CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

mau ngejoin!! (tetibe nyampok) hehehe.. erm.. ak ad gak tanya akak sdara nieh... die duduk jalan teratai..dekt eh kat umah tuh? ngan umah depan simpang wetworld? die cakap ngan ak die da lame lepak sane... die cakap xde pape pon... even member dok umah tepi(xsure belah mana) die cakap xde pape pon.. adoi... ni yg wat ak nak pg sana tgk sendiri.. kalau xde bagus la... kalau ade.. hurm....

ash pun ader citer antu pasal sek 2 ni tapi bukan kat umah situ. ni kisah pasal bus stop kat situ. kawan ash penah tersnap gambar antu waktu senja. dia penah tunjuk la kat ash, gambar tu pompuan rambut panjang, mata putih (takder biji mata), baju putih tengah peluk batu nisan (gaya macam peluk baby.

tapi gambar tuh dah takder sebab dulu2 hp ash tak canggih, takleh simpan gambar sebab memori tak cukup.. hehehe...

ash jugak penah duduk kat umah kat seksyen tiga, dekat ngan kolej jati. skang umah tu dah kosong, lalu pun nampak angker jer.. umah tu ash ngan kawan2 penah dengar pompuan nangis mendayu2 waktu malam. pastu penah skali kitorang kuar senja, kawan ash cakap dia terbau something yang tersangat hancing masa dia nk tutup gate (ash lam keta).

umah tu, tepi dia lot kosong. blakang tadika

"penah tersnap gambar antu waktu senja. dia penah tunjuk la kat ash, gambar tu pompuan rambut panjang, mata putih (takder biji mata), baju putih tengah peluk batu nisan (gaya macam peluk baby."

nak tengok gambar tu.....{:1_115:}

kenapa bb tgk pic neh
kat semak kanan bawah tu cam ada rupa owang

[img][/img]

neh y BB maksudkan

errr..takda orang nak komen gambar kat sini ke?? >> http://mforum1.cari.com.my/viewt ... age%3D2&page=48

Follow Us
Reply 946# ^pomen_GTR^

brani pomen n the geng g terjah

umah kat tepi tebing tu nape tgk ada simen bertingkat2 erk.. ada nk bina rumah kat area situ ke. umah tinggal tu nape DITINGGALKAN.. ada misteri or umah tak siap ke hapr.. huuh tak baca pong trid.. tgk pic kat link ja

"kenapa bb tgk pic neh
kat semak kanan bawah tu cam ada rupa owang"

mcm tengkorak n rangka kaki pun ada u....

Reply 948# FARISZONE

TU LA.. HUHUHU SEOLAH PIC ORANG2 KAT SAWAH TU KHENNNNNN

TANGAN DIA CAM DEPANG GITU.. TUI KE APA Y BB NMPK ??

sbnarnya bnyk entiti yg interframe kt pic ni....rupa derang mcm predator yg halimunan tu..mcm2 bentuk muka ada.

Reply 950# FARISZONE

lg dasat.. faris leh nmpk mcm2 rupa.. huhuhuhu

tu yang bb nampak pun sbb jelas..
y lain2 takat neh tak nmpk lagi .....

ni la namanye urban legend... org xkan dpt sahihkan cerita sebenar.... n setiap urban legend ade believer n skeptic... even org tempatan pun kdg2 konfius cerita luar n citer dlm... tp ape2 pun kita kene pertimbangkan pendapat org tempatan sbb mereka lebih mengetahui.... ape2 pun gambar yg afi tangkap mmg menunjukkn beberapa penampakan sbb gambar tu ditangkap dlm pukul 720 mybe wktu benda tu berkeliaran n org kata hari afi snap pic tu adalah mlm keliwon... ape2 pun benda masih misteri.. kalo ade sape2 berani ungkap.. meh kita ungkap.. afi akan rakam n buat 1 video dokumentasi sape2 yg berani ungkap... tq...

respek tol lah korang leh nampak macam2 kat gambar tu, puas aku telek pakai kanta pembesar...tak nampak apa2 gak.... naik lebam bijik mata aku tengok dah....

bro..nak tyer la...ku ade nmpk mcm entiti seolah-olah mcm dukung sesuatu...tp ku xtaw cmne nk show dlm forum ni...ade spe2 ley ajarkn x...?sory ek..

Reply  ^pomen_GTR^

brani pomen n the geng g terjah

umah kat tepi tebing tu nape tgk ada ...
baByBoY Post at 24-2-2011 09:53

tak terjah pun...sebenarnye nak tengok kawasan runtuha depan-depan....tapi polis tak bagi masuk...just boleh lalu nak naik ke kawasan perumahan atas bukit yg tak kene tu jer.....

so kitorang pun pusing-pusing la area lain sampai jumpe jalan penghubung nak ke tebing tinggi yang runtuh tu....

btw..rumah tinggal ada simen tu antara saki-baki deretan rumah yang hanyut dgn tanah runtuh.....simen tu pulak stock simen yang diorang guna untuk buat cover layer tanah runtuh tu....kalau tak silap dalam gambar seken last sebelah kiri dekat palang macam ada sesuatu.....berbaju merah.....time ambik gambar nobody was there....member semua ada kat belakang...

"penah tersnap gambar antu waktu senja. dia penah tunjuk la kat ash, gambar tu pompuan rambut panjan ...
FARISZONE Post at 24-2-2011 09:41

takde la gambar tu.. ni benda 5 tahun lepas, snap pun pakai henpon bodo jer

Reply 954# montoyaz

copy n bulatkan kat paint....kalo nak tepek pic kat sini tak reti nanti sy ajar

[img][/img]

ni entiti yg ke perasanlh...tpi xtawlh ku silap tgok ker x...hrp2 korg ley tgok2kn kesahihannye ok...bentuk mcm cik ponti yg tegah dukung sesuatu....

Reply 958# montoyaz

walaupun ko bulat mcmtu aku still x nmpk pape...

motip ko ade mata ke3 ke?

Post Last Edit by siti_ayeed at 24-2-2011 11:55

hm.. ni kisah sy masa duk uitm sek 17.. hostel kat sek 18.. de 3 cite..

kisah pertama masa balik dr cuti.. hadoi.. penat tul badan.. nak rehat jap.. baru nak baring.. hm.. apesal lak minah ni baring kat katil aku.. katil ko kan kat atas.. bebel aku dlm hati kt muna..:@ terbantut nak rehat, akupn trus g kat ruang study ty huda dah lama ke muna sampai?? "dh lama gak, dia trus tido masa sampai.. penat sangat kot.." aku ty la, dia x mandi ker?? x jawab huda.. hm.. budak ni.. hari dh maghrib.. aku trus mandi n solat.. tengah rehat2... tetiba de plak bau xsedap.. mana lak datang bau lembu ngan kerbau ni... mana de kandang lembu kat sini.. kuat gila bau dia.. haish... jangan la... aku pun wat xtau jer.. trus g kt meja study nak siapkan keje la konon..

Tetiba huda kuar dr bilik.. "hasmah, muna..." np lak budak sorang ni.. dah la tido atas katil aku.. aku cukup pantang org tido x mintak izin ni.. bebel aku dlm hati..:@ dengan malasnya.. aku g la jengok.. menggigil2 budak ni.. bau tdpn x hilang lagi.. akupun cakap kt huda, kalau xnk join @ takut tunggu kt luar.. tp sebelum tu bawak air 1 mangkuk.. penyudah nya aku ngan muna jer dlm bilik.. akupun baca ayat2 yg patut.. lupa dah ape yang aku baca.. tp smua surah tu berkaitan jin dan sihir.. last skali aku baca ayat kursi.. bacaan pertama aku tersangkut2.. mcm mn aku leh lupa??? musykil tul.. setan ko setan!!!:@ pe lg aku panggil huda.. "huda amek kn Al-Quran.." aku bukak dan baca penuh megah.. amek ko setan.. nak main2 yea...

Sepanjang aku baca ayat2 Al-Quran, muna x berhenti jerit2.. "sakit la bodo!!!!" kejap kang dia kata "sejuk!!!" "panas!!!!" kejap mengerang.. suara x yah kata la.. garau gila.... suara lelaki.. pada bacaan ayatul kursi aku pegang ibu jari kaki muna.. sambil baca aku picit kuat2.. di akhir bacaan aku tarik perlahan2 dan pergi ke tingkap dan buat mcm org nak lepaskan burung terbang.. dlm hati aku ckp, " tolong la pergi dari sini.. sini bukan tempat ko lg.. kalau de salah muna maafkanlah dia.." lepas tu aku leraikan genggaman jari.. dah siap aku sapukan air dalam mangkuk ke muka muna.. dah selesai smua.. smua org buat keje mcm biasa.. muna?? tido mcm biasa..

Keesokan pagi, muna mengadu sakit badan.. hm.. hudapn ty "ko xtau ke pe jd mlm td?" muna cakap xtau.. {:1_126:}"aku tido je.. x buat pepn.." smua org diam... hm.. muna2.. mmg slalu blur.. aku lupa, samada kitorg cite ke x pe jd pd dia mlm tu..