CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eydarahim

Termengandung!!!!!!!!!

Originally posted by nurulcomfykid at 9-12-2008 09:08
hih....

aku ni banyak cerita sungguh kan.......

orang cakap, kita taktau camna sorang2 anak tu boleh berbakti kat orang tua. Kisah benar. Diri aku sendiri.

dulu mak aku tanak a ...

terharu dgr cerita nurul.. thanks for sharing dear...

kalu luar sana... ramai yg nak anak.. x de rezeki..

yg ada rezeki... terimalah seadanya,,

setipa anak mmg dah ada rezeki masing2....

kwn kinna pernah pesan..

kalau mengadung.. jgn sesekali kata x nak beby...kalau terdetik..cepat2 istifar....

sbb dia bunting pelamin.. kata x ready moon2... x nak beby.. ( lahirkan beby dlm terpaksa..)

bila beby lahir.... beby x nak dekat dia..

bila dia pegang... beby nangis kuat2... bila suami pegang..... baru beby senyap....

sampai beby 3 tahun pon x nak dekat dgn dia... tido pon x nak...

benci sgt beby kat dia...

last2 bawak beby jumpa ustaz... bagi minum doa pelembut hati...

pastu baru beby nak kat dia... pegang dia.. peluk dia...

Allah Maha mengetahui......   beby pon boleh rasa yg ibu dia x suka kehadirannya.... tapi dia hidup jugak...

ada sesetengah,,,, akan gugur dgn sendiri....  waallualam...

Balas #141 kinna\ catat

sedih baca cerita u....
syukurlah kita seadanya kan.....

sabar ler..aku dulu pon camni..tp ramai ckp..babay tu dia tau hati mak bapak dia camne..takut dah lahir dia kuat nangis or perangai pelik pulak..sbb dia faham mak ayah dia tak suke ngan kehadiran dia..
aku pon takut anak aku meragam nnt..sbb masa mula2 pregnant..aku tak suke and rs kacau gak ..tp bila pi scan and nmpak heartbeat dia..plus skrg time tido dah rs kadang2 dia moving..time ni la rasa nyesal and rasa ni la anugerah yg tak semua pompuan leh rasa..

mmg la ko akan rs, org lain tatau kesusahan ko sefamili..org sedap type je..tp reda jela..setiap nyawa ade rezeki dia sendiri..

Balas #143 sitisitu25\ catat

takpe insyaallah takder mslah ....apa2 pon kita terlepas buat n ckp...istighfar byk2...insyaallah selamat......gosok2 selalu baby.....kan comel jer duk dlm tummy tuuuu hihi

Balas #144 BellaDeLaRossa\ catat

yup.. kita manja kan beby selalu..gosok2...

cakap ibu sayangkan beby....insyaallah x akan ada apa2 berlaku...

Yup..

Mula2 aku takleh terima gak sbb betul2 xready...Semuanya sbb aku ada pengalaman ngeri masa lahirkan anak aku num 2 secara normal.Yang 1st thru c-sec,ok jek...last2 hubby ckp xpe,ini rezeki...sbb before this 2tahun aku berjaya protect secara natural tuk gap anak aku 1st n 2nd...kali ni lak tak lepas...tula tandanya rezeki tuhan nak bagi...skrg,redha dan redha...

Follow Us
hope this help utk sesiapa yg nak plan their family.

http://mamafc.com/index.php?opti ... id=46&Itemid=50

me pun kire 'ter'.. gak nih,... dah msk 7 weeks.. rasa loya dah lebih 3 weeks be4, br je scan, memula tuh nak menangis lah sbb me br je smbg blaja.. muke masam je sampi hubby duk tanya, tak nak ker bb tuh? dia duk pujuk umo skang dah 28.. kang kalo lewat.. nati dah tak larat.. nih msk 2nd bb.. pepagi n ptg ada gak morning sickness nyer.. but still larat buat keje compare ngan 1st bb.
la nih, dah bleh terima lah.. insyaAllah, adalah rezeki dan hikmah disebaliknyer..
me sibuk kira bilalah final exam nih, takut dah terberanak dulu sblm amik exam
insyaAllah, me nak jaga ngan baik bb nih, sbb family memang menanti bb boy .. doa bebanyak biarlah menjadi reality..

hehhe..rs nk tergelak bila guna perkataan TERMENGANDUNG.  hehehhee... tp tu ler...kengkadang bila x ready..tu yg terbit perkataan termengandung... for me la, klu dh termengandung...kita kena accept la.. kena kuat dr segi mental dan fizikal..itu yg penting... kesian baby tu... dia x minta dijadikan tanpa kehendak kita... jgn pkir perasaan kita jer..baby pon ader perasaan... sbb kita sendiri yg salah... tau akibatnya klu x der perlindungan...

Bukan xnak pakai perlindungan...before this mmg protect secara natural tapi semua kat dalam... adalah teknik2nyer lepas tu.Ni tips dari org dulu2.Yela.dulu2 mana ada ubat2 ni semua.lagipun m takut ambik ubattan ni sbb risk dia.Dah tu takut gemuk...hehehehe...Tapi tula.Inilah rezeki..

salam
aku pon skrg pregnant nak masuk 4 bulan
anak baru umur setahun
mula2 aku sedih sgt
takde la sampai nak XXXXX tapi macam perasaan tu, tak ready
tapi bila scan nampak heart beat, aku rasa terharu sangat
terus aku dapat terima
tapi aku kesian sgt kat anak aku yg baru setahun ni
takut nanti dia tak dapat sepenuh perhatian

aku ada pengalaman anak rapat2 nih..
dpt tau peknen  bila anak pertama baru 6bln..
so, anak kedua lahir bila nak pertama setahun 4 bln.
dah la aku jenis mabuk sampai 9 bln...
pastu anak aku jenis lmbt berjalan..
bygkan 2minggu sblm bersalin anak kedua, baru anak yg sulung boleh berjalan..
penat????..jgn cakaplah..
mana nk layan diri sendiri, lyn anak2..
now anak2 aku dh 7 thn dan 6thn..
bila tgk diorang skrg happy sgt, maklumla 2-2  girl, mcm kembar pun ada..
baru dpt 3rd baby 5 mth ago..

itu dinamakan rezeki..ter..ter..pon tetap darah daging kita... memula mungkin rs mcm membebankan...tp bila kita rs pergerakan janin dlm perut... ya Allah bersyukurnya... bkn semua org bernasib baik mcm kita... ader yg bertahun2 kawen... tp x der zuriat..

Reply #151 _ina_'s post

apa yg u alami sama mcm i. mmg tak ready, tp bila tgk heartbeat baby tu rasa terharu. anak pun baru setahun 4 bulan, tup2 terpregnant lagi. ada hikmah, so anak dua-dua boleh membesar sekaligus.

Balas #1 eydarahim\ catat

Jangan buat dose... teruskan dan pilah scan kat pakar tgk keadaan anak... dah banyak yang su dgr tapi Allah tu yang maha kuasa... kalo nak kasi InsyaAllah dia akan lidung... trust me ada hikmah disebaliknya tu...

aku lambat baca thread ni.. tp terharu la pulak..

aku dulu sebelum preggy, nangis tiap2 ari pikirkan aku takleh pregnant.. setahun aku kawin, baru sangkut... rezeki orang tak sama.. mungkin kalu aku kat tempat tuan rumah ni, aku pun menggagau jugak sebab anak rapat sgt.. cuma, bila Tuhan dah kurniakan rezeki tu, ada hikmahnye jugak..

macam kakak aku, tp ni kes lain la.. anak pertama.. dia tak ready lagi sebab komitmen keje.. memacam dia buat, sental nenas bagai nak rak,macam2 dia sapu tp janin kuat.. degil betul anak sedara aku tu.. ahhaha.. baby lahir comel gile.. skang dah darjah 6 pun, dan alhamdulillah dia antara best student kat sekolah.. tak ke rugi kalu digugurkan dulu? haa..

aku yakin tuan rumah ni mesti dah besar dah kandungan... aku maleh nak baca page belakang2.. apa pun aku doakan semuanya baik..

ha;ah la..alea pun lambat baca..

tuan rumah agaknya dah waper bulan yer..

dalam 5 bulan ada?

Balas #157 aleasofea\ catat

baby tuan umah dah tak ada...

ini reply dari tuan umah...

"firstly, thank you for all members yang bagi nasihat, tapi tulah, semua yang korang cerita tuh betul, Allah dah tarik balik permata hati yang dulunya eyda taknak dia, baru eyda tahu bagaimana deritanya bayi yang bakal dilahirkan tiada, pembawakan pun belum habis lagi, tup-tup ianya hilang dalam sekelip mata.  Nasihat eyda pada semua yang nasibnya sama ngan edya, janganlah kita menolak atau menangis dengan pemberian daripada Allah, walaupun ianya bagi kita mungkin akan mengundang banyak masalah tapi sebenarnya itulah yang memberi kebahagiaan kepada kita, eyda dah benar-benar menerima dan sudah punmembuat persiapan untuk menyambut kelahirannya, tapi Allah lebih menyayanginya, ia pergi ketika usianya baru 12 minggu di dalam rahim eyda.  semoga kisah eyda nih jadi panduan dan iktibar pada kawan2 semua."

Itu rezeki lah namanya, kita jangan apa2 kan janin tu, tuhan nak bagi kat kita ada hikmahnya, kelahiran seseorang anak itu adalah hikmahnya.  Jangan cakap termengandung tak baik..Mana tahu anak itu lah yang akan tolong kita masa kita tua nanti atau nak itu akan jadi seseorang yang hebat atau tersohor. Kita mana tahu

Dah ada suami apa risau, yg risau ni termengandung tak ada bapa sah

Balas #158 sofiajane\ catat

Itu lah abang dah cakap kita tak akan rasa susah pun kalau tambah sorang lagi anak, Allah akan sentisa bg rezeki kat kita.. sedih juga dengar baby dah tiada