CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: afiqvdx

Nak jadi engineer tapi aliran sastera

ninja boy posted on 2-6-2014 03:43 PM
sama zaman dulu, aku dulu sampai gaduh sama bapak aku sbb nak masuk kelas sains, mak bapak x sedar k ...

Haaa. Akak suka semangat mcm ni. Maksudnya bukanla suka part yg ko gaduh ngan bapak ko tu. Tp suka usaha yg ko buat wlpn dpt tentangan. Kita bukan buat benda salah. Study kot. Dan ko sendiri konfiden ko boleh buat. Kekdg kita kena ikut kata hati. Tahniah ninja.

So...skrg dah jadi apa dah ko? Tolong bagi semangat skit kat adik2 kita ni. Enough for "ikut kata org" & "takut salah pilih".

utk melayakkan menjadi engineer bnyk step, pertama masuk aliran sains, kedua - spm subjek fizik kimia math add math kena mantap, ke tiga -mohon universiti/kolej subjek tersebut, dan tak semua org bernasib baik boleh dpt course engineering sbb berdasarkan keputusan peperiksaan dan minat, sekadar minat tidak cukup, keputusan peperiksaan juga kena mantap dan subjek mesti menjurus ke arah engineering. ke empat- bila dah tamat belajar enggineering akan bekerja, tak semua org belajar engineering akan menjadi engineer, dikatakan kawan2 saya hanya 40-50% bekerja bidang engneering, lain2 50% lagi diorg ada menjadi pendidik, usahawan, berniaga, kerja gov, ada yg tukar bidang lain 360 darjah lari jauh dari bidang engineering. ke lima- dalam bidang pekerjaan, ciri2 engineer perlulah ada sikap solve problem, banyak option utk solve problem, berfikiran kretif dan kritikal, tahan tekanan mental fizikal time management pandai merancang kerja, proaktif dan etc. sebenarnya pusing2 apapun engineer/manager hanya tukang solve problem/makan gaji je, yg kaya pun tokey besar yg tak masuk uni dan upah ambil pekerja2 yg rajin dan bijak untk mengkayakan lagi tokey2 huhu.

pendapat saya kan fizik, kimia dan add math itu sbg asas engineering, sbb pefahaman subjek ini akan digunakan juga apabila belajar di uni. dan subjek ini melatih kita supaya berfikiran kritis. satu lagi, kalau tak dapat jadi engineer sebenar, jadi sales engineer pun boleh, just buat marketing berkaitan engineering

Bagi pendapat aku, kalau aliran sastera nak jadi engineer..hapuskan lah niat tu..
Jadi Engineer ni buat pening kepala ko jer..payment salary tak berbaloi dgn kerja yg ko lakukan..kena lak kerja sbg Engineer kat Malaysia..alahai, sedihh..hari2 kene perah otak ini itu..at the end of the day, situ juga kau..

Daripada nak jadi Engineer, aku sarankan lebih baik ko jadi PILOT Kapal Terbang Commercial. Lagi MASYUK!

Saya pon aliran sastera tpi nk jd engineer bhgian elektrik .. tu cmna ? Huhuu

Syarat kena ade.add mate kan

Follow Us
afiqvdx replied at 4-5-2013 06:18 PM
Aku nak jadi engineer tapi aku aliran sastera....~_~

I ada sorang kawan dari aliran sastera ambik engineering dekat uni. Tapi lepas spm tu terus masuk ipts la, taTi ke apa entah nama cam hauk gitu but now dah pergi Japan further study