CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: RatuDunia94

Neelofa dah berhijab...

kalo dia pkai smpena israk mikraj,
napa dia xpakai masa whi?
or whi tu pre-recorded?

lotionmilo posted on 28-5-2014 08:15 PM
kan dia komen pasal baju lofa macam color bendera perak

and i cerita pasal sultan azlan shah

Ooo faham...
Lofa masuk forum cari ke terbace ko punye pengkhabarann ko..  Hahaah.. Tp bru confirm kan arini mangkat..

misssakura posted on 28-5-2014 06:50 PM
semoga lofa terbuka hati untuk menutup aurat sepenuhnya... amin

Amin..dia pun bukannya berminat sgt jadi artis ni, just nak expand her network ja..

kosukeconan posted on 28-5-2014 08:20 PM
kalo dia pkai smpena israk mikraj,
napa dia xpakai masa whi?
or whi tu pre-recorded?

Masa WHI dia guest shj.

Masa di Meletop dia host. Ada beza.
Pembukaan Meletop dia ada sebut "Salam Israk mikraj". Mungkin producer nak highlightkan Israk Mikraj tu.

Eloknya Bocey juga pakai. Bila Zizan yg pakai dan lebih byk cakap dari Bocey,  nampak mcm Zizan yg host.

Salah satu retis bimbo yang meMuslimahkan diri ikut musim...doakan jelah dia mane tau pasni terbuka hati...

nmpk cantik je pkai camtu...

Follow Us
blackpaper posted on 28-5-2014 12:49 PM
nelopa mmg suka membahan kan org...si nabil tu mmg makanan dia pun selalu kna bahan...meluat dah t ...

aku rasa lofa pun selalu kena bahan dgn nabil. lagik lah nabil kata lemak kat perut lofa. lofa gelak je xde marah2. sebab 2-2 mmg akan saling membahan. x payah lah nk nampak mcm lofa buli nabil sebab dua2 pun sama2 saling mengenakan.

amyainsamad posted on 28-5-2014 12:28 PM
baru oder bokkita

i pun dah order dan dah pakai
ni lah 1st tudung shawl yg i pakai. selama ni i pakai tudung akel, rozello, tudung mesir sokmo. beli gak shawl tp x pandai lilit plus x konfiden. tp tudung bokitta ni senang pakai, labuh dan kena dgn iolsss... kalau lofa nak ambil jadi model dia pun boleh

She-eh posted on 28-5-2014 06:36 PM
Nanti uol tengok ye Meletop yg minggu ni punya.

Terkejut mula2 tu tengok Lofa berjubah dan ber ...

aku pun menanti lofa post pic latest dengan doa dan harapan semoga benar dia dah bertudung.

adeqo posted on 28-5-2014 08:00 PM
Tula nk tggu meletop upload kt utube lame bebenor.. Aku xnak mengharapkan ape2 pon dia pkai tudung ...

semoga niat dia nk berhijab sbb isra' mikraj, tiba2 Allah tetapkan hati dia spy berubah terus. Ya Allah, bersyukur sgt kalau ianya jadi kenyataan. tapi kalau Lofa tiba2 publish gambar nampak perut, baju ketat buntut tonggek, mmg dia nak makan maki hamun forummer . pelik ye, kenapalah suka sgt tayang body. hurmm, seksi mmg ler cantik. aku pun suka pakai baju seksi mcm lofa pakai. tp utk tatapn suami je lah. Ni bila tayang aurat kt semua orang, apalah benda berharga yg tinggal ye....pelik betul dgn perempuan2 ni (ayat ni utk semua perempuan yg x reti2 nk tutup aurat)

nuryakmal posted on 28-5-2014 09:24 AM
on and off tudung is a mockery to islam and hijabi women. u kalau da bersedia pakai tudung, wear it  ...

Kenapa dengan Mizz Nina?

shachihata33 posted on 28-5-2014 09:38 PM
semoga niat dia nk berhijab sbb isra' mikraj, tiba2 Allah tetapkan hati dia spy berubah terus. Ya  ...

Aku pun xpham.. Tetibe rase nak temuramah yg free hair tu.. Nk tau ape prasaan..
Aku pun harap jugak mcm tu nokss.. Tp aku xnak mengharap sgt.. Sebab klu mengharap takut dtg kekecewaan.. (aku dah malas nak mengharap sgt) Tp aku percaya je yg lofa akan bertudung menutup aurat satu hari nnt.. Percayalah.. Sebab dia kate kan sejak2 akhir ni dia byk jumpe org yg baik2.. in shaa Allah la tu.. Kkdg aku tgok lofa saje je upload dia seksi tayang tonggek gituu mgkn dia nk buktikan yg dia bkan lah baik sgt? Pdhal byk je yg dia pg mane event psl islam xpernah dia tayang.. Doakan je la baik2

**** awat ayat aku karatzzz nokzzz..

hahahahah

shachihata33 posted on 28-5-2014 09:15 PM
ni lah 1st tudung shawl yg i pakai. selama ni i pakai tudung ake ...

Nak tergelak aku dgn ko punye statement ni... Hahahahahaahha

Kalau nak kata lofa bertudung sebab isra' mikraj, masa kat WHI tgh hari semalam takde pulak dia bertudung tgk2 malam tu terus bertudung n berjubah...musykil ni...ke sebelum tu dia pergi majlis agama n terus ke set meletop?

myralupilato posted on 28-5-2014 01:16 PM
ok i got your point.

tp i tidaklah jenis kalau tak suka semua nak kondem. sbb i tak pernah nak  ...

Ala biasa laa mcm tu.
manusia mmg perangai mcm2 jenis.
Iols dah malas dah nak berperang besar-besaran dkt forum mcm dulu kala. hahaha.
baik berforum saja aman2 .

adeqo posted on 28-5-2014 04:58 PM
Yela.. Emma seksi xhingat pon xseksi sgt.. Hanya lofa je.. Lofa je sorg artis yg pakai padding.. L ...

Lol. U dont have to be sarcastic la dude. Cos aku x condemn Lopa pun at the first place.
Aku just explain la kenapa ada je forummers yg persoalkan kenapa Lopa berhijab and siap compare dgn Emma.
Kalau nak compare, biar la sama taraf, jgn compare apple vs rambutan.
Bukan Lopa sorang je mendada menonggek, artis lain ada jea. tp in this case, Emma tu nmpk a bit innocent la.
Seksi2 dia, seksi budak2 remaja. Bukan sexy cam Lopa. faham ke tak?
And also sebab Lopa ada business abaya n tudung, kau xleh la nak blame kalau certain people persoalkan Lopa bertudung berhijab just for money.Nak2 sebab dlm WHI takde pulak dia nak berhijab kalau konon sempena israk mikraj. tp dlm meletop sebab rating tinggi, org akan igt dia nak promote business dia. Simple logic babe.
Aku rasa kalau che ta ke, zarina anjoulie ke tetbe ada business tudung n abaya, then kejap bertudung kejap menyeksi, laharan lg pedas kot dpt weh.
So, bila someone yg suka menyeksi jual abaya n tudung, then tetbe pakai jubah n tudung, it makes sense why theyol boleh question niat. Be it artis lain ( bukan Lopa ), keadaan akan jadi sama. Kena lahar jugak. Geddit or not?
Sikit2 bila org comment tros buat ayat touching touching, yela Lopa je seksi, Lopa je jahat. Lopa je bla bla bla .
Point nya, nak compare biar compare apple vs apple. jgn compare apple vs rambutan.

As for me, mmg Lopa lg cantik bila freehair pon compared  bila bertudung. And i think most women pun sama.

Last edited by Nayzu on 29-5-2014 12:36 AM

arrowtotheknee posted on 28-5-2014 09:53 PM
Kenapa dengan Mizz Nina?

mizz nina bila da berhijab , she really does berhijab. takde on off

Emma Maembong seksi sikit-sikit jah..so xpe dimaafkan..
Jom kita saksikan..

Tp sebab dia emma maembong..takpelah tak munafikk

commey kan saya..okey dimaafkan keseksianmu yg sedikit itu..

Btw...lofa ada gambar camni tak??
sila korek sampai jumpa dan tepek sini..aku pun nak join kutuk gaks...

Nayzu posted on 29-5-2014 12:31 AM
Lol. U dont have to be sarcastic la dude. Cos aku x condemn Lopa pun at the first place.
Aku jus ...

Bila ko sebut anju jual abaya dan bertudung aku dah leh bayangkan persepsi mereka2 yg x suka lofa ni mcm mana ...bg haters lofa, lofa tu boleh diibaratkan seksi mcm anju. bezanya dia xde adegan separa bogel sambil peluk jantan ..makanya baik sikitlah lofa.  hurmmm, tu lah kan. klu ikut pandangan mcm tu, aku pun x berkenan lofa menyeksi tp jual busana muslimah. kalau dia jual tp dia x pakai kira ok lagi....yg jd x ok nye bila dia jual, dia x pakai, tapi dia semakin nk menyeksi. adegan tonggek monggek mmg dah xde tp pakai baju nampak ketiak la, nampak perut lah. tu yg aku x faham . cumanya, dari sudut positif, since dorg jual bokitta aku tgk atif makcik lofa dh bertudung, nelly pun bertudung dah. harapannya moga satu hari nanti Lofa pun akan berhijab sepenuhnya....Tak ikhlas pun xpe, sebab bermula dr x ikhlas, dari terpaksa, insyaAllah lama2 akan sendiri nak. Sebab aku percaya, dalam hati setiap insan, pasti akan ada sekelumit perasaan untuk berubah.

shachihata33 posted on 28-5-2014 09:15 PM
ni lah 1st tudung shawl yg i pakai. selama ni i pakai tudung ake ...

samela...xpnah/xreti pakai shawl biasa. u bli bokkita apa?? i try bli voila maxi, labuh btl
ni dh order yg basic punya,nk try plak. murah pn murah