CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: serulingsenja

Tukang Pancung Paling Mashyur di Makkah!

Masa umo 12 taun dulu aku dah kena pancung! Sampai sekarang kepala botak!! Mujurlah anak2 jantan skr ...
atukki Post at 28-6-2011 09:25

kpala mane y kna pancung 2... ....

kpala mane y kna pancung 2... ....
jahcomel Post at 28-6-2011 09:28

errr...

memula memang k.noor tak paham apa maksud beliau tadi..

errr...

memula memang k.noor tak paham apa maksud beliau tadi..
noor2 Post at 28-6-2011 09:35

dia dh kelain maksudnye kak...

dia dh kelain maksudnye kak...
jahcomel Post at 28-6-2011 09:37

bila jah tulis...baru k.noor terpikir...

takutnye...

100 orang yang telah dipenggal kepalanye itu adakah memang benar-benar bersalahkah.?
AprilNing Post at 27-6-2011 19:56

lu sapa nak pertikai mahkamah negara org?  

si algojo tak bersalah... dia sekadar menjalankan tugas... yg menanggung beban, hakim, peguam dan saksi... semasa pelaksanaan hukuman, tiga2 orang ini kena hadir menyaksikan pelaksanaan hukuman tersebut...
pada saya, si algojo... memang orang yg berani, tetapi, yg terlebih berani dpd algojo, ialah hakim yg menjatuhkan hukuman...

Follow Us
Buat muslim Yakinlah dengan hukuman ALLAH. Pernah dgr ceramah..ustaz tu ckp "Dengan membunuh ia mewujudkan kehidupan' maksudnya pesalah2 yang dipancung kepalanya ini dan disaksikan oleh civilian akan menimbulkan rasa gerun dan takut untuk melakukan kejahatan seterusnya akan hadir rasa insaf dalam diri.

Hati org arab ni asalnya KERAS dan dgn cara ini(dilakukan ditempat awam) mereka akan takut akan hukuman Allah. Compare statistik jenayah diarab vs malaysia. Tukang pancung tu bgtau br 100 org dah dipenggalnya..klau kat mesia ni mau beribu orang..so hukuman mana yang mewujudkan kehidupan dan keamanan?? fikir2kanlah..

Dan ingatlah akan rosak AKIDAH kiranya kita menolak hukum/ajaranNYA. Baiki AKIDAh dululah sebelum nak pertikai itu ini!!!

ngeri nyeeeee
evolutionary Post at 27-6-2011 19:40

untuk kes curi/rompak.  Bukan mcm seorg wanita UMNO tu yg suruh bagi kerja kat perompak sedangkan berlmbak lagi graduan dan lepasan sekolah yg berakhlak tapi menganggur.  Dgn kata lain, kalau nak kerja kena merompak dulu nanti wanita kening halus ni akan bagi kerja..

Mcm Ustaz Azhar kata, entah Universiti bodoh mana lah yg bagi dia PHD..

kalau kat Malaysia pun ada tukang pancung kepala mcm ni..br laaa gempak..aku rs kompem dah ramai kene pancung..huhuuhuhu

Post Last Edit by darkcloud at 28-6-2011 10:32

vongok.. ko tak tau ker dah ramai kat malaysia mati kene gantung??... cuma buat diam2 aje belakang dinding.. org tak nampak.. pancung ker gantung mati jgk.. lebih baik ler pancung cepat sikit mampus.. biar aje die mampus cepat..yg penting org awam tengok baru kecut telor..

nak pancung pon bukannye decide terus2 je pancung.. kalo dah tobat tak payah mati kene pancung.. org kene pancung tu dah mengaku kesalahan deme dan tak dpt kemaafan ahli keluarga yg diorg bunuh.. ko ingat algojo tu tau ke ape benda kesalahan org yg die pancung?? die buat keje jer dpt bayaran.. mcm ler algojo pasang tali kat penjara mesia jgk makan gaji jer..

Syukur sangat sbb duduk di Malaysia.
Kalau duduk di Arab Saudi, silap2 aku yg jadi pengganti Abdallah ni

sebelum kita hidup pun kita di alam sana...kalau hukum hudud ni x perlu fikir hukuman disa ...
abgboroi Post at 27-6-2011 22:52

betul..kalau tak kena hukum hudud didunia 'hutang' tersebut akan dibawa ke sana.  Pun begitu, minta ampunlah didunia dgn sebenar2 taubat semoga Allah sudi mengampunkan dosa2 besar itu diakhirat kelak.  Tapi kena taubat nasuha lah.  Dan tabuat nasuha pun ada syarat2nya.. bukannya boleh dipermainkan, ambil mudah & sambil lewa sahaja.  Di sini ramai yg terperangkap dgn dakyah iblis dan syaitan dimana musuh Allah ini akan memperlihatkan dosa2 besar itu sbg kecil dimata pelakunya dan mereka akan membisikkan angan2 palsu yg akhirnya akan menyebabkan pelaku terus bergelumang didalam dosa besar.

Pernah ke kita seolah mendengar satu bisikan tatkala mahu melakukan dosa terutamanya dosa besar spt "alah.. nanti dah tua ko bertaubatlah..kan Allah tu Maha Pengampun" , "ala.. org lain buat fitnah..aku takat sebarkan aje, takkan dosa besar kot", "ala..aku buat fitnah pun solat farhdu aku tak tinggal", "Aku tak pakai tudung pun solat tak tinggal", "Aku tak solat pun tapi aku tak mencuri", "Aku tak solat tapi aku sokong perjuangan Islam"..

Itu semua contoh2 bisikan iblis dan syaitan yg kdgkala jelas terdetik didlam hati dan percayalah itu adalah suara Iblis/Syaitan yg mahu menyesatkan kita. Maka lawanlah dgn sekuat2nya dgn mengingati Allah (bersolat) dan beristighfar.

Tukang sula dia yang paling femes siapa plak?

mak ehh ngerinya dengar apatah lagi lau melihat n melakukannya.....

ngerinyer...btul punye hati kering la die..

badrul munir x appear dlm topic ne?
menakut kan ~~~~

kalo dier nak sunat...leh la jemput pak dolah ne.

vongok.. ko tak tau ker dah ramai kat malaysia mati kene gantung??... cuma buat diam2 aje belakang d ...
darkcloud Post at 28-6-2011 10:28

Golongan kafir dan munafik hanya tgk dr bab hukum tu aje.  Padahal dlm Islam masih ada ruang dimana keluarga mangsa boleh menuntut kerugian utk diganti dgn hukuman pancung.  Contohnya jika mangsa adalah ketua keluarga dan dari golongan miskin.  Maka keluarga miskin ini boleh menuntut dibyr gantirugi kerana pd waktu itu keluarga ini lebih memerlukan wang utk meneruskan kehidupan krn kehilangan ketua keluarga.

Dan bagi yg mengejar rahmat Allah maka boleh sahaja memaafkan kesalahan org itu dan insyallah kemaafan itu akan diberi balasan pahala yg byk dan yg paling penting redha Allah kerana apabila manusia redha dgn takdir Allah, Allah akan pasti redha dgn manusia itu.

Dan akhirnya jika tak mahu tuntut gantirugi dan beri maaf, maka perbuatan bunuh itu dibalas bunuh.

Jadi ketiga2 sikap iaitu samaada minta gantirugi, beri maaf atau bunuh balas adalah satu perundangan Allah yg sangat adil.

Berbanding dgn undang2 kafir Tanah Melayu yg mana pemberian maaf hanya boleh diberi oleh Agung.  Apa kena mengena Agung dgn mangsa atau keluarga si mangsa? Bagaimana kalau Agung beri maaf dgn ringankan hukuman tapi keluarga tidak mahu?  Bukankah itu menzalimi keluarga mangsa?    Bagaimana pula jika keluarga itu dr golongan susah dan mahu menuntut gantirugi sbg ganti sebab kehilangan punca pendapatan?  Bagaimana pula jika waris itu redha dgn ketentuan Allah dan bersimpati pula dgn pembunuh itu (atas sebab2 spt dah bertaubat nasuha, menanggung keluarga etc)..  

Nampak tak kepincangan dan ketidakadilan hukuman ciptaan manusia??

Dia nih macam seronok jer kerja pancung kepala nih.....macam megah pun yer jugak!! Fefeeling malaikat mautlah tu konon..... Saya tengok muka dia bukan ngeri tapi benci jer

Tunggulah giliran nyawa dia pulak dicabut....masa tu boleh rasa sendirilah macamana 'sedap'nya mati tu...adakah sesedap mencabut nyawa orang??!

Nabi Isa cakap: 'Those who lived by the sword will die by the sword'

Tapi no offencelah dah kerja diakan......

Dia nih macam seronok jer kerja pancung kepala nih.....macam megah pun yer jugak!! Fefeeling malaika ...
Fieza-mira Post at 28-6-2011 11:21

dah org interviu dier...dia jawap ajer laa...nak bangga mende....bukan semua org boleh buat bende tu...tu kira baik pancung sekali..kalau barbaric style 3 -4 kali tetak pun x putus...algojo pada aku lagi zalim...

dah org interviu dier...dia jawap ajer laa...nak bangga mende....bukan semua org boleh buat bend ...
abgboroi Post at 28-6-2011 11:35

Entah2 memang cita2 dia sejak kecik nak jadi tukang pancung nih.....

Bila cikgu tanya dah besar nak jadi apa??? Dia jawab, saya nak jadi tukang pancung cikgu..

Teringat pulak cerita French Revolution....ada sorang algojo nih asalnya dia kerja dengan raja tukang pancung kepala orang.....last2 kepala raja pun dia yang pancung.....dah kerja dia......