CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: imane

anda selalu jadi pembeli?

Reply #100 nazha's post

tu ler. corelle tu berapa lama dh pakai, jatuh dh berapa kali. ni pulak leh pecah... sabo jer lah...

dpt yg kecik brutal.. terus habis.. tapi nk marah dia pun tak guna. ku letak pinggan tu ngan lempeng siap kat meja for breakfast. tak sangka dia ada skill baru memanjat kerusi dining table...

so, kira salah mama gak ler. biar anak unattended.. sbb time tu mama leka berporem..

Reply #94 lilo_kill's post

thomas ada value la kalau nak jual, kalau tgk kat e bay atau craiglist, yg second hand pun masih mahal. shukri ada 2 set train, satu yg brand hot wheels ( beli second hand gak, 20 dollar kat craiglist). yg thomas aku beli baru la, tapi tak beli serentak. kira target every month beli one set or one train, skang ni kalau pasang train track tu dah penuh satu queen bed. makan space jugakla. aku start mengumpul last year. kalau nak beli serentak, mau beratus dollar habis sekali bayar.

satu lagi kegilaan bebudak laki, lightning mcqueen.

Reply #72 nazha's post

valid valid..  tapi tak mo beli lagi laa ni.. tunggu tahun depan baru ambik pesanan & baru boleh beli sebabtak larat nak simpan la. bila dah nak balik baru on... kalu nak pos, mahal nak mampus. lagi mahal dari Queen Anne tau!   tungguuuu....

costnya tengok kat website. harga lebihkurang camtulah.. +- minyak, upah membeli, kos packaging (sebab nak kena beli bubble wrap dll), ruang dlam kontena etc.. . Ni bukan bisness ekk, tak ambik untung tang mana pun.. just takmo la rugi lak kann.. saja suka suka tolong kawan kawan yang 'terpilih'

kalau berminat, nanti kite citer lebih detail tahun depan... tapi kena check kat langkawi ada jual tak benda ni. takut kat situ lagi murah jer...

Reply #102 eyzlyn's post

ni kegemaran si shukri ke mak dia ni?? kompius wa...

Reply #73 nazha's post

laa.. hotwheel berlambak kat sini tapi wa tak minat.. anak anak duk beli pastu lempar merata. last last bapaknya sound tak bagi beli dah sebab tak pandai nak jaga barang mainan.. 'konon2 dia mase kecik tak macam tu'. wa tak larat dah nak membebel... sukahati la anak anak nak wat ape pun, almaklumlah 3 abdul!!

Reply #76 eyzlyn's post

pasal queen anne to okey je.. tapi wa tak beli lagi tau. tunggu dekat nak balik nanti la.. boleh pi kilang dia and angkut penuh bonet kete cam last 2 years. pekerja queen anne pun tau malaysian kalu pi soping situ tak penuh satu kete tak sah..

wa nak dua set dah la.. cam tamak haloba lak nak banyak banyak!! lagipun sian kat ko lyn.. kalo wa ada kat us memang wa borong satu kontena sebab banyak patern yang wa minat.. bab nak ngabihkan duit ni ade jer...

wa  minat patern impression chutney, camellia (patern baru ekk..?) or delicate array....   dalam website 59.99 satu set. tapi impression chutney tu 79.99 for 32 pieces, menarik tu. harga sama tak kat walmart?
kalo beli kot website selain ngan delivery cost ada kena tax lagi ker?

pasal duit lak, wa anto kot money gram ok dok?? senang sikit rasanya.. pastu, bile bile dah sampai malaysia, nak collect kat mana? banyaknya wa tanya ni..   kalo rasa susah lyn, habaq mai.. boleh kansel je. wa pun tak kisahnya... sebab wa memang memahami dan baikhati tau..

Follow Us

Reply #93 lilo_kill's post

boleh boleh.. tapi tunggu tahun depan ekk, rasa rasa boleh sabo tak??

wa prefer money gram, terus hantar kat uk, camna? tapi tu pun tunggu tahun depan ye.. tenguk website dulu puas puas tau!  nak collect kat mane? kat kl pun boleh sebab wa ramai kakak/abang/makcik kat sinun.... lagipun barang barang diorang pun ade same..

Reply #106 ninik99's post

ninik,
walmart jual yg 20 pieces jer, 32 pieces aku kena beli kat factory outlet dia. rega dlm website tu not include tax. aku tak sure rega dia berapa kat factory walmart, so aku assume harga dia sama dgn website ( sepatutnya lah)

aku tak galakkan beli online sebab benda tu dari us, bila pos mahal satu hal, ada kebarangkalian akan pecah. ( sebba aku pernah beli online corelle dulu, ranap habis cawan bila sampai).

nanti ada masa aku update , nak kena pi factory outlet gak nanti utk beli yg mak angkat kirim. dia pun kirim chutney nyer patern jugak. since dah ramai pesan chutney ni, maka haku malas nak beli patern ni utk aku,nanti boria lak

nanti sampai malaysia, ko ada famili tak kat JB, kelantan, ganu atau KL? nanti suruh diaog pick up bila once brg dah sampai. aku ingat nak beli dlm bulan dis nanti, masa nak dekat shipping brg + biasanya masa tu sale. ok jugak ko pakai money gram tu. nanti aku nak gi beli, aku habaq kat hang suruh masuk .

btw, mana alamat hang? nak pos FM nih.

Reply #104 ninik99's post

dedua

patern chutney aku ada weh. beli dua set tuk aku, dua set tuk mak aku... so skrg rumah aku kt msia n rumah mak aku dh boria...

delicate array setakat last year masa aku ada di US lagi patern discontinue. .. tak tau lah skrg dh on balik...

money gram maybe wa tak berapa familiar ngan cara ni. tapi tuk bank in duit kat akaun msia, wa bila2 masa leh.. then kan... sbb bendA NI LAMA LAGI. TAHUN DEPAN, SO MASIH ADA MASA NK HARI2 MERENUNG WEBSTE ITTEW...

tapi aku nak.. siyes nak.. kalau aku beli sepuluh ok tak?????

fuh yo, sepuluh bijik tuh.wat bisnes ka?

aku tak  beli banyak sebab aku dah ada chafing dish. yg ni utk taruk benda tak panas mcm kek atau kuih muih gitu

Reply #113 eyzlyn's post

wa kan tamak tahan gaban...

mana tau ipar duai nak, wa jual lah kat depa..

Reply #108 eyzlyn's post

kalo gitu, mana mana lah kot.. 2 set, kalo dapat yang set 32 pieces tu, lagi syiookkk..     harga lyn bagitau la nanti ekk..

bab nak collect, kat kl or ganu boleh.. wa orang ganu (kat ngan bandor..), johor tarak.. so mana mana dua tu lah kot.

opps.. pasal FM tu wa lupe sokmo la!! almaklumla wa lately ni sokmo kejo ke mase.. lepak sini less than 30 minit. busy aa.. wa pm laa ni..

Reply #110 lilo_kill's post

lepas ni (kalu jadi.. ) kita lak boria ekk..

Reply #111 lilo_kill's post

ye ker lilo... tapi dalam website ada lak. meroyan jap wa...  wa ni semua patern berkenan!

Reply #112 lilo_kill's post

bukan apa lilo... sebab wa ni bukanlah jutawan ( ), jadi wa nak guna duit tu lah untuk urusan belian. jadiknya, wa prefer duit sampai sini uk.. so kalo tak money gram, kalo TT ke sini, ok ker? wa pasti bayaran TT ni lagi mahal dan ada hidden charges.. kalo kakak wa TT duit dari malaysia, 12 pound mesti hilangnya..   
money gram rasanya paling murah.

10 jer?   sukahati ko la lilo..

ni wa pun boleh buat bisness ni...

Reply #118 ninik99's post

wa pun bukan jutawan tau...

untuk adik2 n family, azz belikan... xyah bayar...

tp orang lain, azz amik untung la...

kira gak tenaga azz pegi beli,masa, duit transport... bukan senang...

kadang rege transport lg tinggi dr rege barang...

so azz mintak lebih la...

klu telekung, azz selalu jual