi nasib baik tak seteruk ending jelatang....kalau dak...mmg ampeh..

Bengang sebab ending tak kemuncak sedangkan permulaan cerita, pertengahan dan akhir cerita sangat bagus...ending nyer ajer ampeh...

maybe cerekarama this week kot? special episod bella?   well kita cuma boleh berharap agar adam hamid dan crew2 serta GB buat Special episode for Bella PLEASE!
just utk tahu what actually happen to datin speaking2 ngan shah 5percent tu je...zahar camna plak???

sedeynye semalam...mengalir2 air mata aku...anak kecik aku tu pun agaknya naik pelik nengok mamanya menangis...

bg aku, oklaa endingnye gitu...so apa yg berlaku pada shah, datin n zahar kita leh bayangkan sendiri ikut suka hati kita... korg nk datin n shah tu jd cmner..korg buatlaa scene n skrip sndiri...nk diorg jadik giler ke, kene gantung ke...ikut suka hati masing2...

Reply #844 Potpouri's post

ending Bella unik sbb peminat boleh buat jln cerita yg diorang inginkan...as for me...aku nak datin tu jadi gila ngan speaking berterabur takpun " i not stupid" dlm penjara seumur hidup...shah asik sebut "i want 5 percent" dlm  lokap penjara tu....

zahar maybe dpt hukuman ringan since dia bukan mastermind dlm kes2...penjara beberapa tahun kot...pas2 keluar mulakan hidup baru...rayyan ngan mia bahagia ngan daniel...

farah jumpa kekasih lama since dia dah cerai ngan zahar...happily ever after...
sofea ngan khai xde pape pun...pak hassan...hurm???

I miss this drama very much!.....

I miss my bella & zahar....such a wonderful love story with a very sad ending....aku boleh rasa setiap getar cinta di hati bella dan zahar....mcm betul2 bercinta dr segi intonansi suara, sentuhan & belaian, ekspresi muka dan body language...semuanya complete jadi satu......

amboiii...teremosi mama satu minggui!

Follow Us
try to cari this song over internet tp tak dpt download..

Cinta Setia Tiada Gunanya

Sapa leh tolong???

Originally posted by bunga_kertas at 16-5-2008 09:15 AM
lagu masa bella nak mati tu kan...lagu saper yer best lah lagu tu

btol2..sape punye lagu ek..
ade sape2 tau...

inilah padahnya klu tv3 da tetapkan slot akasia 60 episod jek manjalara dulu pon 75 episod

mlm tadi 4 kali aku ulang tengok bella ni...dan keempat2 kali aku nangis....aiyoohhh dah lebih sepuluh thn kot aku tak rasa feeling mcm ni tengok citer Melayu...2 thumbs up for adam hamid !

ni nak komen skett bab rayyan

kenapa rayyan smlm mcm tak cukup perasaan...tak sampai pada aku...bukan bella tu antara insan istimewa dan penting dlm hidup dia ke?...masa bella cakap2 dgn pak hasan amanat terakhir dia...aku tengok rayyan mcm biasa2 jer...buat muka cam sedih dan terkejut tapi tak sampai arr...at least masa tu buatlah tutup muka ngadap dinding ke....atau dtg dekat2 dgn bella....usap rambut bella...peluk bella ke....ni alahaiiii.....heiiii...so many things u can do Mr.Rayyan!

suara rayyan pun tak langsung cam org sedih...tak ada getar suara yg syahdu atau apa2 aje lah yg boleh menambahkan kepiluan masa tu...hanya esak tangis farah yg menguatkan lagi suasana mendebarkan tu.....

satu lagi time kat kubor...muka rayyan tetap seposen jer....mcm tak cukup garam dgn ajinomoto jer.....boleh masa cakap dgn mia boleh senyum2....at least buat2 sedih lah dr rayyan oiiii.......

memang kali ni aku frust dgn lakonan ako....tak kan nak tunjuk cool sampai u totally out of the story line!

aku nangis time bella nak mati cakap ngan zahar je (sebab zahar nangis gila)..part kat kubur mia baca surat tu aku tak sedih...ntah ler...sebab aku tak suka mia kot..ade lak plak mia nak jaga daniel...sedang kan tina ada, pak hassan and family ada..kenapa sepatut nya mia...eiiii...tak sukaaaa...mia bukan nya suka pon ngan bella..terpaksa ler gamak nya c mia tu...

lagi2 mendap....hangin betul!

Originally posted by alltvmas at 16-5-2008 10:26 AM
ending Bella unik sbb peminat boleh buat jln cerita yg diorang inginkan...as for me...aku nak datin tu jadi gila ngan speaking berterabur takpun " i not stupid" dlm penjara seumur hidup...shah as ...

Aku pun sama...

Ending aku nt, Zahar hukuman ringan jelaa...sbb dia berjaya melakonkan adegan menangis beria2 sampai tersentuh hati aku..
lgpun, dia bersuhabat dgn shah secara paksa...bukan dgn rela hatinya..kan shah ugut dia mcm2..
dia insaf dan  menduda smpai tua. Zahar tetap cinta n setia ngn Bella smpai mati......Farah diceraikan @ mntak cerai sbb dh jmpa blk bf lama dia...

Datin nie plk..duk penjara kene buli ngn gangster2 pompuan dlm penjara tu.Diorg pn meluat dgn  dia  sbb dlm jail pn nk speaking gak... sbb asik kene pukul dlm penjara dia pun jadik gila....padan muka dia...

Shah pulak...kene hukum gantung smpai mati... sblm kene gantung, Tina n Alya melawat dia kat penjara...

hilang plak dah post aku

Kalau ending ada sekali pak ngah..stina..kan ker lagi best...

endingnya macam nak cepat ajer..
macam terlalu kalut....

Originally posted by WeirdLady at 16-5-2008 09:14 AM

untung kau bergenang jek.. aku smp tersedu2 menangis.. waaa sedih giler.. smp bengkak mata..
aku siap tgk tv dlm bilik, kunci pintu dr dlm sbb nak menghayati kesedihan tu sensorang.. s ...

Ana nak laa nangis gak..tapi conrtol ayu..sebab tengok bella kat umah mak. ..masa part last tu utk mengelakkan banjir ana menyibukkan diri menolong anak potong kertas warna dia buat lukisan...if not sure dah

Originally posted by alltvmas at 16-5-2008 07:51 AM
dan kalau betul2 ada nak tahu : sambung baki2 cliffhanger Bella tu
a. apa jadi kat 3 org tu - penjara seumur hidup/hukum gantung
b. farah amik alih paradine ke?
c. mia ngan rayyan camna plak?
...

kan... semua tuh tak terjawab pun