CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pancutINSIDE

Kemalangan Di Simpat Ampat : 12 Sah Terbunuh(15?19? orang angka tak rasmi)

aku ada gak terima tapi aku tak fwd sbb menghormati perasaan family mangsa.....

emm... kalo kita berada di tpt kuarga mangsa, mungkin kita akan agree dgn pdpt diaorg...
bygkan gambar kuarga kita yg cedera parah jadi tatapan umum... x tau la kot2 ada org yg rasa bangga sbb jadi glemer dgn sekelip mata... tp rata2 yg aku tgk diaorg sedih & kesal.

mmg la zmn serba canggih, tp gadjet2 tu semua x akan berfungsi sendiri tanpa manusia yg operatekan... So, kena bfikir dulu akibat & impak sblm btindak. Mcm kes kemalangan ni bkn utk tontonan umum... lain la kalo funfair ke, pameran ke...

no wonder asal ada eksiden je jalan jem berkilo2meter sbb rakyat Malaysia ni mmg suka menonton... nk wat camne kan... dh hobi...:re:

aku rasa setakat gambar kenderaan yang excident tu tak jadi masalah la nak siarkan cam dalam forum ni,

tapi yang dalam facebook tu, video yang diambil tu, aku rasa tak patut disebarkan seluas luas nya, sebab video dari facebook tu ngeri gila, gambar gambar yang disiarkan dalam forum ni pun sama macam gambar dekat muka depan suratkhabar, yang menjadi isunya video dari facebbok tu, control2 la skit

so... kita perlu ada kesedaran untuk menghormati keluarga mangsa...
aku pon personally takkan forward gambar2 mangsa kemalangan tu

Reply 1461# morina

same jugak...
byk dpt emel pasl xciden tuh...
tpi xtgk lgsg gmbr2 n video2 tuh...
memg sadis gile la ahli kuarga bila sewenang2nya edar mcm tuh jer...

tpi mgkin gak niat mereka yg share video2 n gmbr2 tuh skadar nk kongsi...
nk timbulkan kesedaran rakyat mesia...
supaya berhati2...
tpi itu la,sedih tetap sedih...

suruhanjaya kemalangan nih belum ada laporan rasmi lagi ???

Follow Us
aku khuatir.. kalau kita percaya sgt dgn menda2 ni...
kita mmg berkecenderungan untuk men ...
atira Post at 13-10-2010 10:48

tapi rasanya ni first time kes kemalangan besar yg org timbulkan isu mistik....

and aku lak rasa tak salah untuk kita give the benefit of the doubts kat sini.. kita pon tak pasti 100% sama ada mmg itu kesalahan driver... kekadang terlalu confident put the blame on someone pon tak adil jugak... tambah2 lagi katanya driver tu tak da rekod kesalahan trafik....

in this case, aku takdalaa percaya 100% mmg ada unsur mistik or what not.. cuma rasanya terbuka pada apa sahaja kemungkinan...

Unsur mistik tu timbul bila dapat tahu yang driver tu clean, takde saman....cuba le driver tu macam kes kat Bkt Gantang dulu yang ada berderet saman...takde sapa nak kata ada gangguan makluk halus!

aku ada soalan yg dah lama bermain di pikiran..
sefaham aku.. dr kawasan eksiden ke exit seterusnye ...
cmf_conan Post at 13-10-2010 13:43

Bijak betul ko ni! Tapi masalahnya kalau ambulans guna exit Jasin lepas tu lawan arus hala ke utara...camne pulak dengan kereta yang nak menghala ke selatan dari exit Simpang Ampat sendiri dan juga dari Ayer Keroh?

Atau ko konpius Alor Gajah dengan Ayer Keroh?

Besarkan Jalan Gua Musang-Kuala Krai

KUALA KRAI 6 April – Jalan Gua Musang-Kuala Krai yang merupakan jalan utama menghubungkan Kota Baharu-Kuala Lumpur perlu diperbesarkan bagi mengurangkan kemalangan maut di laluan itu yang bagi tempoh tiga bulan pertama tahun ini telah mengorbankan 13 nyawa.

Setiausaha Pemuda UMNO Negeri, Bazlan Baharuddin berkata, walaupun kajian mendapati kecuaian manusia faktor utama dalam insiden kemalangan maut, tetapi keadaan laluan itu yang sempit turut menyumbang kepada nahas itu.

“Kalau cuai pun, kalau jalan sempit, orang yang tidak berdosa akan menjadi mangsa,” katanya kepada pemberita selepas meninjau laluan itu di sini hari ini.

Bazlan yang juga Ketua Pemuda UMNO Gua Musang tidak menolak banyak faktor boleh berlaku kemalangan tetapi sekiranya jalan itu diperbesarkan, bilangan kemalangan maut dapat dikurangkan.

Oleh itu, beliau mencadangkan supaya kerja-kerja pembesaran jalan Gua Musang-Kuala Krai disegerakan.

Dalam kejadian terbaru Sabtu lepas, tiga beranak termasuk seorang ibu dalam pantang bersama bayinya berusia 29 hari maut manakala empat yang lain cedera apabila kereta yang dinaiki mereka bertembung dengan sebuah kereta lain di Kilometer 21.3 Jalan Gua Musang–Kuala Krai, dekat Gua Sejuk, Gua Musang.
Nuffnang Ads

Pukul 7.45 pagi keesokannya seorang pekerja kilang kelapa sawit Aring Satu Mohd Safuan Zakaria, 20, mati selepas motosikal yang ditungganginya dilanggar oleh sebuah lori dari arah bertentangan dekat Felda Aring, Gua Musang. – Bernama

Bijak betul ko ni! Tapi masalahnya kalau ambulans guna exit Jasin lepas tu lawan arus hala ke ut ...
alphawolf Post at 13-10-2010 17:04

copppppppppp!!!!
eksiden tu kalo dr KL lepas exit simpang ampat ke sebelum?
adehh.. aku imagine eksiden antara exit ayer keroh n jasin... kete hanya leh exit dr jasin.. not ayer keroh..
sorry.. sorry kalo salah..
tapi plus bleh je tutup jalan antara jasin n ayer keroh ni sementara
kalo terpaksa nak bagi laluan utk bomba, ambulan etc kannn

sori ketinggalan
isu ni ada pihak yang berkaitan menafikan atau mengiyakan kat berita tadi ke,ape ke?

KUALA LUMPUR - Kelibat wanita berpakaian putih sambil mengendong anak melintas secara tiba-tiba di Lebuh Raya Utara-Selatan berhampiran Tol Simpang Ampat, Alor Gajah di Melaka kini dikaitkan dengan kemalangan maut yang berlaku Ahad lalu.

Tinjauan Kosmo! mendapati ada antara pemandu bas ekspres dan pengguna jalan raya yang selalu menggunakan laluan itu mendakwa kawasan berkenaan 'keras' dan kerap dikaitkan dengan elemen-elemen mistik.

adoyai..korang ni kalu boleh jangan lah letak gambar mangsa accident tu kat sini..hazab aku tgk.silalah hormat kepada keluarga mangsa..cuba korang bayangkan keluarga korang yg accident mcm ni. pastu ada org tepek gambar ngeri tu tuk tontonan org ramai..korang happy tak?..MOD silalah mintak forumer buang gambar2 ngeri tu.. .

tunggu berita malam ni lak laporan siasatan terbaru n komen2 dorang berkaitan berita suratkabar harini

adoyai..korang ni kalu boleh jangan lah letak gambar mangsa accident tu kat sini..hazab aku tgk.sila ...
nour2001 Post at 13-10-2010 17:54

emmm... td aku ada tepek artikel from Utusan Malaysia td pasal kuarga mangsa kesal gambar2 & bideo eksiden ni tersebat luas kat internet jadik tatapan umum... tp nk wat camne rakyat Malaysia zmn canggih ni mmg eksaited menonton perkara2 mcm ni...mmg x bleh nk tego... Kalo tego gak, kita balik yg kena sembur, siap bagi alasan2 yg kurang matang & melucukan!

Maybe diaorg fikir gambo2 & bideo2 mcm ni boleh membantu menginsafkan kita semua (alasan yg kengkonon munaserawak)... iskk... mcm x de benda lain lg yg bleh menginsafkan... aku pcaya masa g kursus lesen L semua org pun kena nonton bideo gambau eksiden ngeri... tp bile dh dpt lesen, org tetap drive keta speed mcm kat litar F1. Org yg suka drive lelaju nih biasanya pun x bleh ditego... Kalo tego gak, nnt kena sembur lagik...  

suka ati diaorg la... Tp kena sentiasa beringat, Allah itu Maha Adil...

p/s: sib baik aku x bersekongkol tgk gambau2 & bideo2 ngeri tuh... stakat tgk yg sokabau punye jek.

emmm... td aku ada tepek artikel from Utusan Malaysia td pasal kuarga mangsa kesal gambar2 & bid ...
leon_mclaren78 Post at 13-10-2010 18:32

saya dah tertengok satu pic tu, itupun cpt2 scroll down sambil tutup mata...tak sanggup tengok...sedih plus ngeri..

Post Last Edit by Asdira at 13-10-2010 21:09
sapa yang biasa lalu PLUS hiway ni... mmg tau la betapa lajunye bas2 kat atas hiway...
kalau ko bawak perlahan kat slow lane... depa akan cucuk gila2... tak de enforcement langsung kat PLUS ni kecuali time ops sikap... hari biasa habis semua drebar bas cam pelesit..
atira Post at 10-10-2010 11:50 PM

betul tu kak atira..
kita dh drive ikut had laju yg diberi..
duk kat line tepi,jln teruk sgt..teroleng-oleng maybe sbb jln tu byk kenderaan berat dh lalu..
bila kat tgh, ada je bas ekspress yg dok laju giler2,sibuk cucuk2 kete kita..sibuk bg high beam berkali-kali.....
mmg cuak bila bas ekspress wat camtu kn..
terpk gak..klu bas ni nk potong,pi la kat lorong lain..tak nk la pulak..

last2 as tekan minyak,bg signal masuk lorong kanan,tggl kan aje bas ekspress tu jauh2 kat line tgh tu..

mmg rasa geram tgk drebar bas camni tau..
bahaya kn nyawa org lain je

org yg x pernah tgk hantu/dikacau hantu masa drive mana tau macamana keadaan kekalutan menghadapinya, eksen betul, tidak percaya bhw hantu boleh menyebabkan eksiden. meh hanpa try jln lama bentong gombak bw motor sorang2 jam 2 pagi siap pasang camera mana tau jumpa hantu

Reply 1478# Asdira

jgn cuba memintas (tukar lane) time bas ekspress lalu.. walaupun dia bwk mcm pelesit namun kita juga kena ingat ada berpuluh nyawa dalam bas tuh.. tak rugi kita bersabar 5-10 saat nak memotong