CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

criter menarik......

tapi kennnnnnnn......sbb mebe u tak tau asal usul dan ada "bende2 menarik" dlm rumah tu...kalau tahu....konpem u akan terbayang2....ran kendian dtglah rs seram dan ngeri

betul betul hehehehe..saye ni penakut nauzubillah. Bibik saye penah nampak time maghrib ade 2 org perempuan dekat beranda tingkat atas, mase tu ujan renyai2..lepas tu die ckp 2 pompuan tu turun, naik kereta.. tu mesti datang nak testing berani ke x kan kan..hehehehe...

sory...

bleh tak sapa2 bg idea or cadangan utk sy pergi menjenguk ke mana-mana salah satu rumah yg ada dlm thread nie...

and beserta alamat or pandu arah...

k

katam dah thread nih dalam takut2 tuh..da pukul berapa da neh

seriously, sepanjang aku stadi kat Uitm shah alam dulu (2006-2008) tak pernah dengar langsung pasal rumah angker/umah RM50 nih..sekarang baru tau..kalo tau dulu kompem lalu seksyen 2 pon takut agaknya....malam2 pon tak berani kua..memang malam2 area shah alam ni macam sunyi jeh kecuali kat seksyen 7 tuh port budak uitm...sebab aku tak tau cerita nih tak dapatla nak share2..cuma nak share cite aku masa kat umah sewa dulu, tak bape nak seramla sebenarnya

dulu aku menyewa kat apartment baiduri seksyen 7 yang dekat ngan gate depan Uitm tuh...dari bilik aku ni bole tengok umah banglo beso2 kat seksyen 7, siap bole skodeng swimming pool diorang..aku duduk sebilik ngan budak non muslim (free thinker)..yelah kalau kita ni kan maghrib je tutup sume tingkap, tapi rumate aku ni asal magrib je buka tingkap, malam pon sama..panas gamaknya..bila aku tutup, die mesti bukak balik, kalau aku pasan aku tutupla..kadang2 tu lupe jugak nak tutup..satu ari tu kitorang tengok cerita Sundel bolong tengah2 malam...abis dalam pukul 2 macam tulah..bila dah abes ni rumate aku kelua bilik, tinggal la aku sorang2 konon nak sambung stadi..sekali aku denga sayup je sore pempuan bagi salam kat belakang aku ...aku toleh tengok tingkap menganga beso tak betutup(tingkap aku ni mengadap lua), ...punya tekejut aku mencicit lari kelua pegi bilik sebelah...aku cerita kat housemate aku suma tak pecaya diorang kata aku berimaginasi je sebab baru pas tengok cerita antu....sabo jela tapi aku memang denga pun pastu aku balik bilik dengan tangan gigil2 tutup tingkap (mau tak takot kot2 ada sesuatu kat tingkap kan)

ada satu lagi cite masa aku kat uitm cawangan, tapi ni bukan kat shah alam so carik benang lainla nanti nak tepek..hehe

Rate

1

Reply 1062# surfinv

nk tgok ker bro...?hehehe!nti ku bg ko pic google map ek....tungguuu......zass!hehe

Ni picture2 yg ku g usha...dlm byk2 umh....umh angker kt sek.12 shah alam tu paling horror giler beb...mse ku snap tuh...ku rse mcm xsedp hati jer...mcm ade ade bende dok usha aku gak...ku ckp dlm hti jgn ku snap ni...tibe2 melekat kt lans camera ku ni sudah la...huhuhu!so ley lah share2 dgn korg ek....klu agak kurang jelas...sorry ek...camera bodo2 jer....hehehe..

1) Rumah angker sek.12 shah alam

2) Rumah angker, Sek.2 {jln bunga cempaka 2/11} (bekas tapak yg dh kne robohkan bertentangan dgn wet world)

3) Rumah Angker ( Jln Bunga Kemunting 2/10)

4) Rumah Angker ( Belakang umah jln kemunting 2/10)--->( Jln Bunga Raya 2/8)

5) Rumah Angker (Jln Bunga Melati 2/2, bersebelahan dgn sirim berhad)

6) Map area sek.2 shah alam ( spot red marking tu, tmpt2 letaknya umah angker..)

ni jer koleksi yg ku ade...

Rate

2

korang nk taw x, smlm time ku g giler2 ambik pic kt umh angker jln kemunting 2/10 tu, ku tgok mcm ade org...mula2 ku igt ade org bru menyewa....ku try g dekat2...ku tgok ade sorg pkcik tuh dok melepak kt buai kt luar tu selambe jer isap rokok...lps tu kawasan yg semak samun tu dh bersih..

lepas tuh ku nmpk mcm mesin welding kt depn umh tu..mcm nk repair something jer..., mse ku nk snap pic umh tuh...pkcik tu mcm dok usha2 jer...tpi ku cover2la....time die dok hayal tgok tmpt lain..ku pon cept2 snap n bla....hahaha

yg menjadi persoalan....kenapa umh tu di bersihkan ek...?ade org nk masuk menyewa ker...???jengg....jengg....jengggg......zasss!layaannnnnnnnnnnnnnn...............

Follow Us
tq montoyaz... nice information, saja je nk try kawasan selangor plak...koz kt kl tak tau nk gi mana dah... if sapa2 ada maklumat pasal umah2 di kl bgtau k...
nt bila free akan cuba utk ke sana

ku tgok ade sorg pkcik tuh dok melepak kt buai "

tu la pasal,aku pun heran tdi....napa la tak p ajak pakcik tu berbual,leh tepek bnyk citer kt sini.

Reply 1068# FARISZONE

hahahahahaha!mse ku nk ambik pic pon pkcik tu usha2 dah...muke mcm ketat semcm jer...ni kan ko nk ku g ajk berbual...krg mau kepala ku kne mesin, dgn mesin rumput....huhuhuhhu!lgpon ku xberani msuk sorg2 kaw umh tuh...nti jadi bende lain....xpsl2 je kang....huhu

salam semua..
ash ada citer angker pasal intekma resort, baru jer berlaku 2 malam lepas

macam ni citernya.. mak ash ni pensyarah uitm perak. hari isnin ngan selasa lepas dia ada seminar kat kampus shah alam nih. so sepanjang seminar tuh, dia ngan geng2 pensyarah dari perak nih duduk la kat intekma resort. selalunya diorang akan duduk kat grand blue wave atau quality hotel tapi xtau sebab apa kali ni duduk kat intekma resort plak. so isnin tuh cam biasa la kalau mak ada kat shah alam, kompem ash akan pegi jumpa dia pastu kuar dinner skali. bukan slalu kan nk jumpa mak hehehe

sebelum tu, biar ash explain jap situasinya. ash tinggal kat umah makcik kat subang. makcik ash ni dah pencen dan dia tak berkahwin. so dia memang suka la ash duduk teman dia kat umah. umah makcik ash tu jugak bapak ash duduk. dia keja kat KL so setiap ujung minggu dia akan cabut balik umah (family home) kat perak. mak ash plak duduk ngan adik2 ash kat perak, dekat ngan kampus uitm. so maknanya weekdays, ash ngan bapak ash kat subang tapi weekend bapak ash ada kat perak ngan mak ngan adik2.. emmm... korang paham tak?

okay, sambung citer... isnin malam tu ash ngan bapak ash pun pegi la jemput mak kat intekma. dia memang tak tido kat subang ngan bapak ash sebab pagi2 kitorang memasing tak sempat nak antar dia p uitm. ash ni plak, 6.45am dh kuar umah. kalau antar dia, kena kuar kul 6 la sebab ofis ash kat sepang bapak plak kuar kul 7.30. kalau dia antar p uitm dlu, memang leh kuar awal sket tp nk kuar dr shah alam ke KL tuh punya la jam...

so masa lam keta nih nak pegi tempat makan mak ash cakap la ada kawan2 dia kena kaco masa tido the night before. mak ash malam sebelum tu tak tido situ lagik. menurut mak ash, kawan dia ni tido pastu kejap2 terjaga cam ada orang sergah. pastu mimpi plak memang mimpi yang bukan2. bukan sorang jer kena, semua yang dok sekali ngan dia terkena. diorang ni tido kat apartment sebab dekat nk jalan gi dewan. mak ash tido kat hotel so bilik double. yg apartment ni sorang sebilik tapi satu apartment tu ada 2, 3 bilik la..

yang mak ni plak masa sebelum kitorang datang tuh, dia pun mandi2 ngan sembahyang dlu la. roomate dia plak p putrajaya umah adik dia so mak tinggal sorang la. tengah2 dok dalam bilik air tuh, dia terdengar kotak suis (yg masukkan kad pastu letrik nyala tuh) macam bunyi orang ketuk2.. pastuh lampu plak lip-lap lip-lap, kejap padam, kejap nyala. dia dah cuak sket tp dia wat cool jer la, teruskan dengan mandi2 pastu sembahyang. mak ash ni mmg slalu kalau kena kaco dia akan wat donno pastu pikir2 positip jer

pas dier citer nih, ash pun btau la kat dia intekma resort tuh memang 'keras' sket. masa ash still blaja kat uitm dlu, ash amik subjek entrepreneurship (sapa2 budak uitm mesti tau kan ni subjek wajib smua student). so ofis lecturer tuh kat medec yang satu kawasan la ngan intekma resort tuh. pastu ada sorang coursemate nih terserempak ngan cik pon dalam kul 10 camtu sebab dia dapat giliran presentation last, so sampai malam la baru abih. mak ash nih dah senyum2 tapi tau dah dia tak sedap hati

pas makan malam, kitorang pun antar la mak balik. dia pesan, antar je kat lobi, dia tunggu kawan dia yg dari putrajaya tuh amik dia balik skali. yang sebenarnya dia takmo duduk sorang la tuh. hehehe... pastu dh antar p lobi, bapak ash pun pusing kete nak balik subang. ash pun dok usha2 la kat luar sebab area intekma resort tu memang creepy + sunyi.

bila dh lepas main gate dia, ash terperasan ada satu bus stop kat tepi tu. memang gelap la pastu macam kedalam sket. siap ada laluan khas untuk bas tu masuk. bawah pokok besar plak tuh. pastu kat bus stop ni la ash ternampak ada sorang pakcik dok lepak. dia pakai cam t-shirt pagoda ngan kain pelikat pastu dia dok tengok jer keta kitorang. ash ni pelik la (masa ni xpikir hantu ke apa ke) pakcik ni dok tunggu bas nk p mana dengan berkain pelikat ni?

pastu tetiba pakcik tu ilang! memang depan mata ash pakcik tu slow2 jadi cam kabus2 pastu ilang. huhuhuhuh.... ash pun cepat2 baca ayat kursi dalam hati pastu sebelum masuk umah baca al fatihah ngan ayat kursi, takut 'benda' tu balik. xtatu la benda tu saja2 nk ngusik ker.. sebab ash p citer kat mak pasal cik pon kat situ.. huhuhuh...

Rate

1

intekma tu memg agak keras skit...kebetulan belakang tu kan ade hutn skit...tu yg tmpt die bertapak kot....

Reply 1053# girlfriend

cik gegirl....dasat la..balik umh sendirik pon kene 'blok' huishhhh tobat la tak nak balik salah waktu lagik lepas tu huhuuhuhu.....rumah tu skang dah kene roboh..ada rumah baru naik ke?

Reply 1063# bluecrystal

seram jugak tu crys kalo dah tiba2 dgr bunyi org bagi salam kat tingkap tu pulak tu...sore pempuan ke? kuat?

Reply 1065# montoyaz

tq montoyaz tepek pic2. yalah umh tu dibersihkan mybe ada org nak duduk lah tu kot.huhu.nak tanya umh bumbung segitiga tinggi tu mmg xde orang duduk ke? nampak tingkap terbukak....

Reply  bluecrystal

seram jugak tu crys kalo dah tiba2 dgr bunyi org bagi salam kat tingkap tu pu ...
pinktriangle Post at 9-3-2011 12:32

tula pukul 2 pagi pulak tu saya ni dok tingkat 2, tingkap tu pokok2 je ada...suara perempuan..halus je suara dia mau tak melompat takut kan..wawawawa

tapi pas baca thread ni baru sedar shah alam tu memang scary...tu belum masuk cerita uitm lagi

Reply 1075# bluecrystal

dia nak menyakatlah tu sbb tgk citer pasal dia jugak... aah uitm pun dah mcm2 citer nanti cryst citerlah pengalaman cryst kat uitm pulak ni benang khas uitm http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=189089&highlight=uitm

Reply 1070# ashes2ashes

nasib yg duk kat bus stop tu rupa pakcik kalo rupa cik pon atau benda2 yg hodoh lagilah nak pengsan..

Reply 1074# pinktriangle

hehe!u r most welcome.., ku pon xtaw npe org tuh bersihkn umh tu, myb tuan umh tu mintk tlong bersihkn kot sbb dh semak sgt or ade org yg nk 'test power' dok umh tuh...huhuhuhu!mne taw kan...
pasal umh bubung segitiga tu,tol2 belkng umh yg bru bersihkn tuh, 2miggu lps ku g usha, umh tu ksong, brg bersepah2, tingkp semua tutup, smlm ku g...ku lepak jp depan umh tu smbil on sbtg rkok, ku dgr mcm ade ketuk2 dlm umh tu..tpi xnmpk pon orgnye...cume yg ade keta myvi tu jela...myb dorg nk renovate kot...ade org dh beli or tuan umh tu nk dok situ blik...sejauh mne kisah benarnya...ku pon xtaw....hehehe

Reply 1075# bluecrystal

nk citer psl uitm...ku xde byk citer...tpi adelah sedikit byk dpt info dr 'pak guard uitm' psl uitm tuh...sbb dulu time study week ku suke study group kt faculty..overnite...tu yg kdg pak guard ronda2...ade mse ku pon sembng2 la...dpt korek2 skit psl citer dlm uitm shah alam..sbb ku dulu wat diploma 3thun (2003-2006) and smbung dgree (2007-2010) lme gak la dok shah alam ni...
menurut citer2 yg ku taw...psl...

1) Bangunan SAAS ( lbih di kenali dak2 uitm menara foyer)

2) Selekoh jln, dekat dgn PI (Pusat Islam)

3) Swimming pool,uitm ( ni tol2 citer lama...ku dgr pon dri member ku citer, dia Safe guard kje kt situ)

tu jela yg ku taw....nk citer psl tmpt2 di atas ni nti2 lah ek....hehe

Reply 1071# montoyaz

itula. masuk2 tu memang dah rasa keseramannya. dah la blok dia kat belakang2, kena lalu jalan yang gelap + sunyi.. seyes seremm..